Какво давате на децата си за следобедна закуска?

  • 22 324
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мами! Дъщеря ми е на 1 год. и 7 месеца и до сега винаги за следобедна закуска съм и давала нещо сладичко, било то кисел (по-ранна възраст), било то биксквитка или кроасан, дори някога пастичка... Но сега чувам упреци, та се чудя как е при вас! Все пак сутрин, обед и вечеря не яде сладко, не може ли поне следобед да си хапне малко...?
Ще съм благодарна на всеки който изкаже мнение! Или ми даде съвет или рецепта за нещо за следобедна закуска!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давам плодове.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 887
Аз винаги съм избягвала и избягвам пакетираните храни,освен ако това не е наложително,примерно сме навън.
Децата ми са по-големички,но на възрастта на твоето съм давала кисело мляко с овесени ядки,кисело мляко с бисквитки,нещо домашно приготвено,като например баничка.Просто тогава не се наяждаха само с плод следобяд.А сега вече за следобедна закуска ядат плод.

# 3
  • Мнения: 145
Аз също давам плодове, забравих да кажа, но след закуската... Не мисля че само с плодове ще изкара от 4 следобед, но 8 и30 вечерта..? Баничка домашна не иска, но виж тези от магазина ги харесва  Wink не знам защо?
Мляко с бисквити и кеск също яде, но ако го яде 2 дена и на 3-я не иска  Sunglasses

# 4
  • София
  • Мнения: 9 887
Не забравяй,че точно сега възпитаваш хранителните и вкусови навици у детето си.Леко и без насилване предлагай,но ограничи до минимум пакетираните храни.
Моите деца от 5месечна възраст някъде ,та до ден днешен,ядат долу горе по едно и също време на деня.и вечерята им никога не е след 19ч.

# 5
  • Мнения: 145
Не забравяй,че точно сега възпитаваш хранителните и вкусови навици у детето си.Леко и без насилване предлагай,но ограничи до минимум пакетираните храни.
Моите деца от 5месечна възраст някъде ,та до ден днешен,ядат долу горе по едно и също време на деня.и вечерята им никога не е след 19ч.
Лелеее това за вечерята не го знаех... Ами ние в 19 часа сме още на вън и дума не дава да се каже да прибиране, май вече съм я отървала  newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм противник на тестените закуски. Моята дъщеря беше злояда до 3 години. И аз с целият си акъл я тъпчех с тестено, защото това похапваше, създадох и грешни вкусови качества, за които сега си блъскам главата. И все пак от известно време я научих, че плодовете са полезни, но всичко все още е под мой контрол. Сигурна съм, че ако я оставя сама да избере между баничка или плод за следобедна закуска ще избере баничката.

# 7
  • Мнения: 79
аз давам различни неща - различни видове филийки, тестени закуски, различни видове макарони и юфки, кифли, кроасани, банички, понякога само млека /различни плодови/, кремове и кисели не яде от много малък - изобщо не ги харесва. плодове приема почти през целия ден. преценила съм че по-добре да е сит когато излизаме навън /за да не иска да му купувам чипсове, солети, зрънчовци и пр./ да има досататачно енергия за изразхосване /а той и да яде и да не яде е еднакво енергичен, не спира по цял ден/. ние също не ядеме след 19.30 като вечер гледам да хапваме по-леки храни супи и салати. ако давам месо на вечеря не давам супа. старя се да не му тежи на стомаха нощем.   

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много са редки случаите, в които сме вечеряли след 19.30. То не е полезно да се яде по късно.

# 9
  • Мнения: 145
При нас пък, колкото и да е сита като излизаме все иска дъвчящи бонбони или солети или пуканки, като гледа че другите ядат, как да не и се прииска? А съвети вече избягвам да давам на мамите отвън, защото ми казаха, че всеки си гледал детето както иска...
За вечерята ще се постарая да я изместя по-напред, но дали ще се получи...? Разбира ме като и говоря, ама не всичко, само това което я засяга, все пак и е малка! Но си обещавам, че като порасне и почне да разбира всичко, ще има режим  Laughing
До сега съм пробвала с макарони, ама не ги иска, а юфка не съм правила  newsm78, може би защото аз не я ям... Но забелявам, че закуски или осн. ястия с прясно мляко не иска... Да не говорим, че не го и пие...  Rolling Eyes Просто и се повдига!

# 10
  • Мнения: 4 717
сутрин и след обед гледам да пробутам йогурт, понеже отказа да яде/пие друго мляко
давам го с кроасан, бисквити или нескуик
понякога пека пица, за да не й втръсва от сладкото, макарони, кисели, кремчета и подобни не близва
плодове задължително всеки ден

# 11
  • Мнения: 145
сутрин и след обед гледам да пробутам йогурт, понеже отказа да яде/пие друго мляко
давам го с кроасан, бисквити или нескуик
понякога пека пица, за да не й втръсва от сладкото, макарони, кисели, кремчета и подобни не близва
плодове задължително всеки ден
На колко е години? Питам заради Нескуика? От кога може да се дава и полезен ли е?

# 12
  • Мнения: 4 533
Жабка_28, може за закуска да й даваш плодове и кисело мляко, след това да вечеряте по-раничко и СЛЕД това да излизате. Ние така правим. Вечеряме в 19:00 и след това сме навън поне докъм 21:00. Аз лично не мога да си представя да си поведа децата навън в 5-6 следобед, в най-големите жеги.

# 13
  • Мнения: 46 580
Гледах само да не е тестено и сладко.


1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда.
11.Тиква.
12.Плодова салата.
13.Плод.
14.Кисело мляко с бисквити.
15.Кисело мляко с пасиран плод.
16.Натурално кисело мляко

Вечеряше в 20 ч. (манджа или супа), лягаше си в 24 ч., като преди сън изпиваше голямо количество Нестле джуниър.

# 14
  • Мнения: 79
и ние от месец вече излизаме след като вечеряме. даже последните 2 дни не съм го изкарвала следобяда защото и след 19.00 беше много топло, аз съм и бременна и не се чувствам в кондиция в жегата да тичам след него.

някой беше писал за нескуик, мисля че може да се дава след 3-тата година. на като всяко нещо веки, преценява кога да го даде.

Общи условия

Активация на акаунт