Колко от вас платиха за раждането "под масата" в държавна болница?

  • 3 438
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 93
Не се заяждам, но си формулирай въпроса по-добре, че не знам  да се е възползвал още някой от новата услуга "раждане под масата" в държавна болница!

Joy hahaha

# 46
  • Мнения: 414
а може би имам по-гор4ив опит от колкото си мислиш и ме е страх от слу4айността-за пари няма да говоря защото майка ми плати за секциото -прави си сметка на зор ли платих или от каприз.......

тогава не се чуди на тези които не плащат а и мила майкати ако ги нямаше парите нямаше да раждаш ли а и съгласна съм ако има проблем -ок но ако всичко е нормално не всеки има около 1000 и повече лева

# 47
  • Мнения: 24
Аз си платих на лекаря,но след като вече с бебо бяхме у дома.Не виждам обаче какъв е проблема,който неможе да си позволи не плаща и толкова.Имала съм дала съм!

# 48
  • Мнения: 414
Аз си платих на лекаря,но след като вече с бебо бяхме у дома.Не виждам обаче какъв е проблема,който неможе да си позволи не плаща и толкова.Имала съм дала съм!
точно това имах предвид и аз но не някой да ти казва че трябва едва ли не

# 49
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз си платих на лекаря,но след като вече с бебо бяхме у дома.Не виждам обаче какъв е проблема,който неможе да си позволи не плаща и толкова.Имала съм дала съм!
точно това имах предвид и аз но не някой да ти казва че трябва едва ли не


Taka или иначе, процентът на платилите е твърде голям, за да може да се обобщи, че раждането е безплатно...

# 50
  • София
  • Мнения: 16 042
Безплатно - май само птичките пеят.
Пари се изкарват за да се харчат. А здравето е най-важно и затова си мисля, че дори и да нямам пари - заем бих взела за да платя под масата и да лекуват качествено близките ми.
Но, ако не го правят - те ще си носят последствията. Не говоря за жалба до официалните органи, нещо им нямам вяра.
А и предпочитам да дам пари за здраве, вместо за луксозни парцалки или обзавеждане.

# 51
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не съм давала нито лев и за двете си раждания.Доволна съм от персонала.

# 52
  • Мнения: 657
Платих след изписването и получих  отлични грижи преди това.Избора беше мой.Не съжалявам и втори път пак бих постъпила така.

# 53
  • Мнения: 2 270
Плащането "под масата" се случва, когато не раждаш с избор на екип и не си си платил на каса в болницата, а просто си се разбрал с лекаря или има случаи, когато и при направен избор на екип и платена такса пак ти се налага да плащаш "под масата"?

# 54
  • Мнения: 2 197
Родих в държавна болница, със секцио по медицински причини. Не съм платила нищо на никого. И никога не бих го направила. Не съм получила по-лошо или некадърно отношение поради този факт.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 099
Не съм платила и лев!  55 (52.9%)
Платих на доктора и получих очакваната грижа  32 (30.8%)
Платих на доктора и НЕ получих очакваната грижа  5 (4.8%)
Платих на доктора и горе-долу съм доволна  10 (9.6%)
Да бях си платила в частна клиника...  2 (1.9%)


Този резултат показва, че почти половината майки са платили! За какво безплатно раждане говорим?! То очевидно е случайност и .... късмет

(Анкетата беше провокирана от разни повърхностни заключения за алчност при частните клиники. Явно алчността в чист вид присъства основно в държавните - при частните плащанията са регламентирани и подлежат на данъчно облагане в полза на всички!)

# 56
  • Мнения: 4 393
ivonska ама и ти си пускаш анкети, обобщаваш и т.н....няма лошо, въпреки че си отчиташ резултати както дяволът чете Евангелието  ooooh!

# 57
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska ама и ти си пускаш анкети, обобщаваш и т.н....няма лошо, въпреки че си отчиташ резултати както дяволът чете Евангелието  ooooh!


Да видим ти как тълкуваш резултатите?... (все пак цифричките са доста ясни...)

# 58
  • Мнения: 4 393
Как да ги тълкувам???Повече от половината не са платили нищо, на другите не съм чула някой да им е поискал пари иначе няма да ги изродят...а защо те си "дават под масата"...ми аз съм без коментар  newsm78 Сигурно не са разбрали, че има опция и легално да си изберат екип и да си платят на касата.Естествено, има го и вариантът да не са разбрали, че плащането на касата в държавна болница не е "под масата"  Peace

# 59
  • Мнения: 125
Някой има ли идея, дали в цената от 900 лв. за избор на екип в шейново -нормално раждане- е включена епидуралната упойка или се заплаща отделно- 300 лв.

Общи условия

Активация на акаунт