ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат......(6)

  • 11 163
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 453
Hope, работата е там, че всички, с които говорих днес говореха за следенето за цифри от порядъка на 400-500, не става дума за 100 лева. Все пак някои неща са и въпрос на възможности...... Но то се е видяло, че накрая ще се плаща,  Money
Това е сумата за проследяване през цялата бременност или еднократно, за един преглед? В Плевен един ехографски преглед е 25-30лв. Мануален преглед е също 25лв. По спомени - микробиология и PCR тест за хламидии - около 45-50лв.
Аз сама си пусках пълни изследвания, като включих абсолютно всичко, цената беше 120лв.

За възможностите - можем да поспорим. Когато ние започнахме да ходим по мъките, аз не работех, живеехме на квартира, а съпруга ми получаваше 450лв месечно. Познавам хора, чиято мечта до момента е коствала по 25 - 35 000лв. Пари се намират, повярвай, ама да не се налага. Peace

Дано успееш да намериш кадърен гинеколог, който работи със ЗК. В краен случай, избери такъв, който да не е толкова близо до дома ти, но да е свестен. Peace

# 271
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Хоупче, не говоря за плащания като твоите  Peace Аз бях на косъм да се юрна по изследвания и специалисти с това трудно трето забременяване. Имам приятелка, която лекува стерилитет, така че знам за нещата от тази страна( слава богу, не от първа ръка  Praynig)

Не се правя на ощипана за сто лв. В момента семейството ми трябва да изкарва почти половин месец с тези пари. Защо да ги давам на някой си лекар, като същите услуги маго да ги имам безплатно? Не мога да разбера защо смятате за задължително, че щом като работи със ЗК даден лекар, е некадърен. Не мога да се съглася, че кадърните лекари не водят ЖК  Stop Все пак, не всички живеем в столицата и нямаме достъп до светилата в медицината на България.

И последно- надявам се да не ми се разсърдиш, понеже имаш специално място в мислите ми  Hug

# 272
  • Мнения: 373
Hope, сумата ми я съобщиха за цялостно проследяване, влизало всички, ехографии, изследвания, ФМ, то като се замися и по каса да съм, май като си платя другите неща, пак може да ми се върже толкова. Ох, така се уморих от всичко, че вече искам само да се запиша някъде и да си мисля за децата  Heart Eyes Иначе си права, че за важните неща се намират пари по един или друг начин, трябва само да мислим положително  Hug

# 273
  • Мнения: 3 453
Тарталетка, Hug
четох, че си от Шумен. Съпругът ми е от там, та съм наясно със стандарта.
За лекарите, ние също живеем в провинциален град. Тук всички работят със ЗК, но няма и един, на когото бих могла да се доверя. Някак не съм съгласна, че услугите са същите. Ехографа не прави добрия ехографист. Има значение, кой точно гледа и какво вижда.
Добрите специалисти работят в частни клиники. Имат толкова пациенти, че в най-добрия случай човек може да си запише час чак за след две седмици. Обяснимо е - добро име = наплив на пациенти. Тук съвсем не визирам специалистите в клиниките по репродуктивно здраве, там се чака по година.
И друго има - моят мозък е тотално увреден от хипохондрията. Аз проверявам всяко нещо по няколко пъти. Нормално е, толкова години чакахме нашето чудо. Този път не бих лежала на ухото "на мен не може да ми се случи". Твърде безценно е онова, което нося в утробата си. Зная, че за всички ви е така, но...някак различно е. Само онзи, който е губил дете или се е борил със зъби за него, може да разбере вцепеняващия страх, който не ме напуска.  
Ние също не живеем в столицата. Пътуваме до мед. център, който посещаваме. Плащаме си всеки път. С гинеколога ни вече сме близки познати, той ми има тел. номер, когато имам проблем - звъни, за да провери как съм. Често ни е вземал по-малко или ни е правил пакети, за да намалим разходите. Никога не е гледал на нас, като банкомати.
Срещала съм и друго отношение, не ми се коментира. Ако трябва да си плащаме за внимание от страна на специалист, за топло, човешко отношение, за адекватни и навременни решения - така да е. Спокойствието ми в случая няма цена.
 По-добре, отколкото някой пестелив лекар да реши да изкяри някой лев и не ми пусне полагащите ми се по ЗК изследвания. Тук чета, че има и такива идиоти.  Confused

