Гука и се смее МАЙското дете, а мама е на седмото небе. Тема №9

  • 12 429
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 367
Зa крустичките аз имам едно специално кремче на Мустела. Подарък ми е от една приятелка.
Ние такова нещо обаче нямаме по главичката и ако някоя варненска мама има нужда с удоволствие ще и го подаря.
Новичко е (и на приятелката ми бебето нямаше крустички а тя си го купила предварително)
Миика днес Ксандър ме накара да го разнасям и кърмя цял ден последователно. Имаше колики, след инфакола го отпусна, обаче цял ден явно го дразнеше толкова колкото цял ден да не мигне. Ужас. Клепачите му накрая се зачервиха и милия изглеждаше като че ли е бил на водка цял ден . hahaha
Кофти за мен общо взето ама аз си знам че бебетата никога не могат да се престорят и щом е криво явно си има причина. Това ми помага да не се изнервям а спокойно да направя всичко възможно да го облекча. Кърмихме се 100 пъти днес и само на ръце - ами каквото такова. Аз знам че първата година ще живея само за него .  След това ще си спомняш с умиление как сте се гушкали как си плакала с него и колко си се тревожила.
Просто си пренастрой психиката. Не чакай момента в който ще си освободиш ръцете от него , защото това точно изнервя. Нищо не планирай . Остави бебо да те води. Така е една година . После ясли, градини, училище и това време няма да се върне - ТИ И ТОЙ - САМО ДВАМАТА . Намери начин да се успокоиш и се наслади дори и когато ти се струва че той просто няма да млъкне и просто не знаеш какво по дяволите иска това бебе... Hug Ако имаш нужда от АМ за бебо не се чувствай виновна. Все пак е направено за тази цел.  newsm10

# 271
  • Мнения: 83
Е най-сетне и аз да се добера до компа  Peace
Първо да споделя,че ми беше изключително приятно да се запоная с всички мамчета и техните бебчета днес в Борисовата!
Ето и малко снимки от нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=397039&pid=13671917

Мадленка
помисли добре за Влади и Алекс,ТОЙ Е ДОБРО ДЕТЕ  Grinning
Лека вечер всички Hug

# 272
  • Мнения: 265
Днес се състоя и една минифорумска среща в Амстердам  Grinning Имах удоволствието да се запозная на живо с Just Vania, много приятно и лъчезарно МАЙче! Времето мина обаче изключително бързо...

Две снимчици да ни видите  Grinning





Спокойна нощ на всички

П.С. За корички знам главичката на бебето да се маже /преди баня, например/ с бебешко олио или зехтин, да се остави да престои няколко минути и след това лекичко се изстъргват

# 273
  • Мнения: 66
Явно днес им е по-крив ден на някой от дечурлигата. Моя също много плака, и папа. Колики ли е, какво, така и не разбрах. Но деня си беше тежък. Сега пак спи в ръцете ми. А и ние май 100 пъти ядохме. Какво ще правя утре незнам. Той до сега се давеше, а при това сукане днес,...утре ще се пръсна  Rolling Eyes

Лека нощ майчета и бебчета

# 274
  • София
  • Мнения: 159
Лека нощ и от мен

# 275
  • Мнения: 61
Днес срещата в Борисовата беше супер приятна. Запознах се с Плами и Мигла, страшно симпатични са Simple Smile
Определено има нещо в този ден и моята бебка не беше на кеф, мн се дърпаше на всяко ядене, заспиваше с рев. Ужас, до сега не ми беше правила така, но ще да е от деня (надявам се Simple Smile )
Аз също качих снимки от срещата в албума "Борисовата градина".
След срещичката с една приятелка с 6 месечно бебче ходихме на Казичане, беше мн спокойно и прохладно, а бебоците си спинкаха, е пак малко си проплакваха, но им харесваше. Като се прибрах бях труп, мн гладна и имах нужда да полегна Simple Smile
Мийка, мила, не се ядосвай! От всичко най-важното е ти и бебо да сте спокойни, кърма или АМ, спокойствието на първо място. Не знам до колко ще подейства, но дай му малко АМ колкото да го успокоиш, после го сложи на гърда и после, ако е гладен още дай пак АМ или пък се цеди преди ядене дай му кърмата и като си я изпапка пак му дай гърда. В никакъв случай не си лоша майка, самия факт, че те е грижа какво ще папка бебчо е показателен. Просто си изморен мама, но и това ще мине и ще си една отпочинала и щастлива мама, горе главата!   bouquet  Peace
Ние сега ще къпем бебка и после по леглата Simple Smile  Praynig

# 276
  • Мнения: 849
Привети!
Минолтичка, смених снимката на Сияна и Дария за колажа, надявам се да не е проблем. Моля те, ползвай новата. Благодаря ти предварително!!!

