Слънце весело пече, расте си ЮНСКОТО дете! Тема №86

  • 13 408
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 753
Кате, бермудки съм купувала от Вис Виталис и много ми харесват както и гащи-памперс /да покрият памперса/ от памук.

Май проджирках бебо с диня Sad Накой правил ли е това от диня или друг плод на бебчето си?

Шушко чак преля памперса и то бая течно...сега ще трябва да го запичам. а се чудя защо е неспокоен днес newsm78

# 46
  • Мнения: 1 291
Примерно Борисовата градина Peace

Моля ви само да не е тази събота-че тогава е предвидена Мусалата,пък и ще е 38 градуса

# 47
  • Мнения: 69
ayas, при нас от диня няма такъв ефект

Близначкова, честити 2 месеца!!!! Живи, здрави и все така хубави! Simple Smile

Аз май няма да сколасам за Борисовата градина. За там трябва да съм с колата и с количката в нея, а тя се побира с 300 зора на предната седалка. Ще си е цяло приключение.

Моите моми определено имат предпочитания към дрехите ми - имам една жълта рокля, която не мога да смогна да пера. Като съм с нея - винаги повръщат отгоре й Simple Smile

# 48
  • Мнения: 136
И аз ям много диня, а лош ефект от нея не съм забелязвала.

Аз не съм шофирала от април месец, а така ми се кара кола...Само че не смея още да кача малкия на нея или поне не без баща му да е с нас. Мисля другата седмица да направя няколко кръгчета на квартала, ама самичка, че язък за месечните вноски по возилото, които само ми объркват бюджета...


# 49
  • Мнения: 46
За мен няма никакво значение къде ще бъде срещата, само предпочитам деня да е през седмицата, че иначе са пълни парковете! Аз побирам количката в колата на мама/рено туинго/, като пусна задната облегалка, слягам количката легнала в/у цялата седалка+багажника и слагам децата в количката, това ми е единствения вариант за сега  Laughing но пак е нещо!

# 50
  • Мнения: 168
Здравейте мамчета  Simple Smile!
Не съм писала скоро,но днес искам да се отчета след консултацията.Вчера станахме на два месеца   Simple Smile.За един месец сме качили 700 гр и вече сме 5080кг.и сме пораснали с 3,5см.Виждам че сте обсъждали и ваксините,след толкова изчетена информация и толкова противоречиви мнения и притеснения,ние все пак решихме и бихме Пентаксим.Сега остава да се молим всичко да е наред  Peace

И ние сме на смесено хранене ,като повече се кърмим и от време на време дохранваме.Нашия педиатър днес ни каза да започваме сокове  Shocked ,но аз естествено не смятам да давам.По този въпрос искам да попитам вас кога мислите да захранвате и с какво?
На Емма пъпчето също е изхвръкнало та се налагаше да носим лепенки за пъпна херния,но аз със всичкия си акъл днес забравих да попитам доктора дали е необходимо още да го правим/за следващата консултация май ще трябва да си записвам  вече newsm78/.
За обличането - слагам и едно боди без ръкав през деня и едни чорапки ако е по - хладно,а вечер спи по боди с къс ръкав ,чорапи и тънка пеленка.
Нана това което ви се е случило е ужасно,но ти не се притеснявай ,сега е важно ти и бебчо да сте спокойни  Hug.
Спрях всички капки против колики ,заради запека ,но забелязвам че и с тях и без тях все тая.Емма си е спокойна с изключение на вечерта ,най вече като се храни - реве, дърпа се но това като суче от мен ,а ако й дам от шише няма проблеми,немога да си го обясня това  newsm78 .Иначе си спи , яде ,усмихва се -вече и с глас, гука си  Heart Eyes.


Разгледах албумчетата - е няма спор нашите бебчета са си най - сладки  newsm03
Малката се събуди ,ще се храним и бягаме на разходка,че вкъщи не се стои -голяма жега.
 Hug на всички мъничета .

# 51
  • София
  • Мнения: 2 658
nina/b], ужас мила, потресох се. Дано да си получат заслуженото.

за обличането нощем, не ги ли обличате много тия деца? Марти денонощно е само по боди с къс ръкав и памперс.

Moni и двете ми деца са акали под голямо налягане. Даже Габи много често си наакваше бодито страхотно. Това е заради многото газове.

# 52
  • Мнения: 46
Благодаря ви момичета за милите думи.
Ицко също го обличам само по боди с къс или без ръкав, включително и през нощта.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Nana съжалявам за случилото се. Направо е ужасно.
Ние също сме само по боди с къс ръкав, а понякога слагам и чорапки, защото в парка където я извеждам стоим под доста дебела сянка и ме е страх да не изтине като спи. Нощно време също спим само по боди.
Благодаря на всички които се включиха с отговори за ваничката.  Hug Тази вечер ще пробваме.
Гъди това, че се обикалят три къщи след молитвата аз го научих вчера. Това се правело за да може като порасне да я искат от повече места.

# 54
  • София
  • Мнения: 6
Нана  това е ужасно, дано всичко е наред. Тия хора са срам за обществото, важното че  не са били там да ти изкарат акъла. Дано сега си поуспокоена.
Исках да ви кажа, че днес моята колежка  Бояна с която работех в една стая преди да изляза болничен, е родила момиченце- с размери 3,360кг. и 50 см. Раждането е било секцио поради седалищното разположение на бебчо.
Изненадата бе че е харесала нашето име, та вече имаме още една Калина да и  е жива и здрава. В момента е в Тина Киркова, в събота ще мина да я видя милата и да се запозная с новата госпожица.  Hug Ох наближава погачата дали ще се справя с питката това е въпроса? ooooh! Дайте кураж мили мами и идеи за трапеза, че около 10-12 дами чакам да ги гостя подобава  както трябва.

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 00:25 от takanat

# 55
  • Мнения: 310
nana -кураж ,неприятно  е доста.

Михайлова и при вас ще стане,знам ти си упорита.


Gydelichkova ,страшно ми беше да карам с бебчо все едно за първи път се качвам така се чувствах.

Днес без да искаме си направихме Варненска среща.Беше СУПЕР. Joy ХАЙДЕ ВАРНЕНКИ ДА СИ НАПРАВИМ СРЕЩА В МОРСКАТАnewsm78

# 56
  • Мнения: 1 291
Лесно ви е на вас варненки-имате си морска и срещите са там, а ние имаме хиляда парка и е трудно да се разерем в кои да се срещнем.
Пък и с тези жеги..
Добре и аз пасувам къде ще е точно,може да направим анкета Simple Smile)
Купихме си книга-"Близо до бебето"-да видим како ще науча от нея.

Открих че ако дам биберон заспиват много по -лесно.
Днес Ерик е неразположен,цял ден буйства, а Макси май е със запек,цял ден няма ако, а голям напън настава.
Може ли нещо да ме посъветвате за запек?

# 57
  • Мнения: 46
Близначкова, преди за запек давах 3 мл от едно много вълшебно сиропче-Лактулоза Мип, дава се без рецепта  Peace А пък и е вкусно-децата го харесват! И е нежно към стомахчетата, не ги "разтоварва" точно на мига, действа някъде около 12 часа! Това само при положение, че съм пробвала с масажче и не е акало бебето повече от 12 часа! Масажче правя, като намажа коремчето със зехтинче и натискам леко с въртеливи движения по посока на часовниковата стрлка, тва стимулира перисталтиката и почти винаги има ефект  Peace

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 21:43 от *Di*

# 58
  • София
  • Мнения: 590
Di, честити месечинки на юнаците  Hug

nana, и на нас ни се беше случило същото, чувствах се като изнасилена и омърсена (не че съм била, де). Обикновено следят новодомците гадовете.

# 59
  • Мнения: 168
Близначкова и ние сме така на 3-4 дена един път акаме, ама акаме  Rolling Eyes.Ди ти е писала вече за масажчето ,можеш и гимнастика с крачената и ако и това не действа,Лактулоза можеш да изпиеш 1 суп.лъжица,ако и така не стане тогава на бебчо - 5 мл от сиропчето Peace.

Общи условия

Активация на акаунт