Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 23

  • 10 020
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 242
http://www.bgphoto.net/photos/673/o633555674451996250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/673/o633779307361331250.jpg

Давам си кърмачетата за пример (каката сука до преди 2 месеца) , и двете са с гъсти коси (на баткото нямам качени бебешки снимки)

# 31
  • Мнения: 425
И аз смятам че косата е въпрос на ген ,а не на кърмене или те-дъщеря ми е кърмена 7 месеца,роди се с дълга черна коса,тя опада по някое време,а на годинката имаше разкошни руси букли.Мартин се роди с някакъв мъх по главата,който бързо се уплътни,досега е подстригван два пъти и в момента пак е за фризьор-косата му е доста гъста и плътна.

# 32
  • Мнения: 1 725
А това с очите и кърменето доказано ли е наистина, защото при Настя не е имало връзка. Някъде около месец (или по-малко, не помня вече) след раждането, мисля, заедно с минаването на жълтеницата, очите и придобиха цветът, който си имат и досега. Не съм я кърмила на поискване, обаче, ако това има значение, чак от 7-я месец започнахме да се кърмим нормално, съответно на моменти доста начесто. Тя по принцип не искаше да сучи и до 5-я месец си беше трудно, а започна да сучи по-активно чак от 7-я месец (след махането на бибата), но аз съм чешит голям като си наумя (вярвам в) нещо и трудностите ме амбицират още повече, но на некърмили (малко кърмили) майки моето кърмене им изглеждаше голямо мъчение  ooooh! . Малко са случаите, в които чешитлъка ми е бил полезен и това е един от тях Mr. Green. Съседчето пък, е кърмено 7 месеца и очите му се промениха в последствие. Възможно ли е при дългокърмените това - да се променят очите след отбиването, но това може да е чак след 2, 3 и т.н. години? Цветът не се ли затвърждава по-рано? Има и немалко деца, чиито очи доста се изменят във времето, и без да са кърмени, или само за кратко да са били кърмени.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 17:11 от desi_sunshine

# 33
  • Мнения: 616
Колко много теми Simple Smile
Митко също може и на челна стойка да суче, онзи ден пак се опитва да го постигне Simple Smile  той не е от бебетата, които си търсят настоятелно самички - не ми дърпа блузата, не се впечатлява особено ако съм гола... освен ако не е много много гладен;
на морето определено сучеше повече, заради жегата, но следващите две седмици ще се опитам да намалим дневното сукане, тъй като той откри че да се пие вода със сламка е голям кеф, и няма опастност да се обезводни, каквато имаше доскоро;
Моите гърди преди си бяха дребни, сега са си пак дребни; не мисля, че ще има особена промяна след като спра окончателно да кърмя; моята логика е, че след като до сега не са се променили, повече няма за къде; в първите месеци си променяха размера по няколко пъти на ден, при това от B нa D, и после пак се връщаха в началната си форма; сега вече разликите са твърде малки, и се надявам, че няма какво да ги накара да увиснат; станаха малко по-меки от преди, но на форма си го докарват съвсем момински  Joy  а пропо, майка ми е кърмила три бебета, последното на 36-37, повече от година, има малки и увиснали гърди, но категорично казва, че причината не е в кърменето; незнам какво има предвид, ще я разпитам повече;
На Митко очите се промениха, в сравнение с първите месеци; но пак са си сини; незнам дали е окончателно, подозирам че да, тъй като е докарал един цвят досущ като на моя татко и на брат ми, та мисля това е "семейния" цвят вече  Mr. Green

а, да, сутиен нося, свикнала съм си, но откакто зимата спря спонтанното изтичане на кърма направо се родих! незнам дали има начин да се намали това целенасочено обаче  newsm78

# 34
  • Мнения: 559
Аз също съм категорична, че кърменето (при мен) няма да доведе до допълнително увисване на бюста ми. Още преди да родя минах на чашка Д. Преди бях Б. Това доведе до разтягане на кожата и мнооого стрии  Sad Сещате се сега като се изпразнят на какво приличат.

Също вярвам, че неносенето на сутиен влияе на увисването. Все пак в къщи не нося  Simple Smile

Алекс също има гъста коса. Подстригван е няколко пъти преди годинката.

# 35
  • Мнения: 3 869
При мен разликите в размера са минимални - преди носех сутиени с подплънки, които по време на бременноста трябваше да махна, за да ми е ок сутиенът; след раждането от В отидох на С, но намерих много удобни и красиви сутиени за кърмачки и сега само тях си ползвам - не ми стягат, не ми убиват, а имат хубав поддържащ ефект (макар и при този размер, да няма какво толкова да се поддържа). В началото ги носех непрекъснато, за да има къде да слагам подплънките за течовете, но сега си ги нося ежедневно и осебон в жегите, в къще се размотавам само със сутиен и къси панталонки. Малкият не налита повече в този ми вид, но пък вече е много подвижен и се опитва да суче във всевъзможни пози, като понякога така ме опъва и разтегля, че не знам къде ще свърши цялата работа с формата...

# 36
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Малко късно открих темичката, но да се запиша и аз.  bowuu

За косата - и аз мисля, че си е ген.

За очите - синът ми е кърмен 1 год и нещо, и очите му  добиха сегашния цвят, когато спрях да кърмя. Имам познати, които са мами на изключително кърмени деца и очите им се промениха към 5-6 месец. Всичко си е индивидуално.

Онзи ден останах втрещена от разговор с една мама, която ми каза - "Молех се да ми спре кърмата" Shocked Питам я защо, а тя ми вика трябва да наваксам и ми показва цигарата си в ръката.  Shocked Незнам дали е кърмила и три седмици. И когато й споделих, че се кърмим още с малката, ми вика - "Ти си луда".

# 37
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Sinara  Hug добре дошла
Относно дългото  кърмене- явно доста от нас са за освидетелстване вече  hahaha Joy

# 38
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Тити, благодаря ти, мила  Hug

# 39
  • Мнения: 3 869
Относно дългото  кърмене- явно доста от нас са за освидетелстване вече  hahaha Joy
Преди имаше теми във форума "Ходещи кърмачета" и "Говорещи кърмачета", скоро очаквам да постнете "Пишещи кърмачета" и "Четящи кърмачета"  Laughing Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 146
Относно дългото  кърмене- явно доста от нас са за освидетелстване вече  hahaha Joy
Преди имаше теми във форума "Ходещи кърмачета" и "Говорещи кърмачета", скоро очаквам да постнете "Пишещи кърмачета" и "Четящи кърмачета"  Laughing Heart Eyes
Тук можем да се включим - малката познава шест букви и стряска хората по спирките като започне да ги посочва по рекламите!  Mr. Green
А също така много обича да разглежда книжки докато суче  Laughing

# 41
  • Мнения: 4 242
Каката влиза в пишещи Mr. Green, от преди година пише поне четвърт от азбуката.

# 42
  • Мнения: 1 725
Привет и от мен, Синара!  Hug
Настя вече си спи добре, пу-пу! Като я приспя към 9 (може и по-рано, зависи колко и кога е спала през деня), ако е в същия час, в който е лягала и предните вечери заспива за 5 мин., мога след това да миткам цяла нощ, то така и така вися на компа и пак не спя. Сега съм сама с детето (бащиното присъствие не го вземам за съществено) и уж майка ми обещава от догодина да си е в БГ и да поеме малко от "товара". Та и моето време ще дойде - да ходя по дискотеки, едно друго. Примерно, казвам, иначе и за няколко дни мога да "кръшна" - трудното вече сме го минали отдавна, така че няма да е рисковано. Да си пийвам малко също не ми пречи, понеже не го смятам за голям проблем, особено ако е вино или друг лек алкохол. Пушенето не ми липсва и много се радвам, че кърменето ми е още една спирачка, понеже преди като пушех не ми понясаше много на организма, ала заради нерви и ядове не можех да ги откажа окончателно, а все пропушвах след известно въздържание. Немалко хора изпадат в ужас когато разбират, че още кърмя, но никога такива, които са кърмили по-дълго, т.е. не са усетили хубавите страни на кърменето, особено ако са имали проблеми и със самото кърмене. Така реагират, все едно изпитват някаква физическа болка в момента  hahaha, но аз пък си зная моята истина - че само мога да ги съжалявам, конкретно майките, които се чувстват "свободни", че не кърмят, но им се налага да си приспиват децата по час, че и повече дори. В последно време наблюденията ми все повече са в посока на това, че некърмените малки деца много реват от дребни неща в общуването навън и търсят физически контакт и утеха в прегръдките на майка си много повече, в сравнение с нашите деца. Или поне за Настя мога да кажа, че явно откъм тази част е презадоволена и навън е дори прекалено самоуверена, независима и оправна - буквално и се иска да избяга от мен и да хукне сама на приключения из Големия свят.  Laughing  Нека който иска да ме освидетелства, а пък аз само се моля да имам кърма и да си я кърмя до другата пролет (поне). Зная, че кърма има тогава, когато кърмачето сучи, но аз съвсем се занемарявам понякога - не спя, не ям и затова малко се притеснявам къде ще му излезе края.  newsm78

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 04:16 от desi_sunshine

# 43
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Добро утро момичета
Я кажете  моля Ви има ли и други като моето диваче от три дни отказва да спи в кошарата си и иска при нас / до сега никога не го е правил винаги си е спял в кошарата/ само докато си помисли баща му да го сложи в кошарата и се започват едни писъци едно чудо все едно го колим ooooh!, на всичкото отгоре не спи нормално а е решил че е на маратон и не се спира с въртенето обикаля като шило в торба та чак по нас се кътери да спи  Crazy. При все това найстранното е че едната гърда ме боли невероятно много когато засуче все едно че всичките му зъби се впиват в ареолата, а другата е ок независимо каква странна поза ще си измисли Дани, а той е цар на тях. Не усещам да е запушено каналче, нямам и някакви видими рагади та се чудя от какво ли може да е  Thinking
Хайде приятен уикенд Ви желая Hug

# 44
  • Мнения: 482
Добро утро момичета
Я кажете  моля Ви има ли и други като моето диваче от три дни отказва да спи в кошарата си и иска при нас

Моите отказват, откакто са се родили и си спим в едно легло  Mr. Green

За пушачките мога да кажа, че и аз не ги разбирам. Аз също съм пушила по 1 кутия на ден преди да забременея с баткото, не съм могла да ги откажа, когато съм опитвала, но по време на бременността и кърменето - никакви цигари. Щом тогава не съм изпитвала никотинов глад и каквито там неща разказват, значи и другите могат да опитат. Иначе, и аз познавам жени, които си измислят какви ли не причини да спрат да кърмят, за да се върнат към пушенето възможно по-скоро. Докато в същото време има такива, на които по някаква причина се налага да не кърмят и после полагат неимоверни усилия да възстановят кърмата. Хора всякакви.
А моята пиявичка не стига, че през половин час иска да суче, ами и казва "Ъка дай" и ми държи ръката, докато го прави, та не мога и да пиша.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 08:06 от MarinaZh

Общи условия

Активация на акаунт