Отговори
# 240
  • Мнения: 263
 Лелееее, изправиха ми се косите и ми се насълзиха очите, докато четох за преживяванията на Мечи  #Crazy #Crazy #Crazy

 Мечи, да идете на църква и да запалите свещичка, че се оказал малкия дявол. Може и малко светена водичка да вземете и да напръскате лицето на Мишлето (дано не звуча като фанатична 100-годишна баба, ама лошо няма в това Blush).

 Накархте ме да се замисля с тези килими... ние си мислехме есента да застиламе паркета, че лятото  да си е по-прохладно (пък и по-лесно се чисти де), ама ще видим...  newsm78

 

 

# 241
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мечи,  Hug дано не се повтаря този ужас... И аз се присъединявам към Мартеничето - иди запали свещичка. Абе уж не бях суеверна, ама покрай зачеването и раждането на жабчето съвсем се осуеверих...

А за събирането: Десика, аз съм с кола и мога да щъкам насам-натам, но в момента уча за поправка (изпуснах три изпита покрай раждането, че не можех вече да пътувам), та ще е чак август месец - засега майка ми извежда чавето  Mr. Green Така че на някоя августовска или септемврийска среща може да се организираме към Южния...

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 11:44 от Рися

# 242
  • Мнения: 25
Благодаря ви, мили мои, за топлите думи  Hug Hug Hug
Да ви кажа усещането, че детето ти е с фрактура на черепа, причинена от твое невнимание не се подлага на описание.... важното е, че е малкия дявол, ако изобщо има малък дявол  newsm78

Да ви питам - на майка ми са и донесли домашни тиквички. Миналата седмица обсъждахте как ги варите на пара и ги слагате във формички за лед. И понеже само четох без да помня -  може ли да споделите настъргвате ли ги преди варене или под някаква друга форма и нещо друго прави ли се преди да се замразят?

благодаря за отговорите! И за Южния утре не разбрах... Алхимиче, Десика и който друг е навит ("местните" си ги знаем - Толо, Петя....) дайте да се разбираме за час и място, пък който иска да идва

# 243
  • Мнения: 140


Да ви питам - на майка ми са и донесли домашни тиквички. Миналата седмица обсъждахте как ги варите на пара и ги слагате във формички за лед. И понеже само четох без да помня -  може ли да споделите настъргвате ли ги преди варене или под някаква друга форма и нещо друго прави ли се преди да се замразят?


На тънки шайби ги нарязах и ги задуших в съда ми за готвене на пара в микровълновата. Пасирах ги и ги сложих във формички за лед. Четох, че някой после ги вадят като замръзнат на кубчета и ги слагат в торбички за да не заемат мн място в хладилника Flutter. Аз не съм ги вадила, защото имам мн място Laughing

# 244
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте, мами и от мен, честит имен ден на всички празнуващи, да сте живи и здрави и много, много щастливи Simple Smile

Мечи, не знам какво да ти кажа  Hug Добре, че Мишо е здравичък и няма хематом, това за килима е наистина добра идея, Стани падна първо на килима по гръбче, после на плочките по лице (бяхме махнали килима) и определено беше по-червено там където се е ударил, но мина бързо и той не плака много, беше преди 2-3 седмици, ама още ми е криво, абе...да пази Господ...

За Южния, ами...аз имам огромно желание да дойда и сигурно ще дойда, малко трябва да вървя в жегата до 102, което си е 30-40 минути път, но ще се оправя, после със 102 е лесно, казвайте час, аз мисля, ако идвам да дойда към 11:30 някъде, малкият яде в 10 и тръгваме, когато стигнем, стигнем, а ще си ходим след 18:30 със сигурност, не ми се прибира обратно в жегата, ако някоя мама ще стои толкова много в парка, да пише за кураж Simple Smile))))

# 245
  • София
  • Мнения: 2 508
Мечи, същото го преживяхме и ние завчера - и на мен ми казаха, че може да има фрактура на черепа, и аз ревах там по коридорите на Пирогов и не знаех къде се намирам... И сега само като си спомням колко странно плачеше Йойо и как не беше на себе си цяла нощ и трепереше, просто ми иде да се закопая някъде, че съм му причинила толкова много болка! Него още го боли като го вдигам и като мърда много, абе, отвратителна работа, кой би си помислил, че толкова могат да си навредят?!

