Как приготвяте зимнина?

  • 175 838
  • 775
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77bouquet.Вече действам  chef.

Ох това са ми любимите домати. Без друго мога, ама без тях...тц  Grinning

# 121
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Unkknown lady , правих ги същите миналата седмица така:

  До резката на буркана/компотен/ оцет, 1 1/2 суп.лъж. захар, 1 суп.лъж.изравнена сол. Само,че не ги стерилизирам, а им слагам по 2 аспирина.
  Ако чушлетата са много люти, сложи 2 лъж.захар, за да отнеме малко от лютивината.
  Успех! Simple Smile

Забравих да попитам - доливаш ли им вода?

# 122
  • Видин
  • Мнения: 29
Unkknown lady , правих ги същите миналата седмица така:

  До резката на буркана/компотен/ оцет, 1 1/2 суп.лъж. захар, 1 суп.лъж.изравнена сол. Само,че не ги стерилизирам, а им слагам по 2 аспирина.
  Ако чушлетата са много люти, сложи 2 лъж.захар, за да отнеме малко от лютивината.
  Успех! Simple Smile

Забравих да попитам - доливаш ли им вода?

 Не!Но забравих да ти кажа,че първо малко ги "припуквам" в тиган и след това ги натъпквам добре в буркана. Така и те си пускат сокче и не е необходимо да се долива вода.Затварям и веднага обръщам. Държа така докато изстинат добре.

  Извини ме, но ЕГН-то си е ЕГН! Embarassed

# 123
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Правя една много лесна и сполучлива туршия:
В компотени буркани нареждам нарязани камби, нарязани моркови и карфиол, накъсан на розички и по 2-3 листа кервиз. Отгоре на всеки буркан слагам по 1 супена лъжица сол и захар, 5 супени лъжици оцет (лъжиците да не са от най-големите супени) и 2 аспирина (обикновен ацетизал от 500 мг, защото другите аспирини в шишенца са по-малко мг). Заливам с вряла вода, затварям веднага и обръщам надолу с капачката. Бурканите стоят обърнати, докато изстинат. След това няколко дни всеки ден разклащам бурканите. Накрая ги прибирам на тъмно. Зеленчуците стават много хрупкави.

# 124
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз ще се възползвам от рецептата за доматите, както и за лютите чушчици.
Не знаех, че захарта им убива лютивината, благодаря за този съвет!

Днес направих сладко от смокини, божествено ми стана.  Crazy

# 125
  • Мнения: 26
Ето една рецепта и от мен за Лютеница(като купената).По характерното е, че е с червен пипер:
2 кофи домати
1 чаена чаша-сух смлян червен пипер
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша олио
сол на вкус
1 с.л.черен пипер
1 к.л. кимион
1 глава чесън(нормална глава)
Доматите се смилат без люспи и семки.Слагат се да заврят.Като поври малко се слага червения пипер,след като се посгъсти слагаме солта,олиотокимиона,черния пипер.Кото се получи гъстотата се сваля от огъня.И накрая се слага счукания чесън..Стерилизират се 5-10 минути.
Майка  я правеше преди години и става много вкусна също като купената.

Чушки в пластмасово шише от 2 литра:
5 аспирина
2с.л. и 1/2 сол
4 склидки небелен чесън(задължителен е защото вътре спомага течността да се газира)
оцет до дъното на шарката на бутилката(3 пръста).
Чушките се измиват и се изчистват от чепките.После се редят,целина,белен чесън,малко черен пипер и се пълни със студена вода..Слага се на слънце за 1-2 дена и се разклаща на няколко пъти.Когато ти се доядат се реже шишето и се консумират.
Искам да благаодаря на Bluebell O'Smallheaven  bouquet за рецептата за Кисели краставички на "Слънце" непременно ще я пробвам.

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 15:22 от dani_j

# 126
  • Мнения: 521
Направих сладко от череши,домати за готвене,люти чушки пукани,апетитка,кисели краставички,днес слагам и смокини за сладко.Компоти не искам,а салата Ропотамо мин година направих 140 буркана,та сега не ща да я видя  Laughing.
Хареса ми пастета от червения пипер,ама докато почервенее има време.И сега си седя,чета ви и се чудя какво още да набъркам  newsm78.Някакви идеи?Благодаря предварително   bouquet !

# 127
  • Лондон
  • Мнения: 403
а салата Ропотамо мин година направих 140 буркана,та сега не ща да я видя  Laughing.


 #CrazyДа не си се объркала нещо с клавиатурата?



# 128
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
а салата Ропотамо мин година направих 140 буркана,та сега не ща да я видя  Laughing.


 #CrazyДа не си се объркала нещо с клавиатурата?
Едва ли,щом не ще и да я види Joy Joy Joy

# 129
  • Варна
  • Мнения: 777

Искам да благаодаря на Bluebell O'Smallheaven  bouquet за рецептата за Кисели краставички на "Слънце" непременно ще я пробвам.
Моля,моля,дано ти харесат!
Като видях рецептата за чушки в пластм. шише,се сетих за една жена-живееше в къщи и се грижеше за маминка ми.Беше решила да си направи доматен сок за зимата,но вместо да го свари го напълни в ПВЦ шишета и му сложи аспирин.След време като отваря шишето и като изригва оня ми ти сок като фонтан,понеже шупнал от аспирините...Като видях женицата,щях да припадна-цялата в червено,помислих,че и е разбита главата...Имаше "кръв" и по стените и тавана.Докато разбера какво става...А сега пък ме напушва адски на смях.
А иначе и аз съм виждала съседи да си правят чушлета в шише,сега вече знам и рецептата!

# 130
  • Мнения: 521
а салата Ропотамо мин година направих 140 буркана,та сега не ща да я видя  Laughing.


 #CrazyДа не си се объркала нещо с клавиатурата?
Едва ли,щом не ще и да я види Joy Joy Joy

 Mr. Green,не съм объркала.Миналата седмица правих два дни домати-300 буркана,преди това сладкото от череши 69 буркана.Правя за три домакинства почти всяка година,ама сега с бебето ми се взе акъла малко  Laughing

# 131
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
dani_j в тази лютеница не се ли слагат чушки?
Аз вчера направих сладко от къпини с фикс на д-р Йоткер, за днес ще правя от смокини. Стават много добре.
Майка ми прави едни домати, пече ги във фурната и после не знам какво им прави, но стават много вкусни за готвене, а и за една салата. Ще я питам и ще напиша рецептата, тази година ще ги правя и аз.

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Утре ще правя следната салатка в буркани:
Печени чушки и печени патладжани се нарязват на парченца - горе-долу 1,5-2 см., нарязва се на ситно чесън и магданоз и се добавя сол и оцет на вкус. След това се загрява олио - да стане много горещо (като се сипва върху продуктите да съска) и зеленчуците се заливат с него. Разбърква се хубаво, сипва се в бурканчета и се заваряват десетина минути. Някъде имах точни пропорции, но аз действам "на око" и "на вкус".
Мисля да направя и пастета от чушки и сирене.
А имате ли идеи за подобни неща в бурканчета, които да стават за основно ядене - отваряш буркана и не го приготвяш допълнително - като пастета от чушки или апетитката? Приемам идеи всякакви.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 777
Салата "Ропотамо",миш-маш (но без яйца и сирене)-това се сещам...
Velvet,направо ми скри топката  ooooh!...

# 134
  • Мнения: 26
Като видях рецептата за чушки в пластм. шише,се сетих за една жена-живееше в къщи и се грижеше за маминка ми.Беше решила да си направи доматен сок за зимата,но вместо да го свари го напълни в ПВЦ шишета и му сложи аспирин.След време като отваря шишето и като изригва оня ми ти сок като фонтан,понеже шупнал от аспирините...Като видях женицата,щях да припадна-цялата в червено,помислих,че и е разбита главата...Имаше "кръв" и по стените и тавана.Докато разбера какво става...А сега пък ме напушва адски на смях.
А иначе и аз съм виждала съседи да си правят чушлета в шише,сега вече знам и рецептата!

Bluebell O'Smallheaven да ти кажа честно незнам какво е станало с доматения сок,но тази рецепта за чушлетата я правим в къщи 3 години подред и сме нямали проблеми.Целия ни род я прави.Майка прави по по-подобен начин на краставичките от миналата година Царска трушия и стават камбенцата много хрупкави.А аз да ти се похваля вчера направихме 4 пробни буркана от твоята рецепта за крааставичките на "слънце".

dani_j в тази лютеница не се ли слагат чушки?
Unknown_lady в лютеницата не слагат чушки това е по специфичното, защото се слага сух червен пипер и така тя става гладка и много вкусна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт