ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат......(6)

  • 11 162
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5
много благодаря  за отговорите  Simple Smile

а относно лекарите , да ви кажа си е чист късмет, чувала съм че некадърници са правили чудеса, а и обратното на моя позната светила в науката й бяха забравили марля при операцията
дано всички имаме късмет

# 256
  • Мнения: 579
Ние ще ходим живот и здраве към 16 юли, тогава вече ще съм в четвърти месец, пък и аз морето го мразя, едва ли ще влизам, само дано да не ми стане лошо от миризмата на водорасли. Thinking

и ние на 16 ще ходим в Поморие.(само в случай,че ми мине отвратителното гадене,иначе няма да издържа пътя Sick)
Пак не можах да прочета всичко,обаче повечето,които са си виждали бебчетата казват,че мърдали и с ръчички и с крачета...Моето защо си стоеше на едно място?Иначе всичко си му е наред,но не риташе.

# 257
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен!
Четох четох и не можах да не се намеся. Споделям мнението на Катинче!
Не може да има само един вездесъщ лекар за ФМ!!! Не съм съгласна че няма други добри и е факт че всеки лекар може да допусне грешка, но когато тя се случи с теб тогава става лош и нечовечен и какво ли не.
Има хора, които пък са страдали от прехвалени доктори и поради нещастието това да се случи точно с тях. Аз знам кофти новини за Марков, но той се води от рутинираните  Whistling
И на моето раждане ходих на прехвален, но това не му попречи да ми зашие матката с нерезорбируеми конци и след това да кървя месеци, защото не бях с планувано секцио и в отпускарски сезон родих и  им се изчерпали конците. Но аз не виня него, а сиситемата в болницата им как могат да го допуснат и все пак това се случи с мен  Cry
RED TREE аз съм ходила при Врагалева и пак при нея ще отида, бях много доволна, защото е много внимателна и подхожда с отговораност към работата си. Да тя е по-млада, но това  не я прави неспециалист в работата си има вече доста опит и сблъсък с ехографски прегледи. Еее няма ореола на д-р Димитрова, защото е по-млада и не сa я чували цяла България, но това не означава, че не може да осъществи  професионален преглед. Пък и не можем всички българки да се вредим за нея  Thinking  (Димитрова) много е заета . На мен ми казаха 70 лв преглед!
Тарталетка знам от моя приятелка, която е от Шумен, че във Варна има добри специалисти за ФМ, тя има две деца и много приятелки  с дечица, които посещават Майчин дом (мисля че там беше) Варна  Laughing
Marlin  аз ще изчакам с боядисването, мисля че поне до края на 3 месец е желателно , предния път се боядисах в деветия  Flutter

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 14:25 от sugar_lady

# 258
  • Мнения: 39
Ходи ми се на моренце и на мен!
Направо не знам как ще се въздържа да не се цопна във водата   sport027 много обичам!
Мислим да посетим Синеморец през август там водата  е доста чиста smile3549 и може да ми се усмихне щастието. Смятам, че за море е най-подходящ втория триместър и ако няма други проблеми свързани с бременността. В басейн няма да се топна толкова много химия сипят вътре против зарази, че поне едни гъби няма как да не си докараш  tongue
  Kiss

# 259
  • Мнения: 9 488
Гледам бъбрите за ФМ и БХС...дали да ги правите newsm78
Писах, писах...но изтрих написаното, щото ще прозвучи не като размахване на пръст, ами като дърпане на уши Mr. Green
Хоуп и Ела са прави на 100%, mama vania19-варианта не е "заравяне на главата в пръстта като щраус" и да си бъбрим само онова което ни се иска да чуем, но... и на сила хубост няма как да стане...нито пък акъл се налива Tired



# 260
  • Мнения: 373
Здравейте момичета! Поздравявам всички видяли сърчица и риткащи бебчета! Hug
След вчерашния ми прекрасен и усмихнат ден, днес ми идва да хвана и да гръмна някой! Twisted Evil Вече съм в 11, почти 12 седмица и все още нямам направено нито едно изследване  #Cussing out И това е защото ако щете ми вярвайте не мога да си намеря някой лекар да ме следи по каса  #2gunfire Един не издавал обменни карти, друг не щял пациентки по каса, трети си иска директно пари, като че за 2-3 ехографии и няколко пъти кръв и урина трябва да ходя да се моля. Не живея накрая на света, просто искам да ми е сравнително близо до вкъщи (района на Военна болница), с оглед на това, че през зимата не ми се разкарва надалече, господ знае как ще се придвижвам по улиците тогава. Shocked
И така след проведени над 10 разговора аз съм все още без лекар и започвам полека-лека да се притеснявам. Е не може да няма някой нормален и свестен, който просто да ми пусне изследванията и да ми даде документите накрая  newsm45
Съжалявам ако ви занимавам с глупости, но се отчайвам постепенно  Sick
 smile3547

# 261
  • Мнения: 693
И на моето раждане ходих на прехвален, но това не му попречи да ми зашие матката с нерезорбируеми конци и след това да кървя месеци, защото не бях с планувано секцио и в отпускарски сезон родих и  им се изчерпали конците. Но аз не виня него, а сиситемата в болницата им как могат да го допуснат и все пак това се случи с мен  Cry

Не е истина просто, звучи ми като на филм. Как е възможно, безотговорни идиоти #Cussing out #Cussing out #Cussing out

minana, точно за това ходя на частно, изобщо не се занимавам с некадърници Crazy

# 262
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
minana, точно за това ходя на частно, изобщо не се занимавам с некадърници Crazy

Такива изказвания са ми много странни... Като работи по ЗК е некадърник?!
Аз пък не смятам да давам пари за нещо, което ми се полага  Crossing Arms Осигурявам се, точно за да мога да ползвам здравни услуги, когато имам нужда. А не да давам всеки месец по 100 лв за прегледи и изследвания Naughty Дори и да дам, къде ми е гаранцията, че няма да попадна на некадърник, който работи на частно  Tired

Минана, не може да няма лекар, който да отговори на всичките ти изисквания. Търпение и не се притеснявай, че нямаш никакви изследвания. Аз също съм почти в 11 г.с., а съм на първа консултация чак след седмица. Сигурна съм, че ще откриеш своя лекар, който да работи със ЗК  Peace

# 263
  • Мнения: 373
Katinche, разбирам какво имаш предвид, но в момента сме малко затруднени финансово и затова ми се искаше да си спестя поне това, което ми се полага.
Тарталета, истината е, че вече искам само да ме вземе някой по каса, не съм рискова бременност, нямям никакви проблеми и затова нямам и бог знае какви изисквания, но се възмутих от изказванията и наглостта на някои прехвалени персони, с които имах честта да си контактувам днес  #Cussing out
Извинете, че само спамя ама много ме е яд!  Twisted Evil

# 264
  • Мнения: 229
          Здравейте, първо да ви кажа и моето мнение за всички там ФМ и БХМ : и с двете деца правих такива и всичко беше ОК. Да ама една прехвалена  некадърница /Богословова от Майчин дом ме остави да се мъча като куче по време на раждането /защото не си бях платила/ и можеше да съсипе детето ми, че и мен. После ми казаха че детето може да е силно увредено - с детска церебрална парализа, само заради раждането, защото тази ни остави да се мъчим и на бебето не му е стигало кислород. Слава Богу сина ми е ОК, няма никакви проблеми, а можеше да има. Та искам да кажа, че докато не гушнем бебенцата, и не видим че всичко е добре, няма да се успокоим  и няма да спрем да мислим за изследвания и какво ли още не. За трети път съм бременна, износих и родих две живи и здрави деца и знам /поне за мен е така/ че докато не родиш, мира няма. Слушала съм как бременната излъчва щастие, просто пърха, е аз не съм така. Броя дните и умирам от притеснение, ама знам, че после като гушнеш пуха, щастието е огромно и забравяш всичко, тогава и болките от операцията не усещаш и всичко е шест. Сега си е притеснение, колкото и позитивно да се опитваш да мислиш, все нещо те захлупва. Ама и това ще мине. За вторият ми син си платих и сега пак така, не че е кой знае колко сигурно, ама все пак....
          Да ви кажа непрекъснато ми се Sick ама не мого и това още повече ме мъчи. А всичко мирише така гадно...... Почти нищо не мога да ям, преди пиех само течности, сега от тях ми се  Sick а съм непрекъснато жадна. Кога ще спре да ми се гади, предишните пъти не беше такова чудо.....
          Katinche, ей за такова момиченце като твойто си мечтая, разкошно е, да ти е живо и здраво и понякога децата като го видят казват: "Е такава бебка иска ме."

# 265
  • Мнения: 63
minana, точно за това ходя на частно, изобщо не се занимавам с некадърници Crazy

Такива изказвания са ми много странни... Като работи по ЗК е некадърник?!
Аз пък не смятам да давам пари за нещо, което ми се полага  Crossing Arms Осигурявам се, точно за да мога да ползвам здравни услуги, когато имам нужда. А не да давам всеки месец по 100 лв за прегледи и изследвания Naughty Дори и да дам, къде ми е гаранцията, че няма да попадна на некадърник, който работи на частно  Tired

И тук съм на твоето мнение.Аз също се осигурявам и смятам,че заслужавам да получа нещо срещу парите си.А не да ме гледат като просяци в ръцете.Затова правя евала на лекарите от Втора Градска.Там раждах малкия ми син и нито веднъж не намекнаха даже за пари.Бяха много грижливи и внимателни.
Гледам бъбрите за ФМ и БХС...дали да ги правите newsm78
Писах, писах...но изтрих написаното, щото ще прозвучи не като размахване на пръст, ами като дърпане на уши Mr. Green
Хоуп и Ела са прави на 100%, mama vania19-варианта не е "заравяне на главата в пръстта като щраус" и да си бъбрим само онова което ни се иска да чуем, но... и на сила хубост няма как да стане...нито пък акъл се налива Tired




Мила не казвам да си крием главите и да не виждаме проблема ,ама девет месеца ако си бъбрим само за това Crazy #CrazyАз не отричам изследванията,но мисля че една ФМ е напълно достатъчна.Ако ходиш при що-годе добър лекар след шестия месец може и на обикновенния ехограф да види каквото му трябва.А за да го избереш за свой доктор значи все пак му се доверяваш,щом му поверяваш толкова важно нещо.

# 266
  • Мнения: 579
А по принцип колко ехографски прегледи имаме безплатно?Защото на мен ми правят всеки месец(и с 1вата бременност беше така) и не ми взимат пари нито за единия.  Mr. Green

# 267
  • Мнения: 3 453
Бе и аз се осигурявам, ама пръснах хилядарки за няколко години! Айде не се правете на ощипани за 100лв. Stop Има хора, които дават много повече, за да са в нашето положение.
Истина е, че кадърните лекари не водят ЖК. А дали гинеколога е добър, не се разбира при безпроблемна бременност. Дано не се налага никому да си тества избрания лекар.

Специално се извинявам на mama vania19 , ако постовете ми и влияят затормозяващо.  Peace

# 268
  • Мнения: 63
На мен също всеки месец.Ходила съм два пъти на лекар и двата пъти ме гледа и беше много внимателен и обстоен в прегледа .Даже втория път бях в 9г.с. и каза,че е рано на неговия ехограф да видим сърце,ама после като ме погледна и го видя.Пари не ми е взел за нищо.Само първия път платих такса от 2.40 и това е.
Бе и аз се осигурявам, ама пръснах хилядарки за няколко години! Айде не се правете на ощипани за 100лв. Stop Има хора, които дават много повече, за да са в нашето положение.
Истина е, че кадърните лекари не водят ЖК. А дали гинеколога е добър, не се разбира при безпроблемна бременност. Дано не се налага никому да си тества избрания лекар.

Специално се извинявам на mama vania19 , ако постовете ми и влияят затормозяващо.  Peace
Не ми влияеш така ,ама от вчера само за това пишете.Нека да си говорим и за по-весели неща.Всеки има право на мнение за това да плати ли или да не плати.Имам две приятелки ,които си мечтаят за бебчета ,а нещо не се получава и са пръснали хиляди левове по лекари.Мисля че това не е честно.Докторите злоупотребяват донякъде с болката на хората.Ако съм те обидила с нещо също поднасям извиненията си. Hug Hug  bouquet

# 269
  • Мнения: 373
Hope, работата е там, че всички, с които говорих днес говореха за следенето за цифри от порядъка на 400-500, не става дума за 100 лева. Все пак някои неща са и въпрос на възможности...... Но то се е видяло, че накрая ще се плаща,  Money

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт