Гука и се смее МАЙското дете, а мама е на седмото небе. Тема №9

  • 12 428
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 397
Нашият режим е през 3 часа, като вечер хапваме от 8 до 10 и се събуждаме към 2-3, после към 5-6 часа

ВАРНЕНСКИ МАЙЧЕТА -  сега говорих с BELLAA . Хайде утре към 18 да се съберем. Мястото на срещата е на главната алея пред тенискортовете. СЪГЛАСНИ ЛИ СТЕ? Ако някой има притеснения, да дава предложения!
ще се постарая

И да се оплача - 4-ти ден не е акала. Снощи пробвах с дръжка от мушкато, но без резултат. Ако до утре няма нищо, ще звъня на педито ...  :
и ние се мъчихме и напъвахме 3 дни, звъннах на педито и тя ми каза само термометър и масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Първият път не стана, но вторият път(пробвах след една нощ) се освободихме. Иначе за мушкато и аз съм чувала и за сапунче, но с листото може да се получи перфорация, а за сапунчето- содата в нея можело да разрани мястото

# 256
  • Мнения: 4 872
и нашия режим е като на Бобито2.
Аз да се оплача - на Дени са му излезли крустички по главичката. някой може ли да ми каже от какво се получават и има ли начин да ги махна, защото меко казано ме дразнят адски много  Sick
Климатик пускам само в най-големите жеги в хола и отварям вратите и прозореца при бебчо за да не се застоява въздуха. Бира не съм пила и не пия  Peace

# 257
  • София
  • Мнения: 193
Ленчето , след раждането ми се появиха стрии. Мажа ги с мустела крема, но голям резултат не виждам.

# 258
  • София
  • Мнения: 52

И да се оплача - 4-ти ден не е акала. Снощи пробвах с дръжка от мушкато, но без резултат. Ако до утре няма нищо, ще звъня на педито ...  :
и ние се мъчихме и напъвахме 3 дни, звъннах на педито и тя ми каза само термометър и масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Първият път не стана, но вторият път(пробвах след една нощ) се освободихме. Иначе за мушкато и аз съм чувала и за сапунче, но с листото може да се получи перфорация, а за сапунчето- содата в нея можело да разрани мястото

[/quote]

И моята кукличка не беше акала 3 дни ,прави ми го за първи път и се бях притеснила. Затова днес я водих на гастроентеролог , изака я с прастче и каза да не се притеснявам ,че детето просто имало ленива перисталтика. Предписа ми някакав ензимен препарат Креон 10000 ,но още не сум го купила.

# 259
  • Мнения: 101
Здравейте! С баткото имах тези проблеми с изхождането на 5-6 дни веднъж. Тогава лекарката каза че е от това че го кърмя, и нямаше оправяне. Като стана на 6-7месеца се оправи, но до преди 2 месеца пак почна да казва ,че неиска да ходи и го е страх. Но се оправи с едни хапчета. Може и старомодно да ви звучи , но тези корички по главата на Иво ги махнах с премита мас. Сега останаха само няколко по главата. Сега пък му се появика бели чертички по ноктите.Вие имате ли нещо такова? Лек ден засега!

# 260
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Белите черти по ноктите се свързват с липсата на витамини. Поне това зная аз.

# 261
  • Мнения: 66
ХАЙДЕ ПАК ЗА ВАРНЕНКИ     bouquet

~*~
гр. Варна

Заповядайте на лекциите за кърмене в Училище за кърмене
‘Как да кърмя успешно бебето си?’,
организирани с подкрепата на Ла Лече Лига

Тема: ‘Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности’

Заповядайте да научите повече за най-често срещаните трудности с кърменето и как успешно да ги избегнете – или да се справите с тях!

25 юли, събота, 10 ч., Майчин дом – гр. Варна, лекционна зала (питайте на регистратурата къде е),

ул. “Мир” No. 1, карта
Поради ограничен брой места – записване на 0885 516 441, Флора

Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци).

Заповядайте!
~*~

# 262
  • Мнения: 128
На ръба съм да се откажа и от кърмене, и от всичко - майната му, не мога и не искам да страдам и да ме боли, че малкият НАСТОЯВА и за АМ. Издържа само на кърма - за първи път!!! - от вчера сутрин до одеве, но цял следобяд се къса от рев и му дадох проклетото, скапано АМ, само мир да е. Чувствам се невероятно кофти - знам, че накрая ще ме пречупи и ще се наложи да му давам изкуственяците, просто защото не издържам повече. След като до одеве сука в продължение на 3 1/2 ЧАСА, продължи да реве, като задрямва за 10 мин и внезапно се събужда, очевидно търсейки още и още. Пълна лудница.
Един път ще е на денонощие, и само за стотина мл добавка ще става дума, но не и не - иска си своето.
А на мен толкова ми се искаше да го спра изцяло от АМ и да мине на моя манджа.
Ох, момичета, прощавайте, че ви занимавам с моите депресивни състояния, но като споддели човек, олеква му, макар да не му решава проблемите.
Целувки от мен.

