Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 45-та тема

  • 91 133
  • 665
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 718
Прекрасни неща, както винаги Hug
Едни скромни гъби с масло и копър от мен

# 646
  • Мнения: 22 867
.......И най-важното е, че и на следващия ден е вкусна.

Да, това го установих и аз, затова не можах да реша топла или студена ми е по-вкусна. И май по-добре да не развалям рецептата, така си е добре баничката.

Едни мои жалки опити с цел да накарам дребните да хапнат зеленчуци, ама без успех - доматите и краставичките останаха. Ще трябва да изкарам курс по художествена изработка на сандвичи при Medora, та дано има някакъв резултат. Grinning




 

# 647
  • Мнения: 307
О, Lindita, обожавам такива неща... Кажи ми моля те как правиш спагетите.  Praynig

Аз правих Леща чорба и една салатка по спомен от детството ми - Салата с пушено пиле.

 

# 648
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Zaika baika, благодаря ти, аз рецептата съм я давала много пъти, защото мидите ги приготвяме почти винаги със спагети.
Значи трябват ти миди, които слагаш в тенджера с капак заедно с нарязани скилидки чесън, бяло вино и нарязан магданоз на умерен огън докато се отворят черупките, става много бързо, не повече от 10 на минути.Вадиш мидите, като прецеждаш водата през тънка цедка която е останала в тенджерата от варенето.Отделяш в чаша.
В тиган запържваш в 2 лъжици зехтин три скилидки чесън смляни, прибавяш отворилите се миди с черупките, сол, пипер,може и лют червен пипер, прецедената вода от варенето, половин чаша бяло вино и накълцан магданоз, готвиш на умерено силен огън, докато започнат да се отделят мидите от черупките изцяло.Изваждаш ги, като ако искаш си остави няколко и вътре.
Пастата я вариш в осолена вода, като гледаш да не я превариш, като стане готова, я прехвърляш е тигана с мидите и хубаво бъркаш да се смешат спагетите със соса и ароматите на слаб огън за около 2 или 3 минути.
Разсипваш в чиии и отгоре ръсиш с магданоз по желание  chef

# 649
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Благодаря за оценката ти,Лабрекс, smile3525 ,но мисля,че и твоите гъбки са страхотни.... Но,ако обещаеш,че ще направиш от онези великолепни шоколадови изкушения,аз ще спретна някой и друг сандвич за твоите лакомници ...

# 650
  • Мнения: 3 050
бутерки

# 651
  • Мнения: 769
Прекрасни ястия сте сътворили всички  Hug

Днес....ванилови мъфини със шоколадови парченца



# 652
  • Мнения: 7 420
  Nordina,без малко  да не ми се отворят мъфините ти....Но се отвориха!МНого са хубави Grinning
 iguanka,чудни бутерки,семпли и апетитни! Simple Smile
 zaika baika,бих опитала от чорбата и салатката ти! Wink
 labrex,много примамливо изглежда баницата!Поздравления и на Кадриеbouquet

# 653
  • Мнения: 3 050
селма, благодаря  Hug
като заседна в готварските теми и отива цяла вечер  Crazy много е интересно тук! Възхищавам ви се  Hug
прочетох последните страници и имам малко въпроси, дано не ви преча  Hug
ясмина, коя е рецептата за тези хубави `динени резенчета на ксения` ?
дес, коя е рецептата за добружанките ти - станали са страхотни!
от последните страници видях една паста - макарони с лютеница, кашкавал и подобни ( забравих на кого) - много вкусно изглежда и по описанието се е изяла бързо  Mr. Green
благодаря ви

# 654
  • Мнения: 7 420


Ясмина, някъде четох, че има селекционирани дини без семки, твоите резенчета явно са от тях.  Grinning Чудесно изглеждат!  bouquet
Да има ,аз само такива дини купувам. Simple Smile
   За пръв път чувам за такива дини.Мнооооого искам да срещна поне една такава!  Yum  Yum  Yum

# 655
  • Мнения: 7 420
  Пеп-40,страхотно меню си представила отново!Гледам и се облизвам! Crazy Party
  Надето,перуанската супичка е супер! newsm10

Цитат
като заседна в готварските теми и отива цяла вечер   много е интересно тук! Възхищавам ви се   
    Мда....И аз съм така! Laughing Hug

# 656
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
iguanka заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=417086.0

# 657
  • Мнения: 1 777
Това е от петък.

# 658
  • Мнения: 1 914
Тази вечер на бързо миш маш и постна зеленчукова супичка    

# 659
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
За днес само мъфинки с ягоди и канела.

Общи условия

Активация на акаунт