Как да кажа....?!?!?!?

  • 5 760
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 473
Да, много неща ще чуеш, всякакви поверия и традиции, преди всичко глупости, но най важното е да мислиш като съвременен човек и да не се връзваш на всичко. Хигиената е важна, не само ако имаш малко бебе. Изобщо хора с мръсни ръце не бива да пипат бебето, независимо в цикъл ли са или не.
Цикълът няма връзка с отбиването на бебето или обриването или каквото и да било друго. След време може да ти дойде, а ти да кърмиш още, какво ще правиш тогава...

# 31
  • София
  • Мнения: 39 761
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280183.0

3. При новородено да не влиза жена в месечен цикъл да не се изрине бебето. (-)
7 Бебето да него пипа жена в цикъл,ставали пъпки+

Ако вярваш в тези суеверия най-добре предупреждавай гостите си. Или питай.
Най-лесно ще стане ако започнеш с "Чувала съм еди какво си" или "Казаха ми еди какво си". Можеш да продължиш с "не вярвам на това" или "не знам до колко да вярвам на това", "но искам да съм сигурна".

Успях да скалъпя извинително изречение за въпроса Simple Smile

# 32
  • Мнения: 269
Това са пълни глупости! Не съм чувала нищо подобно! Възможно е детето  да се обрине ако дамата, която е в цикъл, не си е измила ръцете след посещението на тоалетна и пипа с тези ръце бебенцето! Това е въпрос на хигиена!  

# 33
  • София
  • Мнения: 23 096
Ти сериозно ли си се притеснила относно тези простотии?
Май нямаш нещо по-сериозно за вършене, та си седнала да се вайкаш относно подобни селски митове  Shocked
Извинявай, ако тонът ми е по-рязък, но аман от глупости  ooooh!

# 34
  • Мнения: 1 740
Чувала съм, но смятам, че е суеверие.
Това са пълни глупости.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 060
Ами най-вероятно са бабини деветини!!!!!Но днес моя приятелка ми го каза,че и се е случило......затова реших да попитам дали има и др такива случаи.
Явно е от нещо друго,но тя си мисли,че е от цикъла на жена,която си е казала,че е в цикъл....
наиситна хигиената си е от значение др нищо........
Ама аз като съвсем нова в занаята  Joy.Бебчо е на 22дни и искам от всичко да го предпазя-реших да попитам.
Благодаря Ви момичета Wink

Божееееее  ooooh!!!!!
Абе вие главаи на раменете си нямате ли!????
Бебетата до 3-4 месец си се прищят, оттървават се от хормоните, предадени от майките им по време на бременността. Това е т.нар. бебешко акне. Който ще да влиза при бебетата ви - с цикъл, без цикъл, в критическа - все тая, ще се изприщват още няколко месеца.
Да не говорим за жегите сега, спокойно може и от това да се изприщват.

# 36
  • Мнения: 3 372
Мисля, че това са бабини деветини и не трябва да им се връзваш Peace

# 37
  • Мнения: 6 713
Не мога да повярвам на очите, чета и се чудя в кой век живеем! ooooh! ooooh! ooooh!

# 38
  • Мнения: 22 432
Що се занимавате с глупости, бе хора. )))
И какво ще му стане на бебето ако жената е с цикъл?
То по тази логика и ти като си с лохии, или след някой месец с цикъл, не трябва да влизаш при бебето, а?

# 39
  • Мнения: 3 372
То по тази логика и ти като си с лохии, или след някой месец с цикъл, не трябва да влизаш при бебето, а?
Когато е майката нямало проблем Crazy Незнам как с майката няма проблем, а с другите жени има newsm78 Чудя се кой и с каква цел е измислил тея глупости ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 483
Ооооох, ми нататък колко поверия има за бебетата и децата........... ooooh! ooooh! ooooh! Какво ли те чака Laughing

# 41
  • Мнения: 9 436
Това съм го чувала и наистина,когато се роди дъщеря ми свекърва ми не влиза при нея 1 седмица,защото детето можело да се обрине.Който има съвест ,няма да влезе при такова малко бебе в това положение.

# 42
  • Мнения: 1 273
....Който има съвест ,няма да влезе при такова малко бебе в това положение.

Ти сериозно ли? Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 341
Поредната бабина деветина!

# 44
  • София
  • Мнения: 39 761
Това го чух от мама. Изписаха ни от болница. Мама къпа Дияна вечерта. После идваше да ми помага.
Дияна имаше пъпки, позачерви се, т.е. кожата се чисти. Мама обаче се притесни и ми каза "аз не ти бях казала, но така и така". И, о чудо, лицето на Дияна се поуспокои.
Това обаче не може да ме накара да повярвам в това суеверие.

Общи условия

Активация на акаунт