За 1 гр купувате ли учебници?

  • 7 256
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Сигурна съм, че и ние ще купуваме помагала за първа група. В яслената група ни събираха пари за помагалото, по което учеха. Другата седмица ще стане ясно по колко парички като мине родителската среща.

# 31
  • Мнения: 326
Аз сега за първи път от тук чувам за подобни книжки. Явно не съм запозната  newsm78. Тези помалага на Моливко има ли ги някъде в нета newsm78, да ги разглегам???

# 32
  • Мнения: 1 425
В нета не знам дали ги има, но по книжарниците можеш да ги намериш и разгледаш.

# 33
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Държавата плаща само на 4те групи и на децата в предучилищна група - набор 2003 г.  Останалите си ги купуват защото са пожелание.
Мисля че са две възможностите на издателство "Слово" - Моливко" и на издателство 'Изкуства" - Аз съм в детската градина
 Ето тук може да видите повече : Моливко и Аз съм в детската градина 

Учителите избират по коя от двете.

# 34
# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
Нашата среща беше вчера и ще събирам по 60 лв. - 28 лв. за учебни помагала.С останалите 32 лв. ще се закупят канц. материали за цялата година.Каквото остане ще отиде за книжки с приказки да им четат учителките, защото нямат ТВ в групата.

# 36
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Вчера се обадих в узд-во Изкуства,чийто сайт Милена е дала/за което едно огромно Благодаря!/.
Там учебните помагала за 1-ва група са 16лв,а на нас в детската за същите ни искат 25лв.
Тъй като съм в родителския актив на групата смятам да си ги купим направо от издателството,за да спестим по 9лв. на дете/разликата хич не е малка/.
Не обвинявам учителките,а някой дистрибутор,който иска да сщечели доста на наш гръб.
Дано това да е полезно за всички,които ще ползват помагалата на Изкуства.
Проверете в сайта им-пише и цените за съответната група.

# 37
Там учебните помагала за 1-ва група са 16лв,а на нас в детската за същите ни искат 25лв.

Консултирайте се с учителките, защото понякога купуват допълнителни книжки, а не само минималния набор за съответната възрастова група. Питайте също така, дали в тази цена са имали предвид моливи, острилки, флумастри, химикалки и прочие. Едва ли искат да ви излъжат, по-скоро нещо не сте се доразбрали. Най-малкото защото на книжките има отпечатана корична цена.

# 38
  • Мнения: 2 096
Само да вметна че ОДЗ и ЦДГ се издържат от общината и тя подсигурява каквото е необходимо съобразно бюджета.. Във Варна от тази година Общината поема разход за учебни помагала.. и понеже се спомена и друго - тоаетна хартия не носим, нито вода.. всичко се подсигурява от общината..

# 39
  • Мнения: 1 485
Ще  купуваме   миналия  ден  ходихме  на  род .среща.

# 40
  • Мнения: 5 178
Децата си имат задължителна програма, госпожите избират набора помагала на коя фирма ще са..
Тази година след като ни  одрънката от ДГ за какво ли не,  сега ни зарадваха, че поне помагалата ще поеме общината- таз година за сеФте Crazy

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да - за дъщеря ми преди 4 години. После съответно във 2-ра и 3-та група. В подготвителна са безплатни.

Сега за малката - отново така.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да купувахме до 3 група. В подготвителната са безплатни, но и там давахме пари за докупуване на някой учебни тетрадки.

# 43
  • Мнения: 159
За всички групи/вкл. и ясла/ има една национална програма, която е задължителна за всички. Пишат се дневници, учителски книги и т.н.т. Когато някой от инспектората или от общината реши да мине на проверка, гледа как са планирани учебните занимания./има си точна инструкция/.Помагалата до ІV гр са задължителни, но се купуват от родителите. Има няколко ЛЕГИТИМНИ програмни системи/т.е. тетрадки/."Просвета","Анубис","Изкуство","Моливко", за съжаление има и много "измислени" несъобразени книжки.Учителките подбират по коя система ще работят.Доста е глупаво когато всяка година сменят издателството, но това е под контрол на директора.За ІVгр.помагалата се поемат от държавата. За всяко дете, е предвидена определена сума/33 лв за "Просвета"/ и учителката за тези пари трябва да подбере от помагалата.Те са по "предмети", но има и допълнителни. Така че идеята "задължителни-пък ние да ги купуваме" е реална, не казвам, че е честно, но просто е така.И ако в някоя градина не се купуват учебни помагала/частна или държавна/, то нещо не е както трябва.

# 44
  • Мнения: 159
Само да добавя- евала на община Варна! Ние в София си купуваме и водата, и салфетките. На една група, за една седмица, общината даде 2 пакета салфетки!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт