Какво давате на децата си за следобедна закуска?

  • 22 324
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 940
Обикновено плод.
Идеи за две любими наши  напитки -  студено пастьоризирано мляко, някакъв плод, две лъжици фини овесени ядки и малко мед ги разбивам малко с пасатора. Иво го обожава, както и това - обелени домати, магданоз, сок от лимон и буквално капки зехтин разбити. И двете се предлагат студени,  без никакво предварително топлинно обработване.

# 61
  • Мнения: 2 478
И аз предлагам предимно плодове.
Овесените ядки във всякакви вариации давам сутрин, а следобяд нещо по-леко. Към плодовете често добавям 2-3 бисквити, кисело мляко. Правя му грис с мляко, домашни кремове, бисквитена торта (рядко), мляко с ориз.
Кроасан съм давал веднъж, защото нямаше как.
Вкъщи вечерята също е след 20ч.

# 62
  • Мнения: 579
Плодове,кисело мляко,понякога си дояжда манджата от обяда.
И аз понякога давам сладко,но домашно приготвено или от детската кухня.

# 63
  • Мнения: 4
probvai s tova da si kupi6 gotvarska kniga za detski vkusotii ima mn recepti a i ne trqbva da si velik v kuhnqta za da gi napravi6

# 64
  • Мнения: 145
Oooo рецепти много имам, аз от малка съм си ги колекционирала всякави виове и сега съм си ги раздели, поне за кулинарията си ме бива, ама за следобед е зор... Сега отново сме болни и наблягаме на киселото мляко и плодовете и да ви кажа, много съм доволна...
Само ще видим, дали като оздравее ще иска пак да ги яде Simple Smile Много е капризна, а и си иска сладичкото... Tired
Дано като порасне още малко и ме слуша повече, а и може на яслата да с научи да пде всичко  Thinking

# 65
  • Мнения: 11 607
Плодове или филия с нещо - лютеница напр.....Но общо взето късно стават, късно закусват, от там и обяда...после играят на вън и докато се усетят - станало вечер.

# 66
  • Мнения: 1 761
Синът ми обикновено си казва какво иска да яде, а аз съм либерална и му давам каквото му се яде.
Обожава ябълки,нарязани на по-малки парчета,морковче,вчера поиска банан,днес кисело мляко и бисквити.
Шоколад яде веднъж месечно-не иска,а аз не забранявам.Мисля си,че организма сам показва от какво има нужда.
Тестено давам,защото децата имат нужда от него,нали растат,все отнякъде трябва да имат въглехидрати.
Вчерашната закуска беше......пиле с ориз.Сандвичите с шунка не ги пожела,на обяд изяде една палачинка и изпи две плодови млека.Шоколадовото мляко го плюе.Преди няколко дни ни видя да пием чай с баща му и той поиска.

У дома сме на диета,купувам предимно продукти,които са полезни.Забранени храни няма,но тези,които не са толкова полезни са сведени до минимум-безалкохолно газирано не купувам,освен,ако няма да имаме гости,свинско не купувам,мазни сирена и кашкавали също.Пълна съм с плодове и зеленчуци и всякакви кисели млека,прясното и него спряхме да го пием.Всеки ден правя салата и пека месо.
Вечер пием зелен чай,за сега на всички ни ни харесва.

Преди няколко дни сина ми отказа шоколад от друго дете.Явно вече има навици,създадени без да съм го била или гонила с чинията,за да яде.

# 67
  • Мнения: X
Когато бързам - млечно десертче от готовите - данонино, данет, плодово мляко, крем карамел.
Когато не бързам - пак кремче, но домашно, бисквитена торта, мюсли или нескуик с прясно мляко, корнфлейкс. В кремчетата е и единственият начин да й вмъкна някакъв пасиран плод, защото иначе не ще да опита плодове.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 14:41 от Анонимен

# 68
  • Мнения: 6 634
Сандвич и плодове.

# 69
  • Мнения: 1 879
Сега през лятото давам плод със сирене и малко хляб, но обикновено не ядат хляба, а и аз не настоявам. Иначе в другите сезони филия с лютеница и сирене, или пастет, само с масло и шарена сол, може кремче или кисело мляко с мед.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Все си мисля , че за възрастта , която цитира авторката , най-подходящо е някакъв млечен десерт. И заради нуждята от мляко , и заради необходимостта от въглехидрати. Аз лично не мисля , че моето дете ще може да се засити само с плодове и да изкара до вечерята , колкото и рано да е тя. Ако  яде само плод , много ясно , че ще налита на солетите и чипсовете на другите деца.
 Давам млечен крем , грис , мляко с овесени ядки , кисело мляко с бисквита и после плод. Филийки , кексове и разни други теста не давам.  Има време да се тъпче с дюнери и тостери.

# 71
  • Мнения: 46 580
Все си мисля , че за възрастта , която цитира авторката , най-подходящо е някакъв млечен десерт. И заради нуждята от мляко , и заради необходимостта от въглехидрати ...

Млечните десерти са сладки, а поне за моето дете не исках да яде подсладени храни.
Въглехидрати достатъчно, мляко и сирене, масло има в комбинациите с ядки, кус кус, грис ...
А и обикновено децата пият отделно мляко, дъщеря ми изпиваше 1 литър, отделно ядеше кисело мляко понякога за следобедна, повече от достатъчно Simple Smile

# 72
  • Мнения: 145
Все си мисля , че за възрастта , която цитира авторката , най-подходящо е някакъв млечен десерт. И заради нуждята от мляко , и заради необходимостта от въглехидрати ...

Млечните десерти са сладки, а поне за моето дете не исках да яде подсладени храни.
Въглехидрати достатъчно, мляко и сирене, масло има в комбинациите с ядки, кус кус, грис ...
А и обикновено децата пият отделно мляко, дъщеря ми изпиваше 1 литър, отделно ядеше кисело мляко понякога за следобедна, повече от достатъчно Simple Smile
Моята обаче не иска да пие прясно мляко и да яде храните с него ...  newsm78 newsm78 не знам и как да я накрам да го хареса... просто и се повдига! Не иска и яйца .

# 73
  • Мнения: 948
Предимно плод или млечен десерт.Сега през лятото пие много студено прясно мляко с Нескуик банан. Peace

# 74
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Най-често плодове или кисело мляко. Понякога сам си иска кус-кус или филийка.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт