Слънце весело пече, расте си ЮНСКОТО дете! Тема №86

  • 13 419
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 136
ти кога по-натам ще слагаш пентаксима, то нали си е строго определено да е първия прем втория месец? newsm78

Мисля, че през септември ще му го бият, защото онзи ден лекарката каза, че следващата имунизация е тогава.

# 31
  • Мнения: 46

И дриуго да питам-снощи като гледах снимките видях как Гъди и somebody се къпят. И ние имаме такава ваничка, но аз не смея още да я оставя във ваничката и си я държа. При вас доколкото видях вие си ги слагате. Стоят ли, удобно ли им е така? На колко дена бяха като започнахте да ги слагате да си стоят сами във ваничката. Аз си мисля, че е още малка, но споделете и вие. Ще ми е много по-удобно ако мога да си я поставям сама да стой.
И ние сме с такава ваничка и нямаха и месец, когато започнх да си ги слагам в нея, много им харесва и им е супер удобно, аз също слагам тензухена пелена под телцето и възглавничка под главата, но скоро ще махнем и двете, просто вече са достатъчно големи и много хубаво си изпълват формата на ваничката  Mr. Green Слагай смело бебка и ще видиш колко ще ви е удобно и на двете  Peace

# 32
  • Мнения: 46
Di, да са ти живи и здрави момченцата!
Пентаксим съм си купила вече и я държа в хладилника. В понеделник на консултацията ще му я сложат.
Моите очи са като на оксиженист, защото цяла нощ не съм спала, но не заради Ицко.
Какво ми се случи вчера - излизам с детето в 10,30 на разходка докато не е станало много горещо. Поразходихме се, той заспа и седнах на едно кафене да пия кафе. Към 12 без нещо си тръгнах, че взе да става горещо и в 12 часа бях пред входа. Заключих си количката, взех детето и чантата и се качвам до 2 етаж. Отварям вратата, която беше без патрон, виждам, че вратата на тоалетната е отворена и вътре свети и викам "кво става тук" като мисля, че е приятелят ми вътре и нещо се е развалила вратата. Обаче мозъка ми вече зацепва, че е нещо друго - правя още една крачка, виждам, че всички шкафове в кухнята са отворени и бегом навън щото незнам дали не са още вътре. ОБРАХА НИ. Р азвиках се ама няма кой да ме чуе. Обадих се на 112 и вече рева на глас и цялата треперя с бебето на ръцете. То милото и то се разрева. Излязох пред блока да чакам полицията и съм седнала на една пейка, рева и го кърмя. После чак като дойдоха се качих пак да видя  кво е положението - всичко с главата на долу. Изкарали всичко от шкафовете в двете спални. В хола и кухнята пораженията бяха по-малко. АМА НЕ СЕ ПОСВЕНИЛИ ИЗРОДИТЕ И В НА БЕБЕТО СКРИНА ДА РОВЯТ, ТА ДАЖЕ И В ЛЕГЛОТО МУ. ДА ИМ ИСЪХНАТ РЪЦЕТЕ ДАНО! Ходих после и куршум да ми леят.
Извинявайте, че ви натоварвам, ама съм много ядосана.

# 33
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Здравейте и от нас. Бебчо днес е по спокоен и аз имам време да се разпиша.
За ваксините - и мен ме страх, но ще слагам. Само се разбрахме с педиатъра да ги почнем от септември. Ще слагам Инфарикс. Такава беше на баткото и проблем не сме имали.
За ваничката - и ние сме с такава и от както направи месец си го къпем там. Удобно му е и на нас също Simple Smile.
Утре сме на лекар и ще докладвам как се движим и ще се консултирам с лекаря защо с такива залпове ака... Никой от вас не сподели същото та ми е леко притеснено. Освен това има пъпна херния, която според мен се е увеличила и много се притеснявам да не кажат операция.
Хубав ден от нас!

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 854
Малеее Нана, какъв ужас!!!! Много съжалявам! Ама само за разхвърляли или са откраднали нещо, Дрехи, пари,техника?

Мони, и Андреа ми беше с пъпна херния от много пищене, така и не се прибра и още си е така изпъкнало пъпчето. Не го мисля въобще, и ти не се тревожи излишно, мисля, че няма нищо страшно.

# 35
  • Мнения: 28
Виждам че комнтирате ваксините ние в петък ни биха парвия Пентаксим и допълнително Сомфлорикс ... като един ден потдържа малкия 38.6С и малко се кривеше но всичко мина и сега всичко е наред Simple Smile. Някой от вас сложил ли е Симфлорикс???????

# 36
  • Мнения: 46
Анито, откраднали са пари, бижута, един мой часовник две банкови карти и двете ми флашки!!! Е те пък за кво им са неразбрах. Верно, че едната е много хубава, но все пак...Попаднали са и на карти, в които нямах никви пари. Тази, в която имам си беше в мен. Но техниката всичката си стои. Явно много са бързали и са взимали само дребни неща освен парите. Пък и е посред бял ден - няма как да изнасят.

# 37
  • Мнения: 69
Eхее, Di, вече сте големи!!! Simple Smile Честита 3-та месечинка! Което ми напомня, че ние сме по ред на номерата Simple Smile А коликите да останат зад гърба ни вече... Че милата ми Сави току що се събуди с жален плач и пръцкане. Сега съм я гушнала и пиша с една ръка.

Какво кенгуру ползвате? Нашите са Бертони, ама май са голям боклук. Днес сложих бебките да видя как е и имах чувството, че се измъчват вътре. Може би това е нормалната "висяща" поза, но на мен ми беше неестествено.

Близначкова, отново избихте рибата!  smile3501 В колата има ли място за снахите и за сватята ти, че така е закопняла за пътувания!!!  Crazy

Иви, много ти е сладък бебчо Simple Smile С много хубава шапка е!

Днес направихме първия масаж  Flutter Е, не стояха като американските бебета от книжката, но мина добре - по бързата процедура. Малко гръбче, малко ръчички и крачета. Утре - повече Simple Smile

somebody, моите крака са ледени също, но в трите останали сезона. Сега се радвам на топлокръвие Simple Smile Как обличате бебетата нощем? Аз задължително слагам дълъг ръкав и чорапки. Но са по голи крачета. У нас е хладно нощем, аз самата спя с едно одеало, а доста често намятам и второ Simple Smile


Nana, какъв ужас! Сега прочетох и настръхнах! Посред бял ден!!! Отвратително преживяване! Дано се съвземеш, че е много неприятно усещането някой да е нахлул и ровил в дома ти.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 16:09 от KaterinkaM

# 38
  • Мнения: 27
Нана,това е ужасно! Най лошото е че си се уплашила и бебчо също..

За ваничката-наща е за новородено със стойка,но не е анатомична.Слагам възглавничка за вана и Еми си ляга на нея,много и е удобно.Но тая вана вече е малка и ще трябва нова...

Кате,Еми спи по боди къс ръкав и бермуди-по боси крачета.

# 39
  • Мнения: 69
... забравих да спомена бермудите Simple Smile Между другото къде продават тази дефицитна стока? Не мога да намеря бебешки бермудки от лека и тънка материя

# 40
  • Мнения: 46
Нана, преди години бяха разбили и нашия апартамент посред бял ден и напълно разбирам какво чувстваш, радвай се обаче, че не сте си били в къщи, че наскоро една приятелка си спинкала спокойно  пред ТВ-то, когато влезнали в тях... тя още не е на себе си! Много е гадно, сега е важно да се успокоиш за да не ти спре кърмата !!!
Катеринке, и моето кенгуро е бертони, вярно че не е нищо особено, но държи много правилно гръбчето на бебето, което е най-важно, само внимавай тези ленти, които отиват към врата ти, да НЕ минават под мишничките на бебките ти, защото ще им изтръпнат ръчичките! Иначе аз имам още две различни кенгура, но в нито едно от тях не стоят толкова стабилно, колкото в това на бертони  Peace иначе и аз мисля, че не е много естествена позата им, но може би нашите бебчета като са по-малки изглеждат по-странно там  newsm78
За обличането- през деня са или по памперс или по боди без/с къс ръкав, нощем-боди с късо ръкавче,чорапки и тънка пеленка, която обаче никога не си стои на мястото  Laughing. В нас е около 22-24 грдуса!

# 41
  • Мнения: 1 291
За снахичките винаги всичко ще е осигурено!Гледам красавици сме избрали.На всички казвам, че са вече резервирани младежите.

Raia тези снимки с линковете са с личен албум и не мога да ги отворя, но ще отида да търся в нашите албуми.

Ayas позна -това е Благовест и той каза , че се сеща за тебе Simple Smile Колко е малък света!

Днес ставаме на 2 месеца Simple Smile

Не мисля , че ще сложа тези ваксини без да се информирам за плюсовете и минусите.Пентаксима не причинява Аутизъм , а ваксината която е на годинка и нещо.Моята приятелка-детенцето й има проблеми сега и се налага да ходи на логопед и психолог точно заради същата ваксина,няма да може да кара колело, да си завързва обувките,да реди пъзели и т.н.

Di, значи ни водите с 1 месец. Честито на малките шушулки Simple Smile  bouquet

# 42
  • Мнения: 456
На нас пентаксима ще ни го бият през август (на 20-ти). Като гледам че на по-големите бебчовци от нас ще ги бият през септември леко се попретесних въпреки че имам пълно доверие на педиатърката ни. И ние сме купили и трите пентаксима, че педи каза че е важно да са от една серия. Отлежават в хладилника.
За облеклото през деня сме с боди с къс или с дълъг ръкав и с голи крачета, а вечер сме пак с боди но от типа който е с ританки и с    дълго ръкавче. Нашия не търпи одеало или нещо подобно върху себе си и затова така до докарвам, че през ноща доста захладнява вкъщи. И аз се завивам до ушите с чаршафа.

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте майчета Simple Smile

Най-накрая да се добера до компа с две свободни ръце Simple Smile
Моя младеж не е от поспаливите, но не мога да се оплача от него. Малко го мъчат колики все още, ама се справяме. Притеснява ме само заспиването му - на ръце или на корема ми. Моля мамите с повече опит да дадат мнение дали няма много да се разглези така и как да се отучваме. На мен все още не ми пречи, но се притеснявам от лоши навици за в бъдеще.
Иначе е на смесено хранене, защото не ми стига кърмата, но се старая - пия чайове (лактогонн) и мноого вода.
За съжаление не се разминахме и с обрива по лицето и ръцете. Май ще се окаже само от топлото, но за сега се мажем с едни мехлеми, за да мине и да му сложим втората хепатитна ваксина.
В събота сме се записали за чиста молитва в черквата, в която се венчахме с баща му (Покров богородичен) и съм много щастлива, защото свещеника е страхотен. Погачата ще правим следващата неделя.
Моето сладурче се събуди, така че до после. Поздрави и честито на месечинките Simple Smile

# 44
  • Мнения: 46
Близначкова, честито и на вас!
Трябва да си направим май една близнашка среща, гледам че нямаме проблеми с излизането....пък защо не и на всички софийски юнчета, само трябва да изберем ден през седмицата, и някой неизвестен парк за да ни побере всичките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт