МАРТенчето ни мило вече със зъбче се е сдобило!

  • 9 030
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 170
oki4: аз питах за гела на Бочко. Ние се мажем с Дентинокс-а, но исках да го пробвам това чудо, но щом е по-леко май няма смисъл.
 
veselina_s_p :  ако имате вана у вас (и време де), пробвай да се понакиснеш малко в топла вода. Нещо като голям компрес, нали уж при мастит и други подобни болки помага. При мен поне действаше, ама аз трябваше да редувам студено-топло... И от едно ти течение ли е станала цялата работа? Тц, тц, тц  Cry! Ама то на нас жените така ни е писано - цял живот мъка, я с дете, я с мъж, я с рода.. Трябва малко по-позитивно обаче да гледаме на тия работи.
Аз първите 2 месеца изпитвах адски болки по време на кърмене, стисках зъби, ревах, течаха сополите (с извинение), обаче преживява се. Който не го е изпитал обаче, не може да знае какво е и да съпреживее. Затова те разбирам напълно и ти желая търпение, подкрепа от близките и дано скоро се оправиш!  Hug  Аз вече не кърмя (мойто се отби само скоро), но последния месец ми беше дори приятно и всичките болежки се забравиха..

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 09:04 от анастасия22

# 241
  • Мнения: 361
Айде мараба,
И аз съм от тези дето искат сън. Диването се събуди в 5ч, пяхме, играхме и заспахме. Ние с таткото се  Shocked ама ни мързеше и любов да правим  Joy И мАмуната се събуди в 7ч, ритнах таткото да я храни, ама тя неще. Та до 8.20ч си говорихе, подскачахме, гледахме Мечо Пух, наяде се и сега си скърца в леглото.

Днес ще я водя при баба и, че можи и да идем за 2дни на почивка.

Хайде  Hug

# 242
  • Мнения: 170
Elq: Има ли някоя от нас, дето да се наспива!?!  Mr. Green Аз мисля, че няма.. И ние все в 3-4ч се будим, ама залъгвам и лягаме, обаче той заспива по-бързо от мене и сутринта след като се нахраним гледам като изтребител. А като се замисля, че утре вечер съм на сватба.. Трябва да мина на Ред Бул вече (нали не кърмя - мога да си го позволя), иначе не знам как ще издържа.   Shocked
А, м/у другото се сетих да споделя нещо във връзка със съня: пия хомеопатичното Седатиф и много ми помага да спя по-пълноценно от преди. А и заспивам почти веднага след като ги измуча, даже понякога се разбуждам, щото ми боцкат по вътрешната страна на бузите (не съм ги разтворила още..). Та някой ако има проблем със съня, може да пробва. Аз ги взимам след като спрях да кърмя, но знам, че е уж безвредно.. Имаше даже темичка във форума за тоз лек. Дават го и за нервност и безпокойство.

Айде лек ден от мен! Днес май ще се живее.. приятни разходки на всички!  Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 5 794
Привет!
Честито на днешните месечинковци!  Hug Heart Eyes  bouquet
Тази нощ си припомних тези точно след изписването, когато баткото се будеше от малкия и обратно. Е, няма да ви казвам как съм сега  Crazy Tired
Анастасия22, хич нямам нужда от хапче за сън. Заспят ли децата - на минутката го правя и аз. Не мога да си позволя лукса ме мъчи безсъние  Simple Smile
След признанието за ракията, в поста на Бодливка пък прочетох, че дава обезболяващ спирт на Ади  Shocked ooooh! Laughing , а то било сироп.  Laughing  Crazy
Веселина, да ти минава бързо! Някаква терапия с масажи не ти ли препоръчаха?
За е-рау - може да се регистрира карта и през банкомат. Ама нямам никакъв спомен какво се прави, даже и превод съм забравила как се прави  ooooh! Embarassed
Ще разгледам лентичките на бг мама, въпреки че много си обичам тигърчетата  Blush
Хубав ден от мен и спокойни бебчета!

# 244
  • Мнения: 3 379
Галина24, не си права Simple Smile - аз отговорих, ама не съм адресирала точно до теб, че не помня кой питаше. Та да повторя, че Ники на три пъти ми вдига Т - лека и за една вечер само, не съм сигурна от зъбките ли е, но е възможно - на него му растат няколко накуп, а вече има 3 пораснали.

Vili_st, не ми се вярва да се отбива, рано е още.

veselina_sp, много гадно това с болката, само мога да ти съчувствам - аз също съм преживявала. Има един крем на Forever с алое вера - супер е и много облекчава.

nagaina, ти не разбра ли, че навсякъде си има йерархия бе момиче и не на всички е позволено да дават съвети, само на тези от горните етажи Mr. Green . Трай си и бъди мила, моля те! Послушай съвета ми, работя в огромна фирма на един от горните етажи - ние се дразним от мнението на низшестоящите!

Еля, мерси за линка с рецептите.

Момичета, има много хубави теми с рецепти за домашни пюрета в Библиотеката на Кърмаческия, ето няколко:

Рецепти за домашни пюрета и каши
Сборник с рецепти, подходящи както за детето, така и за цялото семейство

Също, за който говори английски, ето тази дама (Анабел Кармел) има много хубави рецепти за бебета и деца, много популярна с идеите за оформяне на храната Simple Smile Имам нейна книга, ползвах я много с баткото и сега също смятам.

# 245
  • София
  • Мнения: 5 794
СЗА, не знам за йерархията, но аз лично давам съвет само като знам, че има смисъл и ще ме чуят. В случая знам, че само ще се хабя и вече не се обаждам.  Simple Smile

# 246
  • Мнения: 3 379
СЗА, не знам за йерархията, но аз лично давам съвет само като знам, че има смисъл и ще ме чуят. В случая знам, че само ще се хабя и вече не се обаждам.  Simple Smile

Именно, аз също!

# 247
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте
Честито на всички празнуващи днес  Hug   bouquet

Добрееее...ще направя един нов албум за колажа, а пък като качим снимки(предполагам няма да стане за ден-два)тогава ще му мислим, искате ли? Hug
Blush Тия дето не разбираме нищо от колажи сме най-навити  Whistling
Не е ли редно всички мартенчета да станат на 6 месеца и тогава да ги сликаме Thinking Ей, само питам да ме ме изядете с дрешките сега  Peace

Засега венците мажем с Бочко, иначе имаме Дентинокс, но като прочетох лидокаин и реших поне след 6-тия месец.

гледам,дразга се заформя ooooh! ама ще си замълча smile3505
При толко кокошки, дето сме се съббрали, няма начин  hahaha Joy
 
Момичета, не знам какво ми става, ама постоянно сънувам, че на Влади са му поникнали 2,3 зъбчета, а нашите още не са започнали да растат ooooh!
Толкова много ти се иска да видиш зъбче, че го сънуваш Simple Smile и на мен ми се случва

Има ли някоя от нас, дето да се наспива!?!  
Има, има  dance Мойто диване заспива към 23ч, а окончателното й събуждане е към 10ч, иначе хапва и заспива. Дневния сън се събира около 2 часа.

Лек ден момичета Hug


# 248
  • Мнения: 288
Здравейте!При нас е чудо! Rolling Eyes ooooh! Лудници,едва ли не трябва да питам свекърва ми преди да взема Алекс.Ей сега за малко успях да се откъсна,че много ме нервят,а все някак до 16.30 трябва да ги издържа. Tired
Та да ви питам влизам.Понеже му дадоха на дребния 100 лв и се чудя къде да ги похарча,щото ще заминат иначе по сметки набързо...Дали да му взема люлка?Такава дето вие отдавна купувахте за вашите дребчовци,за двора и за вътре...Дали им харесва на бебоците вътре?Ако може,моля да споделите. Hug
Че само това си нямаме.
Мерси ви предварително! Hug Hug Hug

# 249
  • София
  • Мнения: 1
 Днес нямам много време, та ще пропусна всякакви поздравления, все едно съм ги направила. Карам по същество за тренировъчната среща. Доколкото от прочетеното мисля, че от несофийските мами само Гери Мур и Зора изявиха желание за тазгодишна среща, мисля, че предложението за среща по-близо до София е по-разумно. Като така попитах в ВПК Рибарица дали имат места за 12-13 септември(щото Зеленкото каза, че на 19-20 не става за тях, пък по-рано не можем да се организираме, а по-късно вече ще е по-студено) и какви са цените. Има места и цените са около 28 лв. на легло. Питах там, защото станцията е прилична (не е лукс, но е нормално), а отпред има голямо футболно игрище, подходящо за игра на големи деца, както и закрит басейн- за татковци и мами. Станцията е оградена, безопасна и т.н. затова нея избрах, но и всякакви други предложения се приемат. Обаче казвайте бързо, че няма време.

# 250
  • Мнения: 698
Здравейте мамчета  Hug
Аз със закъснение да благодаря за хубавите пожелания за Рожденния ми ден. Уф, нашата спалня е на финалната права и днес или утре ще правим разместването, та да се разширим малко. Али се е сдобила с някаква бактерия в урината та сега ще пие антибиотик...гадно, но трябва. За срещичката общонационалната сме навити и дано с осъществи и не ни пресече котка пътя. Айде чао за сега и хубав ден. честито на всечки с повод за празнуване
И една почерпка по случай навършването на 5 месеца на Ангела.


Да ви е сладко!

# 251
  • Мнения: 2 495
Албума за колажа е готов!Там качвайте снимките на бебоците!   Hug

# 252
  • Мнения: 222
Айде добър ден и от мен  Hug
Аз да ви почерпя за порасналото ми момче - вече е на половин година...малеее как бързо мина това време   Whistling

Честито 5-месечие и на двете госпожици    bouquet  bouquet

На консултация ще ходим след обяд, така че после ще се отчета колко е станало слончето  Peace

Видях, че Нинчето е направила албумчето и е сложила снимка на нейния сладкиш, та ми хрумна, ако искате всички снимчици да са в тази поза - "полегнало бебче по корем с виреща се главичка"...пък как само го написах

# 253
  • Мнения: 170
kris4e : Ами блазе ти за спането! Да поспинкаш и за нас тогава!  Mr. Green  Hug
А да те питам Бочко гела от къде го купи? Ако помниш де..

# 254
  • Мнения: 267
Алекс-мама,люлката е хубаво нещо,особено за наще диванета,аз му взех една за двора,дето ляга изцяло и много обича да спи в нея,е естествено трябва да го люшкам нон-стоп,но и това ме устройва,понякога го слагам да гледа , а аз се мотам около него,абе удобно си е,нашата струваше 70 и някой лев,скъпичка е,но си заслужава парите,повече от всички други боклуци,които му накупих  Crazy Whistling
А да питам на изникналите вече зъбчета бебоци,смятате ли да им взимате четка за зъбките  newsm78 , нали навсякъде пишат,че от първото зъбче,трябвало да се взмее четка  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт