Морето хич не е далече за ТЪРГОВИЩкото ни човече!

  • 15 963
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 253
Благодаря много на всички ви! Hug  bouquet Hug
А за това, че лекарите си искат пари тук е напълно вярно, но за съжаление и да ги дадеш пак не вършат нищо. Tired
А бихте ли ме упътили накъде се намира болницата? В смисъл някъде по края или по в центъра. newsm78
Лека вечер ви желая и много хубави моменти със семействата ви!  bouquet

# 16
  • Мнения: 747
Гали, надявам се да не е късно обяснението.  Това е карта на Търговище, болницата е в празното каре до кв. Запад 2 /виж дясно долу/.
http://www.targovishteinfo.org/map_tyrgovishte.htm
Леко раждане ти желая!

А по отношение на разградската болница - това си е направо престъпление, пускайте жалба, ако трябва и до Господарите на ефира пишете. Абсолютно безобразие, ЗК поема всичко необходимо.

# 17
  • Мнения: 22
Ох, момичета, като чуя за такива теми с плащания на лекари и побеснявам!!!  smile3514 smile3512 Гали, аз лично от нашата болница не съм особено доволна, но ако я сравняваме с вашата в Разград, вероятно ще ти се стори добре. Аз раждах в Преслав. Доволна съм и от отношение и от хигиена. Но предполагам, че за теб е далече и затова няма да се впускам в подробности. Освен документите, които ти казаха момичетата преди мен за приема имаше май и нещо като обменна карта, която се попълва от наблюдаващия лекар. И мила, ако термина ти вече е минал,тази обменна карта трябваше отдавна да е попълнена и да е в теб. Изобщо, лекаря ти отдавна трябваше да е подготвил всички документи и да ти ги е дал, но явно иска да си вземе парите, защото,ако ти ги даде ще идеш на друго място да раждаш? Лошото е, че такива гадове знаят, че сме в безизходица, че в такъв момент на никой не му е до ходене по учреждения и пускане на жалби и затова си позволяват волности! Според мен, идвай си тук, влез в Бърза помощ и им кажи, че се налага да останеш в Търговище за около месец и няма как да ходиш в Разградската болница, но твоя лекар не ти дава документите. От тук могат да ги изискат служебно. Но ако те приемат тук, можеш и ти да му се обадиш и да му кажеш, че си идвала до Т-ще с мъжа ти и ти е станало лошо и са те приели, затова ще пратиш мъжа си за документите,ДОКТОРА НЯМА ПРАВО ДА ТИ ОТКАЖЕ!!! По закон можеш да раждаш където ТИ ПОЖЕЛАЕШ и досега е трябвало да са си в теб документите!!! Сигурно съм закъсняла с поста, но дано сме ти помогнали с момичетата!!! УСПЕХ, мила и леко раждане! С теб сме!!!    bouquet

# 18
  • Мнения: 22
Сега вече да кажа, добро утро! Явно съм една от първите пред компа, затова хайде пак от мен кафенце, но този път ще сложим и какао за Ванчето и другите кърмачки...   Joy Joy


Тази нощ спахме ужасно, ако изобщо може да се нарече спане  smile3507 Мимка се буди почти през час, кога суче, кога иска залъгалка или гушкане, какво беше това чудо не знам! Направо ме побърка!  smile3506
Хайде успешен ден на всички!   newsm10

# 19
  • Мнения: 17
Добро утро и от мен, ние спахме много добре, май коликите започват да изчезват (незнам къде да чукам, да не урочасам), спрях колиефа (капките) и оставих само това прословуто мастикено сиропче и се чувстваме много добре, но сега остана един друг проблем, не можем да се изходим вече 5 ден, така се напъва милото сутринта, правим масаж на коремчето, свиваме крачката, с мушкато опитахме с термометър също, но не помага. Толкова плачка тази сутрин, че чак се умори и сега спинка, мъничето. Май ще се наложи да я заведа на лекар, въпреки, че лекарката каза, че може до пет или шест дена да не се изходи.
Еко и един шей към кафето.

И една диетична торта.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте. Аз поне да се запиша в новата тема (поздравления за заглавието!).
Нещо напоследък ми е доста сдухано и не пиша много, предпочитам да попрочитам от време на време.
Леко раждане на мама Гали_89.

# 21
  • Мнения: 22
Мами, докато се приспиваме намерих много подробна и полезна информация за КЪРМЕНЕТО ето тук:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322464.0

# 22
  • Мнения: 0
много ти благодаря Цеци Hug

# 23
  • Мнения: 0
http://www.mamazavinagi.com/forum.htm  това е сайта за които говорех!

# 24
  • Мнения: 262
запис.  LaMariposa благодаря и от мен, връщам се да доизчета за кърменето че доста неща научавам
стефинка благодаря за темата

# 25
  • Мнения: 0
http://4coolpics.com/photo/Lyubata/294087.html с това ви казвам добро утро

# 26
  • Мнения: 22
Много свежарски, момини сълзички с кафето,мерси, Криси!   bouquet
Знам аз как съм се чудила понякога,какво точно става с кърменето и как няма много на кого да повярваш...и понеже това ми се стори добра и компетентна информация ви го пуснах. Аз имах късмета с първото ми дете една по-възрастна акушерка да седне и да ми обясни съвсем подробно как да кърмя, кога какво да правя, как да се цедя и защо....много ми беше полезна. Просто имах късмет, че тази жена беше тогава там, защото и с двете деца не съм имала проблеми с кърменето, но разбрах че информацията, опита и ЦЕДЕНЕТО СЛЕД ВСЯКО КЪРМЕНЕ са важни. Успех, мами-кърмачки, напълно ви подкрепям! Дано бебетата в нашия форум да са най-здравичките и силни деца!  Hug breastfeeding newsm10
Какво ли стана с Гали? Дано всичко е наред!   Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 1 080
Вчера Гали е писала в Разградската тема, че тръгва за търговище.
Може и да е родила вече.
Дано всичко да е наред!!!
Стискаме ти палци!!!
 Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 747
LaMariposa, това с цеденето след кърмене не е съвсем вярно. Така можеш да си докараш хиперлактация и мастит. Цеденето след бебчо е обосновано, ако искаш да си увеличиш кърмата, ако забелязваш, че не е достатъчна за бебчо /а това се констатира по мокрите памперси/, но и тогава си е като алтернативен вариант. Природата се е погрижила за това подаването на мляко от майката естествено да се нагажда  към нуждите на бебчето. Кърмя малката вече 1 г. и 5 месеца и никога не ми се е налагало да се цедя или да дохранвам с адаптирано мляко.
В този и други сайтове има още много хубави статии по въпроса, не само за опасните съвети, ако ми остане време, ще пусна.

Ето по въпроса: http://www.biberonbg.com/info/cedene_gyrdi.htm

# 29
  • Мнения: 22
Разбира се, че няма нищо универсално, което да важи за всички, но обикновено към края на първия месец нуждите на бебето започват да се увеличават, а лактацията започва да намалява, защото то досега не е сукало много голямо количество, но не споря, разбира се...това е моят опит, както пише във всички сайтове трябва да се действа индивидуално  newsm10
Каня ви тук, мами, където ще ви пускам интересни и полезни материали в помощ на родителстването, подбрани с много любов и ровене из нета и отсяни възоснова на немалкия ми опит...   http://www.marlinik.blogspot.com/

Общи условия

Активация на акаунт