За 1 гр купувате ли учебници?

  • 7 243
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Една приятелка ми каза, че в 1 гр купували чебници и тетрадки/учебни/ на децата си, като един учебен комплект бил 30 лв. Чудя се аз..така и не разбрах по коя система на МОН са, но нормално ли е да се купуват от родителите неща, които дъжавата трябва да подсигурява? Последно, в у-ще мисля, че приеха държавата да дава чебниците, в градините не е ли така?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ами май ще купуваме.Още не са ни организирали род.среща и за сега не знам със сигурност.Но от познати чувам, че са им събирали пари за учебници и тетрадки.Ще видим.

# 2
  • Мнения: 3 336
Предполагам, че ще купуваме, щом купувахме помагала в яслените групи, редно е и в градината да има такива. Wink Но за това винаги се събират пари на родителската среща.

# 3
  • Мнения: 388
Миналата година щерката беше първа група и купувахме. Събраха се пари на родителската среща. И аз мисля, че е редно да ги осигурява държавата, както в първи клас, но... Както си купуваме тоалетната хартия, явна така ще си купуваме и учебници.

# 4
  • Мнения: 46 535
Да. Учителите предварително прочитат комплектите на различните издателства и избират това, което смятат за най-добро.
При нас се работи с "Моливко", досега ни излизаха по 15 лв./година, като някои, които учителите и родителите преценихме, че не са необходими, не купувахме. Към даден предмет има учебник и учебна тетрадка, в която децата решават поставените задачи. Може и всеки да си ги вземе отделно, но по-добре накуп, има отстъпка.

... И аз мисля, че е редно да ги осигурява държавата, както в първи клас, но...

Държавата поема учебниците само за задължителното образование. То започва от предучилищна група. Преди и след това е по желание и учебниците се купуват от родителите.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 283
Това не са учебници, а учебни помагала.
Да купуваме ги, общо в групата: не пълния комплект, учителките преценяват кое трябва. Тези, в които не се реже, лети и пише, им ги показват мултимедийно.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И при нас миналата година ,когато синът ми започваше първа група се събираха парички за учебни помагала.

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Да комплекта при нас излезе 60 лв.

# 8
  • Мнения: 7 821
Да, купуваме. Защото държавата и общината не са длъжни да го правят. Безплатни са само за подготвителната (4-та група). Предполагам, че когато градината стане задължителна от 5г ще са безплатни и за 3-та.
Купуваме и помагала и допълнителни учебни тетрадки и за учениците, нищо, че там пък съвсем всичко би трябвало да е безплатно. Би трябвало, ама не е.

# 9
  • Мнения: 3 042
Привет, синът ми е 4-та група. Досега винаги сме купували учебни тетрадки. Посещавал е две различни градини. Излизат около 30 лв. Отделно се събират пари и за канцеларски материали.
Миналата година на родителската среща ни казаха, че за предучилищната група ще са безплатни. Още не са ни събирали тази година и незнам дали е така наистина.
Всяка година е работил по различни програми - Моливко, Изкуства, Ръка за ръка. Ако не се лъжа така се казват издателствата, по чиито учебни тетрадки е обучаван през трите години.
Учителките на групата решават кой комплект е най-подходящ за децата.

# 10
  • Мнения: 2 149
Дамммм, това е полжението значи.
Добре, ще чакаме да кажат от кое издателство, ...т.е. аз мисля, че са на Просвета, не съм се поинетересувала ошеще, и ще даваме паи за това.
Миналата година по 50 лв за килими, касетофон, играчки и т.н., тази започваме от 30 та нагоре. Laughing

# 11
  • Мнения: 545
Добре, де - нали в първа група ги учили основно на хигиенни навици и самостоятелност. Какви са тия тетрадки, пък и учебници. Може би във всяка градина е различно..... newsm78

# 12
  • Мнения: 3 042
В яслата също се купуват учебни тетрадки.

# 13
  • Мнения: 545
В яслата също се купуват учебни тетрадки.
Въбоще не сме купували нищо за яслата, имаше две родителски срещи и нищо подобно не са искали. Да, принципно знам, че на издателство "Изкуства" има помагало "Аз съм в детската ясла", но не са го ползвали, доколкото знам. Явно е до детско заведение.

# 14
  • Мнения: 46 535
Добре, де - нали в първа група ги учили основно на хигиенни навици и самостоятелност. Какви са тия тетрадки, пък и учебници. Може би във всяка градина е различно..... newsm78

Не е различно, имат си програма, слусната отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт