Май дойде и отмина, а ДЕКЕМВРИЙЧЕТО щурее за двамина!

  • 14 947
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета установих и то не за първи път,че отпуските при бабите влияят зле на моето дете. Когато си я взема обратно е много изнервена. Не мога да си обясня защо, но е факт.
Миналата седмица изкара при баба си и дядо си и голям нервак си я прибрах. Някой има ли обяснение или е само при моята мома?

Случайно да хапва повечко шоколадчета при баба и дядо? Simple Smile

Бети май е сезон на варицелите - още за няколко хлапета чух. Венетка как е?

И ние сме болни явно с грипче (дано да не е свинското) та аз съм си в къщи и спамя .... Embarassed

alex_shu нема се дразниме сега !!! и аз искам на море ама няма! поне не в близките месеци да не кажа години.


# 46
  • Мнения: 4 967
Шемет, имаШе сезон. На братовчедка ми детето я кара преди месец и уж беше хванала "опашката" според думите на тяхното Джи Пи.  Ние не знам какво хванахме. Но е доста спокойно положението. Има си пъпки баткото, само 3 на лицето, няма температура. Венета още е ОК, ще видим до кога.
Шемет, значи ли това, че не се предвижда и идване насам скоро? Много ни липсвате вече! Hug

# 47
  • Мнения: 3 323
Бети, когато Господ рече - тогава и Венетка ще подкара... Аз карах на 24, Сами (големия, беше на 2), въпреки целувките и милувките, дето ми ги отпери (още не знаех, че е варицела) - нищо му нема! После изкара цялата детска без разболяване (естествено, имаха всяка година "вълна") и накрая се зарази от брат си на 14 годишна възраст... не се коси, мажи с ментолов спирт (успокоява сърбежа и предпазва от разпостранение), по колкото пъти се сетиш на ден. Дано леко да изкарат!

Цонка, и при нас е същото положението - за 17 години сефте ги взима някой...а, аз днес се върнах и ...оревах света! Не само, че елементарните неща дето съм помолила да не се правят - напротив СЕ, ами и пъти повече от тях! Например - Дивна ми направи алергични обриви два пъти, след употреба на какаови продукти и ...изрично помолих да не и се дават....ами - НЕ, дават и се, "щото му се ядяло на горкото....", видиш ли без какаови сладкиши ( #Cussing out) живота му се обезмисля... Аз не знам дали обрива беше от какаото, от фъстъчения крем или просто от оцветителите - просто не смятам, че всичките гореизброени са нужни за нормалното и добро развитие на детето ми (но... НЕ, баба дава всичко на милинкото си детенце, за разлика от лудата му майка), още повече - имаме и прецедент, не съм си го измислила обрива....И...баба му е лекар, не е някаква непросветена женица...просто не разбирам тази гледна точка. Лошото е, че даже и не мога да я прибера, щото нашия тати е в предизборна кампания и ...изцяло ме е ангажирал с неговите неща... ooooh!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 893
ох Пешеходке разбирам те напълно! най мразя като кажа нещо да НЕ се дава и да го пробутат в момента в който ми видят гърба #2gunfire защото видиш ли детето искало!!! а съм ставала свидетел как без да е казала гък я питат " искаш ли шоколад?" или директно и дават "за десерт"  #2gunfire

# 49
  • София
  • Мнения: 1 424
аз давам на ния шоколад, когато поиска и тъй като не го смята за нещо кой знае какво, не прекалява с яденето му.
обаче съм страшно против близалки и разни захарни бонбони тип гробищни. баба и дядо й я научиха на близалки и само те й купуват, а аз не. и тя съответно откача за близалки. и от тея гадни близалки й излязоха преди 2-3 седмици няколко афти и моля ви се ми беше заявено от баба й, че виждаш ли от близалките има афти и аз прекалявам с тях. все едно аз й ги давам #Cussing out

# 50
  • Мнения: 4 967
И аз се боря срещу шоколада. Не, че изобщо не давам, но гледам да е максимално рядко. Но ние нямаме алергия. Ама пък и бабите ВИНАГИ идват с шоколади у нас. Поне майка ми взима неща на Киндер. Но за близалките и т.н. съм категорична. Ако случайно някой донесе такова нещо у дома, тайно го изхвърлям!  Crossing Arms
Пешеходке, и аз я карах пущината на 24 или може би 23. Добре, че тогава, че иначе сега щях да цъфна! Laughing

# 51
  • Мнения: 3 323
ох Пешеходке разбирам те напълно! най мразя като кажа нещо да НЕ се дава и да го пробутат в момента в който ми видят гърба #2gunfire защото видиш ли детето искало!!! а съм ставала свидетел как без да е казала гък я питат " искаш ли шоколад?" или директно и дават "за десерт"  #2gunfire

Аз за десерт давам кисело мляко - така си беше свикнала, познай дали сега яде ....НЕ! Защото видиш ли, преценила баба и, че ще е далеч по здравословно да и купи сладкиши! Отгоре на всичкото, Дивна отначалото не ги искала (ми много ясно, тя не им знае вкуса), обаче видиш ли вече ги ядяла - ХИП, ХИП, УРААААА! Е, тва е! Като бяха тука, свеки всеки ден ми пристигаше с БЯЛ (забележете колко е толерантна) шоколад, защото му се ядяло на детето! Ми ти по какво позна, бе, джанъм? (мойта дъщеря има странно отношение към шоколада - ползва го за масажен крем, старателно го размазва по ръцете и краката, като че ще се явява на изложба) Що примерно не им купи кило банани? Отговора - ами ти плодове непрекъснато им купуваш, пък ...шоколад никога... ooooh! (ама много съм лоша майка, ей!) Купувала е и близалки... едната не можах да я скрия достатъчно бързо и малката я награби. Налапа я и ...с отвращение я изплю, връчи я на баба си и се врътна да си играе - коментара: Нищо, ще свикне! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Е, сори, ама това не е нормално! Не е само да си наложим мнението, кой е по по най.... ooooh!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 893
да и моята е така с близалките, иска , интересно и е, но като я близне и ми я връчва с погнуса или я залепва някъде по мебелите Rolling Eyes въпреки това пак се купуват такива боклуци....последно една комшийка и купи от тея "гумените" жабки...казах и по-добре вземи солети или сухарчета, НЕ тя си ги избрала...еми хубаво ама само ги близна и ги хвърли  Tired
виж за бонбони тип Бонибон, М&М, Милка и всякакви такива , направо и ги тикат в устата #2gunfire и после ама детето не искало да яде плодове...ами няма да иска като има шоколад Close

# 53
  • Мнения: 1 212
Здравейте момичета!
Аз почти като на гости пристъпвам при вас в най- милата Декемврийска темичка,
след като не съм присъствала от дузина теми насам  Hug
Жив е още Гого и майка му - не сме ви забравили и ви следим от дистанция  Grinning

Вчера бяхме по спешност на доки по сигнал за варицела в яслата , че то моя син да вземе да се обрине
/ уртикария някаква установиха/ точно по варицелно време и да стане много съмнителен - проводиха ни спешност на лекар.

Не съм много радостна от констатцията, но вероятно сме прекалили с мляко , какао, яйца и колбаси в комбинация
от домашни ягоди и малини  Crazy

Поздрави на всички пораснали Декемврийчета, техните братя, сестри и  майки !  Hug

# 54
  • Мнения: 4 967
Хей, Магеста, крайно време беше да се разпишеш! Как може да ни лишаваш от информация за Жижо толкова дълго време! Hug
Аз съм се разписала в една твоя тема, без да осъзная, че е твоя. Чак по-късно видях! Embarassed

# 55
  • Мнения: 1 212
Хей, Магеста, крайно време беше да се разпишеш! Как може да ни лишаваш от информация за Жижо толкова дълго време! Hug
Аз съм се разписала в една твоя тема, без да осъзная, че е твоя. Чак по-късно видях! Embarassed
Срааам ! Embarassed ...  Laughing
И аз съм те прочела и благодарила без да отчета , че си ти  Hug
/ Сега разрових и видях  ... /
То пък една тема , моята  Tired
Бети, да се оправя бързо баткото !  Peace

# 56
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Бети бързо да оздравявате  Hug
За шоколада и сладките, Соня не обича сладки неща по принцип, една леля-баба имаме дето се опитва да й ги натиква на сила, на мъжа ми леля му  Joy обаче ходим рядко и след н-тото изръмжаване от моя страна спря Twisted Evil. А и Соня плюе, което е най силният ни коз, ама ме убиват наистина като кажат, аууу дете да не яде шоколад, ми не беше яла година и половина как й липсва като не е опитвала а? Сега много рядко да хапне някое киндерче или на милка тези детските ако донесе някой, оооооо и на гости бяхме едни линд-чета много ги одобри  Mr. Green. Не я спирам защото забраненото е сладко, а така се сеща в годината 2 пъти. Близалките съм много против, ама моята се научи да яде едни като бояджийски четки  ooooh! ама са гнусниииии, но иска, близва 2 пъти връчва ми я да я ям (изхвърлям) и да й дам дръжката да си играе Mr. Green
Ама примерно като сме в магазина, тук има един с кака приятелка, и я оставя да си избере нещо, си взема натурален сок, мноооого внимателно избира, кайсия или праскова, ако няма - ябълка  hahaha Вчера нямаше нейните сокове и освен че направи забележка на каката си взе от "гумените" бонбони, тъкмо викам на баща й, че май ги изяде и каза "Аз ще пуя!" и всичко в коша, натъпкала си устата с половината пакетче, добре че са малки и толкоз.
За сметка на това пък винаги като минем  през пазара вземаме плод  Peace а и в къщи винаги има на масата плодче та си взема и папа.
conka сигурно й липсваш и после те "наказва" даже сигурно не е съзнателно изнервянето, просто мама си е мама.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 893
а мойто диване как ми изкара акъла снощи!
лягаме да спим и тя вика : мама отиде в тоалетната и Лора изяде една стотинка  #Crazy
полудях! аз наистина и оставих 10 стотинки да си играе но не съм забелязала да ги лапа и като се паникьосах, събудих свекито (бяхме на гости) и я питам какво да правя, тя вика остави я ще ги изака...то хубаво ама туй дребното как ще изака 10 стотинки...ошашках се, събудих свекъра и му викам айде да ни водиш до спешния да видим дали наистина е глътнала 10ст. и той вика аз намерих 10ст, в коридора преди малко ... щях да припадна!!! бива ли така да лъже туй дребното  #2gunfire
та да ви питам...какво се прави в такива случаи Rolling Eyes дали да чакам да я изкара сама или да я водя на лекар (дано не се налага де) Thinking

# 58
  • Мнения: 1 212
Вержи на мен на времето баба ми даваше хляб да ям , при такава ситуация ...  Laughing
Ама дано се случват през поколение такива работи ..  Wink

# 59
  • Мнения: 3 323
Давай левчета... Laughing! Аз бих отишла (всъщност съм ходила) в спешното. Видяхме я монетката как кротко си дреме вътре и чака потока да я понесе...На другия ден беше вече доста напреднала и скоро излезе...Картофено пюре, хляб, банани - всякаква плътна храна. И... да не дава Господ! Не напразно пише на някои играчки "за деца над 3 години".

Общи условия

Активация на акаунт