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 17:31 от miika

# 263
  • Мнения: 66
ХЕЕЕЙ МИИКА, НЕДЕЙ ТАКА. ДОРИ И ИЗКУСТВЕНО МЛЯКО ДА МУ ДАВАШ СИГУРНА СЪМ, ЧЕ Е ПО ДОБРЕ МАМА ДА Е СПОКОЙНА ОТ ТОВА ДА Е  НЕРВНА С КЪРМЕНЕ. НЕ СИ ЛОША МАЙКА . ПРОСТО ТИ ИДВА НАГОРНО. АЗ ТЕ РАЗБИРАМ. И ТЕ ПРЕГРЪЩАМ ЗА ДА ТЕ УТЕША. НИЩО СТРАШНО НЯМА ДА СТАНЕ АКО Е НА АМ.  САМО СЕ УСПОКОЙ.   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 17:37 от MINOLTICHKA

# 264
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Мийка аз минах през този ад на ревящо бебче за добавка но аз наистина не издържах от нерви и безсъние защото имаше 2 денонощия в които аз не спях а тя беше постоянно на мен и накрая дадох половин доза АМ и започнах да давам през хранене и съответно и не ядях за което съм си аз виновна и тя кърмата още повече намаля ,но аз се успокоих и се примирих че ще сме на АМ и сега сме си и двете доволни.Тя си хапва и е спокойна и аз също защото знам че детенцето ми е сито!
Разбира се че няма нищо по-хубаво от майчиното мляко но при мен не се получи въпреки подкрепата на Кайрен за което й благодаря от сърце  newsm51 Ако бях по настоятелна и можеше да се получи но........както и да е няма да говоря повече затова защото се натъжавам  smile3518
Ако имаш нерви пробвай да се разделите с АМ но не и да се нервиш на бебко защото в крайна сметка те нямат вина милите сладурчета.
Но каквото и решение да вземеш знай че ти си най-добрата мама за твоето слънчице апък и грижите за едно бебе не са само кърмене.
Горе главата и се успокой  Hug Hug Hug lovekiss lovekiss lovekiss

# 265
  • София
  • Мнения: 86
Здравейте  и от мен! Аз пак отнесох плувката Crazy та ме няма никаква, е имах оправдание мъжо тия дни имаше рожден ден.Днешните постове ги изчетох докато го кърмих и храних, а той все гледа да зяпа в компа, а аз все го отмествам. С нашето хранене сме 60 към 40 процента в полза на АМ за съжаление.Лошото е  ,че не може да знаеш колко има всеки път в гърдите, за следобяд се знае че е малко.Е, поне нощно време се нахранва и по-скоро успокоява само с гърдата и си заспинка блаженно. Аз му давам Аптамил и доста добре се разтваря, прави малко пяна.Ох, пак реве, днес е киселинков, реве за каквото му падне. CrazyИскал голямо гуш миличкия бебо. Heart Eyes
За крустите и ние имаме, ушким от себамед ползваме,ама пак има.Аз знам че се маже със зехтин главичката 30  мин. преди къпане и после  с четка  се реши и се изкъпва  детето,но не  съм пробвала още.
Моят Буби е най-доволен,като му сменяме памперса и остава да порита гол, смее се  и с ни гука ,като го закачаме,така си  проветрява и подробностите и съответно вардим да не опика всичко живо и ТРЯБВА  ДА  СИ  МНОГО БЪРЗ Joy
О, аз да приключвам, че пиша сто часа пет реда, а киселаки ме чака.
Минолтичка  и  аз качих снимка за фотоколажа, дали е добра ще кажеш.
Приятна вечер.  bouquet

# 266
  • Мнения: 781
Мийка, не се ядосвай. По-важно е да се наслаждаваш на всеки миг с бебето, какво като е на АМ. Да расте здрав и обичан, пък каква е манджата.....  Laughing И моята беба яде АМ докато бях в болница и сега не иска да суче, то и преди бяхме със силиконки, ама сега и тях не иска Grinning Цедя се ама до кога ли .....

# 267
  • Мнения: 397
ХАЙДЕ ПАК ЗА ВАРНЕНКИ     bouquet

~*~
гр. Варна

Заповядайте на лекциите за кърмене в Училище за кърмене
‘Как да кърмя успешно бебето си?’,
организирани с подкрепата на Ла Лече Лига

Тема: ‘Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности’

Заповядайте да научите повече за най-често срещаните трудности с кърменето и как успешно да ги избегнете – или да се справите с тях!

25 юли, събота, 10 ч., Майчин дом – гр. Варна, лекционна зала (питайте на регистратурата къде е),

ул. “Мир” No. 1, карта
Поради ограничен брой места – записване на 0885 516 441, Флора

Лекциите са безплатни и са отворени за всеки, който се интересува от темата – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (и дори баби и дядовци).

Заповядайте!
~*~
аз да кажа, че залата е много мъничка и задушна и за майчета с бебоци малко не става, според мен. Другото, което ме притеснява, е че е трудно проходим терен, и за колички пътят е немислим. Варианта е според мен мама с бебче с кенгуро или слинг. Обаче аз на моя слинг още не съм му хванала цаката, така че за мен и бебчо лекцията отпада

# 268
  • Мнения: 397
Мийка мила разбирам те.
Аз също имам моменти в които мъникът много ме ядосва, но те отминават.
Горе главата и много сила ти пожелавам.

# 269
  • София
  • Мнения: 6 205
Мийка, горе главата! И да се налага да додаваш АМ, не е краят на света! То и аз се сдухвам, когато малкият дава признаци, че иска още, а не пуска, ама... Има и по-важни неща, за които да си хабим нервите, стига само дечицата да са добре!  Hug
И аз се радвам за срещата днес, жалко, че пропуснах Мигла. Ама Иванчо реши, че без биба няма да заспи и съответно рев - носила съм го на ръце до вкъщи; не е много удобно да се минава подлеза, управлявайки с една ръка количка, също и да се качват тротоари  Wink Че се беше и оакал, изложихме се пред дамите  Laughing
По данни от моя бебешки период за крустите - точно със зехтин се мажело, и отгоре се нахлупва едно парче памук със зехтин. После се реши.

Общи условия

Активация на акаунт