Така че към всички мами - никога не ги оставяйте някъде, където могат да паднат, защото виждате, че не винаги е толкова безобидно. Cry Cry Cry

И аз ще ида да запаля свещичка!!!!! Praynig

# 246
  • Мнения: 56
Запис, да дам признаци на живот само, че пак нямам време, а пък и мам доста да чета Wink
Честито на празнуващите днес, пожелавам им от всичко по много  bouquet

# 247
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте и честит имен ден на всички малки и големи именници.
Мечи, това което сте преживяли е направо УЖАСНО  ooooh! Аз бих изпаднала в шок при това положение. Макар че ние вече 2 пъти падаме от леглото, хем я заобикалям с възглавници. АМа как ги изритва за секунди, направо незнам. И аз като Сферичка си мислех, че съм най-ужасната майка на света. И ми беше доста криво. А Полина такова въртене се въртя снощи в креватчето си, че днес съм  Shocked. Събудих се 2ч - тя пъшка по корем, обръщам я. После пак в 4ч, в 5ч - дадох и да цокне, в 7ч окончателно се събуди. Направо така ми се спи, две не виждам. Мисля си да накарам милото да сложим външни ролетни щори, защото като е по-тъмно в стаята, спи повече. Дали имате наблюдение?
Ламтурниче, това дяте наистина удивително прилича на Раличка  Peace

# 248
  • София
  • Мнения: 66
Nali shte ima sreshta pred N.T.
Az patuvam i v 1 shte sum tam
Chervena kolichka /s julta chanta v kosha/, mama v tumni drehi i tumni ochila, kusa kosa
 Sunglasses

# 249
  • Мнения: 24
Здравейте пак
честити месечинки на
Таня  на Еlfita,Никол  на hamelionche
Теодор - на MayaG и Димитър  на dessie83



Честито на всички именници! Да ви е живо и здраво името и вие покрай него  Grinning

Мечи  Hug много сте изживяли , но важното е , че всичко е наред с малкото сладурче  Heart Eyes Аз тиквичките ги нарязах на кубчета и ги сварих в тенджера , после ги пасирах и ги напълних в торбичките за лед После разбрах , че е по-добре да се варят в малко вода за да може да не се загубят полезните вещества

# 250
  • Мнения: 529
Мечи, Сферичке, като ви четох и изживях още веднъж ужаса от първата операция на Руси. Евала им  правя за това, че навсякъде - рентгени, ЕКГ и тн. бебетата са с абсолютно предимство. Този път бях някак по-подготвена са самата операция и пребиваването в Пирогов, но определено ме зашеметиха вчера като разбрах какво следва оттук насетне  Confused Оказа се, че с операцията са разкъсали фистулата, а аз сега трябна да държа раната отворена и всеки ден да бъркам вътре  Shocked да не давам да се затваря, докато не се изпълни самото каналче отвътре навън с тъкан  ooooh! Confused Тази манипуляция вече му идва в повече на дребчо. Той пък от вчера поддържа и Т и съвсем се ошашавих  Sad както и да е, ще се оправим ... Може би баткото го е заразил, той нали е с ангина.

Толо, нашият случай се води перианална фистула - възпаление на жлеза близо до отвора на дупето. Гнойта си прави път навън и образува тунелче, успоредно на изхода на дупето, в което попадат фекалии и гнойта не спира. Първата операция беше инцизия (спукване и дрениране на гнойта). Втората вече е по-сложна. Разкъссват стената между каналчето и изхода на дупето с един конец и по този начин се елиминира. Много е трудно за разбиране, аз само като ми го нарисуваха, успях да разбера  Embarassed

На всички днес приятна срещичка пожелавам. Ще се опитам да се класирам тази седмица да се видим, но вече за нищо не се заричам  Confused

МамаЗ, терапията с чист въздух е чудесна, само наистина инцидентът и мен ме потресе. Един мой чичо - коремен хирург в Пирогов беше там командирован и днес не си вдига телефона ...

