Сладко МАРТенско човече за море мечтае вече!

  • 9 444
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Честит празник на всички именничета,да си носят именцата с много здраве !!!   party006
Честито и на Ел  и на вече кръстеното им бонбонче !
Ние отсъствахме известно време... обикаляхме по селата и лозята,да не останат сърдити баби и дядовци... Simple Smile
За захранването , ние се захранихме преди около 2 седмици.. първите два дни с варено картофче,а след това започнах да взимам ранни моркови с картофи от 125 мг на Хипп ( хареса и на госпожицата ) ,след това пробвах едно със спанах,сметана и още нещо беше.... него направо ми го изплю в лицето ,не хареса и свежите зеленчуци с ориз,сега сме на тиква с картоф.... и е най-добре,от утре ще включвам и плодово... по препоръка на педи... каза обаче да го давам или сутрин или след зеленчуковото,като обаче трябва да има между тях едно хранене с мляко,а и като давам плодовото,да додавам и АМ,защото с плодовото нямало как да се нахрани мацата.
Ходихме при д-р Райков ( ортопед) ,най-накрая след като се записахме преди 2 месеца.... всичко си ни е наред,неговите препоръки са когато навърши 5 месеца ( след седмица),вече да започваме да я слагаме да седи.... та сега търся столче за хранене:) и от 6-тия месец да я слагаме на проходилка...  Каза,че най-правилното носене на ръце на бебетата е това на хълбока,така че двете му крачета да са разкрачени,каза също че кенгуруто е препоръчително ,показа ни и как да и правим упражнения за хълбочетата и.... когато я преобуваме всеки път,първо сгъваме крачетата към коремчето и след това както са сгънати в коленцата ги разтваряме настрани,пружинирайки(смело без притеснения )
Та така.... аз от 6 дни пия едни илачи за слабеене и съм назад с 4 килца  newsm44 , ще ги пия месец.... та да видим какъв ще е ефекта.... като естествено отделям и 30-40 минути за малко спорт ..  newsm39 малко на степера и малко коремни преси  Simple Smile хиих  Хайде мили момичета,аз ставам,че чувам,че Натали ме зове от другата стая Simple Smile

# 61
  • Мнения: 660
Има ли и други, дето са само на кърма и не дават сокове? Нищо не разбирам-уж говорим за изключително кърмене, колко било полезно, пък за кви сокове иде реч ooooh! Ама искам да го чуя и от педиатър.

Eсме, споко... и ние все още сме изключително и САМО на кърма. Peace Сокове, педи ме попита на предишната консултация дали смятам да давам, казах че смятам, но след годинка и тя ме похвали... Peace

И ние се връщаме от консултация - резултатът е 8 000 гр. и 68 см. За месец сме наддали 700 гр. и 3 см. Доки каза, че можем да започнем след 2 седмици със зеленчукови пюрета на Хип, или безмлечни каши, но като видя как наддаваме и каза да опитаме със зеленчуците... Embarassed
Понеже я попитах за захранването тя каза:"Ако ни чуят от СЗО, че това прекрасно бебе ще го захранваме на 5,5 месеца ще ни линчуват, ама вие опитайте да и дадете щом проявява неистов интерес към храната". Та така...намалиха ни вигантола на 1 капка дневно за целият август. Grinning

Светлето и Натси, направо ме шокирахте с Джамура... ще го имаме предвид. Благодаря! Wink

# 62
  • Мнения: 10 030
Честито на всички месечинковци и именници!  bouquet Tada

Има ли и други, дето са само на кърма и не дават сокове?
Има, има. Laughing
Елуинг, много са ти красиви момченцата. Пу-пу. Grinning
Аз успях да ида на кино днес. Голям лукс. Отидохме цялото котило, накърмих Тоби преди да влезем, и дребитата заминаха на разходка. Тъпата помпа замина в кутията за вечни времена. Тя е май спринцовка, не ръчна. Все ще се намери на кой да я подаря.
Мина успешно всичко, в неделя ще ходим на Ледена епоха 3.
Чакам с нетърпение да се захраним, при нас ще е през септември, но ако започне да се буди нощем няма да го мъча, ще вечеряме каша. Аз съм купувала за Риша на Хип и Нестле, някой беше питал в предишната тема.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 795
Не знам какво му стана на това мойто дете  newsm78 спи вече 2ч и половина. Чудо.  Rolling Eyes
Благодаря ви за хубавите думи  Embarassed Blush Не че са си наши, ама всички са страхотни сладури! Албумчето се напълни с красоти  Heart Eyes Hug
Дез, а филмът как е? Четох добри отзиви, но че е далече от книгата.  Rolling Eyes
За кашите - добри са на Милупа (ама са много скъпи ooooh!), Хумана, Хип и Нестле. Фризото не винаги се разбива добре. Хип почти всички са еднакви на вкус  Crazy Лактана не съм пробвала, нямаше ги преди. Те какви цени са? Слънчо взех само един път и не повторих - не ми хареса на вкус.
Елг, и аз по този повод не обичам да празнувам вече  Embarassed
Маймунке, не кърмя, та не мога да говоря от собствен опит, но знам, че цикълът не е проблем за кърменето. Мами от другата ми тема кърмиха по 2г с вече възстановен цикъл.
Алекс още не знае, че има пишка  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 267
Алекс-мама,вода вече купуваме девин изворна и преварявам,иначе минахме на градската вода,те точно тогава решиха да правят ремонти на канализации и цял ден няма вода,а като дойде е кална и с боклуци,та се принудих да купвам  Rolling Eyes
Ние инцидентно си хващаме пишока,не се сеща още,само се гали по бедрото  Joy,много искам да го видя кога ще си лапне крачето  Heart Eyes
Ох аз от 2 часа не мога да стана,ще ми идва и така да ме боли корема и кръста  ooooh! ooooh! ooooh!,като раждах не ме боля толкова,никога съм нямала болезнен цикъл,а наои казват,че след раждането не боли толкова newsm78,добре че майка ми е в къщи днес та да ме отмени малко  Tired

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Русана изворната вода не се преварява!  Peace

# 66
  • Мнения: 267
Русана изворната вода не се преварява!  Peace
Слънце,ми така я давах в началото,но педи и тука във форума ми казаха,че още не можело бебко да се справи с незнам си кво си в обикновената вода и за това трябвало да се преварява до годинка и аз слушам и изпълнявам  Rolling Eyes Crazy Mr. Green

# 67
  • Мнения: 18
Честит имен ден на Елия и Илийчо!

Честита месечинка на всички бебоци- Софи  , Алекс  и Петя ! Да са живи и здравички и много да слушкат мама и да папкат! Heart Eyes

Е  Анче очарована съм от товойте сладки момченца, толкова умно гледа Алекс и  с  тези големи изразителни очи . Сладурчо е  голям , а бати е толкова миличък. Blush

Хриси,  и Софи колко е пораснала милата сладкишка, цункай я по сладкото манекенско дупе. Hug


Мисля че сме много щастливи майки , с тези прекрасни създания - най - хубавите измежду всички бебета са нашите . Обожавам ги всичките , толкова ми сатва мило като ги гледам.

Гале,   love001 и на твойте момченца. Нямам скайп и не мога да пиша.Стана ми много мъчно за вас. Браво че всичко мина.

Мънки и аз съм така с цикъла , вече втори месец.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Русана изворната вода не се преварява!  Peace
Слънце,ми така я давах в началото,но педи и тука във форума ми казаха,че още не можело бебко да се справи с незнам си кво си в обикновената вода и за това трябвало да се преварява до годинка и аз слушам и изпълнявам  Rolling Eyes Crazy Mr. Green

Абе жена преварява се само чешмяната вода, тази която я купуваш ИЗВОРНА с розов етикет не се преварява!

# 69
  • Мнения: 267
Русана изворната вода не се преварява!  Peace
Слънце,ми така я давах в началото,но педи и тука във форума ми казаха,че още не можело бебко да се справи с незнам си кво си в обикновената вода и за това трябвало да се преварява до годинка и аз слушам и изпълнявам  Rolling Eyes Crazy Mr. Green

Абе жена преварява се само чешмяната вода, тази която я купуваш ИЗВОРНА с розов етикет не се преварява!
знам ама сега сменят тука тръбите на квартала и вода има само вечер и то ужасно мръсна,затова за момента му преварявам такава,а защо я преварявам не мога да ти кажа  Joy

# 70
  • Мнения: 105
Честит имен ден на всички малки и големи именници   bouquet
Честити месечинки на бебоците родени на 20ти  Hug
Есме, и ние сме само на кърма. Сок мисля по- натам да давам след като съм захранила с пюрета.
Снимките на порасналите ни дечица са страхотни  Hug Най-прекрасните бебета на света са си нашите  Heart Eyes

# 71
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Маймунке, мен цикъла не ме е пропуснал нито един месец след раждането, но кърмих/цедих 4 месеца.

# 72
  • Мнения: 361
айде, измлекоха се  ooooh!

Само да поправя, че Владко не е първото христянче. Васида е кръстила Борката на 2 май (ако не ме лъже пометта).

Хайде лека и мека от нас Hug

# 73
  • Варна
  • Мнения: 222
Има ли някоя майка да кърми след възстановяването на цикъла?
Да, кърмих някъде пет месеца след като ми дойде за първи път след първото раждане. После малкият сам се отказа, когато забременях пак.

# 74
  • Мнения: 69
Русана изворната вода не се преварява!  Peace
Слънце,ми така я давах в началото,но педи и тука във форума ми казаха,че още не можело бебко да се справи с незнам си кво си в обикновената вода и за това трябвало да се преварява до годинка и аз слушам и изпълнявам  Rolling Eyes Crazy Mr. Green

Абе жена преварява се само чешмяната вода, тази която я купуваш ИЗВОРНА с розов етикет не се преварява!
знам ама сега сменят тука тръбите на квартала и вода има само вечер и то ужасно мръсна,затова за момента му преварявам такава,а защо я преварявам не мога да ти кажа  Joy

направо ме убивате Joy големи сте образи Laughing

ама наистина се преварява само чушмяна,то за това се продава изворна-за да ни спести една мъка Peace
не знам,тези детските,пак ли са изворни,защото съм забелязала че пише само че са за деца Thinking

при нас - нищо ново,днес ми дойде чдърчето,една мама от продавалника ми го подари,на бебе конфорт е,добре че не си поръчах,защото материята му е страшно тънка,сега мисля да преместя моята от Кангарото,че е и по-дебела.

Общи условия

Активация на акаунт