Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 23

  • 10 022
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
непрекъснато си иска да суче, тича след мен, дърпа ме и ми бърка в блузата. Прави го почти през половин-един час. Давам й, че иначе настава неистов рев. Дали греша?
При нас е същата ситуация. Не мисля, че грешим. Период е, който вярвам ще отмине.

# 16
  • Мнения: 1 725
И Настя ми прилага системен тормоз, когато сме вкъщи. Аз ходя с големи деколтета за по-лесно, които са и допълнително развлечени и достъпът и е адски лесен, това всъщност още повече я "амбицира" само малко да се доближи до мен. Сутиен не нося и дали заради това, но определено съм от "дългите" кърмачки  Wink сещате се. Не зная дали е само период, но вече си е доста дълъг и не вярвам скоро да отмине, поне не и лятото.
fata morgana, пак ме разсмя (макар, че с 2 бройки не ми се мисли какво разтягане на цици има  ooooh!). Има ли и други толкова дългокърмещи с близначета като теб във форума, които да са вече достатъчно големички, че да си менкат цици и други забавни номера?  Heart Eyes
Вери, докато Настя пак ми се навираше тук на масата пред компа да сучи, единствено пак снимките на твоите сладури успяха да я разсеят. Много им се кефи, докосва с пръстче малкия. А каката с каква такава красота-коса е, нейна ли си е?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 939
Има ли и други толкова дългокърмещи с близначета като теб във форума, които да са вече достатъчно големички, че да си менкат цици и други забавни номера?  Heart Eyes
Laughing Laughing Laughing
Има, има само надникни в близнашката тема. На мама Аиля нейните даже минаха 2 годинки, но те вече си имат мъничка сестричка и май са и отстъпили напълно млечното право  Grinning

# 18
  • Мнения: 559
Благодяря ви момичета, че отговаряте на въпросите ми.
Алекс също се върти във всички посоки докато суче. Не застава за секунда мирен. Заспива върху мен и сменява по 100 пъти циците. Аз мисля поне да опитвам да му отказвам от време на време. Нещо ме хваща съклета вече през 30 минути да си иска. Надявам се поне по 2 часа да устискаме.  Rolling Eyes
На мен отдавна не ми текът спонтанно гърдите. Не ползвам подплънки може би от 6тия месец някъде. В началото беше ад. Постоянно бях мокра. Сега спя само по тениска.

# 19
  • Мнения: 3 638
fata morgana, пак ме разсмя (макар, че с 2 бройки не ми се мисли какво разтягане на цици има  ooooh!). Има ли и други толкова дългокърмещи с близначета като теб във форума, които да са вече достатъчно големички, че да си менкат цици и други забавни номера?  Heart Eyes

Мушмуроче вече ти е казала за Аила, тя е засега най-дългокърмеща и като гледам ще ни бие всичките по стаж като прибавим и новата малка госпожичка Simple Smile А сигурно има и интересни случки за разказване и тя.

Аз пък циците не давам да ми ги разтягат  Crossing Arms Ама-ха, бюстът си е открай време моята гордост  bowuu Почти винаги ги кърмя на възглавници, те даже си знаят и си ги носят, така са нависоко и не ми дърпат гърдите. То не че от това ще увиснат по-малко като спрем да се кърмим, но поне няма да стана като онези негърки дето си мушкат гърдата под мишницата, за да кърмят бебето, което им е вързано на гърба Mr. Green

Абе, да ви питам нещо, дето ми се върти в главата от известно време. Според вас кърмените деца имат ли по-малко коса? Де да знам, но моите и двете са с една още като бебешка косица, едно кукуригу не мога да вържа  Crazy Из ония дни се размислих и ми се стори, че голяма част от дългокърмените бебета май нямат много коса. В смисъл дълги буйни къдрици (като изключим един русокос къдрокос юнак на една мама тук от форума, дето не й се сещам за ника Simple Smile). Дали има някаква връзка или е просто случайност  newsm78 Аз си мислех за нещо от сорта, че докато са кърмени не им пораства коса на "големи" отбити деца...



# 20
  • Мнения: 5 713
Мисля, че няма връзка растежа на косата с кърменето. На Ясен доста бързо му расте, като на кака му. Тя не е кърмена. На снимката в подписа е 9-10 месечен. Сега му е по-дълга косичката. Пък аз не го постригвам не знам защо. Може би защото почти всеки ме пита няма ли да му я намаля. Simple Smile И да отговоря на Деси, да, косата си е на Маги. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 725
Вие пишете за сутиена - че го ползвате заради течове. А дали оказва влияние върху увисването на бюста, ако не се носи имам предвид. Аз не нося вкъщи, както споменах в сравнение със стегнатите малки гърди, които си имах преди бременността, сега съм с чисто нови престилки  Laughing , е, не чак все още с премятане отзад като на негърките, но ... Иначе Настя не ги дърпа чак толкова, аз не и разрешавам доколкото мога, но и тя като цяло е нежна, когато сучи. Предполагам, че момченцата са по-грубички по принцип и съответно и в това отношение.
Да не разводнявам съвсем, ама, Вери, страхотна е тази Магина коса! Пу-пу!  Heart Eyes
Да кажа и аз като стана въпрос за коси. Настя също е с оскъдна косица, която много бавно се увеличава. Но познавам достатъчно други, които си имат нормална коса на същата възраст. Не вярвам да има връзка, но може би Бу ще ни успокои по въпроса, ако има инфо.  Hug

# 22
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Добро утро момичета
Да се включа  аз по въпроса с косите- не мисля че има връзка между дългото кърмене и дължината на косата, за доказателство прилагам малко снимков материал  Joy   
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=384023
хайде лек ден на всички мами и на всички сукалчета, аз се стягам за работа

# 23
  • Varna
  • Мнения: 603
И аз не смятам,че има връзка кърменето и растежа на косата.Каката кърмена три месеца се роди с коса и много бързо и растеше.Малката роди се с коса и също много бързо и расте.И двете ги подстригвам някъде от около годинката. Та поне при нас зависимост няма никаква зависимост.

# 24
  • Мнения: 2 022
Благодаря за споделеното, момичета.
Мисля сега да пробвам да ги "пусна на свобода" - лято е, и да ми се намокри блузата, ще я изпера и бързо ще изсъхне. Така де, и аз имам право на лична свобода.
Те, моите, не са дълги, но са като балони - ако някои помнят, навремето като деца пълнехме с вода биберони-залъгалки, за да се пръскаме с тях (идеалните водни пистолети). Е, приличат на тях  Grinning Но си има  и хубавите страни - за първи път гръдната ми обиколка превишава ханша.  Mr. Green

За косите не знам. Момчетата са кърмени малко, но косите им бяха (и са) гъсти. Започнах да ги подстригвам, още преди да навършат годинка. Сега се опитвам да пусна коса на Поли, но някак си не се получава. Нейната е мекичка и се завива на биклички. Расте предимно отгоре, но за опащки не става. А вечер като я къпя и й се наморки косата, отзад се образува една доста прилична опашчица.
  Grinning

# 25
  • Мнения: 3 869
Из ония дни се размислих и ми се стори, че голяма част от дългокърмените бебета май нямат много коса. В смисъл дълги буйни къдрици (като изключим един русокос къдрокос юнак на една мама тук от форума, дето не й се сещам за ника Simple Smile).
Антон на ДухиПухи! И аз съм му хвърлила око на русите къдрици - много са хубави  Heart Eyes
Въможно е да има някакво отношение, както е при цвета на очите (протеините от кърмата влияят в забава на образуването на конкретна пигментация, но пак зависи от гените, и след намаляване на кърменото се променят обикновенно). Моето момче се роди с много малко косица, която повечето окапа и до 6 м. не поникна нищо освен един съвсем тиничък мъничък мъх. После започна да расте коса, но сега е просто тънка бебешка косица, не е дълга (т.е. далекото сме от нужда от подстригване) нито ми изглежда гъста. А и двамата с баща му сме с много хубави, гъсти и кдрави коси (моята успешно я изправям със сешуар и четка, че иначе няма сресване  Crazy)

# 26
  • Мнения: 3 638
Въможно е да има някакво отношение, както е при цвета на очите (протеините от кърмата влияят в забава на образуването на конкретна пигментация, но пак зависи от гените, и след намаляване на кърменото се променят обикновенно).

Ето, за нещо такова си мислех  newsm78 Всъщност ми хрумна, защото разглеждах снимки на нас с таткото, когато сме били малки и се оказа, че и двамата сме имали доста коса на тяхната възраст. Аз не съм била кърмена, мисля и той или поне не дълго. Чичко Гугъл с нищо не помогна този път  Crazy

titi1981
, ти съвсем ми разби теорията  Simple Smile Да ти е жив и здрав малкият къдрокоско  Heart Eyes

desi_sunshine
, по принцип сутиенът поддържа бюста и помага в борбата с гравитацията Crazy Мисля, че при по-малък бюст може и да няма нужда, но в моя случай, например (в момента съм чашка Д), ми се струва, че ако почна да разчитам само на еластичността на кожата за поддръжка на "балкона" резултатите ще са плачевни след време  Wink Всъщност то не се знае с какви печени чушки или изпрани чорапи ще се сдобия като спра да кърмя  Twisted Evil

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 104
И аз мисля, че няма връзка кърмене- коса. Всичко си е до ген.
Мен направо ме е страх, след 10 години например какъв ли балкон ще нося пред себе си. (Не заради бременност, кърмене и гравитация, ами и заради..ген- бабите ми бяха доста надарени жени)

# 28
  • Мнения: 3 638
Защо след 10 години? Продължава ли да расте с годините?  Grinning

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Защо след 10 години? Продължава ли да расте с годините?  Grinning
Не бе, увисва  Laughing пък и тогава тъкво ще ме подхване климактериум, кой знае какви ще ги свършат хормоните... ooooh! Макар, че в един от учебниците ми имаше фотоматериал на развитието на женската гръд и тези на "възрастните" имаха приличен вид. Но помня, че едната ми баба беше просто до пъпа с балкон и все кълнеше, че е "диво месо" и само и пречи (тя не е кърмила и двете си деца и за нея гърдите просто бяха безполезни)

Общи условия

Активация на акаунт