# 251
  • Мнения: 566
Влизам да се оплача newsm45 newsm45 newsm45,счупих си пръста на десния крак(кутрето) е няма такава болка #Cussing out #Cussing out #Cussing out,направо ужас ама като съм патка и не гледам къде вървя нацелих касата на вратата на детската стая . SickА на всичкото отгоре нищо няма да го правят неможело да се гипсира така щял да ми мине,ако някой има съвет кво да правя освен че слагам компреси и много лед но няма особен ефект.

  Честитто на всички празнуващи днес,именици и месечинковци Grinning.да сте живи здрави и само усмихнати .
За падането на децата да чукна на дърво  Александра не е падала все още,но пък каката като беше бебе беше ад ,постоянно падаше от спалнята докато се обърна и тя беше все на земята(нищо и няма де Mr. Green)а винаги я слагах посредата на леглото как го правеше това незнам. Rolling Eyes
Желая на всички по малко такива моменти даже ако може никакви,а само приятни неща да се случват.
Надявам се пловдивските мами да са изкарали добре на срещичката днес(на която за пшореден път неможах да отида  Mr. Green)и чакаме снимчици .
Лек ден ,аз приспах децата и сега смятам и аз да седна хоризонтално и да дремна даже ако е възможно.

# 252
  • Мнения: 360
Мечи леле мила какво сте преживели Hug честит имен ден на теб и повече без такива преживявания.
Аз за срещата утре в южния мога след 11.30 но имам телефоните на Ивето и на Силвето,и ще звънна да видя къде сте се загнездили,а  ако нямате нищо против може на кръчмето да седнам PeaceИве а Весето няма ли да се включи?аз съм на павлово ако искаш да пим по мкафе на Вито?

# 253
  • София
  • Мнения: 1 983
Чета,чета и няма прочитане,почти 2 теми съм изпуснала. За съжаление прочетох най-гадното за паданията на Йо Йо и Мишето, радвам се,че всичкое е ок с децата,тези истории ще ме направят още по-бдителна.

Иве, искаш ли утре заедно към Южния парк?

Еми
, ти днес явно не си в Княжево или?Защото след малко тръгвам натам  Mr. Green

Да ви се похваля,че си взехме пасатор за бебко и вече му правя вкусни домашни пюренца освен купешките  Simple Smile

Иначе ме нямаше тук,защото бяхме на селото на мъжа ми,трябва да ви кажа,че напоследък се уморих от свекър и свекърва,но отчасти стана добре,че отидохме,защото и аз искарах грипа на мъжа ми,та докато лежах с болки в корема те се грижеха за бебо.

Момичета,аз за голямата среща не пиша,защото няма да мога да дойда,той мъжът ми едва ли ще се навие  Sad

От мене бай засега и се надявам утре да се видим с някои от вас в парка.

# 254
  • Мнения: 1 134
Галче, много неприятно звучи всичко това, около малкия мъж, но щом вече сте минали най - тежкото, малко остава. Дано всичко съвсем скоро отмине и да го забравите. Hug
А, за ралито много тъжно, наистина- гледахме ги предишния ден как тренират точно покрай нас, как се представят после на откриването..., и след това за една секунда един от тях вече го няма...  Sad

Карбо, относно правата ти: забрана за нощен, извънреден труд и командировки, освен с изричното ти желание, отпуск – с преимущество през лятото, или когато ти избереш; право на неплатен отпуск до 6 м. до 8 -годишна възраст на детето (различен от този до 3г.), и могат да те уволнят само с разрешение на инспекцията по труда. Това по спомен от трудовия кодекс. За останалото - мамите, счетоводителки да допълват. Peace

Софи, много гадно. Дано бързо мине! Гея и за теб! Hug

Общи условия

Активация на акаунт