Как приготвяте зимнина?

  • 175 909
  • 775
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, благодаря  Hug
А нещо количества ориентировъчни?
Тц!  Mr. Green Нямам пропорции....Ред плод,ред захар....После като пусне сок се долива с водка или ракия и толкоз...
Както съм написала по-горе ,така процедирам и аз...Не се занимавам с грамажи и мерене  Mr. Green Mr. Green

# 91
  • Мнения: 311
А имате ли рецепта за мариновани чорбаджийски чушки - цели и непукани?

# 92
  • Мнения: 3 219
А я ми кажете как се правят втасали краставички за лятна консумация-не се стерилизират, а се заливат с нещо си, ядат се сега.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
А я ми кажете как се правят втасали краставички за лятна консумация-не се стерилизират, а се заливат с нещо си, ядат се сега.
Аз ги правя така - дупча краставичките с вилица, нареждам в трилитров буркан с няколко скилидки чесън и връзка копър; слагам 3 пълни супни лъжици сол, 3с.л. ракия и заливам с вода. Държа ги на сянка и всеки ден разклащам буркана по няколко пъти. В зависимост колко е топло навън, стават готови за около 7-10 дни.

# 94
  • Мнения: 5 001
и АЗ като Голди,само дето ракия не слагам...

На дъното на буркана(3 литров) слагам лук на филийки и нарязани пръчки от копър(сега продават бабите по пазарите копър с цветовете,та тях),семена от хардал(синап...Стават хрупкави),няколко зърна черен пипер,морска сол,отгоре надупчените с вилица краставички.Завършвам с навити на венец клонки копър.Наливам вода и толкоз...Чакам да станат,като претакам всеки ден саламурата.

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 11:12 от TheNMaster

# 95
  • Мнения: 3 219
Мерси, ще го пробвам веднага, че имам тука едни полуомекнали селски краставици Grinning

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А някой затварял ли е готова доматена манджа с чушки в буркани.
Тук я срещнах под името Суванка - http://ilrai.blogspot.com/2008/07/blog-post_31.html
Баба ми правеше преди, но не знам дали  се слага лук ако ще се затваря в буркани и колко трябва да се варят бурканите.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 555
А някой затварял ли е готова доматена манджа с чушки в буркани.
Тук я срещнах под името Суванка - http://ilrai.blogspot.com/2008/07/blog-post_31.html
Баба ми правеше преди, но не знам дали  се слага лук ако ще се затваря в буркани и колко трябва да се варят бурканите.

Ами като гледам в рецептата си има лук, значи се слага. Колкото до стерилизирането - около 15-20 минути ще е достатъчно.

# 98
  • София
  • Мнения: 10 858
Може ли да се направи сладко от сини сливи от тези големите кръглите?

# 99
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Пак да попитам - знае ли някой къде продават фикс за сладко на д-р Йоткер? Търсих къде ли не и не намерих никъде  Confused

# 100
  • Мнения: 108
Аз вчера сварих сладко от боровинки и много се бях замислила дали да не го направя с фикс на Д-р Йоткер -  в кварталния ни магазин имаше фикс. В крайна сметка реших, че като го приоготвям аз - ще си е натурално - никакви изкуствени неща няма да слагам. Стана страхотно - само боровинки и захар.

# 101
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Днес са пуснали фиксове в ХИТ и купих от там. Ще правя сладко от смокини.

# 102
  • Мнения: 5 001
. Стана страхотно - само боровинки и захар.
Браво!   bouquet
А лимонтозу сложили към края на варенето? Щото наче може да ти се захароса по някое време сладкото.....

# 103
  • Мнения: 321
Аз вчера сварих сладко от боровинки и много се бях замислила дали да не го направя с фикс на Д-р Йоткер -  в кварталния ни магазин имаше фикс. В крайна сметка реших, че като го приоготвям аз - ще си е натурално - никакви изкуствени неща няма да слагам. Стана страхотно - само боровинки и захар.
аз също не използвам вече фикса,нещо ми ставаха едни ,като нишестени сладката. направих си от кайсии,стана фантастично, на 1кг.плод 350 гр захар,   изобщо не ми се вярва да остане за зимата

# 104
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
А някой затварял ли е готова доматена манджа с чушки в буркани.
Тук я срещнах под името Суванка - http://ilrai.blogspot.com/2008/07/blog-post_31.html
Баба ми правеше преди, но не знам дали  се слага лук ако ще се затваря в буркани и колко трябва да се варят бурканите.
Аз я направих вчера по моя си рецепта изпробвах я и е сполучлива от миналата година. Не слагам лук , защото не ми харесва вкуса му когато е в консерва.
Домати 7-8 кг
Зелен пипер 5-6 кг.
Сол на вкус 
Захар 2 с.л.
Олио 200 мл
Клонче босилек и клонче копър за аромат( Вадят се преди да смесим с чушките)
Това са продуктите за консервирането,когато се консумира се слага счукан чесън на вкус и магданоз.
Доматите се попарват за минутка докато им се нацепи кожичката.Белят се и се смилат или пасират в блендер , или се настъргват на рендето.
Вари се докато стане 1/3 от обема . Добавя се олиото солта и захарта.
Чушките предварително опичме , обелваме и махаме семето.Накъсваме на ивици.
Когато доматения сос е готов прибавяме приготвените чушки и варим около 10 мин.
Сипваме в бурканчета и стерилизираме 30 мин.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт