Домашна хлебопекарна Мулинекс

  • 209 173
  • 242
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 63
Моята хлебопекарна е Moulinex OW 2000, имам я от почти година и съм много доволна, но тъй като доста съфорумки бяха писали че хлебопекарнтие на Мулинекс не препичат много много хляба аз искам да споделя, че стигнах до следния извод: Когато пусна хляба на с отложен старт да се изпече, така че сутринта когато стана за работа да е готов хляба е чудесно изпчечен и много хубава препечена коричка отгоре, пускам го с отложен старт така че печенето да започне към 3 или 3:30 през ноща. Когато пусна хляба да се пече към 18:10, коричката винаги е много по-недопечена, все едно съм го пуснала на най-слабо препичане, а аз всъщност винаги го пускам на най-силно. Та един приятел електротехник ме светна, че просто в определени часове на денонощието тока е по-слаб, тъй като има прекалено много потребители и това е причината хляба да не се препича хубаво. Дано съм била полезна Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 132
Аз препоръчвам моята хлебопекарна- Панасоник СД255 (вече има и нови модели). От година и половина правя всеки ден хляб. Има доста програми, контейнер за добавки (семена, сирене, маслини, стафиди и т.н.), 3 грамажа хляб, 3 степени на изпичане, рецептите от книжката винаги стават. Peace

# 62
  • Мнения: 194
Да се запише и аз. Така се запалих по тия хлебопекарни. Но колкото повече чета, толкова повече не мога да реша каква да бъде тя. Търся нещо до 230лв, с много екстри бях се спряла на Мулинекс, но във много форуми чета, че много бързо се развалят така, че ако ми помогнете ще съм ви много благодарна Grinning

# 63
  • Мнения: 0
i az 6te vi pomolia za suvet mnogo iskam da si kupia hlebopekarna mulinex no za sujalenie pari4kite mi stigat samo za modela 101103 s edna burkalka i hliab 500,700 900 gr molia koito e polzval tozi model da mi kaje dovolen li e ili da posabera pari4ki za po skupa

# 64
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
ето по-евтино http://www.amazon.fr/Moulinex-OW500300-Machine-bread-baguette/dp … 790489&sr=1-1 + 15.30€ за доставката (спестяваш около 80лв.ако ползваш посредническа фирма може и повече да спестиш). Но чета, чета, чета и все повече се отказвам от мулинекса, че се чупят бързо. Най-много положителни отзиви събира панасоник от последните модели но не съм намерила някъде да е по-евтин от БГ магазините.

Последна редакция: пн, 04 юли 2011, 18:41 от ronicat

# 65
  • Мнения: 0
Извинявай те много,но баба ми си е купила такава домашна фурна,от Германия.Марката е Quigg 1000.Някой може ли да ме обесни как да си опечем един прост бял хляб,имаме рецепта имаме преводите на програмите,но явно има и нещо друго,което не знаем и хлябът не става.Хваща само коричка отвън,а вътре е суров...Моля ви някой ако знае нека да ми каже,защото седи така и не знаем даже как се използва newsm78

# 66
  • Мнения: 150
Никога и по никакъв повод! Не може за 1 година 5 пъти да е в сервиз и все пак не я ползвам толкова редовно  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 0
Добре,ама как се използва изобщо това чудо????МОже ли да ми кажеш поне как да изпечем един хляб

# 68
  • Мнения: 417
Като чета по форумите че Мулинекс се развалят и се чудя  newsm78
Явно си е до късмет - моята Мулинекс 5000 е на повече от 2 години, ползвам я непрекъснато, включително варя сладко.
Съчувствам на всички, които нямат този късмет. И аз съм имала скъпи, но несполучливи уреди в къщи  Sick

# 69
  • Мнения: 3 695
Нашата е Moulinex OW 5023 - тази с багетите. Ползваме я вече една година, не сме купували хляб оттогава. Освен хляб, правя в нея още тесто за кифлички, мекици и пица, козунаци също. Twisted Evil

# 70
  • Мнения: 1 274
Здравейте! Да споделя, че имам хлебопекарна Мулинекс от почти година и съм доволна. Моята е най-евтината мисля, за около 160 лв. Купих я, защото ми омръзна да се храня с хляб, който не харесвам. Ползвам я редовно и съм доволна. Когато се наложи да купя нова, ще търся хлебопекарна със същия обем на контейнера за хляб. Ако мога да купя друга марка на по-ниска цена, ще го направя. Отначало не бях доволна, докато, къде по-случайност, къде с помощта на експерименти, налучках пропорцията на съставките и начинът на приготвяне, които ме задоволяват.

# 71
  • Мнения: 194
Ихууу днес най- накрая си купих и аз. Моята е Мулинекс OW5020. Преди час я пуснах за пръв път дано се получи Praynig

# 72
  • Мнения: 1 274
Ихууу днес най- накрая си купих и аз. Моята е Мулинекс OW5020. Преди час я пуснах за пръв път дано се получи Praynig
Ако не ти се получи, ще трябва да експериментираш. Аз,  например, намалих водата, махнах мазнината от рецептите. Не използвам цели програми а първо тази за месене. Чакам да втаса. После пускам програмата за печене. Иначе не ми харесва как втасва. Но ползвам само пълнозърнести брашна, а те са по-сложни. Успех!

# 73
  • Мнения: 194
Ихууу днес най- накрая си купих и аз. Моята е Мулинекс OW5020. Преди час я пуснах за пръв път дано се получи Praynig
Ако не ти се получи, ще трябва да експериментираш. Аз,  например, намалих водата, махнах мазнината от рецептите. Не използвам цели програми а първо тази за месене. Чакам да втаса. После пускам програмата за печене. Иначе не ми харесва как втасва. Но ползвам само пълнозърнести брашна, а те са по-сложни. Успех!
Ааа извинявай за тъпия въпрос, но коя е програмата само за печене, че нещо и моето тесто не бухва както трябва, а всъщност каква мая ползвате- прясна или суха и каква марка

# 74
  • Мнения: 1 274
Ааа извинявай за тъпия въпрос, но коя е програмата само за печене, че нещо и моето тесто не бухва както трябва, а всъщност каква мая ползвате- прясна или суха и каква марка
Не е тъп въпросът, трябва да мине време, за да му хванеш цаката.
Програмата за месене (тесто ) е 8, а тази за печене 12 за моя модел (от 160 лв). Ако си с по-скъпия модел, вероятно имаш повече програми. Погледни в книжката коя програма за какво е. Книжката има раздел на български език. Когато използвам програма 8 я спирам като спре месенето (след 20 мин) чрез продължително натискане на стартовия бутон. Причината е, че от време на време се включва перката (явно за да върти тестото) и пречи на втасването.
Бухването зависи от различни фактори. От голямо значение са температурата (по-високо, по-бързо) и времето (повече време, повече бухва). Аз използвам домашна закваска, която сама си правя. Има рецепти в Гугъл, ако те интересува. Иначе ползвах прясна мая, каквато намеря, но слагах по-голямо количество, отколкото в рецептата. Само че вкусът не ми харесва. Ако решиш да си правиш домашна закваска, имай предвид че втасването отнема повече време.
По отношение на рецептите, аз лично промених много неща. Слагам 200 мл. вода, 450 г. брашно, 50 мл. закваска, сол и никаква мазнина. Така ми харесва.
Сигурно сега ти звучи много сложно, но като му хванеш цаката и започнеш да мериш нещата с чаши (аз имам мерителна чаша, не използвам кантар), ще ти бъде по-лесно.
На мен ми отне към 2 месеца докато докарам нещата както ми харесват. Веднъж без да искам забравих да сложа мазнината и бях много доволна от резултата. Водата я намалявах, защото ми ставаше много лепкаво тестото. Вкусът на мая не ми харесваше и освен това се смята че е вредна и накрая я смених и пр.
Давай смело напред, докато уцелиш.

Общи условия

Активация на акаунт