Как да разпознаете "старото куче" във форума

  • 6 346
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Тази тема е предназначена за следната аудитория:

- Нови посетители, които се опитват да се приобщят към форумското общество
- Нови посетители, които имат желание да споделят мнението си
- Анонимни посетители, които влизат на случаен принцип със запитвания
- Анонимни посетители, които влизат на случаен принцип с пързалки

Влизайки в този форум, трябва да сте наясно, че има модератори. Те са страшни, но по-страшни са старите кучета. Форумът е като казармата, като затвора и като кварталната градинка. Старите кучета "рулират". Те ще ви пазят или ще ви ръфат жестоко, в зависимост как подходите към тях. Колкото и да отлагате във времето, обстоятелствата неизменно ще ви срещнат с тях. Ето пет съвета как да ги разпознаете.

1. Разбира се, винаги може да погледнете броя на мненията на потребителя, за да прецените от колко време "служи". Имайте предвид, че тази цифра не винаги е показателна, първо, защото старите кучета обикновено отдавна са дали мнението си по всички сериозни въпроси и проблеми, свързани с майчинството, дома, разводите, абортите, адаптираното мляко, марката козметика и почивките в чужбина, затова вече се подвизават основно в Клюкарника, а публикуваните в него мнения НЕ се отчитат.

2. Старите кучета обикновено действат в background режим. Рядко пускат нови теми или отговарят по темата. Ако се намесят в някоя тема, то отговорът им рядко е информативен, по-често има саркастичен, ироничен, хумористичен или забранителен характер, като целта е не толкова да се обогати темата, колкото да се демонстрира блестящ художествен стил, интелект и ерудиция. В този случай най-добре не отговаряйте, ако все пак се наложи, нека отговорът ви да бъде уклончив, неангажиращ и неврзрачен. В противен случай може да бъде изтълкуван като предизвикателство или покана за дуел, в който оръжията са красноречие и художествен изказ. Те пишат по-отдавна от вас, по-добри са, вярвайте ми.

3. Старите кучета, може и да са стари, но са кучета, а както знаем песовете се придвижват на глутници. Като всяко зло, старото куче никога не идва само. Обикновено, появата на едно старо куче в темата ви е сигурен знак, че скоро ще бъдете заобиколени от цялата глутница. От този момент нататък бъдете нащрек, защото, както знаете, от реакцията на един член на глутницата, зависи дали ще ви разкъсат или ще размахат опашки. Ако имате баничка в себе си, хвърлете я на водача. Ако не, направете комплимент, съгласете с негово мнение или просто си плюйте на темата и зарежете темата си в лапите и зъбите им.

4. Старите кучета държат да получат дължимия респект от новобранците. Затова използват различни методи, за да се идентифицират пред новаците. Често използван от тях метод е да демонстрират близост помежду си, да се обръщат с прякори или умалителни имена един към друг. Размяна на дружески шеги и закачки, уреждане на срещи и приятелски спам в темата ви са знак, че са ви приели радушно и не ви смятат за заплаха. Удобен момент за сближаване, възползвайте се и размахайте опашка.

5. Старите кучета са териториален вид. Това означава, че всяко от тях си има територия, която защитава (и периодично маркира, знаете как) от евентуални съперници. Преди да дадете мнение или да демонстрирате познания по някоя тема, се подгответе да браните позициите си до кръв. Бъдете наясно, че останалите стари кучета моменталически ще се притекат на помощ. Не на вас, разбира се.

* Темата няма за цел да обиди никой във форума, а да илюстрира по хумористичен начин определен стил на форумско поведение.

# 1
  • Мнения: 2 401
Мене ме нема тука.

# 2
  • Мнения: 6 155
 Laughing Laughing Laughing
Браво, honey.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
И на мен ми харесва обобщението ти. Въпреки че имам отдавна регистрация и доста мнения се чувствам като "младо куче". Добре, че едно време нямаше стари кучета, та се информирах по всички важни въпроси Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 394
Много е правилно това,което си казала.И мене ме ръфаха кучетата в началото,и наистина идваха и глутницата след тях....но вече не ми дреме,но в никакъв случай не бих се държала така с новодошлите... Naughty

# 5
  • Мнения: 2 388
Сега чакаме само старите кучета.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Благодаря ти! И аз се чудех защо ми скачат.

Макар и новак - размахвам жизнерадостно опашка по посока на тази тема!

# 7
  • Мнения: 46 526
Аз съм старо коте
Не обръщам внимание на това кой е стар и нов Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6
honey     202uu
Това е едно от най-добрите неща, които съм чела в Клюкарника напоследък.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 193
Пък аз имах неблагоразумието да надникна в темата "Откога сме лели".
И понеже съм на ръба на това недоброволно да се разпозная като такава, тук гордо се записвам като "младо куче", зер думата млад е като мед за ушите ми, и нямам нищо против да се самоидентифицирам с нея по какъвто и да е повод.

# 10
  • Мнения: 4 965
А има и една английска поговорка: "Старо куче не се учи."! Twisted Evil

# 11
  • Мнения: X
Хехе! Весело!  Grinning  

Много мили са и следните реплики: Ех, едно време кво беше убу във форума ............... ! Ех, едно време кви теми се пускаха, а ся.....! Ех, едно време кви потребителки имаше, а ся кви са..............! Горкият новак! Все идва, когато купонът е свършил!  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 841

Аз пък съм стара чанта  Embarassed

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък съм стара чанта  Embarassed

Крокодилска?  newsm78

Иначе темата си я бива и я намирам за далеч по-забавна от тази на Как'Сийка.  Flutter

# 14
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Hug Hug Hug honey

         П.П. Сега очакваме включвания от типа " Naughty Не съм от тях как`Сийке"  hahaha Joy

# 15
  • Мнения: X
Иначе темата си я бива и я намирам за далеч по-забавна от тази на Как'Сийка.  Flutter
Въх!  Shocked  Ей тва е старото куче!   Mr. Green

# 16
# 17
  • Мнения: 5 393
honey- развесели ме Grinning

# 18
  • Мнения: 4 785

Мен също - много готино е написано  Peace

# 19
  • Мнения: 87
Темата е много свежа и ако да е в закачлив стил, всичко написано е абсолютно вярно.  Hug

Например, първата записала се е старо куче отвсякъде, въпреки че се опитва да отрича.
Острите й зъби съм изпитвала на свой гръб, затова го твърдя със сигурност.  Mr. Green
Опитите й да ме "набута в кучи гъз също". Край на цитата.  Laughing

# 20
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ооо, отговора на новаците към темата на Как Сийка.

Тъй като аз съм по средата ще участвам и в двете  Mr. Green

Ако попаднете случайно на реална снимка на форумска легенда, никога не казвайте на всеослушание истината за външността и, защото всички те са едни прекрасни дами с благ характер Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 447
Много готино и много вярно, личи си, че старо куче го е писало  Grinning

# 22
  • Мнения: 4 785
Темата е много свежа и ако да е в закачлив стил, всичко написано е абсолютно вярно.  Hug

Например, първата записала се е старо куче отвсякъде, въпреки че се опитва да отрича.
Острите й зъби съм изпитвала на свой гръб, затова го твърдя със сигурност.  Mr. Green
Опитите й да ме "набута в кучи гъз също". Край на цитата.  Laughing

С тебе е свършено  wflag newsm34 tooth

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кажете ми, когато започне да хвърчи козина.
Да заложим да около 7-ма страница, примерно...

# 24
  • Мнения: X
Някое старо куче ще може ли да отговори на следния въпрос - кое точно мнение по темата потъна в небитието?  newsm78

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре написано, но този "стил форумско поведение" не зависи нито от времето на пребиваване във форума, нито от броя на мненията.
п.п. Сега виждам темата на Как Сийка-  Laughing

# 26
  • Мнения: 88
И все пак трябва да признаем, че кучкарникът е елитен. След доволното ръфане следва пренебрежителното  благородство на кралския дог пред кварталното паленце.

# 27
  • Мнения: 87

Дали? Треперя от страх...бррррр

Ти да не се опитваш да станеш с един скок старо куче, че така се включваш
директно в подкрепа на "старите"?  Whistling

# 28
  • Мнения: 87
Добре написано, но този "стил форумско поведение" не зависи нито от времето на пребиваване във форума, нито от броя на мненията.

Браво!
Една много умна приказка!   bouquet
Дано повече хора се замислят над думите ти!
Въпреки че, то или го можеш, или не...мисленето имам предвид.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Добре написано, но този "стил форумско поведение" не зависи нито от времето на пребиваване във форума, нито от броя на мненията.

Браво!
Една много умна приказка!   bouquet
Дано повече хора се замислят над думите ти!
Въпреки че, то или го можеш, или не...мисленето имам предвид.

И над това ли ви се налага специално да се замисляте?... Новачки!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Чета форума сигурно от 4-5 години, но не съм се регистрирала.Друго си е да си млад smile3503

# 31
  • Мнения: 24 467
Да, свежо е много, поздравления, а е и вярно. Елитен или с желание да е такъв, кучкарникът си е първо и основно кучкарник.
За мен основна характеристика по темата е участие тук заради самото участие и създаване на образ, а не заради темите и ползата от тях.
Записах се да следя развоя, понеже е петък.

# 32
  • Мнения: 87
"Стилът форумско поведение" по-точно ми прилича на липсата на такъв
или още по-точно ми прилича на шофирането по пътищата, където е пълно с комплексари, седнали зад волана на луксозната си кола и си мислят, че са много важни и велики.
Колата не прави човека...

Та и тук така - персони, с нищо не блестящи  в реалността, дават мило и драго да се
превърнат във форумски легенди или в т.нар. "стари куч(ета)ки...
Форъмут не прави човека и не те прави човек...

# 33
  • Мнения: 59
 Hug
 Самата истина Joy

# 34
  • Мнения: 87

3. Старите кучета, може и да са стари, но са кучета, а както знаем песовете се придвижват на глутници. Като всяко зло, старото куче никога не идва само. Обикновено, появата на едно старо куче в темата ви е сигурен знак, че скоро ще бъдете заобиколени от цялата глутница. От този момент нататък бъдете нащрек, защото, както знаете, от реакцията на един член на глутницата, зависи дали ще ви разкъсат или ще размахат опашки. Ако имате баничка в себе си, хвърлете я на водача. Ако не, направете комплимент, съгласете с негово мнение или просто си плюйте на темата и зарежете темата си в лапите и зъбите им.

 

И над това ли ви се налага специално да се замисляте?... Новачки!

ivonska, искаш ли баничка?
Но, не ми приличаш на водач...ще си я запазя.

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сега всичко ми се изяснява. Започвам да разбирам защо някой път разни потребители се държат така с мен  Cry

# 36
  • Мнения: 4 785

Дали? Треперя от страх...бррррр

Ти да не се опитваш да станеш с един скок старо куче, че така се включваш
директно в подкрепа на "старите"?  Whistling

Пошегувах се.... newsm78 Пиша от достатъчно дълго време - не изявявам желание...

# 37
  • Мнения: 641
Прави ми впечатление, че напоследък точно "новаците" се опитват да ръфат "старото".
А старите пък така ги мързи, че новака пак не успява да блесне.
Ще да е от жегата.
Май омесих двете теми  Crazy

А тези дето ръфат още не са от старите, ма не са и новаци. Нещо като зам. директор.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 409
Honey,  смях се с глас.
Благодаря ти, имаш очарователен стил, чувство за хумор и ти предричам бляскаво форумско бъдеще.
Аз, разбира се, съм млада, във всяко отношение, включително и форумско, но със сигурност, когато открия гореупоменатите данни, не мога да се сдържа да не направя комлимент.

# 39
# 40
  • Мнения: 6 713
Форумът е пълно отражение на реалността. Поне за мен. С времето хората имат предпочитания, виждат се по срещи, нормално е да има "стари кучета".
Повечето неща във форума са ми ясни, хич не се впечатлявам вече.... Пиша в теми, които ми се виждат интересни и точка.
Абе не го ли взимате прекалено насериозно форума??? Thinking

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 8 нови отговора Shocked


 
  Възникна следната грешка при публикуването на новото мнение:
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.
 


Аааааа, кво става тука??  Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, искаш ли баничка?
Но, не ми приличаш на водач...ще си я запазя.

Не смея да стана водач - пазят мястото за теб.  Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Научили са урока "Старото куче е такова, защото е лошо." Колкото повече се зъбим, толкова повече напредваме в йерархията. Все пак, не говорим за стари пудели.

# 43
  • Мнения: 6 713
Ааааа, само да си кажа, че не ми харесва, че повечето стари си крият статуса - дали са онлайн или не!??! Ей, само това ме дразни.... Rolling Eyes

# 44
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А, Лурдес, от малко паленце я знам тази опция. Няма връзка.

# 45
  • Мнения: 2 011
Забавна темичка...Аз съм новак ....дали ще ме сръфат старите  кучета ??? newsm78 newsm78
До някъде  вярно и до някъде  Не, че старите  кучета  РЪФАТ новаците. И новаците  хапят ( или поне се опитват) .  Mr. Green
И все пак трябва да признаем, че кучкарникът е елитен. След доволното ръфане следва пренебрежителното  благородство на кралския дог пред кварталното паленце.
и това ми хареса ....  Heart Eyes
Регистрирах се тук за да  споделям мнения, да се забавлявам - приятно ми  е в говорилнята. Ама като се замисля - веднъж някаква гостенка ме заръфа много яко и обиди всички съфорумки та се  наложи Модовете да се  намесят Peace
Не се дразня от  мненията на  съфорумките - всеки  мисли различно ( Свобода на словото)!!!  Дразня се от гости с обидни постове!
А кой е водача ??? newsm78 иска ли баничка ???? Peace newsm78

# 46
  • Мнения: 6 155
Ааааа, само да си кажа, че не ми харесва, че повечето стари си крият статуса - дали са онлайн или не!??! Ей, само това ме дразни.... Rolling Eyes
И защо те дразни? Искаш да дебнеш някой или какво?
Това е все едно съседът ми да се дразни, че не съм си сложила табелка с "сем. еди си кое" на вратата.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Това е все едно съседът ми да се дразни, че не съм си сложила табелка с "сем. еди си кое" на вратата.

Ми, ако живееш незаконно - как да сложиш?!  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 12 668
Обичам теми,  в коита старите кучета изпълзяват от дупките си, наречени Споделете и Спамо.чат. 

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обичам теми,  в коита старите кучета изпълзяват от дупките си, наречени Споделете и Спамо.чат. 

в грешка си.

# 50
  • Мнения: 6
"Стилът форумско поведение" по-точно ми прилича на липсата на такъв
или още по-точно ми прилича на шофирането по пътищата, където е пълно с комплексари, седнали зад волана на луксозната си кола и си мислят, че са много важни и велики.
Колата не прави човека...

Та и тук така - персони, с нищо не блестящи  в реалността, дават мило и драго да се
превърнат във форумски легенди или в т.нар. "стари куч(ета)ки...
Форъмут не прави човека и не те прави човек...

Абсолютно точно  Peace
Едно куче дето лае, не хапе. Та и тук е така.

# 51
  • Мнения: 6 713
И защо те дразни?

Искаш да дебнеш някой или какво?

Това е все едно съседът ми да се дразни, че не съм си сложила табелка с "сем. еди си кое" на вратата.

Добре, дразни е пресилено. Всъщност все ми е тая. Peace Още по-малко да дебна! ooooh! Има по-интересни неща на света от това.

И да имаш табелка, и да нямаш табелка, това не показва дали си си вкъщи, нали?!  Wink

# 52
  • Мнения: 1 080
От кога трябва да е регистрацията и колко мнения да имаш, за да си в графата "новак" и респективно "старо куче".
Въобще, какво е правилото.
И "старите кучета" = ли е на стари потребители или са шепа по "известни"
Оф, оплетох се.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 099
Старото куче има добре тренирано чувство за хумор - не квичи разсърдено като пудела на блондинка. Избягва да хапе там, където в отговор ще получи зъби, по-големи от собствените си.

# 54
  • Мнения: 6 155


И да имаш табелка, и да нямаш табелка, това не показва дали си си вкъщи, нали?!  Wink
Добре де - да недоволства от това, че не знае дали съм вкъщи или не.  Wink

# 55
  • Мнения: 11 607
Какви теми, какви постове имам за домашно събота и неделя......Кога е изпитът???Комисията дали ще е подкупна?

# 56
  • Мнения: 2 133
Няма новаци.Това е форум. Кефиш се на разни коментари, други не четеш изобщо.Няма място за заяждания- това е различно мнение.Е, вярно, че някои много се впрягат Peace
Харесвам форума и не ме е грижа, че съм от "новаците".

# 57
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Няма нищо вярно в тая тема.  Crossing Arms

# 58
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Точно така.
Баничките са кофти - нищо полезно, само тлъстини на талията и целулит по бедрата.  Mr. Green Тава с гурме няма ли?

# 59
  • София
  • Мнения: 3 099
Точно така.
Баничките са кофти - нищо полезно, само тлъстини на талията и целулит по бедрата.  Mr. Green Тава с гурме няма ли?

Няма. Това ново поколение се задоволява само с мазни храни до левче. Правят се на класни, ма се радват на доста по-малко от дърта помиярка!

# 60
  • Мнения: 2 196
Няма. Това ново поколение се задоволява само с мазни храни до левче. Правят се на класни, ма се радват на по-малко и от дърта помиярка!
И после се чудят що им ръпат крехките мръвки!
Ще прилъгват дъртото с банички те. Калпазани!

# 61
  • Мнения: 17 407
Къде ги тея кучета/кучки? Аз основно кокошки наблюдавам, тук- таме някое петле, за цвят. А, и змия има.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Къде ги тея кучета/кучки? Аз основно кокошки наблюдавам, тук- таме някое петле, за цвят. А, и змия има.

Любезната кобра, приятно ми е!

# 63
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
После що нямам зъби, Ивонска. То от тази храна - какви зъби?
П.П. Дренке, мен ме пропусна. И яйце пиши. Едно яйце.  Laughing

# 64
  • Мнения: 2 196
Къде ги тея кучета/кучки? Аз основно кокошки наблюдавам, тук- таме някое петле, за цвят. А, и змия има.
Аааа, ний не сме от тях, Как' Сийке, нали? Mr. Green

# 65
  • Мнения: 4 841

Ама моля Ви, как така "тава" и "гурме" са в едно изречение  Crossing Arms Това не е класно. Не се ли поставя "гурме"-то в плата, или някакви други съдове с френско-звучащи имена  newsm78

# 66
  • Мнения: 17 407
сме, сме, Бианко. И яйце- записах. Златно, или каквото е там- продукт на грухтилката Joy

# 67
  • Мнения: 5 393
Баничките са кофти - нищо полезно, само тлъстини на талията и целулит по бедрата.  Mr. Green Тава с гурме няма ли?

Много са капризни старите кучета- не може с каквото и да е да ги черпиш. Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 2 840
Всички сме големи, бели птици.
Лебеди.

Запис, де Crazy

# 69
  • Мнения: 6 713


И да имаш табелка, и да нямаш табелка, това не показва дали си си вкъщи, нали?!  Wink
Добре де - да недоволства от това, че не знае дали съм вкъщи или не.  Wink

Стискаме ръце, ок Hug

# 70
  • Мнения: 25 651
Може да съм стара, ама не съм куче!  #Cussing out
Може да съм куче, ама не съм стара! Crossing Arms
Уф, и аз се обърках...  Crazy
Абе, няма баничка за Сия, няма...  Tired

# 71
  • Мнения: 2 018
Точно в десятката honey!

Развоя на темата го доказва.  Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 2 840
Развоя на темата го доказва.  Laughing
Как? Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 7 193
Е пета страница все пак.
И няколко стари кучета подушиха темата.
Развой и още как.

# 74
  • Мнения: 2 018

Ще се възползвам от т.2.  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 5 393
Абе, няма баничка за Сия, няма...  Tired

Баничка ли искаш или тава с гурме? Laughing  Извинете- плато.

# 76
# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
Ще се възползвам от т.2.  Mr. Green
Ти си ми форумски "набор", не се прави на млада Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099
Абе, няма баничка за Сия, няма...  Tired

Баничка ли искаш или тава с гурме? Laughing  Извинете- плато.

Баничка. Тая е породиста - все не дояжда гурмето, за това младите така я обичат...

# 79
  • Мнения: 2 018
Ще се възползвам от т.2.  Mr. Green
Ти си ми форумски "набор", не се прави на млада Mr. Green

Важно е как се чувстваш.  Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 3 409
Къде ги тея кучета/кучки? Аз основно кокошки наблюдавам, тук- таме някое петле, за цвят. А, и змия има.
Има и патки, има и големи бели птици /лебеди/, кучките и тигрите се броят на пръсти.
Без значение, дали са декизирани като друг животински или растителен вид,  художествена фотография и прочие.

