Как приготвяте зимнина?

  • 175 863
  • 775
  •   1
Отговори
# 105
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз когато варя сладко или мармалад не слагам от фиксовете. На края на варенето задължително слагам лимонтозу.Сега чакам дюлите да узреят и да започвам отново.

# 106
  • Под звездите
  • Мнения: 1 303
Момичета,имам 6 кг.боровинки кажете как правите сладкото.
Ще правя и компот малко,дайте и друга идея.

# 107
  • Видин
  • Мнения: 29
Когато преди близо 30 год. се присадих от Южна България във Видин, много неща ми бяха странни, особено в готвенето. Тук се научих,че  копър се слага не само в таратора, че корите за

баница се пекат директно в/у печката и една лютеница с печени домати. Ето я:


  Изпичат се домати във фурната /шпората,както тук казват/ ,оставят се да се изцедят и се обелват.

  Отделно се изпичат чушки и се обелват.

  Смилат се заедно с машинка за месо , добавя се сол и магданоз и се стерилизират 15-20 минути.

  През зимата отварям буркана, добавям счукан чесън, препържено олио и малко оцет и....ммммммммм!

# 108
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Преди години консервирах едни печени полу-люти чушлета с чесън, сол, олио, оцет, копър и магданоз. Стерилизирах ги 5 мин. Обаче съм изгубила рецептата и не помня пропорциите на подправките - сол, оцет и олио. Нямам спомен дали се слагаше и лъжичка захар, май да newsm78 А ставаха много вкусни.
Някой правил ли е нещо подобно и ако да, може ли да напише пропорциите?

# 109
  • Видин
  • Мнения: 29
Unkknown lady , правих ги същите миналата седмица така:

  До резката на буркана/компотен/ оцет, 1 1/2 суп.лъж. захар, 1 суп.лъж.изравнена сол. Само,че не ги стерилизирам, а им слагам по 2 аспирина.
  Ако чушлетата са много люти, сложи 2 лъж.захар, за да отнеме малко от лютивината.

  Успех! Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 232
Има ли някой рецепта за кисели краставички в бидон?

# 111
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Unkknown lady , правих ги същите миналата седмица така:

  До резката на буркана/компотен/ оцет, 1 1/2 суп.лъж. захар, 1 суп.лъж.изравнена сол. Само,че не ги стерилизирам, а им слагам по 2 аспирина.
  Ако чушлетата са много люти, сложи 2 лъж.захар, за да отнеме малко от лютивината.

  Успех! Simple Smile
Благодаря  bouquet
Май наистина така беше рецептата.

# 112
  • Мнения: 114
Аз направих сладко от малини, настъргани тиквички във фризера, замразен копър. Другата седмица ще правя кисели краставички, лютеничка и към края на месеца сладко от боровинки.

# 113
  • Мнения: 202
Ето една много лесна рецепта за кисели крастевички (остават си хрупкави)
крастевичките се подреждат в буркана вътре слагате нарязан кромид лук , зърна черен пипер, цветове от копър 1на лъжица сол (който обича по безсолно 1на чаена лъжичка) и от дъното на буркана се мерят 2 пръста оцет залива се с гореща вода и се запечатва.( Не се варят).

# 114
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета,иска ми се да направя доматено пюре,но не много гъсто,полутечно.Но,незнам какво се слага вътре и в какво количество?Също така,дали мога да запечатам горещото пюре в буркани и да ги обърна без да стерилизирам след това или е задължителна стерилизацията и колко минути е тя?
Благодаря ви предварително  bouquet.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета,иска ми се да направя доматено пюре,но не много гъсто,полутечно.Но,незнам какво се слага вътре и в какво количество?Също така,дали мога да запечатам горещото пюре в буркани и да ги обърна без да стерилизирам след това или е задължителна стерилизацията и колко минути е тя?
Благодаря ви предварително  bouquet.

Мелиш доматите на такава мелачка, която "плюе" семките и люспите. Но трябва да купиш домати от тези, които са за консерва, не обичайните на пазара, защото те са по-водни. После слагаш доматеното пюре със сол в буркани и стерилизираш около 15 минути.

# 116
  • Разград
  • Мнения: 3 110
nana77 .благодаря  bouquet
Само сол ли се слага?
Аз,мисля,малко да го посгъстя доматеното пюре,на котлона.Та,затова се зачудих,дали ще мога,докато е горещо да го напълня в буркани,да запечатам и да ги обърна,без да стерилизирам?Или стерилизацията е задължителна?

# 117
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, дайте някоя рецепта за лютеница, но такава едро смляна с повече червени чушки, патладжан, домати, чесън и т.н. Имам идея какво искам горе-долу да има вътре, но не знам пропорции. Ако имате някоя рецепта споделетя я!

# 118
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 .благодаря  bouquet
Само сол ли се слага?
Аз,мисля,малко да го посгъстя доматеното пюре,на котлона.Та,затова се зачудих,дали ще мога,докато е горещо да го напълня в буркани,да запечатам и да ги обърна,без да стерилизирам?Или стерилизацията е задължителна?

Ами според мен стерилизацията е задължителна. Иначе ще шупнат.
А колкото до сгъстяването - тези домати, които са специален сорт за консервиране нямат много сок, така че то си става гъсто.
Сол колкото обичаш - на око.

# 119
  • Разград
  • Мнения: 3 110
nana77bouquet.Вече действам  chef.

Общи условия

Активация на акаунт