Какво давате на децата си за следобедна закуска?

  • 22 364
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
На вашата възраст следобедната закуска не се различаваше много от сутрешната. Гледах най-често да давам плод - суров или намачкан варен.

# 16
  • Мнения: 145
Не се сърди, човече Дай рецепта за този тутманик от грис Simple Smile Звучи ми многооо примамливо. Аз бях правила баница от фиде, ама ми излезе много скъпо и не потворих  #Crazy
Ще се радвам да видя, какъв е този тутманик   chef

# 17
  • Мнения: 514
Хапва плод, или филийка с нещо солено и много зеленчуци - розови домати например. Задължително е вечерял преди 19 ч.

# 18
  • Мнения: 46 653
Не се сърди, човече Дай рецепта за този тутманик от грис Simple Smile ...

На самата опаковка има рецепти. Тази със захар и орехи я промених, вместо тях - сирене  Simple Smile
Съжалявам, че я намам под ръка, но детето е ваканция и не съм купувала скоро пакет Laughing

# 19
  • Мнения: 145
Не се сърди, човече Дай рецепта за този тутманик от грис Simple Smile ...

На самата опаковка има рецепти. Тази със захар и орехи я промених, вместо тях - сирене  Simple Smile
Съжалявам, че я намам под ръка, но детето е ваканция и не съм купувала скоро пакет Laughing
Е то дали ще го намеря този грис с рецепти...? Трябва да се поогледам в магазина  Rolling Eyes

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само плодове. Избягвам всякакви пакетирани храни. Тестени и сладки храни, както и мляко- гледам поне да са в малки количества, защото ги обичат. Ако кажат, че са гладни- мажа филии с мед и масло.
Опитвам се да ги храня здравословно, на 8 и 5 год. са.

# 21
  • Мнения: 4 292
 Давам предимно плодове и млека.
Най-често банан, бисквитки,плодови млека, кроасан без пълнеж, сок задължително пие.
 и аз съм затруднена всеки ден да измислям,ако питам него все ще е нещо шоколадово.

# 22
  • Мнения: 8 242
Много са редки случаите, в които сме вечеряли след 19.30. То не е полезно да се яде по късно.
Мда.. Особено ако си ляга в 12-1 през нощта .. Озверява като вълк, ако е ял чак в 19..

А по темата - на вашата възраст не ядеше хляб изобщо, да не говорим за закуски - още не ги харесва.. Никога не съм купувала нищо пакетирано от магазина.

Следобедната закуска съм давала винаги вариации на сутрешната - Не се сърди човече много хубаво ги е написала:hug:

# 23
  • Мнения: 2 090
На възрастта на твоете дете следобяд давах на сина си натурално кисело мляко с бисквити,плодово кисело мляко или плодове.
Сега не иска яде нищо да яде следобяд Rolling Eyes,само прясно мляко пие.

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Аз обикновенно давам кисело мляко с плод, кис.мляко с плод и овесени ядки, кис.мляко със стафиди и овесени ядки, само плодове - като плодова салата (банан, ябълка, нектарина, пъпеш, череши, ... каквото имам ). Моят син обича плодове, не обича тестени храни - хапва 1-2 залъка и не иска повече. От много скоро започнах да давам филийка с нещо - кашкавал, сирене, пастет, лютеница и плодово кис.мляко за пиене.

Зимата вечеря в 19ч и си ляга в 21ч. Но лятото сме по-дълго навън и вечеряме около 20ч.
Аз лично съм против кроасани, сухи пасти, баници и други подобни.
И освен това смятам, че режим се прави от много ранна детска възраст, а не като порасне.... тогава вече момента за формиране на вкусови навици и режим е загубен и въвеждането им е много трудно. Моят син се храни и ляга по едно и също време от както е започнал да яде с лъжичка.

# 25
  • Мнения: 2 123
Винаги плод. Бабите обаче тайно бутат банички и кексчета по неизвестни за мен причини  #Cussing out
Даже миналата седмица, във вихъра на лятото, майка ми му направила кремче на д-р Йоткер  Sick... на въпроса ми защо, след като в къщи има два вида плод, не получих отговор въобще....
но си трая, защото след като ми гледат детето и завися от тях - това е положението

Вечеря към 19 - 19 .30 и си ляга в 21, 21.30

# 26
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 422

И аз, още от бебе си знае, че като е при мен следобед се яде плод, рядко нещо друго.

# 27
  • Мнения: 1 437
Мляко и плодове

# 28
  • Мнения: 5 393
Кисело мляко, плодове, бисквити. Отделно си гризе солети, по един сладолед сега в горещините.

# 29
  • Мнения: 11 830
И аз само плодове!! Евентуално фреш. Но вечеряме рано!

Общи условия

Активация на акаунт