За 1 гр купувате ли учебници?

  • 7 249
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 288
Стига сте се тръшкали всяко нещо може да се реши лесно.
За учебниците: казахме няколко човека вече. Кой ги избира ами разбира се, че ще е  учителя. За вкъщи - кой каквото реши.
За водата:  Хора правете разлика между изворна бутилирана и минерална вода.
За кърпите и шишетата: Няма нужда да се познават, ако детето си ги оставя на определено място - гардеробчето. Синът ми е 3та група и от първа група са с кърпички закачени в гардеробчетата. На същото място са и бутилчиците им с вода, които им ги пълнят учителките когато свършат.
Снабдяване: При нас всичко е решено "централизирано" - помагала, учебници, консумативи (обикновено са р.актив, или учителите на които се оставят пари колкото струва нещото - учебните помагала и водата.). Примерно казва учителите трябват ни 4 конструктора с едри елементи, 6 пъзела 3 кукли , 8 коли, 2 колички за бутане, 
За играчките: учителите са тези, които решават какви. В нашата група са забранени оръжията, родителите сме предупредени че децата следва да не са въоръжени отивайки сутрин, т.е без саби и пистолети... За някой нещо може да е безопасно, но за друг - не.

# 76
  • Мнения: 4 465
Desem, да не се окажем в една и съща ДГ.

Само че при нас, учителите определят с кои помагала ще се учи, а препоръчват какво друго да се купува. Обикновено за материалите се съгласяваме, но тази година сумата излезе височка и в сряда ще седим да мислим кое как можем да оптимизираме. А за играчките се взима предвид и мнението на родителите.

И един родител пазарува заедно с учителите (обикновено аз) и държи копия от фактурите ако някой иска да ги гледа и проверява (в случая пак аз). Тъй и тъй не обичам да ми се казва да дам пари без да знам какво точно се купува с тях. И родителите имат право да прегледат документите (не че някой до момента е проявил желание). Не че нямам доверие на учителките - имам им доверие, но въпросът е принципен.

# 77
  • Мнения: 827
Стига сте се тръшкали всяко нещо може да се реши лесно.
За учебниците: казахме няколко човека вече. Кой ги избира ами разбира се, че ще е  учителя. За вкъщи - кой каквото реши.
За водата:  Хора правете разлика между изворна бутилирана и минерална вода.
За кърпите и шишетата: Няма нужда да се познават, ако детето си ги оставя на определено място - гардеробчето. Синът ми е 3та група и от първа група са с кърпички закачени в гардеробчетата. На същото място са и бутилчиците им с вода, които им ги пълнят учителките когато свършат.
Снабдяване: При нас всичко е решено "централизирано" - помагала, учебници, консумативи (обикновено са р.актив, или учителите на които се оставят пари колкото струва нещото - учебните помагала и водата.). Примерно казва учителите трябват ни 4 конструктора с едри елементи, 6 пъзела 3 кукли , 8 коли, 2 колички за бутане, 
За играчките: учителите са тези, които решават какви. В нашата група са забранени оръжията, родителите сме предупредени че децата следва да не са въоръжени отивайки сутрин, т.е без саби и пистолети... За някой нещо може да е безопасно, но за друг - не.
Еми разбира се, че може да се реши лесно, става трудно, когато лесните решения са различни за различните родители.
За учебниците: Това всъщност бил въпросът, значи можело кой каквото реши за вкъщи, виж ти!
За водата: Наистина ли някой бърка тези основни понятия?
За кърпите и шишетата: В групата на щерката няма такова разпределение на шкафчета със закачалки и кърпички - ами сега?
Ние тук, обаче, или поне аз със сигурност, не съм в детска градина вече и пряко дидактичният подход ми е крайно неприятен. Дали така смляната от теб в план с подточки и подходящо болдната тук-таме истина е винаги истина наистина?

Ели (Hrisa), благодаря за мнението за Моливко, ще го имам предвид и ще се радвам да споделиш и за комплекта на Анубис, когато можеш.  bouquet

# 78
  • Варна
  • Мнения: 616
Останах приятно изненадана, че освен помагалата за предучилищтна за децата има и книжка за мама и татко  Mr. Green Работата е разделена на месеци и лесно се ориентирам по какво работят. Само дето синковеца е много напорист и докато се усетя онзи ден беше изрешил задачките в книжката почти до средата и (с помощта на татито де, ама той си мислел, че е учебната тетрадка от миналата година  ooooh!).

