детето ми не иска прави първи крачки

  • 7 121
  • 92
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 136
Така е, децата са различни.  Нашият син също не пълзеше и направо си проходи на 1г и 1м. Напълно те разбирам как се чувстваш в момента. Имах същите притеснения, но за щастие личния ни лекар не го считаше за проблем. И аз се опитвах да го залъжа с играчки, но той си се преместваше седейки. Това също било вид пълзене според литературата, която тогава изчетох по този въпрос. Разбира се, че с тези думи искам да те успокоя, но може и да не съм права за твоя случай.
Според мен, след като лекарите вече съзнателно или не са ти пуснали мухата, че евентуално може да има проблем, от опит знам, че тя няма да ти излезе от главата. Затова най-добре е да направите консулт с детски невролог, за да си спокойна. И дано да няма повод за притеснения!

# 91
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми започна с първите самостоятлни крачки около годинка, но ходеше стабилна чак към 1г и 3 мес.Сега на близо 2г.не мога да я стигна, тича катери се, така че спокойно.И нейната педиатърка след всяка консултация казваше:"Хайде и другия път те искам на собствен ход" Wink
Подминавай с усмивка компетентни съвети и подмятания. Peace

# 92
  • Мнения: 340
Първо не се обиждам от нито едно изречение, написано от вас!Аз затова съм поискала и попитала вас!Вече ограничих всички контакти, които ми дават повод да мисля, че детето ми е мързеливо и недоразвито!Да, чух и това!Беше ужасно!Не я насилвам за нищо, ако посочи паяка и казва "ъ-ъ-ъ-ъ" слагам я за малко докато и омръзне и толкова. Иначе си седи и си прави "упражненията"  с краката/хваща си ги с ръце, опъва се и се люлее от седнало положение, аз това не мога да го направя/ или си рита и така. А дали ще проговори рано,незнам,непрекъснато си мрънка,приказва или крещи. Разпознава си играчките-животинки. И не искам никой да смята, че си насилвам детето да прави нещо според правилата! Това е след преглед със педиатър, ортопед и някакъв детски специалист. По тяхно мнение съм се ръководила отчасти.
Но пък ми харесва вашето единодушно мнение за различието в децата. Аз също мисля така, но явно местните педиатри не.
Благодаря за споделеното, взимам си поука.


Мисля, че от сега трябва да се научиш да си вярваш на собствената преценка. Много хора държат да тормозят някоя млада майка само защото им се връзва. Средно статистически повечето деца прохождат между 1 и 1.5 годинки. Вие сте на 9 месеца, не виждам защо изобщо се връзваш.
Освен това децата учат ново умение много бързо. Изобщо не знаеш кога ще тръгне сама. Когато се почувства достатъчно увренеа и спокойна - сама ще го направи.

Общи условия

Активация на акаунт