Няма филм, в който да ти се разсърдя.  Laughing Рядко ходим в Шумен, но когато отидем, ще се радвам да се видим! Hug

minana
,
при мен даже повече излиза. Два пъти в месеца ехографии са 50лв.  За 9м. - това са 450лв. Отделно всички изследвания, три ФМ и БХС. Само трябва да знаеш, че дори да те следят в частна клиника, задължително трябва да ходиш и на ЖК някъде, заради картона. Малко преди раждането си вземаш картона и отиваш при когото искаш, но не може без картон. Така, че не ти мърда ЖК, независимо дали ще се преглеждаш и на частно. Прегледай белите списъци в Здравния, може да намериш подходящ специалист, който да работи със ЗК. Успех! Hug

# 274
  • Мнения: 3 675
Според мен Тарталетка е права.Аз също смятам да се придържам основно по ЖК, но ако е нужно допълнителни изследвания и прегледи да се правят, ще си платя и на частно.Защо да се дават пари за нещо, което ни се полага по право след като сме здравоосигурени.Ясно е, че ФМ не се поема от ЗК и ще трябва да се плаща.Хоуп е права, че по-важно от детето няма, особено ако е дълго чакано, но все пак съм на мнение, че след като си плащам вноски на държавата, ще използвам това, което ми се полага.

# 275
  • Мнения: 3 453
Момичета, по-скоро онези, които ще заложат на гинеколог, работещ със ЗК,  четете по-подробно и се информирайте винаги! Не вярвайте сляпо на никого! Ако ви спестят нещо и сте притеснени, не се колебайте, а си пуснете сами изследванията. Когато не сте убедени, търсете второ мнение винаги! Твърдо вярвам в силния майчински инстинкт, той няма да ви подведе. Peace


Я да разведря обстановката. От днес съм с проблеми в пикочните пътища. Или е цистит, или е камъче /песъчинка/. Сега пия някакви билкови хапчета, но явно още не са подействали, защото честите позиви за уриниране не са отшумяли съвсем. Ще пускам стерилна урина, ама ще видим кога.
Четох, че такива проблеми се срещат често при бременност. Дължат се на високите прогестеронови нива.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 16:45 от _Hope_

# 276
  • Мнения: 579
Е,добре,де,каква е гаранцията,че ако платя ще получа нещо по-добро?

# 277
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ехееей големи дебати сте заформили. Нека всеки сам си решава при какъв доктор ще ходи и какви изследвания ще прави. Лично аз ходя по ЗК, защото не съм убедена, че като си платя ще получа по-добро обслужване, а от сегашното съм доволна.
Лошото е, че за една част от докторите бизнеса е много, много преди хуманността. Crossing Arms
Хубав уикенд ви желая  Hug

# 278
  • Мнения: 579
То зависи и къде живееш.В моя град всички работят със ЗК,освен това повечето са ми познати.  Mr. Green

# 279
  • Мнения: 373
Момичета, сега бях малко във февруарската тема да видя как са там мамите и видях, че desivalko, която всъщност е записана при нас няма да има бебе, защото спряла сърдечната дейност. Това не беше ли мамата с близначетата Sad. Така ми стана мъчно,  Weary

# 280
  • Мнения: 3 453
Момичета, сега бях малко във февруарската тема да видя как са там мамите и видях, че desivalko, която всъщност е записана при нас няма да има бебе, защото спряла сърдечната дейност. Това не беше ли мамата с близначетата Sad. Така ми стана мъчно,  Weary
Да, тя прави инвитро опит. Не намирам думи... Cry Tired

# 281
  • София
  • Мнения: 2 245
Много съжалявам, desivalkosmile3518 smile3518 smile3518

# 282
  • Мнения: 344
Пак не можах да прочета всичко,обаче повечето,които са си виждали бебчетата казват,че мърдали и с ръчички и с крачета...Моето защо си стоеше на едно място?Иначе всичко си му е наред,но не риташе.
Може да е било заспало  Crazy

# 283
  • Мнения: 1 460
Здравейте
Аз днес отидох на преглед, тъй като нали съм болна и минах и на видозон междувременно. Гледахме бебо и всичко му изглежда наред на първо време. Имаме си сърчице  Heart Eyes Избщо много се успокоих след този преглед. Бебчо върви с 2 седмици някъде напред. Нещо е започнал да расте
Ами това е от мен. Иначе съм си болна още и доки каза да пия чайове и стрепсил с мед и лимон  Naughty

Пожелавам лека вечер на всички и по- малко безпокойства в майчините души  Hug

# 284
  • Мнения: 81
МИР ! Нека всеки сам решава! Тук сме се събрали възрастни хора и вярвам всичките разумни....

Лека и спокойна нощ на всички  Hug

П.с. Не се поддавайте на провокацията на гадните хормони още от сега ...след раждането става по-зле  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт