Помогнете със съвет - не се вижда ембрион...

  • 120 839
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
След посещение при лекар за установяване на бременост се оказа, че я има, но не се вижда ембрион. Страхувам се да не  загубя това, което 15 години съм чакала. Сега съм на 35 г., с наднормено тегло. Не знам при кой лекар във Варна да отида, за да разчитам на качествена компетентност точно по този проблем!?
Надявам се да видя новия живот.  Cry
Изписаха ми Утрогестан. Дали има смисъл да ги поставям вагинално, при все че ми казаха, че ако до седмица не се появи ще ми го махнат с идеята, че го няма.  CloseМоже ли да Утрогестан да ми навреди, ако диагнозата е невярна,а ембриончето си е там? Вярно ли е, че е опасно да не ми го махнат?  #CrazyМного ме наплашиха...22 дни минаха от закъснението на менструацията. newsm78

# 121
  • Мнения: 129
Здравейте момичета,
След посещение при лекар за установяване на бременост се оказа, че я има, но не се вижда ембрион. Страхувам се да не  загубя това, което 15 години съм чакала. Сега съм на 35 г., с наднормено тегло. Не знам при кой лекар във Варна да отида, за да разчитам на качествена компетентност точно по този проблем!?
Надявам се да видя новия живот.  Cry
Изписаха ми Утрогестан. Дали има смисъл да ги поставям вагинално, при все че ми казаха, че ако до седмица не се появи ще ми го махнат с идеята, че го няма.  CloseМоже ли да Утрогестан да ми навреди, ако диагнозата е невярна,а ембриончето си е там? Вярно ли е, че е опасно да не ми го махнат?  #CrazyМного ме наплашиха...22 дни минаха от закъснението на менструацията. newsm78

Успокой се! Това е най-важното за бебо. Знаеш ли колко мои познати са със твоя случай. При повечето от тях, ембриончето се появява малко по-късно, защото са имали късно овулация. Не мисли за лоши неща...просто отиди след една седмица на лекар пак. До тогава си пии хапчетата стриктно. Утрогестана няма да ти навреди в никакъв случай. Много жени го пият включително и аз ( ударна доза 3х2 ). Мисли позитивно! Стискам палци страховете ти да са без основание.  Praynig

# 122
  • Мнения: 2


Успокой се! Това е най-важното за бебо. Знаеш ли колко мои познати са със твоя случай. При повечето от тях, ембриончето се появява малко по-късно, защото са имали късно овулация. Не мисли за лоши неща...просто отиди след една седмица на лекар пак. До тогава си пии хапчетата стриктно. Утрогестана няма да ти навреди в никакъв случай. Много жени го пият включително и аз ( ударна доза 3х2 ). Мисли позитивно! Стискам палци страховете ти да са без основание.  Praynig

От сърце Ви благодаря за подкрепата! Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 19
ЗДАВЕЙТЕ!
ПРЕДИ 2 СЕДМИЦИ ХОДИХ  ПРИ ГИНЕКОЛОЖКАТА..........  ПОТВЪРДИ НАЛИЧИЕТО НА БРЕМЕННОСТ
ВЧЕРА ВЪВ 7 Г. С. МИ КАЗА ЧЕ ИМА САК НО НЯМА ЕМБРИОН
ПРАЩА МЕ В ПЕТЪК ДА  МЕ ИЗЧИСТИЛИ        МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА
ИМА ЛИ ВЕРОЯТНОСТ МОЕТО БЕБЧЕ ДА СИ Е ТАМ НО ДА НЕ СЕ Е ВИДЯЛО

# 124
  • Мнения: 129
Успокой се... Прегледай ми горния пост и силно се надямам и стискам палци бебчо да се появи. В петък вместо да отидеш да те "чистят", иди на второ мнение. Малоумни гинеколози под път и над път.   Hug

# 125
  • Мнения: 1 820
ani_sexy1    Писах ти в другата темата където си писала.

Аз мисля че има вероятност,да и то голяма.Не един или два са случаите.Потърси друго мнение преди да направиш толкова важна стъпка.Другото което е,че при кухо яйце е голяма вероятността да се изчисти сам организма.При мен така се случи,за съжаление в 6г.с.направих спонтанен аборт и най-вероятно е било кухо яйце,защото преди това бях ходила на преглед  и не се чуха тонове / с вагинален /
Потърси още едно мнение задължително.Може просто Овуто ти да е било по късно,за това да не се чуват тонове.Успех ти желая и всичко да е наред!Пиши как си !

# 126
  • Мнения: 19
ходих и при други двама------  всички са на едно мнение......   имало е ембрион   виждат се остатъци.....  но е спрял да се развива и организма е започнал да го изхвърля.....  но да не се натъжаваме....  другия месец ми предстои сватба. така че трябва да съм силна......  благодаря ви

# 127
  • Мнения: 1 820
Желая ти много  любов,щастие и попътен вятър Hug

# 128
  • Мнения: 2
Здравейте! От вчера и аз съм със същия проблем. Продължителността на цикъла ми е около 40 дни, като последният беше на 21 юни. Овулацията според мен беше на 14 юли, след което получих зацапване вечерта на 26 юли (може би имплантационно?). Положителен тест за бременност видях още на 24 юли с почти невидима втора черта. Тестът беше от тези за ранно отчитане. Правих тестове следващите няколко дни като чертата ставаше все по-наситена и на 27 юли вече се виждаше ясно. Реших да изчакам с ходенето на лекар докато на 2 август получих кафеникаво зацапване. На 3 август вече бях на лекар, който диагностицира бременност. За съжаление обаче се виждаше само плоден сак с размер 10.8 мм, което според лекаря е изключително малко въпреки късната ми овулация. Ехографът дори не успя да отчете в коя седмица съм, тъй като сакът бил прекалено малък, а аз би трябвало да съм в по-голяма седмица. Обясни ми, че не може да ми даде никакви гаранции и ми даде време до следващата неделя да видим дали ще има някакво развитие. Кафеникавото течение продължава и днес, въпреки че от вчера приемам Утрогестан 3х2 и Папаверин 3х2. Според лекаря организмът най-вероятно прави опит да се изчисти, но все пак реши да изчакаме седмица, за да видим дали няма да се види ембрион.

# 129
  • Мнения: 7
При мен също не се вижда ембрион, а съм в 7г.с. и 4 дни, АГ каза да изчакам още една седмица и ако не се появи или не прокървя съм за кюректаж.... Плодния сак е много добре развит и продължава да расте! Имам болки от самото начало, без кървене, като спазми и преди уриниране или изхождане. Уж беше от възпаление на пикочния мехур, но дори след прием на Амоксиклав и стерилна урина, спазмите си останаха - не толкова силни и не толкова чести, но ги има! Пия Прегнакеър витамини за преди, по време и след бременност, дуфастон от първия ден на закъснението по една таблетка и ношпа три пъти по едно. Съжалявам за всички,които имат подобен проблем! Пожелавам на всички много късмет!

# 130
  • Мнения: 226
Привет и от мен Simple Smile И аз съм леко притеснена. Последният ми цикъл беше на 05.05, направих си тест на 08.05 и се беше положителен с две ясни черти. Вчера ходих на преглед по спешност понеже имах бледо кафеникаво зацапване. Прегледаха ме на вагинален видеозон, но за жалост нищо не се видя като ембрион  Cry Изписаха му Дуфастон като превативна мярка и ми казаха да отида следващата седмица. Разтревожена съм че нищо не се видя, не знам според вас рано ли е за установяване на бременност? Минало е едва седмица от закъснението.

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 10:23 от els84

# 131
  • Мнения: 9
ЗдрАВЕЙТЕ аз съм много объркана,днес ходих на лекар и ми каза 4 г  седмица но не се вижда ембрионче,и ми изписа витамини и каза след една седмица да те прегледам пак. Много ме е страх. Преди седмица започнаха симптомите,взех си тест на 28.06 и положителен. За цикъл да не говорим той просто е нередовен и не може по него да се ориентирам. Направо незнам как ще изтрая до другата сряда.

# 132
  • Мнения: 47
ЗдрАВЕЙТЕ аз съм много объркана,днес ходих на лекар и ми каза 4 г  седмица но не се вижда ембрионче,и ми изписа витамини и каза след една седмица да те прегледам пак. Много ме е страх. Преди седмица започнаха симптомите,взех си тест на 28.06 и положителен. За цикъл да не говорим той просто е нередовен и не може по него да се ориентирам. Направо незнам как ще изтрая до другата сряда.
Малко късно пиша , но се надявам всичко да е наред при теб. Бях в 4 седмица като видяха само сакче, но след 2 седмици вече имаше и пулс. Така че спокойно .Моята матка е изкривена така ,че малко трудно го докараха на фокус с вагиналния ехограф , но на коремния се виждаше по добре.

# 133
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета. Вчера бях на лекар, които установи бременност в 5 г.с, дори имам снимка, но освен плоден сак, не спомена нищо за ембрион. Просто каза, че бременност има и че е маточна. Следващ преглед след 2 седмици. Нормално ли е да няма ембрион все още ? newsm78

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Това е достатъчно за виждане в 5 г.с. Ембрион - след седмица.

Общи условия

Активация на акаунт