Какво давате на децата си за следобедна закуска?

  • 22 302
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 318
Плод или фреш, нищо друго Naughty Вечеря в 20.00

# 46
  • Мнения: 145
Плод или фреш, нищо друго Naughty Вечеря в 20.00

Да де, ама като навън другите майки дават на децата си и солети и пуканки и какви ли още не неща... как да я спра да не иска...? Няма оправия, децата ни ще се тъпчат с боклуци! И да ви кажа ли, сега се замислих, защо да го лишавам и да забранявам... после като порасне само ще се нахвърли на тях и си мисля, че тогава ще е по-зле. Защото именно в пубертета децата напълняват хранейки се не здравословно... #Crazy

# 47
  • Мнения: 8 242
Плод или фреш, нищо друго Naughty Вечеря в 20.00

Да де, ама като навън другите майки дават на децата си и солети и пуканки и какви ли още не неща... как да я спра да не иска...? Няма оправия, децата ни ще се тъпчат с боклуци! И да ви кажа ли, сега се замислих, защо да го лишавам и да забранявам... после като порасне само ще се нахвърли на тях и си мисля, че тогава ще е по-зле. Защото именно в пубертета децата напълняват хранейки се не здравословно... #Crazy

Дам.. другите майки дават, а моя син не иска Simple Smile Ако му дадат нещо - ми го носи на мен  Crazy
Просто така е научен.. И не забранявам.. просто никога не съм разрешавала (демек купувала), за да се налага после да го отучвам Simple Smile
И наистина се надявам точно като стане в съзнателна възраст.. да има изградени някакви навици, които да го спират точно от нахвърлянето на подобни глупости..
Ако сега не му ги създам тези навици - после тепърва да поправям грешните - не мисля, че би било по-лесно..

# 48
  • Мнения: 145
Не знам... вече наистина се чудя кое е правилно и кое не...? Моето не мога да го науча да НЕ яде солети и пуканки, защото много ги харесва... просто и дума не може да да стане да ми го даде на мен...!!!

# 49
  • Мнения: 8 242
Не знам... вече наистина се чудя кое е правилно и кое не...? Моето не мога да го науча да НЕ яде солети и пуканки, защото много ги харесва... просто и дума не може да да стане да ми го даде на мен...!!!
Е то късно вече Simple Smile Много от рано сте се запознали с тези "залъгалки" Simple Smile

# 50
  • Мнения: 14 654
Плод или фреш, нищо друго Naughty Вечеря в 20.00


Фреш за следобедна закуска? Това не е никаква закуска, най-много да му повредиш стомаха.
jabka_28, давай си му пуканки(без палмово масло) и солети(от тези без сол), но гледай да не яде зрънчо, хрупанки и чипс, не може съвсем нищо вредно да не му се даде.

# 51
  • Мнения: 1 567
Ще съм благодарна на всеки който изкаже мнение! Или ми даде съвет или рецепта за нещо за следобедна закуска!

Давам плод, според сезона. Давам дом. приготвен кекс, баница, сладкиш (абе каквото съм направила). Ако нямам нещо подобно в къщи, от фурната купувам геврек или козуначена кифла. Обикновени бисквити или бисквитки със шоколад (любими са й).
Кисело мляко. Филия със масло и сирене. (също много любимо)

Не давам пакетирани кроасани, зрънчо, хрупанки и от сорта. Не нося и не купувам. Като цяло не одобрявам зобенето на храна по градинките. Закусва се/храни се в къщи и след това се излиза. Със себе си нося шишенце в вода.

# 52
  • Мнения: 2 309
На възрастта на твоето дете, моето ядеше следобед плодове на корем. Стигаха й без проблем до вечерята, която винаги е около 18:30 - 19:00. До ден днешен е така. Никога не давам плод след друго хранене като десерт.

Иначе и моето дете се изкушава като гледа навън другите да ядат. Когато много прискърцва / и като по-малка и сега/ й купувам обикновени солети, пуканки или сок. Никога не съм й купувала зрънчо, чипс или пр. и с времето свикна и да не ми иска. Постепенно с  непрекъснатите ни разговори на тема хранене свикна кое е полезно и кое - не. Единственото й голямо изкушение е шоколада.

Между другото аз нямам против тестените храни. Естествено с мярка. И аз и детето ми обичаме козунаци, кифли, баница, хляб. Структурата ни е такава, че и двете не пълнеем от тях.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Мляко или плодове.Моята пък до скоро отказваше като я почерпят нещо,а като се научи да говори казваше"не обичам"без да го е кусвала изобщо. Laughing
Вече е голяма и си хапва и други нещица,но пак си наблягаме на плодовете.

# 54
  • Мнения: 857
На ващата възраст на дъщеря ми за следобедна закуска давах само плодове. Сега давам пак плодове, кисело мляко или бисквити, случва се понякога и да развалим дисциплината със сладолед.

# 55
  • Мнения: 145
Момичета като гледам май тенденцията е да се дават плодове... вчера така направих и на вечеря си яде много добре, въпреки, че по принцип ние вечеряме малко по-късно към 20 часа. Е, дадох и след обед и едно малко парче от тутманика от грис, ама не беше много въодушевена, като видя динята и просто настръхна  Joy изяде сигурно две големи парчета ... и после 1/4 ябълка!

# 56
  • Мнения: 2 309
 Grinning браво. Сетих се една случка, когато дъщеря ми беше на 1 г. и 3 мес. Запознахме се в парка с една майка с момченце горе-долу на същата възраст. Добре играеха децата и всеки ден се засичахме. Жената още с идването купуваше пакет Зрънчо и го слагаше отворен на пейката. Нейното дете нон-стоп набиваше. За съжаление и мойто с неистовия интерес към нещо забранено. Адски много се дразнех, но не можех нищо да й кажа. Имаше вариант да я избягвам, но пък децата много се харесваха и търсеха. Та, започнах всеки ден да влача някакъв нарязан плод навън. Беше сезона на прасковите, пъпешите и пр. Белех и режех в една кутия, взимах и повече вилички. Тя, както твърдеше, че сина й не поглеждал плод, се изуми като го видя как нагъва. След 2-3 дена започна и тя да носи. постепенно спря и да купува боклуци.

# 57
  • Мнения: 65
Аз давам плодово мляко или плод - банан, диня, пъпеш - според сезона. Е, понякога и прегрешаваме с кексче или вафла - но рядко...

# 58
  • Мнения: 3 521
За следобедна закуска - кисело мляко и "засищащи" плодове - банан, кайсия, пъпеш. Ако реши, че е мнооого гладна - слагам 3-4 лъжици овесени ядки в млякото.
Вечеря в 19-19.15 ч.

п.п. Сетих се, че между година и половина и две и половина обичаше да пие "шейк" - прясно мляко, банан, 2-3 ягоди или парче праскова за аромат и 2-3 бебешки бисквити се пасират и сервират подобаващо в чашка със сламка Laughing.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
На година и 7 месеца - каша. Сега - каквото имам под ръка.

Общи условия

Активация на акаунт