ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат......(6)

  • 11 141
  • 288
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1
Момичета още се уча,тъй че няма промени,но поне да пусна новата тема:
НОВА ТЕМА

# 286
  • Мнения: 1
Момичета ще изкажа мнението си тук,защото не ми се иска да продължат споровете в новата тема.

Значи за ФМ и и кръвния тест,ще ви кажа в Америка как е:
-предлага се само един ехограф м/у 11 и 13 седмица(за Синдром на Даун,Тризоми18/13;
-после е кръвен тест за спина бифида;
-ехограф м/у 16/20 седмица за спина бифида и други дефекти.
И на брошурката си пише че има само 90 процента гаранция за точност.(Питате ли ни нас тук в чужбина, като тази болница ми е най-близка на 20 мин.изобщо си нямам представа кой лекар е добър и всеки път ще съм при различен на преглед за да се запозная с екипа който изражда).Да наистина всичко е луксозно и чисто,ама и си плащаме предостатъчно.За изследванията мисля да ги направя,защото ми се покрива част от застраховката и просто много се говори в темата,и може би за мое успокоение,макар че наистина нямаме гаранция докато не гушнем живи и здрави дечицата си след няколко месеца.

Нашата застраховка покрива един безплатен ехограф за бременността и от там на сетне се плаща в зависимост от застраховката какъв процент покрива , остатъка си го доплащаш.
Да ви кажа груби цени моите кръвни изследвания и урина бяха 600 долара(добре че застраховката покрива),
на мъжа ми за това че отиде 2 часа в спешното за да му вземат кръв и прелеят глюкоза и още някакво изследване сметката е 2200 долара(от които може да ни се наложи да платим 400).

Относно за ЗК аз съм обиколила много лекари,много гинеколози,майка също работи в болница,платила съм незнам колко пари,и с първото дете и с второто ни е отнело време докато стане.
Първото си го родих в Бг и след толкова гинеколози и светила на които ходих попаднах на страшно свястен човек,който никога не ме погледна в ръцете,не ми поиска пари а просто беше човечен(бих го препоръчала на всеки-от Пловдив е).Този човек също работи със ЗК.А за частниците,колко от тях са некадърни и  излизат и си отварят частни кабинети защото в болницата вече са направили достатъчно поразии.Тъй че има добри лекари просто трябва да попаднем на тях,никой не ти дава гаранция че като плащаш имаш най-добро обслужване.

Не искам да влизам в спор,просто сме големи хора и наистина всеки решава за себе си,нека ни е приятно да влизаме в темата и да я четем с удоволствие а не да се натоварваме допълнително,достатъчно притеснения си има всеки от нас.
Лек ден ви желая .  bouquet

# 287
  • Мнения: 19
Здравейте момичета и от мен! В тетък ходихме на ЖК-с бебето всичко е наред-видяхме сърчицето,главичката-преживяването е страхотно.Пораснали сме  и сме почти 5 см и ми преместиха термина от 11 на 4 януари-доближаваме се до Нова година.Пуснаха ми всички изследвания(комшията ми е гинекологаи ще направи нужното).Пожелавам на всички мама леко бременеене! Grinning

# 288
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 343
Виола, има нова тема!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406979.0[b

Общи условия

Активация на акаунт