бременност и хепатит б

  • 36 431
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 37
Здравейте,

за съжаление и аз по време на бременността си разбрах за наличието на положителен австралийски антиген, мъжът ми е с отрицателен. Бременна съм в 8-мия месец и все по-силно взе да става притеснението ми за бебето. Искам да попитам някой от вас знае ли как стои въпроса с изследванията на новородените веднага след раждането. Знам че слагат ваксината до 24ч. след раждането, ами ако вече е заразено, тогава няма ли да развие болестта  newsm78 ? А кърменето?

# 31
  • Мнения: 2 521

Bobby_Alex,пиши и  тук.На още едно място имаш шансове да получиш повече отговори. Четох,че и кърменето е обсъждано.Има и разлика от хроничен и остър Хепатит.Не съм специалист обаче,затова само ти пожелавам късмет Hug

# 32
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 311
Здравейте,

за съжаление и аз по време на бременността си разбрах за наличието на положителен австралийски антиген, мъжът ми е с отрицателен. Бременна съм в 8-мия месец и все по-силно взе да става притеснението ми за бебето. Искам да попитам някой от вас знае ли как стои въпроса с изследванията на новородените веднага след раждането. Знам че слагат ваксината до 24ч. след раждането, ами ако вече е заразено, тогава няма ли да развие болестта  newsm78 ? А кърменето?
непременно изследвай нивото на HBV DNA (има няколко лаборатории), както и HBeAg и анти-HBe.
ако вирусния товар е голям в последните месеци може да се прилага нуклеозиден аналог за намаляването му. и задължително да се приложи специфичен имуноглобулин до 24 час от раждането, както и ваксина до това време. ако си само носител и не размножаваш вирус - рисът за бебето е пренебрежим.
кърменето не създава допълнителни рискове. проучвания показват, че е еднакъв риска и дори малко по-голям ако майката, която е с хроничен хепатит не кърми. обратно - ползите от кърменето са големи, а то е без риск ако е приложен имуноглобулин и ваксина.
не знам кои лаборатории в пловдив изследват вирусен товар. в софия са кандиларов, лабораторията на доц. антонов в болница иван рилски, д-р цветанска в педиатрията... струва около 150 лв., не се поема от касата ако не си приета в болница с хроничен хепатит.
бебетата не се изследват захепатит ле раждането. освен това те може да покажат антитела, които са преминали от майката. майчините антитела се смята, че изчезват до 6 месец. те са много нисък титър, така че би могло да се диференцира чии са Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 17:29 от mishka_moja

# 33
  • Мнения: 5
az sa6to sam nositel na virysa na hepatit b.s parvata bremennost vapreki vaksinite,koito sa slojeni na bebeto da6terq mi e nositel na virysa,koito e hroni4en.sega sam bremenna.asat  i alat sa narmalni dna na virysa e 80000copia ,a be6e 17000000.ima li veroqtnost vtoroto mi bebe sa6to da e nositel.otkade sezakupuva vaksinata gamaglobulin.dano mi otgovorite,blagodarq.

# 34
  • Мнения: 5
molq vi kajete mi ima li maika nositel na virysa na hep.b,koqto dae zarazila deteto si po vreme na rajdane. :oops Cry

# 35
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 311
аморсито, в коя седмица си? необходимо е изследване на вирусната днк в 6-ия месец и в зависимост от количеството вирус да се прецени дали има и колко е риска за бебето. ако той е значим, се прилагат т.нар. нуклеос(т)идни аналози, които спират размножаването на вируса. освен това, макар че няма официално становище цезаровото сечение изглежда е свързано с по-малък риска от предаване на вируса.
с други думи необходимо е да се свържеш с добър хепатолог.
кажи в коя седмица си.
колко е годишно голямото дете? доказан ли е хроничен хепатит? как?

# 36
  • Мнения: 425
Може ли някой да ми каже какво значат тези резултати:

HBsAD +(positive), Референтни стойности : - (negative)

Бременна съм в 20 г.с.

# 37
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Може ли някой да ми каже какво значат тези резултати:

HBsAD +(positive), Референтни стойности : - (negative)

Бременна съм в 20 г.с.
Сигурна ли си, че не пише това: HBsAG? На G ли завършва или на D?

Ako е HBsAG, с G, и е положителен резултата, то това би означавало, че си вирусоносител на Хеп. Б. Би трябвало да се изследва и репликацията на вируса за да се знае какво му е нивото на репродукция. Не зависимо дали е хроничен или остър, ако този резултата е положителен, то това означава, че човек носи вируса.

Защо не питаш лекара пратил те за изследването?  newsm78

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 19:09 от Baby*

# 38
  • Мнения: 425
Може ли някой да ми каже какво значат тези резултати:

HBsAD +(positive), Референтни стойности : - (negative)

Бременна съм в 20 г.с.
Сигурна ли си, че не пише това: HBsAG? На G ли завършва или на D?

Ako е HBsAG, с G, и е положителен резултата, то това би означавало, че си вирусоносител на Хеп. Б. Би трябвало да се изследва и репликацията на вируса за да се знае какво му е нивото на репродукция. Не зависимо дали е хроничен или остър, ако този резултата е положителен, то това означава, че човек носи вируса.

Относно референтните стойности...  нещо не ми се връзват така написани. Защо не питаш лекара пратил те за изследването?  newsm78


HBsAg e,  извинете Blush

Чак след 2 седмици имам час при него. Това ми е второто изследване и реф.ст-ти щом са -, се надявам да не е активен в момента поне Praynig,за да не вреди на бебчо... Praynig и да значи, че съм го изкарала и сега е в ремисия... newsm78

Благодарности и пожелания само за контролни прегледи при д-рите... Hug Praynig  bouquet

# 39
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Всъщтност, да се поправя, референтните стойности, така написани, това означава, че е нормално да са отрицателни. При теб, са положителни.  Sad Сега трябва да проверят за репликациите. Стискам палци, и ако може не чакай 2 седмици. Искай час колкото се може по скоро.

# 40
  • Мнения: 256
Здравейте, искам и аз да задам един въпрос, ако някой знае отговора. Преди няколко дни ми излезе положителен тест за Хепатит Б. Повторих изследването веднага, в друга лаборатория, но още нямам резултати. Бременна съм в 12 г.с. Преди година и половина правих изследване за хепатит, заедно с другите изследвания за сключване на брак и беше отрицателен, т.е. според мен не става дума за хронична инфекция, а по- скоро за остра. Иначе нямам никакви симптоми.

Моля ви, ако може някой да ми каже, това как влияе на бебето и дали при остър хепатит поставянето на ваксина и имуноглобулин след раждането ще го защити от инфекцията?!

# 41
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
zory_niza преди брака, съпруга ти прави ли си той такива изследвания? В твоя случай ти си вирусоносилтел, т.е. хроничен хеп. Б. Може да се превърне в остър, а може и никога да не се првърне. Има лечение, и след раждането няма да е лошо да го направиш.

Моля ви, ако може някой да ми каже, това как влияе на бебето и дали при остър хепатит поставянето на ваксина и имуноглобулин след раждането ще го защити от инфекцията?!
Ако в първите 12 часа след раждането на бебето се поставят ваксината и имуноглобулина, шансовете на бебето да не развие хеп. Б и да няма хронична инфекция са 90%. Няма 100% гаранция, че то няма да се зарази. Трябва да се следват стриктни процедури при раждането и още в родилната да се сложат и 2 инжекции, стига състоянието на бебето да позволява.


# 42
  • Мнения: 1
Аз също за съжаление се сблъсках с тази коварна болест хепатит Б, но я преболедувах преди 10 години, но още имам съмнения, т.к на скоро се омъжих и имали риск все още да заразя съпругът ми, и също така да се предаде на бебето, когато забременея?

# 43
  • Мнения: 308
Съпругът ми има отрицателен тест и ензими в нормата. Незнам как не се заразил и изобщо незнам как аз съм се заразила, но явно може дасе случи на всеки. Този имуноглобулин HBIG не го ли слагат от болницата в която раждаш??? Аз от къде да го намеря???

За съжаление в България няма практика за поставяне на имуноглобулин при раждането от майка с хроничен хепатит В. Дано скоро се променят нещата в съответствие със световните стандарти!!!
Ето в тази тема има информация откъде можеш да се снабдиш с HBIG - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403986.105
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403986.msg11521204#msg11521204

Цитат
Продава се в Гърция като:
IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180 IU/ML INJ.SOL с код ЕОФ 9048001 и цена 285Е. Съдържа 180 IU/ml.
  202uu

# 44
  • Мнения: 256
Здравейте мами. Имуноголобулинът МОЖЕ  да се купи в БГ, или поне миналата година можеше.

В България в края на септември 2010 година започна регулярен внос на HBIG с производител Biotest Pharma GmbH, Германия. Името му е Хепатект СР (Hepatect CP) и е за венозно приложение. Вносител за България е фирма "АНТИСЕЛ Братя Селидис". Телефони за контакт: 02/953 12 24, 02/400 59 40, 02/400 59 41, 02/400 59 42, 02/400 59 43. Лица за контакт: г-жа Надя Леви и г-жа Мина Стоянова.
Цената на разфасовката от 2 мл за прилагане на бебета е с цена 219 лева с ДДС.
От ноември 2010 година се очаква фирмата да започне да поддържа и наличности на склад, дотогава е препоръчително поръчката да става предварително, като доставката се извършва най-много за около месец.
Важно е да се знае, че закупуването на Хепатект става през аптека, а не директно от дистрибутора, но те насочват пациентите към аптеката, с която работят, след като пациента се свърже с тях. Отделно, изискването е пациента да има рецепта за хепатит Б имуноглобулин, въз основа на която от аптеката могат да му продадат имуноглобулина.
Листовката на лекарството може да бъде свалена оттук: http://old.bda.bg/bdias/36557s.pdf.


Аз също за съжаление се сблъсках с тази коварна болест хепатит Б, но я преболедувах преди 10 години, но още имам съмнения, т.к на скоро се омъжих и имали риск все още да заразя съпругът ми, и също така да се предаде на бебето, когато забременея?

Изследвания трябва да направиш при хепатолог.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт