блясъкът на азия пакистан

  • 33 332
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1
Taksakishi, аз бая се почудих на това за чалмите, но от постинга ти разбрах, че си живяла там, та си рекох айде да не съм на всяка манджа мерудия...тя сигурно знае по-добре. Ми според мен и индусите и сикхите носят чалми, но сикхите (панджабите) са едни по тесни и стегнати, на индусите по-широки и разпльокани някак си. Но много от индусите не носят въобще чалми.

Ще трябва да обсъдим и чалмите няма как...Аз ще потърся снимки и ще добавя.

аха, прочетох на едно място, че за мъжете индуси не било задължително да носят чалма, но за сикхите е. Още едно нещо: Сикхите дават обет да не си режат косите...в резултат на което мъжете имат много дълги коси които крият в чалмите си...това може би друга причина всички сикхи да са с чалми, иначе щяха да веят коси до кръста.

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 20:37 от Monsoon_rain

# 256
  • Мнения: 0
аааааааа не само косите,те не си махат окосмяването никъде,както и будистите Grinning,не си махат космите по нужните места Grinning

# 257
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Eй ги убавцитИ Wink
Обачеееее как свалят чалмитеее ако са летци изпитателииии или военнииии пилотиииии smile3503. Видяяяяях, даваха по Доскавърииииии smile3521

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 22:31 от DELTA_DELTA

# 258
  • Мнения: 1
Хах, делте ще ме спукаш. Най-малко от теб очаквах внезапна демонстрация на чалма  Joy

Аз работих няколко години при хинду шефове (без чалми), но счетоводителя ни беше сикх (с чалма, разбира се). значи младото шефче понякога ни обясняваше за табиетите им...вижте внимателно снимката..там където се кръстосват тези две парчета от чалмата, съвсем лекичко се разкрива едно друго малко парче в различен цвят (като малко триъгълниче). Значи от цвета на това триъгълниче се познавало кастата на чалматия. Черно парче означавало разбойническа каста, бяло - висша каста, другите цветове и те си имали значения...някакви междинни касти сигурно.

ми кво правят с дългата коса, ако са пилоти. Навиват я под пилотската шапка ли?

П.С. една кожежка от Литва стана любовница на счетоводителя-сикх. Тя потвърди, че косата му е дълга до кръста. Така че шъ ми вярвате, информацията ми е почти от първа ръка.

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 22:39 от Monsoon_rain

# 259
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МОНСУНЧЕ- на кокче я навиват.
И Душа очаквай от кака си Делта и довотии дори Wink
На мене ми е слабост не само Ориента ами и Изтока въобще, Далечния изток също. Знам доста нещица но вие сте точния източник и най верния. То моето от четене и от любознателност по тия земи далечни и екзотични и може би зова на старата българска кръв. Нали от там идваме де Grinning
Тъй кЪт гледам ний ставамИ за черния триугольник девочки smile3503 Много ще ни мяза newsm47

# 260
  • Мнения: 1
Как' Делте, аз свързвам твоето благо присъствие със сервиране на закуска,( винаги навреме и винаги вкусна), и с раздаване на ослепителни усмивки. Но ето, че изведнъж ти се показваш в друга светлина - разкриваш тайните на азиатските убавци, даже готова да тръгнеш с черно триъгълниче, като истинска бандитка. това ми напомни за ей тая книга, която горещо препоръчвам, ако я намерите на език, който разбирате, че сто на сто я няма на български. (Аз, Пулан Деви- кралицата на бандитите)



Разказва се за индийка родена в низша каста, на която и писват несправедливостите в кастовото общество и става бандитка, броди из планините с банда разбойници, и сее справедливост за бедните. Властите я гонят, но евентуално тя става политик. Това е истинска и много вдъхновяваща история.

Книгата я видях в офиса на моя шеф. Като помолих да ми я заеме той ми каза че се двуумял да я дава на женския си персонал, защото след като я прочетат всички ставали много бойни и непокорни и се борели за правата си.  #2gunfire #2gunfire

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 01:55 от Monsoon_rain

# 261
  • Мнения: 2
Благодаря за посрещането Simple Smile

Какви се ежедневните храни на обикновените / бедните хора  там? В лъскавите кулинарни книги рецептите  обикновено са километрично дълги заради безбройните съставки на ястията. Не мога да повярвам че това е повсеместната ежедневна храна.
Но бях чела някъде, че пакистанците закусват с леща. Напоследък се улавям и аз да го правя, но моята е от предната вечер поради липса на време за нещо друго Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 06:44 от El Camino

# 262
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро!
Тази информация за цвета на триъгълничето направо ме сбърка- те май са единствените, които си признават че са разбойници и то без бой.
А тази дама -разбойничка какво е носила като  принадлежност към разбойниците?На картинката е в червено.
Делтичка,   bouquet
А аз да попитам- нали в Индия жените имат точки между веждите и цвета също е някакъв знак за  положение и кастова принадлежност. А в Пакистан има ли такова нещо?
Да ви се похваля-най-накрая в къщи се добрах до компютъра и видях и козата, и дечицата на Марина-големи сладкишчета са.   bouquet

# 263
  • Мнения: 800
[
значи Сирия тайно се бори с кюрдските проблеми  Crazy

Кви кюрдски проблеми,кви 5 лева  Whistling-тук всички сме сирийци,па ку ще и от Марс да идваме -равни права за всички  bowuu.[
]


хихи, Деси, как да сме всички сирийци, я виж колко пакистанки се събраха, пък за магребинките да не говорим  Mr. Green 


Ди, и какво стана с литванката и индиеца? Взеха ли се или приключи любовната идилия?
Гледам в Студентски град има индиийци, ама не дружат  с други, в техни групички си се движат

# 264
  • Мнения: 689
Е какви са тия сикхи в Пакистан  newsm78

А за брадите знаете ли:не само косите си навиват под чалмите,ами и брадите:с въженце  Crazy
И практикуват обратното на пакистанците:една жена се жени за двама или повече мъже и дечицата са общи...

Ел Камино-то подправките са им много:щипка това,щипра онова...нека пакитките да кажат де.

Шилан-в дубайско и региона има българки,женени за индийци и за рускини доста има...побеля Индия също като Арбия  Laughing Пък пакистанците май по-не се женят за чужденки  Thinking

# 265
  • Мнения: 1
Алвера, наистина за нас звучи странно да носиш знак, че си престъпник, но смисъла на кастите е, че се раждаш с предопределена съдба и не можеш да я промениш....в никакъв случай не можеш да преминеш в по-горна каста, дори бракове не са възможни. Затова много от индийците от най-низшите касти приемат исляма, за да се оттърват от кастовата система...А за Пулан Деви...не мисля че е носила чалма с триъгълниче  Laughing, нали все пак се е бунтувала именно срещу кастите. Аз съм питала моя шеф, не е ли възможно някой да е роден нисша каста, но да си сложи бяло триъгълниче на чалмата, да се престори на по-висш, а той ми се хили...май само мисълта за това им се вижда смешна.

За точката на челото на индийките, чувала съм че женените си я слагали, но не съм съвем сигурна.

Ел Камино, най-бедните се хранят почти изключително с различните видове леща. дори имат много здравословни проблеми заради еднообразната храна. Но относно подправките...за нас наистина изглежда трудоемко дори да си ги набавиш, но при тях се продават навсякъде понеже това е основното което се ползва...купуват в големи количества и ползват дълго време. Даже някои подправки които обикновено вървят в комбинация се продават направо смесени, та не им се налага да ги купуват поотделно. Например свекито и снахите ми си имат буркани пълни със смес от пръчици ванила, кардамомчета, каранфилчета, индийско орехче, и не знам какво още....Да речем както в Бг в лесно да намериш характерните за наата кухня подправки...Подивявам, че в чужбина няма чубрица.

Лили, в Пакистан има много малък процент сикхи, но ги има...останали са при разделението на Индия. Ти ме уби с тез жени дето се женят за двама трима мъже...ми когато жената е бременна сичките мъже на сухо ли седят по няколко месеца...ми то много зор така бе.

Шилан, нашият счетоводител си имаше жена като от болиудски филм. Ослепителна красивица, ама той не я уважаваше...най-вероятно е било уреден брак, и не е успял да я обикне. А беше като омагьосан от литванката. преследва я много дълго време, тя вярно че беше интересна личност, ама...Естествено криеха за връзката, ама тя ми се похвали, че му е виждала косата, ха, ха....пък и по едно време стана публична тайна.

А теб да те питам за наречията, които кюрдите използваха, че на едно друго място питах, но не ми отговориха...доколкото знам са сорани и кумани (или нещо подобно). Кое къде се използва и разбират ли се по между си различните разновидности кюрди?

# 266
  • Мнения: 482
Гледам в Студентски град има индийци, ама не дружат  с други, в техни групички си се движат

Половината ги познавам лично, поне тези, които учат медицина.

# 267
  • Мнения: 800
Марина, май всичките учат медицина  Sunglasses


Ди, кюрдските наречия са сорани/ в Ирак/ и бадини / курманджи/
и заза/ някои области от турски Кюрдистан/

 Аз много харесвам заза,мн е напевен и мелодичен. Имаме приятели зази и беше мн смешно в началото, защото не разбираха много бадини, седят си заедно, пазаруват заедно, ядат, излизат, без някакъв  съществен диалог . Ама сега вече научиха и се разбират.

Сорани също е много богат диалект, подходящ за поезия и т.н. нежни чувства  Laughing  аз нищо не разбирам от него

А кой е бил така нелюбезен да не ти отговори на теб  Laughing

# 268
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Това за кастите го учихме по история на стария свят едно време.
Може би е имало смисъл някога-запазване на богатството вътре в затвореното общество, или власт.
А защо тогава в повечето индийски филми любовта м/у двамата млади дето са от различни касти накрая вземе че победи? Или само по филмите е така.

И практикуват обратното на пакистанците:една жена се жени за двама или повече мъже и дечицата са общи...
[
Joy  Joy  Joy
Като са общи на кой от всички викат "татко"?

# 269
  • Мнения: 0
здравейте  дами,кастовото деление е залегнало от древни времена в Индия и Пакистан,много от кастите се женят само помежду си и рядко да има смесени бракове с различна кастова прилинадлежност.аз винаги съм оплювала това как моге да се женят за братовчеди,ама всеки си има различно  мислене,то малко и у евреите е така,нали и там се женят за братовчеди,та парите да не изленат от семейството.аз съм чувала че някои от кастите в Пакистан са от времето на английската колонизация.като например много е интересно има някои които се спягат с фамилното име Чодри,и много се гордеят,но всъщност такава фамилия няма,по време на английското управление на хората,които са разполагали с повече земи,за обработване или там каквато и да друга цел, е било прикачено това название Чодри.но няма значение като им харесва да го правят.аз гледах по телевизията едно предаване което точно много добре описа кастовото деление в Индия,най-низшата каста е тази на хората които чистят тоалетните,тоест септичните ями,та именно те са много бедни,живеят в изключителна мизерия,образованието е на много ниско ниво,те рядко ходят дори и в началните класове и от малки се захващат с фамилната работа,те са отхвърлени от обществото и никога не се женят за някоя друга каста.наистина много жалко защото дадоха как малките деца са обречени още от раждането си на мизерия,от която никога няма да се отърват.
това за цветовете на тази шапка под чалмата не го знаех,благодаря за информая,също и за многомъжството,представете си една жена и 3 мъже един готви един чисти един пере Grinning Grinning Grinning.света е пълен с разни смехориики.
за закуските аз мога да кажа че задължително сутрин правят роти или някой друг вид хляб,също така чана(нахут),леща,традиционно масло ,мляко или чай с мляко(дуд пати,което аз много мразя).също по улиците продават готова храна има тъйй наречените пакора с хляб и чътни,или пък нахут с роти или леща с роти,но бих казала че има кой знае каква разлика в закуската при по бедните и при по-богатите,е има и семейстав които напълно закусват по европейски образец,но чана с хляб е общо обичано  от бедни от богати.аз сутрин не закусвам,въпреки че закуската е здравословна,ама навик EmbarassedОБАЧЕ ЯДЕНЕТО Е МНОГО ЛЮТО,аз нали не съм свикнала и когато ходя някъде на гости първо питам люто ли е или не,защото дори да го комбинирам с много кисело мляко което много обичам или с вода не мога да ям люто.
а и другото което съм забелязала че доста си похапват и си личи много са с наднормено тегло и проблеми с холестерола и кръвното налягане,водят малко улегнал начин на живот,особено жените,а физическите упражнения са полезни.докато бях в Япония там сутрин със ставането се почва с елементарна физкултура,независимо на колко години си,същия навик е залегнал и в Китай и Кореа,но пък и аз съм мързелива сутрин рано,но пък за сметка на това обичам да вървя и на ден изминавам не по малко от 3-4 км някои дни и повече Grinning
  bouquetприятен ден

Общи условия

Активация на акаунт