ПЛЕВЕН - 109

  • 19 193
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Здравейте. Искам и аз да се изкажа за градините. Искат ни септември по 60 лв дарение. Струват ми се множко,ама ще трябва да се дадат. Казаха,че и разписка ще получим за тези пари.

# 46
  • Мнения: 248
Ние септември месец събирахме по 50лв. - за играчки, моливи, книжки, помагала, килим...

# 47
  • Мнения: 87
Веси тая разписка можете да си я закичите кат сребърен медал нейде си, ама по- е важно да има контрол на разходите и най-вече да има голям процент съгласни родители да се купят точно определени неща за градината. Не някви китайски играчки на килограм и телевизор за даскалиците да гледат "Сълзи над Босфора" например.  Laughing
Дещо лично аз бих си разведрила много лесно нервата именно в тълпата непознати куфеещи на нелюбимия ми певец. Laughing Laughing Laughing Иначе за попарата няма да го насилвам, утре ще го пробвам с едно на плазмон като кус-кус, което ни го даде Косето и ако не ще така сирене да яде, ще го подкарам директно на сух хляб и намазано сиренето отгоре. Много държа на сиренето ако ме разбирате.  Mr. Green

# 48
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Надявам се разумно да ги използват, че няма да са малко парите.
Аз да се похваля-купих си пералня и прахосмукачка,остана ми само масата за гладене и преместването на мебелите. Вчера ходих да чистя апартаминта и заварих ужас-старите квартиранти се бяха измъкнали без грам да почистят след себе си. Оказа се, че с мама Ася сме в един вход ама нещо не съм я засичала да влизала във форума скоро.

# 49
  • Мнения: 2 070
Няма само аз да рева за глупости днеска, ето ако има някой чуФстФителен да реве с мен http://www.vbox7.com/play:d655097f

# 50
  • Мнения: 5 026
Гугъл казва - дървена рамка, покрита с накиснато в щемпелна боя платно с подложен под него лист чиста хартия.
Атракция, от къде го намеи това нещо?
 

Нали съм парче рехабилитатор  Wink Прави се изследване за плоскостъпие с него. В една метална кутия с капак има мастилен тампон.При мама, в поликлиниката го има.Да беше писала по-рано да идеш до там,не да вапцаш детето  Mr. Green

Нестле Алете имало в магазинчето зад Кукления театър-сестра ми днес е видяла там.Значи и зад Централ ще има.

# 51
  • Мнения: 2 136
Минавам набързо, че компютъра ми забива постоянно.
Занесох всички изследвания на Натали за яслата, и с директорката решихме да тръгне след морето. така че още 18 дни ще си се гледаме  Simple Smile
И ми се дава и не- ужас.

# 52
  • Мнения: 4 390
Ние септември месец събирахме по 50лв. - за играчки, моливи, книжки, помагала, килим...

Ох, с тези килими стават смешни в Щастливо детство.
И ние сме давали пари за същото. Всяка година е това. Какви са тези килими, бе? Ядат ли ги тези деца, че всяка година се налага да се подменят? Close

В Снежанка нищо не са ми искали никога. Помагала съм с каквото мога - да присъствам на открит урок /в помощ на госпожата/, да сътворя туй-онуй - ей такива.

# 53
# 54
  • Мнения: 2 556
Ами не знам, може аз да не съм в час, но като се има предвид че за по 40 лева гледат детето целодневно, че го и хранят 3 пъти, еднократно да се дадат 50-60 лева за нещо необходимо за мен е нормално. Все пак там са нашите деца, не може всичко да дойде от дотации или от общината за съжаление. Аз не мога да го нарека изнудване, защо изнудване? Ако някой е толкова против, да не дава, никой няма да го линчува. Нека дават само хората, които го намират за ОК. Наистина няма друг толкова евтин вариант за целодневно гледане на дете като ДГ все пак, но и нямат средства за всичко, затова искат помощ от родителите. В момента дете в градина нямам, при Габи събираха около 35 лева в началото на годината и само едната година малко повече за цялостен ремонт на стаята.

В нашата детска градина навремето си спомням, че родителите отказаха категорично да дават пари за охрана - ставаше дума за около 3 лева месечно. За този феномен аз нямам обяснение, но децата си стояха без охрана...

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 15:14 от Tess

# 55
  • Мнения: 87
Нормално е да го нарека "изнудване" тъй като винаги се поставя въпросът в импертивна форма: "Трябва да съберем пари за ..." и общо взето не се очаква да дава който иска. Като цяло не съм против да бъдем в помощ заради децата ни, но май не става въпрос за животоспасяваща ситуация. Долу горе по едно и също време с училищата, също има претенции за помощ. Въпрос на доходи е да си отзивчив, не на глезотия.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 026
Поздрави на Плевен от слънчевото море - т.е Валенцето си е цопнала дупарата в морето и ми прати тази депеша  Grinning Та много здраве имаме всички  Peace

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Благодарим за добрата новина на приносителката.
От колко часа са Комиците на площада днес?

# 58
  • Мнения: 87
От 20 часа на площад Възраждане. Дано не ви вали, аз ще съм на плантацията с тиквичките.  Laughing Laughing Laughing

Днес чух един пазарски лаф: "Не масажирайте доматите!". Laughing Laughing Laughing

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
пл. "Възраждане" на фонтаните ли беше? newsm78 Blush

Общи условия

Активация на акаунт