Изгубиха детето ми в градината

  • 4 806
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Нищо не каза,явно и тя се стъписа.
Но не,не ме разбирайте погрешно.Далече съм от мисълта да се карам и да вдигам скандали.И на тях не им е лесно,особено в момента когато почти всички деца са в градината.Знам че лудницата е пълна.Една жена с 30 деца,ами трудно е.Но ме е страх.Моя син по принцип е страхливичък,не би тръгнал така.Явно ме е виждал все още.Но ми се ще по заобиколния начин да им кажа да си сменят практиката.Или да ги развеждат по две или да са след тях,за да ги наблюдават.Но как да стане така,че да не ги обидя.
Не мисля , че е оправдание че нямат персонал ,че лудница , че  им е трудно и т.н  Naughty .Сама казваш , че е била с гръб към децата , а това си е направо безотговорно .Ами ако синът ти беше тръгнал и не те беше срещнал , ако не успееше сам да се справи с пътя обратно .... пак ли щеше да си говориш с тях по заобиколен начин ...
Не казвам, че трябва да се вдига скандал да се караш, но аз бих питала направо мога ли да им имам доверие и ще си намеря ли детето там като отида да си го взема ...

# 16
  • Мнения: 1 650
Заглавието ти изобщо не е пресилено.
Но мисля, че това на госпожата ще й е като обица и вече ще е мноооого внимателна.

# 17
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Дано детето е разбрало какво е направило.
Това е важно.Защото после може и от училище да си тръгне.Не разчитаите само на учителките.
Детето трябва да знае ,че това е отговорно.
За съжаление не са обезопасени д.г.
На двора може да хукнат по всяко време.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 612
Миналата година в градината в която беше сина ми,едно детенце беше избягало и го бяха намерили в съседен квартал Shocked,ползвало транспорт най-вероятно,защото е доста далече.А беше на 5год.

Големия като беше на ясла и си беше тръгнал към рейса да се прибира.Хванали са го в последния момент преди да излезе от двора и то най-вероятно защото имаше сериозни проблеми с адаптацията,та са го понаглеждали повечко.

# 19
  • Мнения: 321
 newsm78

нещо не мога да го разбера това как дете ще излезе незабелязано от ДГ... ами ние как се доверяваме на тези заведения и си оставяме децата цял ден под техни "грижи" и ходим спокойно на работа   Rolling Eyes

за малката имам още една година да му мисля пъ ша виим   Crossing Arms

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Според мен трябва да предаваш детенце лично на г-жата и да го взимаш само от нея Peace
Разбира се,че го предавам лично на госпожата.Явно като ги е наредила в колона и е тръгнала отпред той се е отскубнал.
Дано детето е разбрало какво е направило.
Това е важно.Защото после може и от училище да си тръгне.Не разчитаите само на учителките.
Детето трябва да знае ,че това е отговорно.
За съжаление не са обезопасени д.г.
На двора може да хукнат по всяко време.
Незнам.Пробвах да му обясня.Но аз всяка сутрин му обяснявам,че трябва да ходя на работа за това го оставям,но въпреки всичко почти всяка сутрин хленчи като го оставям.Все пак  3 годишно дете колко ще те разбере Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 732
Хмм звучи доста зловещо -дано да не се случва повече Praynig

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дано Tired

# 23
  • Мнения: 154
Като дете бягало от детската градина по време на разходка още не мога да си обясня как госпожите въобще не бяха забелязали, че две от децата в групата ги нямаше след разходката. Аз и още едно момиченце избягахме, пресякохме една от най-натоварените улици в града и се прибрахме у нас. Леля ми направо се опули, заведе ни пак в градината, а лелите въобще не бяха забелязали.

Аз с детския си акъл хич не го мислех за нещо опасно, но сега като е за моето хлапе направо ми настръхва косата. Пази Боже никога да не се случва на никой. Трябва да им се обърне внимание на тези лели и госпожи, ама те пък много се засягат на професионализъм.

# 24
  • Мнения: 8 999
Хм, деликатен е моментът с намеците и препоръките, когато става дума за принципно симпатичен и съвестен персонал.
Може би трябва да се обърнеш към директора на детската градина с молба, при хубаво време, когато приемат децата на двора, а не в сградата, на вратата да дежури охраната.
Поне в градината на моите деца беше така - "леля полицай" стоеше на вратата, на няколко метра по алеята, в засада, дебнеше "леля сестра" /която им преглеждаше гърлата и косите/, а чак по-навътре, в двора, стояха госпожите. В това време пък лелките подреждаха масите и сервираха закуската вътре по стаите. Но портата беше винаги двойно осигурена.
Не може да се следи движението на толкова много деца наведнъж, и то в час, в който вратата на двора е отключена, защото непрекъснато пристигат нови попълнения. Но нищо не пречи поне един човек да стои до тази врата и да контролира достъпа на малките до външния свят.

# 25
  • Мнения: 6 713
Кажете ми как по-тактично да им предложа да участва и леличката в разходките им на вън.Учителката да ги води отпред,а леличката да ходи след колоната и да следи някое да не хукне.Или нещо подобно Rolling Eyes

Че само една жена ли се грижи за групичката, докато са навънка децата? Допрочетох, че става дума за 30 деца с 1 жена! ooooh!
Дано да намериш начин да кажеш, според мен просто питай как според тях се е случило? И че е повече от опасно! Rolling Eyes
Дано не се случва повече Praynig

# 26
  • Мнения: 60
Кажете ми как по-тактично да им предложа да участва и леличката в разходките им на вън.
Единия намекнал, другия не чул и не разбрал..
Няма как да го кажеш по-тактично, просто го кажи направо, за да си сигурна, че са те разбрали правилно! За твоето дете става дума все пак! Кажи им, че веднъж се е случило и те притеснява, че може да се случи отново, да бъдат по-внимателни, да обърнат внимание на твоето дете, ако има и други склонни да си тръгват вече си е проблем!
Кажи им, щом искаш да си тактична, че разбираш колко отговорна и трудна е работата им понякога... И все пак да си гледат децата по-внимателно!
Ако можеш говори и с него, обясни му че трябва да се обажда къде кога ходи, въпреки, че е само на 3.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Разбирам те, това е един от най-големите ми страхове, сина ми тръгва на градина наесен...
На една приятелка дъщеря и /5г./ два пъти бяга посред зима от ДГ веднага след като я оставят. Прибираше се вкъщи с палто и пантофи. Добре, че баба и работи от по-късно и я водеше обратно, защото не ми се мисли за това дете посред зима без ключ от вкъщи.
Първият път от градината бяха вдигнали жесток скандал на бабата защо води детето в 9 часа?!?! Въобще не я били видяли, че идва, нито че си отива...

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Неприятна случка. Аз си мисля, че е добре да поговориш с Диоректора да помисли какво ще се направи за сигурността на децата.

# 29
  • Мнения: 2 641
вие прочетохре ли какво е писала Германската мама ! за техните врати? някъде в България да има подобно заключване - няма. това е решението на проблема. сама жена с 20-30 деца е невъзможно да ги опази. сигурно трябва в лудница да влезе ако вечно ги дебне и брои. аз с две едва смогвам навън, а горките жени незнам как се оправят. и в чужбина със сигурност няма такова нещо като 1 учителка с 25-30 деца !!! какво е това нещо ! когато аз бях в детската градина редевно помагах на една приятелка да избяга, а после докладвах на учителката от угризения и тя хукваше да я настига...яхнала се беше на един мотор зад един мъж случайно миващ покрай улицата н аградината. в нашите детски градини, всяко дете което реши да избяга ще го направи. та в нашите условия доста щях да се скарам на детето и да му кажа какви опасности има навън. ето днес дъщеря ми се надвесила над прозореца а сме на 7 етаж. за кой ли път ме е издебнала, но този път с доста суров тон и казах за едно момиче дето е паднало и се е почупило цялото и че е щяло да умре. стресна се и не мисля че вече ще се качва по прозорците докато ме няма за 10 секунди в стаята !

Общи условия

Активация на акаунт