А, като се има предвид, че и част от острите форумски зъби се оттеглиха в заслужена почивка, смятам, че новаците могат да бъдат спокойни.

За мазната баница съм наблюдавала схемата в действие.
Ами- много е мазна, как да кажа, от една страна, от друга страна, понякога амбицираният новак не нацелва истинския водач на глутницата, а кучето, което лае най-много, но всъщност не хапе.

# 81
  • Мнения: 15 619
Видиш ли някой да дращи и после да се любува отстрани на умотворението си, старо куче е. Оглявай се за глутницата! Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Никой не отчита факта, че "старите кучета" най-често се ръфат помежду си.
Заблуда е, че основното им ястие е крехкото месце.

Всеки новак трябва да е наясно, че истински кървавите битки са провокирани, изживяни и изиграни именно от "старите".
Много рядко новак може да бъде захапан до кръв от "старо куче".

# 83
  • София
  • Мнения: 1 783
Ау "тавата с гурмето"  е мой авторски израз  и се ползва повсеместно от форумските легенди! Важно ми беше! Благодаря!

# 84
  • Мнения: 4 841
Ау "тавата с гурмето"  е мой авторски израз  и се ползва повсеместно от форумските легенди! Важно ми беше! Благодаря!

А-ха, някаква парола... Е, не съм форумска легенда, но пък съм класна, щом ме впечатли...   Crossing Arms

# 85
  • София
  • Мнения: 1 639
Кажете ми, когато започне да хвърчи козина.
Да заложим да около 7-ма страница, примерно...

Не върви добре, може да загубиш залога.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 840
Старото куче никога няма да каже на себеподобно, че два пъти прави една и съща правописна грешка.
Но няма да спести този факт на някой новак.

Ако някой се разпознае, да се коригира! Mr. Green

# 87
  • София
  • Мнения: 1 783
Старите кучета правят правописни грешки само нарочно.

# 88
  • Мнения: 260
Мда, радвам се, че ви се е харесала темичката.

Специално за meri 123 бих добавила още една точка:

6. Старото куче вижда и помни всичко. Това, че игнорира мненията Ви, означава единствено, че ги игнорира, а не че не ги чете. Целта на този игнор е същата като на "стимулиращото НЕ" на Глория. Дерзайте!

# 89
  • София
  • Мнения: 2 020
Хайде сега да видим кой стар, кой нов?
Кой има чувство за хумор, кой няма?
Кой има чувство за самоирония, кой няма?  Wink

Заповядайте всички, да Ни е сладко!

# 90
  • София
  • Мнения: 2 840
Старите кучета правят правописни грешки само нарочно.
Старите кучета се нервят, когато не осъзнават, че грешката е умишлена.

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
Значи има надежда за нас.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 840
Заповядайте всички, да Ни е сладко!
Никога не давай на старо куче нож в ръцете, особено пък, ако има и храна наоколо.

# 93
  • Мнения: 34
А има и една английска поговорка: "Старо куче не се учи."! Twisted Evil

Имаше тема за съфорумци, които четем с интерес. Мога да кажа, че Вас Ви чета с респект!  smile3501

# 94
  • Мнения: 17 407
Всеки има чувство за хумор и умее да се самоиронизра. Забавно става, когато друг почне да се *бава.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 099
Заповядайте всички, да Ни е сладко!
Никога не давай на старо куче нож в ръцете, особено пък, ако има и храна наоколо.


Да почерпим младите:

# 96
  • София
  • Мнения: 2 020
Да почерпим младите:


Тъй като съм млада по душа, ще приема почерпката.
Благодаря! Вкусно беше!  newsm10

# 97
  • Мнения: 4 585
Няма ли за какво да си говорим преди уикенда, та за глутници кучета. Космите ми настръхнаха.
Не се надявайте старо куче да не забележи нещо. Потдържат връзка като тюлените, като баретите, група са и в Скайп.
Дори и със запек, старото куче е информирано.

# 98
  • Мнения: 5 393

Не се надявайте старо куче да не забележи нещо. Потдържат връзка като тюлените, като баретите, група са и в Скайп.

Правописната грешка е нарочно, нали?

# 99
  • Мнения: 4 585
Правописната грешка е нарочно, нали?
Не, не е. Старите кучета са с влошено зрение, клавиатурите им са с изтрити знаци. Забелязват се само крайните, в ъглите.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 409
Вълк, "Глудница кучета" е един от любимите ми филми.
Може би, защото няма нито една жена в целия филм.

# 101
  • Мнения: 260

Не се надявайте старо куче да не забележи нещо. Потдържат връзка като тюлените, като баретите,...

като таксиметровите шофьори и италианската мафия. Говори се, че имат общ свръх мозък, който се съхранява в буркан от сладки със сусам и фъстъци. На буркана има етикетче ССФ, а местоположението му се сменя всяка втора и четвърта сряда от месеца.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 020
А в последния петък на всеки месец се отваря на тайна церемония и евентуално се добавят по 1-2 гънки от доказали се стари кучета.  Joy

# 103
  • Мнения: 34
Никой не отчита факта, че "старите кучета" най-често се ръфат помежду си.
Заблуда е, че основното им ястие е крехкото месце.

Всеки новак трябва да е наясно, че истински кървавите битки са провокирани, изживяни и изиграни именно от "старите".
Много рядко новак може да бъде захапан до кръв от "старо куче".

"Атовете като се ритат, не стой между тях" Японска поговорка  Laughing

# 104
  • Мнения: 88


Да почерпим младите:

[/quote]
Ето, дори в иначе толкова добронамереното да почерпим откривам ирония! Какво е това сладко от боровинки с малко масло върху филия франзела? Гурмето за кого е? Confused

# 105
  • Мнения: 5 393
Правописната грешка е нарочно, нали?
Не, не е. Старите кучета са с влошено зрение, клавиатурите им са с изтрити знаци. Забелязват се само крайните, в ъглите.

Едно старо куче не би трябвало да има нужда да вижда знаците по клавиатурата. То ги е научило наизуст и може да пише и със затворени очи.

# 106
  • Мнения: 1 394
Да се включа пак!Което /не/  му хареса на "старото куче" го слага в кавички /чинийка/ и започва лакомо да яде,ама така яде,че чак ушите му пукат...и да ви кажа в повечето случаи,чете през ред и наистина,не забелязва останалата "храна",а само това,което му се хареса/в кавичките демек/ и направо накрая започва и да се самоизяжда....особено,ако те хапе,а ти се хилиш.... Mr. Green newsm53
А в "останалата храна" е ценното по принцип.....
Мен ми не дреме ,ама гледам да се държа прилично и да не нагрубявам хората.Ама "старите кучета" понякога се държат,като дечица,които викат и крещят:"Тоя форум е на тати!Няма да ми казваш кво да правя,не си ми майка нито татко!  smile3534 ......а трябва да си призная,че има доста новаци,от които можеш да научиш неща,които старите кучета дори не са и чували...Много е детинско това да се правиш на велик само щото имаш 5000 и незнам си колко публикации и си се регистрирал преди 6 години...това не означава ,че знаеш всичко и нищо ново няма да научиш!....И не ти дава правото да се подиграваш с останалите.Те също са хора все пак.Да,това е форум,ама има едно нещо дето се казва възпитание!Поне от обща култура би следвало да кажат първо "Добре дошла!",пък после да точат  зъбки...А "старите кучета" първо те ръфнат веднъж-дваж да видят дали ставаш за ядене,ако не ставаш -зарязват те,ако ли не ще те оглозгат до кокал....
...И к`во за Как`Сийка бе?Ако ви кажа пък,че тя е единственият потребител "старо куче",което не ми се озъби ,като се появих на хоризонта сигурно няма да повярвате!...Стига сте я яли нея!Тя не хапе,само лае отвреме навреме,ама и не ви гони,като някои и по другите теми,така,че нея поне я оставете!....Има такива,които като им се изплъзнеш ,преследват те по всички теми и не спират да ти напомнят,че си новак.Ей тез последните са напаст...

# 107
  • София
  • Мнения: 7 193
Не можахте ли да измислите малко по-лицеприятен епитет?
Тая кучешка тематика с цялата и нагледна символика като ръфане и хапане някак не ми е естетична.
Можеше да става въпрос за стари лисици.
По-галантно ми изглежда, да ви кажа.

# 108
  • Мнения: 5 393
Някой се опита да обърне символиката и да говори за кокошки и петли, ама не се получи.

# 109
  • Мнения: 7 837
dodyniki, пак се вживяваш... Simple Smile
Напоследък, просташкото поведение е главно от потребители с 2000+ мнения. Ако, бройката е критерий форумско самочувствие при бълването на глупости и плява, по-добре да има опция и за обратно броене.
Съвсем "старите кучета", които аз все още засичам из форума, нямат нищо общо с това... А някои от тях, дори нямат и 1000 мнения...

# 110
  • Мнения: 87
Не можахте ли да измислите малко по-лицеприятен епитет?
Тая кучешка тематика с цялата и нагледна символика като ръфане и хапане някак не ми е естетична.
Можеше да става въпрос за стари лисици.
По-галантно ми изглежда, да ви кажа.

Казват, че кучето е най-добрият приятел на човека...  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 24
Не можахте ли да измислите малко по-лицеприятен епитет?
...Можеше да става въпрос за стари лисици.По-галантно ми изглежда, да ви кажа.


На мен най-галантно ми изглежда "стари чанти"  Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Ето, дори в иначе толкова добронамереното да почерпим откривам ирония! Какво е това сладко от боровинки с малко масло върху филия франзела? Гурмето за кого е? Confused

Не те е срам - лично съм ги брала, докато трънаци разпорваха финия плат на елегантната ми дизайнерска рокля! А Фурлата беше безнадзорно оставена на един дънер. (нищо не ценят тия млади, еееей!)

# 113
  • Мнения: 1 473
Какви бисери се изписаха за старите кучета...дали им горят ушите на горките ?
А никой не каза, че старите кучета обикновено са едни добри, самотни души, който чакат малко ласка, искат спокойствие, за да подремят и след това блажено да се оближат и с беззъба уста да налапат кокала. Какво повече може да очаква от живота доброто старо куче?
Виж, старата змия във форума е друг феномен, за нея умора няма...

# 114
  • София
  • Мнения: 3 099
Какви бисери се изписаха за старите кучета...дали им горят ушите на горките ?
А никой не каза, че старите кучета обикновено са едни добри, самотни души, който чакат малко ласка, искат спокойствие, за да подремят и след това блажено да се оближат и с беззъба уста да налапат кокала. Какво повече може да очаква от живота доброто старо куче?
Виж, старата змия във форума е друг феномен, за нея умора няма...

Не-самотна, наласкана добре... к'во да прави.

# 115
  • Мнения: 2 011
...
Ето, дори в иначе толкова добронамереното да почерпим откривам ирония! Какво е това сладко от боровинки с малко масло върху филия франзела? Гурмето за кого е? Confused

Не те е срам - лично съм ги брала, докато трънаци разпорваха финия плат на елегантната ми дизайнерска рокля! А Фурлата беше безнадзорно оставена на един дънер. (нищо не ценят тия млади, еееей!)
на мен пък ми се стори че това е черен хайвер  hahaha

# 116
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Ето, дори в иначе толкова добронамереното да почерпим откривам ирония! Какво е това сладко от боровинки с малко масло върху филия франзела? Гурмето за кого е? Confused

Не те е срам - лично съм ги брала, докато трънаци разпорваха финия плат на елегантната ми дизайнерска рокля! А Фурлата беше безнадзорно оставена на един дънер. (нищо не ценят тия млади, еееей!)
на мен пък ми се стори че това е черен хайвер  hahaha

Са да те светна ли как мъчително се снася черен хайвер върху центъра на средата на току приготвена блина?!

# 117
  • София
  • Мнения: 816
Кучето не престава да яде месо,защото си е променило природата, а защото са му опадали  зъбите.
Мен ми се дърляше миналата седмица,сега чета и си мисля,че нямам никаква мисла.
Нека сега се потупаме,подушиме,да разберем кой-коя порода е и всяка жаба да си знае гьола.
  

# 118
  • Мнения: 9
Най-любимите ми ,  дори няма да кажа животни , а същества са кучетата . Особено СТАРИТЕ , БОЙНИ .Те могат да сръфат палето / за да си знае мястото / , но благородно ще го оставят живо , т. е. ще му помогнат . Едва ли недостатъчно информиран новак ще тръгва да "блесва" - по скоро търси съвет и помощ . И фактът , че го прави от чужди и непознати може да е леко наивен , но достатъчно Уважителен .

# 119
  • София
  • Мнения: 816
Най-любимите ми ,  дори няма да кажа животни , а същества са кучетата . Особено СТАРИТЕ , БОЙНИ .Те могат да сръфат палето / за да си знае мястото / , но благородно ще го оставят живо , т. е. ще му помогнат . Едва ли недостатъчно информиран новак ще тръгва да "блесва" - по скоро търси съвет и помощ . И фактът , че го прави от чужди и непознати може да е леко наивен , но достатъчно Уважителен .
ThinkingМоже би това е и целта на форумите.Да четеш,пиеш,шегуваш,споделяш,избягаш,намериш. ooooh!
Или може би някой има друга цел newsm78

# 120
  • Мнения: 260
Най-общо целите на всеки форум са :

1. Социален живот
2. Информация

# 121
  • Мнения: 260

Казват, че кучето е най-добрият приятел на човека...  Mr. Green

Абе те и за жената казват същото...

# 122
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Най-общо целите на всеки форум са :

1. Социален живот
2. Информация


3. Гурме.
Но Имелда не спи. Мина и сви тавата под носа ми (с право, трябва да призная).
Аз се отказвам. Тук няма какво да се яде. Лъжете, че сте крехки, но не-е-е! Всички четете тайно две-три години, нали! Crossing Arms

# 123
  • Мнения: 4 806
Трудно ми е да разбера за какво става дума в темата. Вярно, че това не е основание да пиша в нея. Или е?

# 124
  • Мнения: 620
Хубаво де, всички /почти/ се съгласиха, че са кучки - стари или млади. Даже споделиха кльопачката. Значи всичко е точно, нали така.

# 125
  • Мнения: 7 474
А защо трябва да се разпознават, важно е написаното.

# 126
  • Мнения: 27 524
Не изчетох темата, минавам само да пусна едно букетче на авторката, която го е написала не само вярно, но и в страхотен стил, браво    bouquet

# 127
  • Мнения: 15
Благодаря на авторката.  bouquetКазано  е много точно.

Това не беше ли българска черта?
Аз съм по -най.

# 128
  • Мнения: 2 070
Всички сме големи, бели птици.
Лебеди.

Запис, де Crazy
и един пеликан,за разкош Laughing

# 129
  • Мнения: 2 386
Край, разконспирирана съм.

# 130
  • Мнения: 2 792
 Мине се не мине време и все някой пуска тема за мен  Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 5 299

Казват, че кучето е най-добрият приятел на човека...  Mr. Green

Абе те и за жената казват същото...
..ми тя жената играе ролята на кучето, затва така казват

# 132
  • Мнения: 4 585
Аа, жената е след кучето и коня.

# 133
  • София
  • Мнения: 8 348
и след овцата
и останалият добитък

аз да се запиша, че напоследък изпадам от всички класации
да мина да препишкам клюкарника, дет се вика, и после да си свърна кротко към по-познати и скучни територии

# 134
  • Мнения: 4 785
Малко офф // ама вие сте 2 honey, само дето едната е тм /да не се чете трамвай  Mr. Green/ - и ся коя е по-старото куче и има права над това захарно никче ?  Rolling Eyes За клонинга на Как ' Сийка - ясно, а тука как стоят нещата?

# 135
  • Мнения: 776
Аз ги разпознавам по това, че ме подминават, без да ме забележат и колкото и въпроси да задавам или да се опитвам да "блесна" с някакво остоумие, продължават да си лафят, а мен направо ме няма. Rolling Eyes
Ама така е по-добре, защото минавам между капките... за сега де  Mr. Green

# 136
  • Мнения: 1 192
Нема те, ама кихаш на първа линия  Wink

# 137
  • Мнения: 17 546
Хихи, готино написано! Laughing
Ама не трябваше да махат казармата, и трябваше да има и женска, и щяхме всички да приемаме тези разделения по-нормално. Питайте мъжете си! Но пък нямаше да има такива забавни теми като тази и онази на Сийка.
Където и да иде човек за първи път има "стари кучета" и "зайци". Поведението, правата и задълженията на съответните, са едни и същи навсякъде. Но навсякъде има и единаци, както и тук. Не всички се движат на глутници или стада.
Забавно е този петък! Grinning

Аз ги разпознавам по това, че ме подминават, без да ме забележат ...
Ти пък пишеш толкова важни неща в една от най-полезните теми тук! Който не се интересува от здравето и живота на децата си, и на близките си никак, той не би забелязал.

# 138
  • Мнения: 776
Благодаря Бижу, много си мила, накара ме да се почувствам щастлива  smile3525

Старите кучета са супер  Joy

# 139
  • Мнения: 431
Три въпроса ме мъчат след прочетеното.
  • Няма ли най-сетне поименно да се изброят тези стари кучета.
  • На кого да платя, за да стана старо куче.
  • Време ли е за петиция срещу старите кучета.

# 140
  • Мнения: 2 792
Три въпроса ме мъчат след прочетеното.
  • Няма ли най-сетне поименно да се изброят тези стари кучета.
  • На кого да платя, за да стана старо куче.
  • Време ли е за петиция срещу старите кучета.
Мога да ти помогна само по втория въпрос:
  • На мен.
всъщност и по първия:
  • ще уредя да те включат в поименния списък,
нищо че не степенуваш правилно приоритетните въпроси.
 

# 141
  • Мнения: 37


2. Старите кучета .....

* Темата няма за цел да обиди никой във форума, а да илюстрира по хумористичен начин определен стил на форумско поведение.



Принципно- съм съгласна. С първата част.
Моята първа регистрация тук ( имам две, защото късно открих, че  може само  името " да си сменя"   е от Четвъртък, 11 Ноември 2004.) Броя се за новак, защото  5 години се уча от старите. Все някога ще пропиша.
Но, като цяло, нямам чуФство за хумор. За това ше коментирам останалото.
Ще си позволя да направя  малка забележка.
Тук никой от "старите" не репликира  неуместно и с цел заяждане. На  дидактично мнение  рядко се отговаря със присмех или с  чиста ирония. Освен ако не е  поучение  без основание в стил... " имам Фурла, вие - не, ' начи за к'во  изоПщо си говорим".
Глупостите всеки сам си ги пише на  собствена отговорност.
'Ко нещо някой нещо не е доразбрал- виждала съм и извинения.
Че и на старите кучета  по-можеш да разчиташ  и за "справка " с форумната история по въпроса, и за  адекватни мнения. Не  случайно са " стари " все пак.
Хубавото е, че от "старите" винаги може да намериш някой, който да изказва  и твоята позиция. Та  ако се заформи спор, вместо да се набиваш в шамарите- просто да се " кефиш" на твоята си ... кръвна група. Справя се отлично! Даже  не е нужно да се правиш на Моисей, като някой друг е доказал, че не просто ще ги преведе през  пустинята.
Общо взето- ако е е вярно, че " трябва да се учим от всички, но да не подражаваме на никого" то това е точното място. И добре, че има стари кучета, че без тях...


# 142
  • Мнения: 87
Може ли тука аз да се обърна към една млада кучка?  newsm03 Понеже цял ден се опитва да привлече вниманието ни, гледам пуснала е и тема за мен - какво би станало ако се срещнете със старото куче и то се окаже ваша подчинена, дрън, дрън..
Пале, фантазирай си, не ми пречиш. Ама не си интересна на аудиторията, стига си се напиняла като едногодишно със запек. Само маминка ще впечатлиш.  
Та, некои некои другарки си имат собствена програма, ама само те си верват, че е пичеливша.  Wink
  

Тъй като аз съм "палето", пуснало въпросната тема, само наминавам, за да ти кажа да не се ласкаеш
прекалено. Никъде не е упоменат твоят безценен ник.
Когато реша да пусна тема специално за теб, ще бъде с посвещение,
така че да съм сигурна, че този път ще разбереш за какво иде реч, например -
"На булдога, наричащ себе си Минзухар! С обич, Кокичето".  newsm03

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 00:14 от *Кокиче*

# 143
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тема с предизвестен край.

Използвайте Лични Съобщения за изясняване на личните си драми.
Моля.

Общи условия

Активация на акаунт