Колко от вас платиха за раждането "под масата" в държавна болница?

  • 3 449
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Не са ми искали и лев, а отношението беше на ниво  Peace

# 16
  • Мнения: 7 112
Гласувах.
Сега по темата.
Силно ми се щеше този път да родя при нормални хора с човешко отношение. И двете щях да ги получа, както ги получавах по време на бременността си. НО. В случая но-то беше, че когато звъннах една неделна вечер на телефона на клиниката, защото имах контракции (не бях взела умишлено телефона на лекарката ми, за да не я бомбандирам с придобита хипохондрия след първото ми раждане), ми беше обяснено от някакъв пазач с прекрасен пернишко-дупнишки акцент, че няма лекари. имало само акушерки при бебетата. И въпреки, че имах пълно доверие в лекарката си, тази лека липса ме зачовърка.
Иначе разликата в цените при избор на екип в държавна болница плюс някоя и друга екстра, сравнена с тази на някоя от частните болници е по-скоро минимална. 

# 17
  • София
  • Мнения: 1 344
Не съм платила и стотинка-раждах секцио в 2-ра градска,доволна съм,най-вече,защото се държаха с мен като с човек,отгоре на всичко имах и невероятния късмет да ме оперира най-добрия хирург там...

# 18
  • Мнения: 171
Мен ми предстои раждане...доколкото знам доктора освен офицялната тарифа има нежда от още пари под масата.Не е достатъчно да го избера за екип.. newsm78Естествено това важи за по желаните доктори...не го ли знаете ...нама управия в тази държава. Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 1 344
платих 500лв.за секцио по мед.при4ини ама наистина аз нормално не мога да родя,платих защото ина4е ме беше страх.на ръка защото ина4е за мен пари на болница не се дават-от опит-имам проблем и с анестезиите та за моя слу4ай дори малко ми взе доктора .Преди 2г.3м.
ако имам второ детенце пак ще платя ,никога не бих се оставила на слу4айността ,никога и не ги разбирам тези дето го правят.
Докато има хора,които разсъждават така,ще има и доктори,които да взимат пари за нещо,което по закон е безплатно!
И защо като си секцио по мед. причини,си платила,при положение,че то е безплатно?

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не съм плащала нищо. Родих секцио по спешност, без избор на екип. Доволна съм от отношението.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Не се заяждам, но си формулирай въпроса по-добре, че не знам  да се е възползвал още някой от новата услуга "раждане под масата" в държавна болница!
...

Всички, които декларират смислови неясноти явно или не четат, или са предубедени и виждат само онова, което мислят.

# 22
  • Мнения: 2 013
Не съм платила и лев!  Peace

# 23
  • Мнения: 429
Платих си на касата в болницата за избор на екип. Доволна съм  Peace

# 24
  • Мнения: 62
Първото ми раждане беше през гладната кризисна 1997г..., с една моя заплата можеха да се купят десет чифта ританки или кутия АМ... Shocked... Sad
 Нямах идея как ще се справим , честнно да ви кажа помогна горещата ми молба към Бога....
И заваляха подаръци , дрехи , легло , количка и всичко за което се тревожех... Hug
И най-важното раждането ...мина по учебник при това без да познавам никого в АГ б-ца...и без пари под масата...
Второто раждане през 2003г  , същата работа с тази разлика , че познавах една акушерка и вече можех да си позволя всичко за бебето....Въпросната акушерка стоя до мен през цялото време  , води раждането и направи всичко възможно малкото ми бебче(2000кг) да се чувства добре.. ...
В интерес на истината тя дори намек не направи за пари , но след ден- два ,като се окопитих, ми стана съвестнно (при заплатите , които взема средният персонал....)  newsm78
Почерпих я , с една торта и 50лв...
Не мисля ,че е подкуп , аз просто и бях благодарна... yes

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не съм плащала за раждането . Доволна бях от докторката си и след като ни изписаха от болницата и купих подарък , за доброто отношение и големите грижи , които положи за нас. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Родих в Окръжна болница и не съм платила нито стотинка. Нито за секциото, нито за 9-те месеца, през които моята лекарка ме гледаше всеки месец на ехограф.

Да, впоследствие й купих подарък, но това беше моето желание.

# 27
  • Мнения: 2 401
Бях споменала в друга тема, но пак ще повторя. Там, където ми съдраха кожата -  с плащане на касата, с плащане в джобчето на акушерките (поискано), и с изтеглени пари от ЗК, ми оставиха незабравим спомен за цял живот.  Там, където не платих и лев, със супер рискова бременност всичко приключи така както би трябвало да приключи всяка нормална бременност. На тръгване почерпих.
Първата болница е Шейново (тогава никой не знаеше, че това е всъщност държавна болница), втората е МД.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Бях споменала в друга тема, но пак ще повторя. Там, където ми съдраха кожата -  с плащане на касата, с плащане в джобчето на акушерките (поискано), и с изтеглени пари от ЗК, ми оставиха незабравим спомен за цял живот.  Там, където не платих и лев, със супер рискова бременност всичко приключи така както би трябвало да приключи всяка нормална бременност. На тръгване почерпих.
Първата болница е Шейново (тогава никой не знаеше, че това е всъщност държавна болница), втората е МД.


Ето, виждаш ли, че е въпрос на късмет - моя близка приятелка щеше да ритне камбаната при едно от светилата на МД, след като мизерния търговец прибра четири цифрена сума в евро (но няма да конкретизирам, защото ще си познае гювеча ще се сети коя го е разнесла) и я остави с треска и висока Т няколко дни! Накрая един от вътрешните му врагове се смилил над нея и предписал пеницилин, та децата не са сирачета сега! Да не говорим, че я препирал да си тръгва, защото следващата клиентка чакала за ВИП стаята с климатик...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
Не съм плащала нищо. Родих секцио по спешност, без избор на екип. Доволна съм от отношението.  Peace
при мен беше същото Peace

Общи условия

Активация на акаунт