138мата Немска тема избери и тук се спри

  • 16 100
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 335
И аз мисля, и не мога да измисля за кого да отида да гласувам утре. И дали изобщо да ходя.

Ха, здравейте на всички.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз не мога да реша , за кого да гласувам.
ама аз и рядко гласувам.

мисля, че утре няма да успея да дойда до Фра... Rolling Eyes
макар че ми се иска де  Rolling Eyes
Вечка откога я дебна да ми даде фото урок  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 049
И аз мисля, и не мога да измисля за кого да отида да гласувам утре. И дали изобщо да ходя.


Това все едно аз сьм го писала...  Peace

Ейй направо побеснях вчера.  Twisted Evil Сьседката ми (която е с 4 деца) оставила едното само в кьщи, вьрзано в количката и отишла да вземе останалите от градината... Туй дете се скьса да реве, цял час я нямаше.  Mr. Green То викаше мамо, хилфе.. хилфе и аз не издьржах и отидах да го видя. На 1 годинка е. Вратата кьм градината им беше отворена, а то лежеше вьв вьтрешния им двор ( ние сме в кьща). И то повьрнало, а не може да се изправи вьрзано, червено от рев... Уффф тази ми идеше да я удуша! После като дойде й казах какво е станало и тя просто ми благодари. Нямаше и следа да е притеснена. Вика ми, че обикновено друг пьт стояло послушно (значи не е за пьрви пьт и сигурно няма да е за последен)  Shocked Нямам думи!  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 638
Хопала_а_а, и аz в новата тема!  Simple Smile
Ето една интересна статия на Мартин Карбовски вьв врьzка с иzборите.Публикувана е вьв вестник Стандарт.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-07-04&article=284185
Ива,добре,4е не се е zадавило детето.Нямам думи!

# 19
  • Мнения: 1 335
Iva_T, това е често срещано явление тук. От групата в детската градина на малкия имаше една майка дето така оставяше най-малкото си дете(бебе), и ходеше на пазар и да прибира другите деца от училище и градина. Явно не им прави впечатление. Децата се учат на самостоятелност от малки.

Днеска хлапетата завършиха българското училище в Мюнхен. Раздадоха им и свидетелства. Голяма радост, всички са доволни Simple Smile.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 104


Това все едно аз сьм го писала...  Peace

Ейй направо побеснях вчера.  Twisted Evil Сьседката ми (която е с 4 деца) оставила едното само в кьщи, вьрзано в количката и отишла да вземе останалите от градината... Туй дете се скьса да реве, цял час я нямаше.  Mr. Green То викаше мамо, хилфе.. хилфе и аз не издьржах и отидах да го видя. На 1 годинка е. Вратата кьм градината им беше отворена, а то лежеше вьв вьтрешния им двор ( ние сме в кьща). И то повьрнало, а не може да се изправи вьрзано, червено от рев... Уффф тази ми идеше да я удуша! После като дойде й казах какво е станало и тя просто ми благодари. Нямаше и следа да е притеснена. Вика ми, че обикновено друг пьт стояло послушно (значи не е за пьрви пьт и сигурно няма да е за последен)  Shocked Нямам думи!  #2gunfire


Shocked Shocked ShockedСтига бе, как може да си остави детето само, аз боклука не смея да си изнеса и да оставя дете само у дома, а тази... ooooh!

# 21
  • Мнения: 7 140
И аз мисля, и не мога да измисля за кого да отида да гласувам утре. И дали изобщо да ходя.


Това все едно аз сьм го писала...  Peace

Ейй направо побеснях вчера.  Twisted Evil Сьседката ми (която е с 4 деца) оставила едното само в кьщи, вьрзано в количката и отишла да вземе останалите от градината... Туй дете се скьса да реве, цял час я нямаше.  Mr. Green То викаше мамо, хилфе.. хилфе и аз не издьржах и отидах да го видя. На 1 годинка е. Вратата кьм градината им беше отворена, а то лежеше вьв вьтрешния им двор ( ние сме в кьща). И то повьрнало, а не може да се изправи вьрзано, червено от рев... Уффф тази ми идеше да я удуша! После като дойде й казах какво е станало и тя просто ми благодари. Нямаше и следа да е притеснена. Вика ми, че обикновено друг пьт стояло послушно (значи не е за пьрви пьт и сигурно няма да е за последен)  Shocked Нямам думи!  #2gunfire



Дете на една годинка да вика за помощ?  Shocked
Странно... Ако само е плакало, бих повярвала, но да вика "хилфе, хилфе"  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 166
Добре де това е супер безотговорно да си оставиш детето само в кащи.

И аз като Пепеляшка до кутията не слизам, дори и да спи.
Какво прави този Юнгенамт?  newsm78 Това си е направо пълно безхберие.  ooooh!

Ох, положението с гласуването е трагично. Прегледах смисъка с партиите и кандидатите, направо ми се повръща  Sick То като им видиш само физиономиите на снимките и ти минава всякакво желание да пуснеш за тях бюлетината.
НЕ знам за кого да гласувам. Нищо, че съм почти на 30.  Tired
Но ще гласувам.

Не, че някой ми отговори за мажоритарното гласуване, ама прочетох, че ние няма да гласуваме така. ЗА нас има само 1 бюлетина.
Май бая ще трябва да се размисля тази вечер newsm78

# 23
  • Мнения: 4 138
И аз мисля, и не мога да измисля за кого да отида да гласувам утре. И дали изобщо да ходя.


Това все едно аз сьм го писала...  Peace

Ейй направо побеснях вчера.  Twisted Evil Сьседката ми (която е с 4 деца) оставила едното само в кьщи, вьрзано в количката и отишла да вземе останалите от градината... Туй дете се скьса да реве, цял час я нямаше.  Mr. Green То викаше мамо, хилфе.. хилфе и аз не издьржах и отидах да го видя. На 1 годинка е. Вратата кьм градината им беше отворена, а то лежеше вьв вьтрешния им двор ( ние сме в кьща). И то повьрнало, а не може да се изправи вьрзано, червено от рев... Уффф тази ми идеше да я удуша! После като дойде й казах какво е станало и тя просто ми благодари. Нямаше и следа да е притеснена. Вика ми, че обикновено друг пьт стояло послушно (значи не е за пьрви пьт и сигурно няма да е за последен)  Shocked Нямам думи!  #2gunfire



Дете на една годинка да вика за помощ?  Shocked
Странно... Ако само е плакало, бих повярвала, но да вика "хилфе, хилфе"  Rolling Eyes


ами естествено, че ива лъже. брех, как я разкри......... Mr. Green в никакъв случай не и вярвай hahaha

иве, аз тази бих я анцайгвала. ама че безотговорна трътка. да не говорим, че за подобно нещо, ако е системно, могат да и вземат детето. кат не може да се грижи адекватно за тях, що ги отглежда.......
ние се триумим кога да идем до консулството утре........
никви ви няма да се организирВаме......несериозници такива.
вместо да се обединим, па да извадим после бохчите и да седнем на двора да направим една веселба и кокали да фърчат към небето.

# 24
  • Мнения: 7 140
Мате, в никакъв случай не исках да кажа, че жената лъже, просто ми се стори странно дете на годинка да вика за помощ. Не за друго, ми щот съм отгледала 2 деца и знам горе-долу кога проговарят.
Забравих да поясня, че не оправдавам в никакъв случай поведението на такива майки, но ми се стори странно.
Може пък немските чада да се развиват по-бързо, знам ли.  Rolling Eyes
Както и да е... забравете какво съм писала, не е било с цел заяждане, просто ми домъчня за Германия и наминах да видя какво сте писали.
 В скоро време пътувам пак натам.

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имам проблем със сестра ми. Не е реално проблем на дневен ред, но ми прави впечатление като на външен човек (какъвто се явявам, идвайки си вкъщи веднъж на 2-3 месеца). Не знам как да го обясня, за да не изглежда все едно я обвинявам в нещо - напротив, тя най вероятно го прави несъзнателно, но притеснява хората около себе си и не се усеща... Когато нещо не е на кеф, когато примерно й се спи, когато е уморена, когато нещо не става както тя го иска, на нея й е "лошо". И то до такава степен, че вече съвсем без да се замисля казва "Лошо ми е" ей така - примерно последния път преди десет минути. Вечеряме си, вече сме приключили, гледаме филм по ТВ и тя иска да се гушне в гаджето си. Той се размърда да се намести нещо и тя, без да се замисли, съвсем по навик каза "Ела дее, лошо ми е", не че й е лошо, до преди пет минути нищо й нямаше, просто е уморена и й се спи, и автоматично и става лошо. Тя от малка е така - откакто се помня нея все я боли корема и главата, винаги заедно и винаги когато е уморена или когато не й се прави нещо - ето тук е големия ми проблем, как да обясня нещата за да не излезе че лъже от мързел - не е така, възможно е наистина да се чувства зле, но според мен тя бърка обикновена умора с "лошо", ако й беше толкова лошо колкото казва нямаше начин да е здрава просто, а е. Имаше две случки когато имаше сериозно здравословни проблеми и прекара по един месец в болница и оттогава това се задълбочи - отстрани изглежда като някаква лека форма на Мюнхаузен - не знам внимание ли иска да привлича или какво, но все й е "лошо". Майка ми пък, точно заради тези две случки с болниците, все трепери над нея, все като каже че й е лошо и тя се чуди какво да прави... За мен това е на психическа основа - натоварена е в училище, много неща се опитва да прави и тн и тн, но мисля че се задълбочава. Мисля че майка ми започна да я усеща че не й е наистина лошо, и аз говорих с нея, и леля ми, която е все пак медицинско лице, и двете съвсем отделно една от друга (аз нямам реално право да говоря, медицинските ми познания се изчерпват с няколко докторски сериала) сме на мнение че е на психическа основа, но мисля че се тормозят и двете. Със сестра ми не мога да говоря - тя не го прави реално нарочно, възможно е наистина да й е лошо на психическа основа, или просто, както казах, бърка умората с общото неразположение, та все й е лошо, и ще ми се обиди жестоко и ще изляза аз виновна, а тя, нещастната, дето все й е лошо, аз я обвинявам несправедливо. И така, не знам нито какво да посъветвам майка си, нито какво да кажа на сестра си - а не искам да се тормозят. Може би трябва да иде на психолог... Знам ли. Но просто тази вечер ме втрещи - то си личеше как по навик го каза "лошо ми е", а майка ми се притеснява...

Само да уточня, имаме шест години разлика, тя е на 16, много си я обичам и, въпреки че сме много различни и, общо взето, колкото аз нямам нищо общо с майка ми, тя е същата като нея и се разбират много по добре, никога не е съществувала каквато и да било ревност между двете, аз просто съм по различна и толкова, та не е някакво несправедливо обвинение просто щото ревнувам от нея или по друга причина. Наистина ме притеснява...

# 26
  • Мнения: 4 138
пипи, знам, че не се заяждаш де. явно ивето иска да каже около годинка, може и на почти две да е, а ако го оставя често, това може да е една от трите думи, които владее. аз лично бих я изяла тази. моето дете една минута не остава ненаблюдавано, без майтап......

аа, не, бъркаш. българчетата са гениални. на годинка вече четат пруст, че даже и марсел Joy
абе, горкото дете.........аз не знам как успяват тия деца да ги направят толкова послушни, поне като са по-малки. явно ние много се шашкаме. и не ги чувам да им викат. аз на моето понякога му викам Blush

# 27
  • Мнения: 7 140
Тва явно ни е заложено в природата на българките, все да се шашкаме... все да крещим за щяло и не щяло  Embarassed Темперамент пусти ли е, знам ли?
Гледах миналата година как реагира една дружка, германка, когато детето и изля вода от чашката си на пода. Хвана го за ръка, даде му кърпа и му показа как се бърше...
И тогава си дадох сметка колко сме различни в начините на възпитание. Там се възпитава в дисциплина от раждането.
Аз щях да се разкрещя, след което да избърша сама водата от пода  Embarassed Rolling Eyes Както и съм правила, де.
 Sad

# 28
  • Мнения: 1 178
Добре де таzи майка толкова ли не може да вzеме бебето/детето с нея, zащо го оставя само zа толкова дълго време. Ужасно е да слушаш детенцето да плаче и да вика zа помощ, ами ако не можеше да влеzеш и да му помогнеш, аz сигурно бих се обадила в полицията  Thinking Ако zнаете моя малкия как пищи и крещи zа помощ (zа късмет не на немски)  когато му мием zъбите и това всяка вечер. Няма да се учудя ако ме навестят от югендамт.

# 29
  • Мнения: 1 049
Детето е на 1 г. и 6 мес. ако трябва да сьм сьвсем точна и си говори отделни думи без проблеми. То ако не викаше хилфе, хич нямаше и да отида. А тва с югентамта и аз го мислих, Мате.... Незнам на каква самостоятелност го учи, още е много малко за да го оставя без надзор.

Ха добро ви утро. Отивам да пия кафе.  Laughing За днес следобед преди 4 ч. едва ли ще успеем да се домькнем до консулата, защото малката спи. Сигурно ще сме чак кьм 5 ч. там... кьде ще сте после да наминем??  Hug

Общи условия

Активация на акаунт