По повод на забраната за градини в блоковете - не знам да има такава, защото през последните 3 години към нашата градина се откриха 3 филиала точно в апартаменти. Имат обаче направена, оградена площадка на която да играят. Освен това за занимания като танци, английски и т.н извънкласни дейности, лелята или учителка ги водят в основната сграда (не знам обаче като е много студено или вали как се справят newsm78)

# 79
  • Мнения: 5 178
A да попитам тези допълнителни занимания струват ли си изобщо.. 3лв/ час, 30 лв на месец.. обаче дали наистина ги научават на нещо

# 80
  • Мнения: 4 465
A да попитам тези допълнителни занимания струват ли си изобщо.. 3лв/ час, 30 лв на месец.. обаче дали наистина ги научават на нещо

Ако ходи редовно - научава нещо или развива някакви умения. Моята боледуваше често, много отсъстваше и много тъгуваше за танците и музикалния английски.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 616
Цитат
A да попитам тези допълнителни занимания струват ли си изобщо.. 3лв/ час, 30 лв на месец.. обаче дали наистина ги научават на нещо

ами според мен зависи първо от самите учители и второ, колко често децата посещават часовете. Пример - миналата година малката ходеше на модерни танци. След 3 месеца имаха открит урок - имаха готови и отработени 4-5 танца. Голяма част от децата се справяха доста добре, но и подхода на учителката, лично според мен, беше много добър. Усмихната, позитивна, децата с нетърпение чакаха часовете. Нямат търпение да започнат със заниманията тази година. Синът ми ходеше на рисуване - също останах доволна. Учи ги на различни техники, много обяснява и се съобразяваше с възрастта им.
За сметка на това обаче, във 2ра група синът ми искаше да ходи на английски - плащах по 40 лв на месец, точно 2 месеца. Беше силно разочарован, защото не беше научил нищо - госпожата им давала да оцветяват картинки, и преподавала само на 4та група. Еми като не може с по-малките, ЗАЩО изобщо ги записва??? На този въпрос така и не можа да ми отговори, а аз реших, че 40 лв за оцветяване са ми твърде множко Laughing С народните танци беше малко по-различно - учи ги една строга лелка, дето със сигурност не е детски педагог. Крещи и ги строява като войници - детето ходи само 2-3 пъти и каза, че не иска повече.
Та така - питам какво са си избрали, ако не им хареса след няколко посещения просто ги отписвам. Хубаво е, ако имаш шанс да се запознаеш с учителите и да с ипрецениш  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 8 288
Ити, да, смятам, че в повечето случаи нещата са прости. И няма нужда са се открива топлата вода...
Ето ти един прост пример. В групата на синът ми започнаха 31 деца и леглата не достигаха. Успокоиха ни, че едва ли ще има повече от 25 деца на ден, но ако се наложи имат походни легла. Веднага няколко родители казаха "Не, не може така дайте ще купуваме легла, не може децата да спят на походни.... ще ги сложим в стаята за игра" нужно им бе време и много обяснения да осъзнаят, че място за постоянни легла няма там. След 2 години мога да кажа че децата вече са 27 и нито един път не се наложило да прибягнат до походните легла.
За учебниците: Тук пък кое не е наред.... и в училищата е така.
За водата: бърка се.... дори в тази тема.
За кърпите и шишетата: Извинявам се изобщо нямам намерение да обучавам някого. Просто дадох пример как е решено в нашия случай - при големите деца, т.е. от 1ва група. Дъщеря ми ползват хартиени кърпи, тя е от "бебе в яслата". В гардеробче са по 2 деца и се обслужват от г-жите. Решението ни го предложиха г-жите.
Извинявай, но нямате ли гардеробчета  newsm78
А какъв е проблема в начина ми на оформление?!... нали не "викам"... дали ще болдвам или ще го направя цветно, си е моя работа - правя го както ми е по-лесно(по-ми харесва), за да си отделя "тезите" ... мързела е движеща сила Mr. Green ... ами аз не харесвам и главните букви, и обичам многоточията и за това ли ще ми се скараш.... не, че ми пука
Истините в група с 25 деца може да има 26 такива, в случай че има поне 1 юрист.
Аз може да имам опит с 1 -2 деца, гледани едновременно  а тези жени имат опит с 20 и не мога т да се съобразяват със всички претенции. Може подхода към родителите не винаги да не е най-правилния и някои претенции да ни се струват не основани, но честно да си призная от дистанцията не се сещам за нищо, което са изискали от нас сега да ми се струва глупаво. Примери колкото искаш: без копчета, на ластик, без катарами/връзки, кога да се ходи, какви(по колко) играчки може и не може да се носят в градината.

Ели (Hrisa), не знам  Mr. Green
При нас само учебните помагала е купуваме на едро чрез учителите, при това до сега взимахме само тези учебници, в които се рисува/реже. Тези които не - само 1 бр. и им ги показват, име мултимедийно обзавеждане, наследство от децата преди нас и госпожи на ти с новите технологии  Mr. Green. За играчките те дават идея до толкова колкото имат поглед кое липсва, а едри неща не сме купували (пак имаме наследство), единственото едро нещо е една акумулаторна кола, която я подари родител на групата и те се навиват дори да им я свалят навън (от 2рия етаж) да карат.
Играчките и материалите ги купуваме ние може да се изкоментират цени и после се дава рапорт за покупките. Комуникираме по e-mail, а мамата която държи касата периодично ни изпраща отчет. Пари на г-жите май само за вода се оставят, самите те не искат да има в повече в тях. Дори когато родител поискал да направи дарение на градината директорката го насочила да даде паричките в групата.

За допълнителните занимания: синът ми ходи 2 години на танци и английски. Много е доволен, танцува в къщи (имаме диск с музиката , която ползват), каква никакви думички е научил пита за други, покрай анимацията се наложи да обясним че има и разлика в буквите. Плащаме по 17-18 лв.за 2пъти седмично. Като при поредни отсъствия правят отстъпка от цената, но само за танците. Тази година ще го запишем и на нещо по-мъжествено - футбол.

Хайде хубав ден от мен, на мен днес ми е ден за родителска среща.  Joy

# 83
  • Мнения: 96
И ние дадохме по 16 лв за комплекти за 1 гр  плюс още 14лв за моливи ,фулмастери и незнам още какво ,но щом е за децата ще дам разбира се .

# 84
  • варна
  • Мнения: 147
Децата си имат задължителна програма, госпожите избират набора помагала на коя фирма ще са..
Тази година след като ни  одрънката от ДГ за какво ли не,  сега ни зарадваха, че поне помагалата ще поеме общината- таз година за сеФте Crazy
Вчера на род.среща директорката каза,че вече помагалата се осигуряват от Общината,а след малко се оказа,че събираме пари за помагала newsm78

# 85
  • Мнения: 5 178
Децата си имат задължителна програма, госпожите избират набора помагала на коя фирма ще са..
Тази година след като ни  одрънката от ДГ за какво ли не,  сега ни зарадваха, че поне помагалата ще поеме общината- таз година за сеФте Crazy
Вчера на род.среща директорката каза,че вече помагалата се осигуряват от Общината,а след малко се оказа,че събираме пари за помагала newsm78
В коя градина сте може и на лични. Моето детенце беше болно предната седмица и вероятно съм назад с вестите ooooh!
Е 120 лв събрахме, сега по още 20 ще се бръкнем  #Cussing out

# 86
  • Мнения: 2 149
KOTE, ама защо така " #Cussing out "? Щом давате, значи сте съгласни. Ако ми бяха казали на мен лично 120 лв нямаше да ги получат.

# 87
  • Мнения: 5 178
Чаено момиче, аз знам за какво са отишли парите и не съм против, с изключение на едно повторно боядисване от майстор, дето лелката (оторизирана да присъства на ремонта от името на персонала) харесала цвета, а после в понеделник госпожата не го харесала. Crossing Arms

Лукс не е, но пък не е и мизерия. Децата смятам стр съгласни всички имат нужда не толкова от материалното, а от отношение и малко въздух в препълнените групи.  Peace


А  #Cussing out, защото общината не изпълнява и малкото поети отговорности

# 88
  • Мнения: 2 149
Аааа, да, така е.
И аз не харесвам стените в групата ни. Взехме им табла, от тези с плодове, предмети, животни, надяваме се така да украсим стаята.

# 89
  • Сливен
  • Мнения: 197
      Ние също събирахме по 30 лв. за помагалата на Моливко.

Общи условия

Активация на акаунт