Как да се справя с такъв човек

  • 5 985
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте,

Разведена съм от 2 години. При развода беше направена психологична експертиза на БНД-то и му откриха надвишени норми на психопатия и хистерия, сексуална деориентация. В продължение на времето БНД-то продължава да ни прави проблеми. Това което намерих в нета за такива хора е:
ХИСТЕРИЯ
Невроза, изразяваща се соматично.  Тя е соматичен и зрелищен израз на несъзнавани конфликти.  Несмеейки да утвърдят личността си, те вечно играят ролята, която са си избрали.  Хистеричните не са симуланти, а невротици, които се лекуват ефикасно с психоанализа.  Функционално разстройство на нервната система.ХИСТЕРИКЪТ ИЗПИТВА СТРЕМЕЖ ДА СЕ НАМИРА В ЦЕНТЪРА НА ВНИМАНИЕТО.ХИСТЕРИКЪТ МРАЗИ ТЕЗИ, КОИТО НЕ МУ ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ
Според някои специалисти егоцентризмът на такива хора често се съчетава с душевната хладнокръвност към всеки, който си позволи да ги пренебрегне, да не ги постави в центъра на вселената. Те лицемерят, За вечния подрастващ преди всичко е важно да говорят за него. Той е готов с всички средства да обърне вниманието на всички върху себе си. Или ще се “накичи” в крещящо-ярки дрехи, или точно обратното - ще застави хората да го приемат в старомодната пола или панталон. Дори и да е болен, хистерикът е готов да се докарва, да се кипри, както се изразяваме.

И всичко това само и само да привлече вниманието на околните към себе си - независимо дали това е възхищение или съжаление. Ако околните си позволят да не обърнат внимание на хистерика, той отвръща с неприязън. Но не е трудно да се помирите с него. Достатъчно е да го похвалите за нещо и той е готов да забрави всички обиди. Често хора с такъв характер се стремят към ръководни длъжности. И горко на другите, когато такъв човек наистина стане началник. Загрижен за аплодисментите, които очаква от страна на собствените си подчинени, такъв ръководител тихомълком се опитва да настройва и насъсква един срещу друг тези, които не обича. Той плете интриги и все по-малко мисли за истинската работа.

ПОВЕЧЕТО ХИСТЕРИЦИ НЕ ОСЪЗНАВАТ СВОЕТО ПОВЕДЕНИЕ
И все пак не трябва да твърдим, че хората от хистеричен тип правят всичко това съзнателно. Много от тях не осъзнават своето поведение, те са го изтласкали от съзнанието си. Често такъв човек, след като разбере, че обществото не харесва самохвалците и тези, които се изтъкват, се облича неглиже и скромно, подлага себе си на болезнен самоанализ и самообвинения. Прави го полусъзнателно. А всъщност това е само прикритие за неговия хистеричен стремеж да се хареса, да обърне вниманието на другите върху себе си. Като всеки инфантилен човек, хистерикът е в състояние да убеди себе си, искрено да повярва, че всяка негова постъпка е във висша степен благородна, дори в крайна сметка това съвсем да не е така. плетат интриги и са сигурни, че трябва да заставят събитията да се въртят около тях.
Въпреки че има различия, между истериците има и общи неща. За такива хора са свойствени:

• Стремеж към оригиналност – ексцентричност в облеклото, експресивни форми на поведение и театралничене.
• Търсене и изискване на признание от страна на околните.
• Хиперчувствителност към междуличностни отношения.
• Склонност към повишена внушаемост.
• Склонност към измисляне на неверни неща, към подражание и авантюри.
• Хипохондрия - склонност да търсят у себе си каквито и да е, дори тайнствени болести.
ПСИХОПАТИЯ
Болестно психично състояние. Този термин се прилага в по-тесен смисъл към отклоненията, особено характерологичните (афективност, воля), водещи до противообществени прояви без видима виновност. Психопатните субекти не са класифицирани сред психотичните (които са действително умствено алиенирани), нито сред невротичните (които единствени страдат от разстройствата си). Те са нестабилни, импулсивни и трудни индивиди, от чието поведение страдат най-вече околните. Тъй като са социално де-задаптирани, те често имат неприятности с правосъдието. Според трудовете на С. Глюк и У. Х. Шелдън, те се срещат предимно сред субектите от атлетическия тип. Понятието „психопатия\", създадено от К. Шнайдер (1923) е сродно е американското понятие „антисоциална личност\" (DSMIII, 1983).
 или с две думи казано:  ЕДНО МОМЧЕ НА ФИЗИЧЕСКА ВЪЗРАС 40 ГОДИНИ, НО ПСИХОЛОГИЧЕНСКИ ПЛАН НА ДЕТЕ, КОЕТО ИМА НУЖДА ОТ НЯКОЙ КОЙТО ДА ГО ПОДКРЕПЯ, ОБИЧА И ДА МУ КАЗВА, ЧЕ Е ДОБРО ДЕТЕ, Т.Е ДА МУ СЕ РАДВА, И В СЛУЧАЙ ЧЕ ТО НЕ ПОЛУЧИ ТОВА КОЕТО ИСКА, ТОВА 40 ГОДИШНО ДЕТЕ СЕ ЯДОСВА И НАКАЗВА ТОЗИ КОЙТО НЕ МУ ГО ДАВА.
Как да се справя вече с него незнам  newsm78 newsm78 newsm78. Моля, даите идеи и съвети.   

# 1
П.С - извинявам се за дългият пост, но няма как да ви го обесня по друг начин, а вече ми писна постоянно да ми трови душата.

# 2
  • Мнения: 6
мирела, извинявай, ама не можах да разбера какъв точно ти е проблема!

# 3
  • Мнения: 2 448
Ако смяташ, че вреди на детето изискай решение от съда да не го вижда, докато не проведе някакво адекватно лечение - медикаментозно и терапия. Иначе и аз не схванах какъв би могъл да е проблема, след като сте разведени.

# 4
мирела, извинявай, ама не можах да разбера какъв точно ти е проблема!

Проблема е как да се справя с такъв тип човек за да ме остави на мира , да не ми създава неприятности и да не използва детет за да ме наказва.

# 5
  • Мнения: 836
Много е трудно да се общува с такива болни.
Важно е да осъзнаваш, че причината за неадекватното му поведение е заболяването и да се опиташ да не го обвиняваш, защото в това състояние самият той не осъзнава грешките си. И бъди предпазлива.

Няколко години изминаха в борба за нормални взаимоотношения с човек, с подобно заболяване (беше ми шеф). Опитах какво ли не. Накрая проумях, че няма смисъл да полагам такива неимоверни усилия и напуснах работа.

Хората с психични заболявания трябва да се лекуват. Лошото е, че в началото, когато симптомите са размити и нетипични, не се предприемат мерки. Тогава тормозът е за всички.

Понеже искаш съвет за конкретния случай - ако можеш, погрижи се за него, независимо, че сте разделени. Той трябва да се лекува. Насочи го към правилната клиника, добрите специалисти, настоявай да изпълнява лечението. Така ще облекчиш не само неговото, но и твоето, и на детето положение. Иначе е кошмар.

Успех!

# 6
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Колко време бяхте ,,гаджета'' преди брака? А по време на съжителството ви имахте ли съмнения/кога го е придобил заболяването/наследствено ли е /...и първата психологическа експертиза точно при развода ли му я направиха ,изисквана от вас предполагам newsm78
Майка му ,или роднини не са ви споменали за заболяване ?
Или просто сте имали повече средства при развода и сте си платили на който трябва ,но явно бившата полвинка не е съгласна,и сега ви трови живота?
Дано да бъркам...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 880
Добре де преди повече от 20 години за да се оженим с жена ми искаха удостоверения от психиатрията. Амчи няма да забравя, че ни мотаха поне половин час докато ни издадат такова удостоверения. Та разпити, та не знам си по какви картотеки ровиха. А сега не го ли правят това ?

# 8
  • Мнения: 593
... А сега не го ли правят това ?

Не.
Пак се ходи в психото, но само ти удрят по един подпис и печат на медицинското.
Преди 3 години и 8 месеца се оженихме.

# 9
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Добре де преди повече от 20 години за да се оженим с жена ми искаха удостоверения от психиатрията. Амчи няма да забравя, че ни мотаха поне половин час докато ни издадат такова удостоверения. Та разпити, та не знам си по какви картотеки ровиха. А сега не го ли правят това ?
Знаеш по какви картотеки са ровили ...и не за всички бракосъчетания е било изискването Peace

# 10
  • Мнения: 238
Това, с което можеш да пребориш хистерика, е да му дадеш ясно да се разбере, че каквото и да прави, за теб е без значение. Ти имаш свой живот и неговите интриги не те касаят. Обаче не казвам, че е лесно да се постигне това. Първо трябва сама за себе си да ти стане ясно, че е така.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мирела, извинявай, ама не можах да разбера какъв точно ти е проблема!
Проблема е как да се справя с такъв тип човек за да ме остави на мира , да не ми създава неприятности и да не използва детет за да ме наказва.

няма формула, нито адекватен съвет.
Обърни се към психолог. Той най-добре ще те напъти.
Болестта на душата е най-трудно лечимата болест. И не е хапка за всеки специалист.

# 12
Колко време бяхте ,,гаджета'' преди брака? А по време на съжителството ви имахте ли съмнения/кога го е придобил заболяването/наследствено ли е /...и първата психологическа експертиза точно при развода ли му я направиха ,изисквана от вас предполагам newsm78
Майка му ,или роднини не са ви споменали за заболяване ?
Или просто сте имали повече средства при развода и сте си платили на който трябва ,но явно бившата полвинка не е съгласна,и сега ви трови живота?
Дано да бъркам...
Преди брака не бяхме дълго време гаджета. Отидох си от него когато детето беше на 1 1/2, но преди 2 години официално се разведохме.Психологичната експертиза беше направена по време на делото по искане от негова страна , т.е бяха направени 3 експертизи - на мен на детето, и на него.В мощта и на детето всичко е ОК, нормално в норми. Само на него му откриха тези неща. След откриването на тези обстоятелства, разбрах и причините за неадекватните отношения и решения в различните ситуации по време на нашето съжителство. Факта е че, аз съзнавам че има такова психологическо заболяване, но как можеш да обясниш на един такъв човек, че има нужда от лечение, психотерапия и не знам точно как се лекуват тези работи.Той просто не може да го разбере, за това и написах толкова дълъг първия пост за да вникнете какъв тип човек е?
Просто не става, ако изпусна чаша без да искам, той ще каже че нарочно съм я блъснала, ако му се обадя във връзка с детето веднага си внушава че искам да бъда с него и за това го търся, въобще нито така нито иначе.На базата на тези негови самовнушения и не разбирайки правилно ситуацията постоянно ми образува разни неприятности и големи проблеми. Не мога постоянно да доказвам, че това не е така, онова не е така (говоря по принцип).

# 13
Това, с което можеш да пребориш хистерика, е да му дадеш ясно да се разбере, че каквото и да прави, за теб е без значение. Ти имаш свой живот и неговите интриги не те касаят. Обаче не казвам, че е лесно да се постигне това. Първо трябва сама за себе си да ти стане ясно, че е така.
И това опитах, не става. Озлобява се още повече и почва да търси под вола теле.

# 14
Ако смяташ, че вреди на детето изискай решение от съда да не го вижда, докато не проведе някакво адекватно лечение - медикаментозно и терапия. Иначе и аз не схванах какъв би могъл да е проблема, след като сте разведени.
И това не става. Предоставих проблема на соц. служби, но от там ми казаха че няма наличие на опасност за детето и ме насочиха към психологични програми. Той ходи на тези програми, след изтичането им се промени за около 3-4 месеца и после пак старата песен на нов глас.

Общи условия

Активация на акаунт