Изгубиха детето ми в градината

  • 4 807
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 018
Глухарче за коя градина става въпрос? Ако не искаш на всеослушание, пиши ми на лични.  Peace

# 46
  • Мнения: 3 634
Като знам, че яслата която ще посещава сина ми е до река...много черни краски придава въображението ми на твоя разказ.  ooooh!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не,не крия градината.Става въпрос за ОДЗ 12 "Първи юни".Нищо лошо не съм казала за градината и няма причина да се крия.Аз знам,че причината за тази случка не е немърливост или незаинтерисованост от страна на учителките.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Много неприятна ситуация, Глухарче!
А какво се случи с моето.
Сборни групи. Нашата госпожа ме предупреждава че група ще се мести в друга стая и че децата ще бъдат с други госпожи. Хубаво. Отивам една вечер да го взема и казвам на госпожата за кого съм докато се оглеждам.
Госпожата: "Ами .... newsm78, те го взеха преди малко"
Аз:  Shocked ( преди да вляза в градината говорих с мъжо и баща си ( единствените хора които могат да го приберат). Как така са го взели?Кой? - изпадам с ужас.
Тя още по-тъпо ме гледа и : "Незнам. Потърси го" ( толкова неадекватен човек не бях виждала)
Аз вече треперя и се опитвам да си събера акъла. Знам че никои не го е взел но си помислих че е избягал.
Госпожата ми казва да съм се разходила по другите стаи и да го търся. Звъня на мъжи и питам в коя стая го е оставил сутринта. Е, в същата където бях и аз. Но детето го няма. Хуквам като щурава из градината. Освен децата от нашата градина там са и децата от двата филиала. Абсолютна бъркотия. Най-накрая след 5 мин. търчене срещам едно дете от групата и го питам къде е моето. " ами изместиха ни в едисикоя стая". Влязох вътре и като отворих голямата си уста с/у госпожата  #Cussing out. А пък оная другата ми идеше да я удуша с тъпото й изражение.
Такива случки има и ще има за съжаление. Но пък как си каляваме нервната система... Mr. Green

# 49
  • Мнения: 162
За съжаление и директора не може нищо да направи. Броя на персонала се определя от общината и директорите не могат да назначават персонал на своя глава. В нашата градина за децата се грижи една учителка, а една лелка се пада на две групи. Първата година и аз се възмущавах, защото 3 годишното дете не може дори само да отиде до тоалетната. Съответно когато учителката е с детето в тоалетната, останалите деца са сами в стаята, ако искат и всичките могат да си тръгнат, защото вратата на градината се заключва чак когато доведат всички деца. Не може учителката да върви след децата, защото те са твърде малки и няма кой да води колоната и да определя темпото на вървене, но тя през цялото време се върти и наблюдава какво се случва зад нея. Когато деца излизат извън двора на градината/училището/ обикновено се комбинират по две учителки, едната води колоната и осигурява спирането на движението при пресичане на улиците, а другата върви най-отзад и контролира никой да не се отклони. Понякога моли родител да помогне при придвижването на децата.
      Глухарче, това че се е случило веднъж със сина ти да си тръгне не значи, че ще се повтори, но не си и застрахована и за обратното. Моят съвет е да поговориш с учителката за страховете си, да предложиш да не приемат децата на двора, а да ги извеждат чак след закуска /при нас е така/. Това че се обаждаш по телефона не е никак лошо и учителката със сигурност не ти сее сърди, но се опитай да си тръгваш веднага от градината без да се бавиш и да наблюдаваш детето, защото ако пак те види отново ще си тръгне. Ако ти се наложи през деня да минаваш покрай градината, направи го без детето да те види, иначе ще почне да плаче. Ако имаш нещо да питаш учителката, прави го като си тръгвате, а не сутрин. И спокойно, през втората година обикновено децата свикват с градината и спират да плачат.
      Би било чудесно ако някога нашите градини заприличат на германските.

# 50
  • Мнения: 2 018
Много неприятна ситуация, Глухарче!
А какво се случи с моето.
Сборни групи. Нашата госпожа ме предупреждава че група ще се мести в друга стая и че децата ще бъдат с други госпожи. Хубаво. Отивам една вечер да го взема и казвам на госпожата за кого съм докато се оглеждам.
Госпожата: "Ами .... newsm78, те го взеха преди малко"....

Долбре е че всичко се е разминало. По този повод си спомних един виц.  Laughing

Отива един подпийнал татко да си взима детето. Излиза госпожата с детето, но изведнъж се усеща, че му подава друго дете. Започва да се извинява и преди да влезе да изведе неговото дете, бащата промърморва: Е, какво значение има? Нали утре ще го връщам.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 493
alissa nik сина ми е втора година и ясла изкара.Но диването не може без мама.Тръгвам си вече на пребежки по най-бързия начин.
Бо_ вица беше страшен hahaha

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Така мили мами взех да намирам препратки до темата си из форума с назидателен характер,а изобщо не съм имала това предвид.Ще ме извините,но ще пиша с главни букви.
УЧИТЕЛКИТЕ НИ СА НАЙ-МИЛИТЕ ЖЕНИ,КОИТО СЪМ СРЕЩАЛА.ПОСРЕЩАТ И ИЗПРАЩАТ ВСЯКО ДЕТЕ С ПРЕГРЪДКА И ЦЕЛУВКА.ГРИЖАТ СЕ ПЕРФЕКТНО ЗА ТЯХ,РАЗБИРА СЕ КОЛКОТО ИМ Е ПО-СИЛИТЕ.ТЕМАТА МИ НЕ Е ИМАЛА ЗА ЦЕЛ ДА ОПЛЮЕ ГРАДИНАТА И ПЕРСОНАЛА НА ГРАДИНАТА.НАДЯВАМ СЕ ВЕЧЕ ДА СЪМ БИЛА ПО-ЯСНА.

# 53
  • Мнения: 5 173
А вратата в двора на градината не се ли затваря? В яслата на майка ми, както и в градината, в която съм работила, вратите имат резе, което трудно се отваря.Елементарно е, а върши работа. По мое време имах няколко съгрупници, които бягаха от градина, лелята обикаляше целия град на колело, за да ги намери Joy.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По принцип се затваря,но в този момент идват децата с родителите си и никой не му се занимава да затваря след себе си Tired

# 55
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Боже, ако тук (Германия) се случи такова нещо ще настанат големи ядове и хич няма да ме интересува, дали ще се засегнат или не. Вече е споменато за специалното заключване на входните врати, отделно от това на 1 възпитателка се падат макс. 12 деца и това са общинските градини, иначе в нашата са 2 или 3 на 15 деца. Отделно от това почти постоянно има разни стажантки или момичета (получаващи минимално заплащане по разни програми за безработни), които помагат на възпитателките. Лелките са си лелки и са в кухнята и по коридорите, в групите няма що да търсят.
Една идея- когато се събират пари от родителите за разни консумативи, може да се помисли за по една читава заключваща система.

# 56
  • Мнения: 593
Олеле, да пази Господ!!!  Praynig

Разказвали са ми, че баща ми като бил малък, веднъж избягал от детската градина. Намерили го чак в двора на тогавашното ТКЗС, качил се в един трактор и правел "бррр-бррр-бррр"...

# 57
  • Мнения: 5 391
Много неприятно, много.
И моето дете от 1 месец ходи на ДГ, вече направи опит за бягство Rolling Eyes
Ама той си е палав и слава богу го държат под око, а и са няколко само 3 годишните.
Много се страхувам какво ще стане на есен като двайсет и няколко деца са на тази възраст.
Свекърва ми е детска учителка, разказвала ми е няколко случаи, в които са се губили деца, страшно е.

# 58
  • Мнения: 542
ужасно е!и аэ се притеснявам как ги пазят да не излизат от двора на градината,вратата не се заключва,а просто се бута,то всяко дете за секунди може да излезе!

# 59
  • Мнения: 562
вие прочетохре ли какво е писала Германската мама ! за техните врати? някъде в България да има подобно заключване - няма. това е решението на проблема. ...

Всъщност в 69 ДЯ Студентски град - София действително няма бутони и т. н., но врата се отваря по същия начин отвътре - трябва отвътре да се пресегнеш отвън и то високо за бебетата и децата до 3-годишна възраст.  Peace  Колко обаче са съвестни родителите и спазват коректното затваряне все още не знам - наесен ще разбера. Иначе наистина това е решението!  Peace

Историята е доста страшна и не мисля, че трябва да се стремиш да не ги обидиш. Те са тези, които ти дължат извинение и най-вече обяснение. Те са тези, които са ОТГОВОРНИ за децата ни и трябва тази отговорност да им се търси. Ако нещо се случи на детето ни в наше присъствие е едно, но когато го поверяваме на други хора, те трябва да са наясно, че отговарят за ЧУЖДИ деца! Тези случки са просто абсурдни. Съпругът ми също е бягал (детската градина е била точно до блока му), но това не ми се вижда редно и нормално! И наистина ми е странно, че малко хора в темата са обърнали внимание на това, че толкова много деца са водени от една единствена госпожа, която на всичкото отгоре е била с гръб към тях!!!  Shocked Shocked Shocked  По въпросът трябва да се помисли сериозно от страна на директорката и останалия персонал в детското заведение - колкото и да харесваш госпожата все пак подай жалба, защото само ако сме активни проблемите ще се решават! С детето си също говори, а защо не и с останалите родители, повдигни въпроса на родителска среща! До кога ще оставяме да се отнасят така с нас и децата ни! А ако, недай Боже, се беше случило нещо по-сериозно!!! На твое място би ме било страх! Надявам се това да не се повтаря!!!  Praynig

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 16:30 от Pavlina Nikolova

Общи условия

Активация на акаунт