Отговори
# 45
  • Мнения: 1 134
Честито на днешните рожденици! Да са здрави и щастливи!  bouquet

Алхимиче, жива да си!  bouquet А, аз купих цял набор корита, кофи, канички на морето и им ги харизах, защото не се събираха в колата. Сега, ни предстоят няколко дни извън София и се чудех как ще се оправяме пак. Изобщо не се бях сетила за надуваемо басейнче. ooooh! А, за пързалката - реших, че си се пуснала по онази затворената - аз само като я гледах и получавах аритмия... Crazy

emym, мила, едно е да мислиш, да пишеш и да говориш, съвсем друго е да го правиш... И аз все се опитвам, опитвам. Ето, вчера - абсолютно точен пример за всичките ми терзания: Седим с Мими на терасата и играем на опростен вариант на "Асоциации". По едно време Бобчо се събужда и тя казва - "Хайде, мамо, събуди се". Аз видях, че е спокоен и й предложих да си довършим играта. Тя цъфна, погледна ме и каза: "Ти ме обичаш." Rolling Eyes Cry Heart Eyes Не можех да повярвам от какво нещо си прави такива изводи, на фона на всички подаръчета, които й правя всеки ден, на угажданията и глезотиите...

Фокси, прекалено е рано, според мен, да си вадиш такива изводи, относно ръста. Бебчовците са индивидуални и се развиват с различни темпове. Имаше нещо, че колкото е детето на 2г., като го удвоиш се получава ръста му като възрастен, но мисля, че не беше доказано, ами така - форумска легенда...

# 46
  • Мнения: 356

Фокси, прекалено е рано, според мен, да си вадиш такива изводи, относно ръста. Бебчовците са индивидуални и се развиват с различни темпове. Имаше нещо, че колкото е детето на 2г., като го удвоиш се получава ръста му като възрастен, но мисля, че не беше доказано, ами така - форумска легенда...
След малко ще си намеря детския картон и ще видя колко съм била на 2 годинки  Peace

# 47
  • Мнения: 95
Здравейте....тук съм Wink
Имах гостенка..моята баба и  сега се връщам да четаааа
Една снимка  с пра- бабата,за нашата 5 месечинка

# 48
  • Мнения: 242
Уф,успокоих се.То не че има за какво да се притеснявам относно ръста,защото нито аз,нито баща им сме ниски,за да бъдат и те такива.Ние сме с нормална височина-аз съм 167см,а той е 177см.Просто ми беше интересно защо не дърпат толкова бързо като другите деца..Е,като изключим първия месец,когато за един месец пораснаха с 8-9 см...
Найема,айде чакам те да си намериш картона,защото ми е много любопитно.Аз моя изобщо незнам къде е,затова и въобще няма да го търся...
Деси,много фешън готска баба си имате... Peace

# 49
  • Мнения: 356

Фокси, прекалено е рано, според мен, да си вадиш такива изводи, относно ръста. Бебчовците са индивидуални и се развиват с различни темпове. Имаше нещо, че колкото е детето на 2г., като го удвоиш се получава ръста му като възрастен, но мисля, че не беше доказано, ами така - форумска легенда...
След малко ще си намеря детския картон и ще видя колко съм била на 2 годинки  Peace

На 2 год и 2 месеца съм била 91 см,11.100 гр,глава 50 см,гърди 49 см..Сега съм висока 172 см.,а е трябвало да съм 182 см  Laughing .Ако бях расла по схеми сега щях да съм само 10 см под татито,а съм цели 20  Laughing.Той е 192 см.

Проходила съм на 9 месеца,на ясла съм от 2 год.Не пише обаче кога ми е излязло първото зъбче.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 12:52 от naiema

# 50
  • Мнения: 30
 newsm03 Привет!
Алхимиче,добре се завърнала!Снимките са чудни,особено ми хареса тази ,дето сте двечките под душчето!
Честито на всички празнуващи,независимо какъв е поводът!  party002

Етна,ще споделиш ли,откъде могат да се намерят такива удобни пликове за дрехи?В Метро например??? newsm78
Атмосферче,"споровете"с майка ти много ми харесаха.Беше ми интересно да ви чета.А това за шпионирането hahaha
А сега на за нашите "неизхождания"Вече 5-и ден не сме акали Sadи Ника снощи така се напъва и плака и аз заедно с нея Cryно нищо!Нито Дуфалак,нито сокче,нито термометър..нищо не подейства ShockedПо някаква случайност намерих инфо за специални глицеринови свещички за бебета,дето се пъхат в дупето.Но не се внасят в БГ/ТИПИЧНО!Та се свързах с една мама от Мартенките,която по случайност имаше от тях в повече и ми ги прати,та днес ще ги пробвам.Много й благодаря за което Hug
стискайте ни палци Praynig
Честна дума,направо ме е страх да я захраня,тя от АМ  се запича,сокчето от слива не й подейства...незнам.

# 51
  • Мнения: 1 134
naiema, а на годинка?! Laughing  Не помня точно, пък и както казах, не вярвам много в такива неща...

# 52
  • Мнения: 236
Алхимиче, добре дошла отново на мръсния софийски въздух!Надявам се , че всички добре сте си починали.
Фокси, спокойно, Яна е 64 см и 6180 на 4 месеца и половина. Не се тревожи, все пак твоите младежи са стартирали от по-малко килограми и сантиметри. А и все си мисля, че когато влязат в пубертета, всички дърпат много на височина.
Сферичке, според мен това, че майка ти влиза в някакви спорове с теб във форума, трябва не само да те дразни, но и да те ласкае. Това показва най-вече загриженост към теб, Йойо и живота ти.  Добри или лоши, те са наши родители и колкото и да ни дразнят(заради различията в поколенията) , те на първо място ни обичат и са загрижени за нас. Не забравяй, че има хора, на които майките им не се интересуват изобщо какво става с тях и се чуват да си честитят нова година и Коледа само. А за разликите в методите на отглеждане преди 30 години и сега -  мисля че е нормално да има такива. Сигурна съм, че децата ни след 30 години ще обсъждат в някой форум какви глупости са правели майките им и колко грешки са правели по време на захранването. Embarassed
В този дух - майка ми има една приятелка педиатърка, която е много съвременна и модерна в разбиранията си, подкрепя кърменето и т.н. -  всичко, което ние търсим от идеалния педиатър в момента. Та тази педиатърка е срещнала онзи ден майка ми и й казала следното. В някакво американско медицинско списание чела статия, според която най-най-новата тенденция и схващане  в САЩ е бебето да се захранва не чак на 6 месеца, тъй като по-ранното захранване на изостря вероятността от алергия, а напротив, създава по-голяма поносимост у децата. Така че...най-вероятно и на  нас ще ни се смеят.
А майка ти е права за едно, според мен- не трябва да отделяш 100% от времето си да четеш форуми. По -добре хвани детето и го изведи на въздух, общувай и ти със себеподобни, но на живо.
Момичета, дайте да изведем Дора утре на разходка, искате ли. Предлагам Народен театър следобед. Желаещи?

# 53
  • Мнения: 649
Darima моята племеница имаше същия проблем със стомахчето.
Тогава на майка й и препоръчаха едно сокче на Гербер, което и подейства моментално. Преди това бяха пробвали абсолютно всичко, а детенцето не можеше и не можеше да се изходи. Ужасен запек имаше.

Сокчето е от ябълка и бяло грозде.



Ето какво пише за него:

Ябълки  с бяло грозде, 175мл., от 4-я мес.
Състав: Ябълки, бяло грозде и витамин С.
Не съдържа захар и глутен.
Има разхлабващо въздействие върху стомаха.
Ориентировъчна цена - 1.80лв.

# 54
  • Мнения: 236
момичета, налага се да си купим столче 0-18 кг. В момента пътуваме с лежаща кошница, но вече детето се дразни да лежи и не иска. За дълъг път до Варна няма да издържи легнала. В седящата кошница не се чувства добре, може би просто кошницата(марка Нърс) не е добра,  а и повръщаме често.
Та:
Търси се столче за кола 0-18 кг, с изофикс, да не е куча марка, да има и позиции за лягане, тъй като често пътуваме.
Мерси предварително за всички идеи и мнения.

# 55
  • пак там
  • Мнения: 2 885
запис да не ви изпусна  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 30
Изакахме се! newsm44Тези свещички са чудни!Подействаха моментално.
Десика, Hugиначе предният път пихме същото сокче на Гербер ,само че без ябълка,само грозде,наистина й подейства.Но незнайно защо педито каза-по-добре от сливи....но не свършиха работа.

# 57
  • Мнения: 173
Пети, ние бяхме с кошче на Kiddy и беше голям рев в колата, явно кошчето не му харесваше - купихме му Maxi cosi и според мен много добре се чувства, въпреки че сме от по-едричките, видимо имаше разлика между 2-те столчета, дори като заспи в колата си го слагам на рамата на количката и с него се разхождаме. Като пътувахме до СЗ - 5 ч път, спа почти през цялото време, с 1 будене за хапване и малко игра за около 30 мин  Party
Столчето е Maxi cosi City, струва 150 лв, има и Maxi cosi Cabrio Fix (към 250 лв, изглежда по-широчко и е по-луксозно) но в наше село го нямаше налично, трябваше да чакаме за доставка, а ние тръгвахме на следвашия ден, но според продавачите в магазина нямат голяма разлика освен плюша, надписа на дръжката, но сигурно има и друго де (за тази разлика в цената  Wink ) Ето това е нашето:


Ops, сега видях че си писала от 0-18 кг, сигурно си гледала в майтойс, ако ли не ето тук има:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.02/?so … se&sort=price

Дарима
, честито на Ника, ние пак не сме акали от 3 дни, само пръцка и то многоооо  ooooh!, утре ако няма новини - ще дам Лактулозата  Peace

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 14:27 от geri_kkoleva

# 58
  • Мнения: 236
Гери, на мен ми трябва комбинирано за по-големи.
Насочила съм се към тези:
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6144&lang=1
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=5007
http://www.angelsdream.eu/angelsdream/catalog/product_info.php?products_id=699
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=4982
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4228
http://family-bg.com/prX_3563.htm
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3909

Това са всички възможни варианти в групата 0-18. Най-много ми харесват Инглесината и Бебеконфорт. Обаче това Бебеконфорт си е цифра. Но...ще се ползва 4 години, тъй че ще преглътна парите, ще извадя пари от касичката на беба(тя вече има 400 лева за купуване на подаръци от разни роднини) и това е.
Кое от двете ви харесва повече? За Чикото Зенит четох лоши неща за сигурността.

# 59
  • Мнения: 1 560
newsm03 Привет!

Етна,ще споделиш ли,откъде могат да се намерят такива удобни пликове за дрехи?В Метро например???
Ами аз имам 2, купувани са от магазини за домашни потреби. Обаче след няколко часа изпускат и пак се пълнят с въздух. Тогава вариантът е, ако ще ги слагаш примерно под спалня в ракла да издърпаш въздуха и бързо да ги сложиш преди да са се раздули.

Иначе в Метро има на "Вареса", за тях съм чувала добри отзиви, но не съм ги пробвала все още.

Общи условия

Активация на акаунт