бременност и хепатит б

  • 36 408
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Аз също за съжаление се сблъсках с тази коварна болест хепатит Б, но я преболедувах преди 10 години, но още имам съмнения, т.к на скоро се омъжих и имали риск все още да заразя съпругът ми, и също така да се предаде на бебето, когато забременея?
Доста ти е объркан поста. Преболедувала си я? Имала си остър хеп. Б? Или имаш хроничен? Имаш изградени антител или не?

Дами, тази болест вече се лекува, не е като преди 20 години когато лек нямаше. Ходете и се лекувайте.

# 46
  • Мнения: 12
Zdraveite!Izvinqvam se predvaritelno che ne pisha na BG no neshto mi se bugna komputara.Iskam da popitam priqtelqt mi e bolen ot Hepatit B-avstraliiski antigent,t.e. hronichen.Kakva e vazmojnostta pri veroqtna bremennost da se predade hepatita na bebeto i pak li trqbva da se bie nqkakva vaksina na bebeto:)))Mnogo shte sam vi blagodarna ako nqkoi e chuval neshto po vaprosa poneje nikude ne vidqh v komentarite sluchai v koito muja e bolen ot hronichen hepatit B. Sad

# 47
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Zdraveite!Izvinqvam se predvaritelno che ne pisha na BG no neshto mi se bugna komputara.Iskam da popitam priqtelqt mi e bolen ot Hepatit B-avstraliiski antigent,t.e. hronichen.Kakva e vazmojnostta pri veroqtna bremennost da se predade hepatita na bebeto i pak li trqbva da se bie nqkakva vaksina na bebeto:)))Mnogo shte sam vi blagodarna ako nqkoi e chuval neshto po vaprosa poneje nikude ne vidqh v komentarite sluchai v koito muja e bolen ot hronichen hepatit B. Sad
А ти имаш ли антитела на хеп Б? Боледувала, ваксина?

# 48
  • Мнения: 12
Predi 3 godini imah zavisheni ASAT i ALAT i si napravih vsichki izlsedvaniq za spin,vsichki hepatiti bqha otricatelni.Okaza se che e ot falshiv alkohol,kakto i da e.Popitah lichnata si lekarka(koqto ne mi oburna golqmo vnimanie) dali imam vaksina i tq kaza che vsichki ot moqta godina bebeta imat takava napravena.Spodelih i za priqtelq mi che ima avstraliiski antigen s nadejdata da mi kaje dali e nujno vaksina ili neshto drugo...no uvi.Mojebi ne e naqsno jenata neznam.Chetoh v drug sait che imalo 10% vazmojnost bashta s tozi vid hepatit da go predade na bebeto..i 6 chasa sled rajdaneto mu se pravila vaksina. Thinking

# 49
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Predi 3 godini imah zavisheni ASAT i ALAT i si napravih vsichki izlsedvaniq za spin,vsichki hepatiti bqha otricatelni.Okaza se che e ot falshiv alkohol,kakto i da e.Popitah lichnata si lekarka(koqto ne mi oburna golqmo vnimanie) dali imam vaksina i tq kaza che vsichki ot moqta godina bebeta imat takava napravena.Spodelih i za priqtelq mi che ima avstraliiski antigen s nadejdata da mi kaje dali e nujno vaksina ili neshto drugo...no uvi.Mojebi ne e naqsno jenata neznam.Chetoh v drug sait che imalo 10% vazmojnost bashta s tozi vid hepatit da go predade na bebeto..i 6 chasa sled rajdaneto mu se pravila vaksina. Thinking
Звучи ми като, че ДжиПи-то е несериозно или не знае какво да отговори. Няма такива филми - от тази година всички бебета са били ваксинирани и ваксината е активна. Потърси друго Джи-Пи и иди при специалист по инфекциозни заболявания да получиш верни и точни отговори. Вероятност бебето да бъде заразено от сперма на мъж с Хеп. Б е ниска, но я има. При 90% и малко заразяването идва от майката. Ако преди време имате направен тест и той е отрицателен, това е било за тогава. Явно партньора ви има Хеп. Б хронично, и е по-голяма възможноста да ви го предаде, а от там вие на бебето. Не бива да отлагате посещение при специалист по инфекциозни заболявания. Идете и получете правилните насоки веднага.  Peace

# 50
  • Мнения: 12
Благодаря много! Попринцип откакто имах проблем си правя изследвания на 6 месеца само на АСАТ и АЛАТ,надявам се ваксината която сам получила когато сам била малка да продължава действието си и да не бъда заразена от приятеля си:) Praynig Wink

# 51
  • Мнения: 12
След няколко дена ще разберем резултатите на приятеля ми относно активността на вируса му...и е напълно вероятно да се наложи да мине на хапчета от които не трябва да помисляме за деца в близките може би 5-6 години...за това в момента доста се интересувам за варианта...бременност преди лечението:) Thinking

Общи условия

Активация на акаунт