Изгубиха детето ми в градината

  • 4 804
  • 59
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Заглавието е малко пресилено,но не знаех как да го формулирам.
Случката е следната.От няколко сутрини(от както е по-топло) учителките на една-две групи сабират децата на двора.Оставих малкия,постоях няколко минути да видя,че се заиграва и тръгнах към къщи.Излязох от двора на градината,бях извървяла десетина метра и чух детето си да плаче и да бяга към мен.Започнах да го успокоявам и тръгнах обратно към градината.Децата от нашата група вече ги нямаше отпред.Заобиколих градината и ги настигнах за път към площадката на която правят гимнастика.Учителката дори не беше разбрала Shocked.Стъписах се.Не искам да си мисля какво можеше да стане ако не ме беше настигнал.Иска ми се да мисля,че ако не ме виждаше нямаше да хукне така навън сам.Учителката е страхотна,не искам да я обвинявам в нищо,но ме е страх да не се случи отново.Кажете ми как по-тактично да им предложа да участва и леличката в разходките им на вън.Учителката да ги води отпред,а леличката да ходи след колоната и да следи някое да не хукне.Или нещо подобно Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 321
децата не бяха ли в двора на ДГ? как така излиза незабелязан и те настига?
че така всяко може да реши да си тръгне и хоп на улицата ли...  Shocked

# 2
  • Мнения: 3 929
Неприятна случка.
Нашите госпожи изкарват децата навън сами, като децата са в колона, хванати за дрешката на предното, като влакче. Госпожата е след тях.
А свекърва ми е разказвала, когато девер ми е бил на градина - 3-4-годишен, че е бягал от градина и е идвал в магазина, където тя работи. И то неведнъж! А голяма част от госпожите все още са госпожи, но на нашите деца.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
децата не бяха ли в двора на ДГ? как така излиза незабелязан и те настига?
че така всяко може да реши да си тръгне и хоп на улицата ли...  Shocked
Да в двора на градината бяха.Не ме питай нямам идея как никой не го е забелязал,а той си ревеше яко.Поне да го бяха чули Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Неприятна случка.
Нашите госпожи изкарват децата навън сами, като децата са в колона, хванати за дрешката на предното, като влакче. Госпожата е след тях.
А свекърва ми е разказвала, когато девер ми е бил на градина - 3-4-годишен, че е бягал от градина и е идвал в магазина, където тя работи. И то неведнъж! А голяма част от госпожите все още са госпожи, но на нашите деца.
Да и нашите бяха в колона,но учителката беше отпред.С гръб към тях.

# 5
  • Мнения: 310
В тази градина няма ли охрана?
Това наистина е много опасно.

# 6
  • Мнения: 6 206
Работата с деца е безумно отговорна.
Толкова отговорна, че много малко хора го осъзнават.
Кошмарът, че си загубил дете е най-страшният.
Постоянното броене, постоянното обясняване на децата да не се отделят.
И пак броене и броене.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ужас...нямам думи Shocked

# 8
  • Мнения: 1 240
Глухарче, съчувствам ти за това, което си преживяла!  Hug
Госпожата как реагира, какво ти каза?

# 9
  • Мнения: 1 181
имах подобна случка. Оставих малкия сутринта в градината. Той е във филиал, апартамент на първия етаж. Той рева, нещо беше крив, не искаше да влиза. Но накаря го вмъкнах. Тъкмо излизам от входа и тръгвам към колата и чувам рев и стъпки след мен. Той излязъл от аратамента и ме търси. Принципно врата си я заключват, но след 8 ч, когато приемат всички деца. Толкова се притесних тогава, че след 5 минути звънях в групата да питам дали е там  Rolling Eyes Ама толкова се ядосах тогава на учителката, че не идва да си приема децата, ами разчита, че всяко само си влиза.   Close

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, съчувствам ти за това, което си преживяла!  Hug
Госпожата как реагира, какво ти каза?
Нищо не каза,явно и тя се стъписа.
Но не,не ме разбирайте погрешно.Далече съм от мисълта да се карам и да вдигам скандали.И на тях не им е лесно,особено в момента когато почти всички деца са в градината.Знам че лудницата е пълна.Една жена с 30 деца,ами трудно е.Но ме е страх.Моя син по принцип е страхливичък,не би тръгнал така.Явно ме е виждал все още.Но ми се ще по заобиколния начин да им кажа да си сменят практиката.Или да ги развеждат по две или да са след тях,за да ги наблюдават.Но как да стане така,че да не ги обидя.

# 11
  • Мнения: 417
Според мен трябва да предаваш детенце лично на г-жата и да го взимаш само от нея Peace

# 12
  • Мнения: 707
Вратите на детските заведения тук (Германия) са направени така, че децата да не могат да ги отворят сами отвътре. Например първо трябва да се натисне бутон, който е на високо и едва тогава вратата може да се отвори.
Входната врата на градинката на Градината може да се отвори само от външната страна (към улицата). Когато си вътре, трябва да се пресегнеш "отвън"(над вратата), за да си я отвориш.
Децата нямат никакъв шанс сами да отворят вратите.
Помислете над подобен вариант.

# 13
  • Мнения: 310
Твоето детенце сигурно не е първото което си тръгва така и госпожите много добре знаят какво трябва да правят, но наистина са много дечица и в някой моменти изпускат контрола. Мисля че колкото и тактично да им кажеш те ще го приемат като че ли ти ги учиш как да си вършат работата. Надявам се след като са разбрали какво е станало самите те да са се стреснали и да са с  повишено внимание. Тук в градините слагат райбер на вратите от вътрешната страна, но нали постоянно дечицата ходят до тоалетна и госпожата трябва да е хем в групата да ги пази хем да наблюдава и в тоалетната какво става - не е лесно. Но най-голям е риска когато ги оставят родителите сутрин и децата се разстройват и не искат да остават там.
Доста детски градини имат охрана която  да пази дечицата в точно такива моменти.

# 14
  • Мнения: 1 701
Аз пък не бих се притеснявала за чувствата на лелките и възпитателките и бих си казала направо какво ме притеснява. В крайна сметка става въпрос за безопасността на детето ми. Утре това може да се случи отново. Може детето да няма късмета да бъде намерено веднага и да се изгуби, може да излезе на оживена улица, може да се случат много неща - тогава кой ще се тревожи дали има обидени?

На нас ни предстои тръгване на градина и това е един от въпросите, които много ме тревожат. Една от градините, която ни е в района е в морската градина и няма двор. Децата играят буквално навсякъде. Градината граничи с оживена улица и дискотека. Кучета се разхождат навсякъде. Две лелки "гледат" деца пуснати да играят на неограничено място. Не знам. Страх ме е и не ми идва на ум как ще се пречупя и ще го пусна...

Общи условия

Активация на акаунт