Аз съм пак със запушване, този път на дясната гърда - болка, зачервяване, поне треската още не се е появила. Като родих имах на лявата. Сега почнах веднага Лецитин, вися на помпата, че девойките са все по-мързеливи на гърдата и така. Дано ми се размине гадния антибиотик този път. Стискайте ми палци, момичета! И ако можете да помогнете с още някой съвет, ще съм много благодарна! Лека на всички!

# 277
  • Мнения: 265
Явно денс не им е ден на бебчетата. И Изабела не се чувства добре днес. Спа само по време на срещичката, през останалата част от деня приплаква и иска да яде. Минолтичка, утре няма да си сама, и аз ще се пръсна  Laughing
Мийка, само бъди спокойна! Това е най-важното! И се радвай на тези прекрасни моменти с бебчо, без да се тормозиш излишно!
Зайо, стискам палци! Дано още утре да се похвалиш с отпушено каналче  Praynig

# 278
  • София
  • Мнения: 6 205
зайо, точно ви се радвах на снимките! Ти си знаеш сигурно, но да подсетя за горещите компреси преди кърмене! Аз се каня отдавна, но вече тази седмица съм решила да посетя нашата обща добра лекарка, че срамота, досега само съм ́и се обадила по телефона. И то ще е с малкия, живот и здраве, тя така ми беше поръчала  Simple Smile Само мъжът ми нещо мрънка, ама ... ще го наредим!
Ей, момичета, вие днес добре сте продължили срещата! Много сте хубави на снимките... само защо ме пропуснахте мен в началото  Rolling Eyes  Simple Smile
Nijntje, и вие сте много готини на снимките!

# 279
  • Мнения: 58
       И мойто чааве днес  беше много неврозно. ooooh! Вместо обичайните 7 часа  сладка дрямка, които му се "полагат" от 10 до 21 ч, той проспа едва час и това силно го раздразни. Мрънка, тръшка се, яде десетина пъти и едва сега успях да го туширам в креватчето му. Иначе много обича да се приспива легнал по очи на корема ми, който все още се подрусва като водно легло Embarassed. Само че днес хич не помогна и тази тактика. Забелязвам, че за него при спането в пълна сила действа девиза на Мечо Пух-"Колкото повече-толкова повече!". Остане ли повече от два часа непрекъснато  буден  значи целият ден ще е кисел и недоспал.
        Ще ми се и аз да кача снимка за колажа. Трябва ли ми ник и парола за снимка.бг или да си направя албумче през моя акаунт?

# 280
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Добро утро  Hug
Няма да сервирам кафе че сме на 19-та стр.
Зайче стисам палци всичко да се оправи  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Cloverмакс. бързо  newsm10
Днес сме на 2-рия пентаксим и да видим Евелин колко е порастнала.От няколко ден има на ръчичките нещо като лишеи и много се притеснявам днес вече ще се успокоя като я види доки  newsm78 #Crazy
Nijntje много хубава срещичка сте си направили  smile3501
Айде ставам че Евелин се събуди и трябва да шейкам млекцето  Mr. Green
Хубав ден на всички мамета и бебета

# 281
  • Мнения: 66
Добро утро и от мен! Е такава нощ не сме имали, по -добре да не бях лягала... Моя човек много неспокоен. Мъчи това, че не е акал, става 3-ти ден днес. То не беше пъшкане, не беше напъване. Горкото ми детенце. И нищичко не помага. Ядосва се като го слагам на гърда, ръкомаха, рита, бие се, реве. Съответно се нагълтва с въздух, и се оригва като каруцар. А аз както предвидих вчера, днес наистина ще се пръсна. Поизцеждам малко с помпата. Ама не искам напълно , че то това си е жива стимулация.. А Клеопатра би ми завидяла за млечните бани, който ми се изливат в зоната на раменете  newsm62
Зайче и аз стискам палци.
Росита, сори мила ама без кафе не става Simple Smile)) bouquet Особенно след такава нощ. Заповядайте кафето

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 08:16 от MINOLTICHKA

# 282
  • Мнения: 21
Добро утро и от нас!
Днес мисля да излезна рано за разходка,докато е още хладно.
В събота водихме Жожи на Щъркелово гнездо,но май надморската височина не му се отрази добре.Беше доста кисел.
Е това е засега то мен,отиваме в Южния парк.
Мерси за кафенцето Минолтичка !!!

# 283
  • Мнения: 83
Хайде мамчета и бебчета в близост до парка на Редута идвайте аз отивам!
Лек ден на всички и много приятни разходки  Hug

# 284
  • Мнения: 445
Добро утро и от мен! Влизам само на бързо, че вчера слжихме ваксината и малкото е с температура и е страшно кисел. Колко време след ваксината продължава температурата? Баткото първите ваксини ги понасяше много добре и не ми е вдигал.

Общи условия

Активация на акаунт