Отговори
# 270
  • Мнения: 263

 Лара, голяяяяяяяяяяма да пораснеш и много подаръци да получиш!   bouquet

Герка, за столчето да кажа. Аз се влюбих от пръв поглед в Chicco (мисля, че Поли беше). В Хиполенд е по 170лв. Направиха ни демонстрация и вече нямаше съмнение, че това е нашето столче.  Grinning

 Деси, гледам все орхидеи подаряваш, а аз вече 2 бастисвам и умирам от яд  ooooh! Смяташ ли, че е нормално да оплешивяват напълно (ни един цвят не им остана)?  Thinking

# 271
  • Мнения: 173

Герка, за столчето да кажа. Аз се влюбих от пръв поглед в Chicco (мисля, че Поли беше). В Хиполенд е по 170лв. Направиха ни демонстрация и вече нямаше съмнение, че това е нашето столче.  Grinning


Мартеничка, предполагам че за това говориш:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=1448 то е различно  Peace

# 272
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Писче, магазинът, от който го взехме, е на ул. Гео Милев. В Хиполенда има подобни, или може би дори същите, но не зная от какво дърво са - гледах само брошурата. В този магазин тополестите бяха 60 лв, буковите/дъбовите (де да знам, уточних, че съм патка заспала и не помня кое дърво беше  Mr. Green ) - 80 лв. Ние взехме второто, защото беше страшно устойчиво, докато тополестото като че ли поддаде на татьовия напън... Което, разбира се, не е толкова показателно, имайки предвид, че тати е бивш борец, тежи 150 кг и е силен като три бика взети заедно  Mr. Green

Хей, Ларка, честит празник!   bouquet

# 273
  • Мнения: 1 560
Лара Крофт

Етна, мерси, утре ще отида. А имат ли асансьор в това НОИ, за да знам мога ли сама с беба или да си водя помагачи да я пазят на улицата?
Ами няма асансьор. Аз бях с мъжа ми и той гледаше Радост навън. Обаче има и друг вариант. Там е доста широчко. Можеш да я качиш на първия етаж (десетина стълби са) и да я оставиш да я гледа охраната. На втория етаж просто имаш 2 минутки работа.



Само аз ли останах още да кърмя без АМ и пюре? newsm78

и аз, и аз

То и аз все още, но....... скоро ще спирам. В четвъртък ще прави 5 месеца и ще започна по малко да й давам оризова каша.

Една приятелка ми даде нейното столче за хранене, то на нас ни е рано, но те нямали място и като разбра, че не съм купила още ми го донесе.

Уф, как мразя да гърми и мъжа ми да е в морето Tired. На всичкото отгоре днес моите родители пристигат от Пловдив и ще се наложи целия път да карат в разни бури ooooh!

# 274
  • Мнения: 30
Привет и от нас!
Деси,това ми е едното от предстоящите предизвикателства със снежинката-КАК да я науча да пие от шишее???Нямам си и идея.Когато не ми стигаше кърмата и й дадох -по някаква случайност успя да изпие 40мл/понеже беше мн гладна и дотам.Накрая пак й дадох да засуче.И веднага след това неакане.Това е второто,че някои бебешорковци/като нас Mr. Green/когато са абсолютно кърмени след като има дадеш АМ спират да се изхождат./смяна на храна/Така,че докато свикнем на АМ.. ooooh!А вода като пием,аз й изтисквам бибата,за да пие,понеже тя самата само дъвче биберона.Така,че ако откриеш някой трик-споделяй! Hug
Дая,как реагира малката след захранването?Как е коремчето?
Теди,като спомена стопа,си спомних колко време и аз изкарвах по пътищата с вдигната ръка и копмпания!Обикаляхме навсякъде и беше доста забавно.Ама сега ако знам,че Ника ще го прави,доста ще спека Mr. GreenТа интересното е,че и при стопа има еволюция така да се каже ,гледам,че на снимката мъжа ти е застанал с табела.Помня преди почнахме само с вдигната ръка,после взехме да филосовстваме,че и при стопа си има тактика и места където е добре да стопираш и места,където не върви.След това,за улесенение на шофьорите взехме да правим табелки с надписи с градове,където отиваме smile3521Кой знае какво са измлислили сега тийнеджърите LaughingА от моя стара дружка знам.че дори има специален сайт за стопаджии и шофЬори и там си търсиш подходящия шофор ,който е оставил тел-а си и датата кога и къде ще пътува и ако те устройва обаждаш му се-срешате се и пътувате Laughingстава въпрос за чужбина и България!БРЕХ!бЪРЗО И ЛЕСНО.
Аз да ви обадя за чушките,голям мерак,ама с тая бисквитена торта цял ден я ядох и накрая не ми беше до чушките Sick
И последно,искам да попитам някой ила ми проблеми със съня???Аз съм така от мнооого време,тотално съм объркана,изморявам се през деня и вечер грохнала като доближа леглото и не мога да зспя Sad
Хайде лек ден ви желая и прохладни разходки,при нас е прохлада и ще щъкнем навън след мъничко.

# 275
  • София
  • Мнения: 66
Готова съм:
1. Срещичката с Еми беше супер, макар и кратичка. Снимки още няма, че не сме ги свалили, ама ще ни видите Simple Smile Рая ми обра точките  Heart Eyes
А това дето Еми го е писала за срещата на Белка с Борето е рапълно вярно - той човекът се хили, говори, въобще по всякакъв начин се опита да я предразположи наш'та, ама тя не та не - усмихна се 1-2 пъти, ама после така се нацупи....
Гери, да знаеш снахата е вярна Wink

2. Ние пък си имахме месечинка вчера /отбелязахме я за разлика от друг път/ - бебка получи нова играчка от баба и дядо + 20лв за козметика  Party, а подаръците от нас бяха - сглобяване на столчето за храна - не й хареса вътре  Joy и даване за пръв път в живота на храна... ама не за ядене а за близане - едно корнишонче. Много й хареса ама все й се хлъзгаше между пръстите.. Даже го беше надраскала със зъбчето  Joy

3. Иве, за столчето за храна - най-ниската позиция на облегалката му е когато "пръстчетата" са извън дупките нали... и се обляга на пластмасата на гърба... Имам предвид това стабилна позиция ли е?

4. 3 въпросчета към мамите- счетита   bouquet:
    -в ОРМ на някоя банка примерно в РПУ-то мога ли да направя превод който не е за РПУ-то?
    -като се върнем на работа ще сме майки на деца до 3 год. Какви ограничения най-общо има работодателя спрямо нас Simple Smile Аз знам само за командировките - че задължително трябва да има моето съгласие, но какво още мога да изкрънкам?
   -Ако примерно другия март изляза в болнични каква ще ми е базата? /връщам се в края на януари, т.е. ще имам 1 заплата, а всичко друго ми е майчинство/

5. историята: ние бяхме заедно у тях. Вече 2ри месец не ми беше идвало когато направих теста, а ние си правехме съзнателни опити. Освен това на мен винаги ми е бил редовен М.Ц. така че докато чакахме съвсем спокойно му казах "Ти нали знаеш че е почти сигурно, че ще е положителен. Другият вариант е да имам някаква сериозна болест". Положителен беше, цункахме се и така... така и не свикнахме с мисълта, затова и името го избрахме чааак на 3-4я ден след раждането... Бременността ми ни беше много интересна, но всичко беше нереално Simple Smile Чувството при мен дойде след дългия престой в болницата и 1000те сълзи, а при него мноооого постепенно някъде 3-4месец.

6. ортопеда каза - всичко е ОК, да давам цяло лято по 1 капка Вигантол, че била едричка и да я слагам да си пружинира на краката, за да се научи да стъпва. Сядането не било проблем. Към средата-края на 5месец да я подпирам с възглавници и тя за седмица-две щяла да се научи. Аз обаче смятам да си ги оставя нещата на самотек. Седенето ще е само в хора... те и без това вече всички само така я държат

7. гастрото каза - щом не се влияе от пробиотиците и няма микроорганизми - няма проблем. Много се учуди че кърменето от една гърда е спомогнало макар и малко за "втвърдяването" на акото /учудено повдигна вежди на думите ми за предна и задна кърма/... Вече се чудя лекарите хем препоръчват кърменето, хем май нищо не знаят за него
А между другото малката сега пък все разтройство да има  newsm78 ама все едно де, сигурно е нов зъб.. аз само й опипвам фонтанелата да не е хлътнала и щом не е значи не е обезводнена  Joy

8. за захранването каза - започвам 1 седмица след последния пентаксим /което за нас ще е средата на август/ с картоф 2 лъжички на обяд и постепенно увеличавам докато стигне до цяло хранене. Разреждам със замразената кърма, т.е. да не се цедя, което беше и моя план, защото нали другата цел е да се намалява кърмата. После лека полека вкарвам още зеленчуци - смесвайки ги с картофа. 7 месец добавям плодове следобед, 8 месец - безмлечни каши правени с кърма или АМ /ако кърмата е спряла/, към 10-я попара със сирене за закуска. Крави продукти да не давам възможно най-дълго, т.е. аз си го представям поне до годинка.

9. Онзи ден май на 7-ми или 8-ми бубката за пръв път се обърна и си извади ръката и сега точно както и вашите бебоци само това прави Simple Smile и винаги се затрупва с всичко което има под ръка в леглото. Няколко пъти заспива с мечока на главата си. Първия път си изкарах акъла де Simple Smile

10. купухме от метро новите Памперси - премиум кеър... много са хубави /не толкова на вид, колкото на усет.../, ама май идват двойно по-скъпи  Money

11. За столче за кола аз ще послушам Мечи Wink Рекаро да е Simple Smile Ама като му дойде времето

12. за осиновяването - аз много навивах наш'те да си осиновят дете, но за тях си остана в областта на шегата. С милото сме си говорили /след аборта ми/ че ако нещо се е прецакало и не успеем сами, ще си осиновим.
А вчера гледахме някъв филм и аз му викам "ама много хубаво ще е и едно момченце", а той "ми най-добре да си осиновим, за да сме сигурни"  Joy
Аз иначе сериозно - аз искам 4 деца. След раждането обаче малко ми се промени мирогледа Simple Smile Сега си представям още едно мое раждане, но живот и здраве към 40те бих осиновила дете и милото съм сигурна че ще се навие, само дано паричките позволяват, въпреки че то любовта е важна Simple Smile

13. к.пенкова, и аз си пазя теста - и този сега и онзи предишния /хем още тогава си знаех че няма да раждам/ И лентичките пазя. Само пъпа вместо в англия замина в кофата за боклук  ooooh!
И други работи си пазя - точно като в кутия като на Деси, но нашата я купихме от Айко Simple Smile

14. аз пък точно днес сутринта си мислех "Яна разправяше, че към 2 месец кърменето става приятно за майката, а при мен чак наскоро". Но наистина в тия дни направо не мога да се нарадвам с малката като се гушнем Simple Smile А и нали знаете "Спестен лев - спечелен лев" Simple Smile
Само се притеснявам с костите ми какво ще се случи  Tired

15. А Белослава я изпохапаха комаритееее - счупих портативната машинка и сега нито Райд с пясък, нито ултразвука за контакт помагат. Всяка сутрин има по 3 нови ухапки  Sad Като болна от шарка е...
Днес пак ще ходя за портативна

16. На нас яденето навън също ни е проблем защото тя вече отвикна да яде нормално и може само легнала да я кърмя ... иначе се дави  ooooh! Пак я обръщахме Еми като си тръгна оня ден. Аз тъкмо си мисля айде свикна и това дете като се задави.... ужас... повърна и спря и след сек. пак се задави, а баща й зор той да я тупка... и само ми я взима от ръцете...
и в крайан сметка й мина, а аз се осъзнавам че цицата ми се мандахерца гола още  hahaha

17. линеа негра на мен вече почти не ми личи... за сметка на това съм като в 5-я месец, но смятам да се възползвам от това някой път  Joy

18. Като видях делфините и се сетих... Август бяхме на море и тогава за пръв път в живота си видях жив делфин... верно беше навътре в морето, но си беше делфин.
Много странно усещане ме обзе - хем успокояващо, хем донякъде като еуфория.. Общо взето кат оусещането за бременност Simple Smile

19. Гери, ама това столче Чико е почти същото с нашето на Маг Ингланд....  newsm78

20. ЛараКрофт, честит рожден ден  Да си жива и здрава, много щастлива и обичана   bigdance2

Я да видим сега колко още съм изпуснала докато си напиша фермана Simple Smile

# 276
  • Мнения: 173
Карбо, печелиш класацията за най-дълъг пост  Joy
А за Бела, какво да кажа - само така, браво на снахата, никакви изневери  Naughty  hahaha

Лелеле, тук какъв дъжд се изсипа, ако така вали и на Жеравна, не ми се мисли какво ще правим по цял ден - може да се приберем преждевременно  ooooh! А го давам май валежно  Wear Umbrella  Sad

# 277
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 770
Ей, бе нямате спирка, значи ooooh! Изписахте темата докато оженя брат ми Mr. Green
Ларакрофт, честит рожден ден, да си жива и здрава, много любов, късмет и щастие  bouquet
Ламтурниче - не си сама - и аз още кърмя и не давам нищо друго Mr. Green
Четох, четох и забравих Embarassed

# 278
  • Мнения: 649
Бърз запис и от мен, че трябва да правя манджата на малкия.

Carbo много и все добри новини за малката кукла, без задавянето разбира се.
Благодаря, че си описала думите на гастрото за захранването. Тъкмо от една седмица си блъскам главата как да въведа нов зеленчук - отделно от картофа или заедно с него  Hug

Въпросите за майката, която се връща на работа и нейните права и мен много ме интересува.

Гери аз се колебая между същите столчета , но без това на Фишър Прайс.
После ще прочета темата за сравнението между ПегПерего и Чико и ще реша най-накрая, че з и чадър з аколичката трябва д апоръчвам от там. Тук колкото и магазини д аобиколох като нашия цвят няма.
Приятно изкарване на Жеравна

Деси аз мисля, че е най-добре да кажеш от кога до кога си в България, за да можем да съобразим срещата и с теб. Това важи и за всички останали чужбински мами.

Лара
честит рожден ден.
Да си много щастлива, обичана и прекрасна майка.   bouquet

Момичета аз отпаднах за срещата пред Народния поради куп причини. Както винаги малчо се съббуди в 6 , а аз бях като зомби. Вчерастоях до 1 часа, за да гледам Кръцни-Срежи  Laughing
И можете да си представите сутринта как се чувствах. След много зор , той заспа към 8 и така до 10. Таткото закъсня за работа, а идеята беше той да ни откара. И като станах в 10 , докато се приготвя , докато хвана градския и щях да дойда към 11.30 най-рано. Така че се отказах.

Следващата среща предлагам да я оргазнизираме няколко дни предварително, за да може да направя някаква организация.

# 279
  • Мнения: 24
Здравейте мамчета   bouquet
Пускам новата тема и отивам да правя тортата за петата ни месечинка  newsm47 като я приготвя ще ви почерпя с нея  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт