ПЛЕВЕН - 115

  • 21 621
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Да ви кажа, че вчера tony25 е родила момченце - 4870гр  и 55см. Да им е живо и здраво   bouquet

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте.
Аз нищо не разбрах ,какви за тези бележки за данъци,аз нямам нищо на мое име,
както й мъжа ми с който не сме женени де.
В този случай дали трябва бележка?
Боже,още някоя глупост дали ще измислят..... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 070
Стелче, кухнята не работи този месец, ще идеш септември, не се разкарвай сега  Peace

# 18
  • Мнения: 50
Благодаря Simple Smile  На мен за тогава ми е по-важно ,но  исках да го пробвам как ще бъде с кухнята преди да го оставя тук .Мисълта ми беше  да не ангажирам някой да му готви докато ме няма. Това с данъците и аз не го знам ,кого мога да попитам по въпроса и аз нямам на мое име нещо и незнам да плащам някакви данъци....предполагам и за това трбва да има някаква бележка ,че нямаш задължения.

Косе ,гледах снимките до преди малко ,много са хубави и с братовчедката как си хапят петите и си дърпат ушите. Много са готини.
 
Честито бебче на Тони !!!   bouquet  Как се казва  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 645
Здравейте и от мен в новата тема!
Честито момченце на Тони!Да и е живо и здраво бебчето!Миленка,да не си сбъркала нещо цифрите то бая големичко Wink
Марио вече е добре,оправи се, пробиха му и тези 2-ва зъба,гледам че още един ще избива,засега е с 6 и още един на-път ooooh!,квото го почнаха тея зъби скоро ще минава направо със скарата и бирата Mr. Green

# 20
  • Мнения: 262
Да и е живо и здраво момченцето на Тони!
Че то направо бебе на 1 месец се е родило, голям българин!

На мен от градината на Димана ми казаха, че и за нея трябва такава бележка. А тя ще бъде във втора група и не е новозаписана. Не ми е за парите, но бележката ще я извадя в един екземпляр и на който му трябва да си я снима.
На последната си среща с кмета той с такава гордост заяви, че няма никакви приходи от правитизация тази година. А дано сега му се напълни хазната от нашите такси.
Да не говорим, че по разни европейски програми, по-точно по проект "Красива Бъулгария" хората ремонти на частните си имоти направиха, а нашата община няма един спечелен проект за ЧЕТИРИ ГОДИНИ!!!  Е, и това ако не е безхаберие и безотговорност... Иначе много умеем да се надуваме. И да говорим със сложни думички.
Тази тема за кмета ми е много болна, още от времето, когато се обсъждаха високите такси за детските градини. На мене ми е ясно едно - на кмета не му пука нито за Плевен, нито за плевенчани.
А пък секретарката му, о , тя е достийна за поема. Докато седяхме и чакахме да ни приеме негово превъзходителство, тя проведе някоко лични разговора с уговорки за кафе ПРЕЗ работно време или пък гледаше в една точка. Как не хвана един лист да премести, ей така, за очи поне, да симулира някаква работа. Един вестник да беше прочела. Даже и компютър нямаше на бюрото и. Аз, като един дребен, но съвестен данъкоплатец се питам: "Аз, като работодател на кмета, неговата секретарка и на още един куп чиновници, как мога да им поискам отчет за (НЕ)свършената работа?" Те като ми искат бележка за изпълнение на моите задължения, в случая плащането своевременно на данъците?
Много подлпалих джапанките, яхнах метлата, израстна ми дивия косъм и ме хванаха сестрите, но  съм се гордяла, че съм от Плевен. Досега.

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 21:11 от Грета гЪрбо

# 21
  • Мнения: 22 479
Честито бебе на Тони и от мен. )) Да е живо и здраво. )))

Грета, относно печеленето на проекти от общината - няма, няма и да има с оглед на това кой трябва да ги пише. А на кмета пък му е през ххх работа, него проекти не го хранят, нито топлят.

# 22
  • Мнения: 262
Мира, защо да няма полза? Ако не беше отхвърлен проекта за ремонт на нашата детска градина Общината щеше да си спести 160 000 лв. Не, че има откъде да ги извади. И това е само едно малко перо. Ами преустройството на детските площадки? И за там трябват 200 000 лв.
Като са некадърни, да си платят на компететни хора и пак ще има пари, дори и след плащането на хонорарите за изработване на проектите. Немският център е изцяло ремонтиран и обновен точно по програма "Красива България".

# 23
  • Мнения: 1 954
Днес разправям на майка ми, че трябва бележка за платени данъци за градината и тя ми казва, че при тях вече за да си пуснат отпуск и да им бъде разрешен, разбира се, трябва да представят същата бележка Shocked
Работи в Общината, но в отдел нямащ нищо общо с това, което коментирате  Laughing

# 24
  • Мнения: 14
Да ви кажа, че вчера tony25 е родила момченце - 4870гр  и 55см. Да им е живо и здраво   bouquet

Да и е честито и голям юнак да порасте!

Днес разправям на майка ми, че трябва бележка за платени данъци за градината и тя ми казва, че при тях вече за да си пуснат отпуск и да им бъде разрешен, разбира се, трябва да представят същата бележка Shocked
Работи в Общината, но в отдел нямащ нищо общо с това, което коментирате  Laughing

Диски, това е глупаво отвсякъде, отделно че е противозаконно своеволие. Ако има някакъв резон за бележката при другите неща па макар и спорен, то това си е за проверка и тема на някоя телевизия. Този Зеленогорски се самозабрави. А го помня като момченце когато беше началник в пощата. Имаше една Лада Нива и само се фукаше и харчеше държавни пари да си я направи на Мерцедес. Един ден минавам между пощата и общината, а той събрал колеги от пощата и разправя - тея гуми са ми едикакви си, халогените други, ролбар дъра бъра... Хората го брояха за некадърен и бяха доволни, че Найденчо си има играчка и не им се бърка. Даже като го видеха се бъзикаха с него - Найдене много ти готина Нивата, а той само това чака...

Снощи се зачетох, че умниците гласумали да спрат каскадата заради предполагаема икономия от 50 000 лв., но в същия момент гласували 26 000 лв. за подпомагане на футболен отбор Белите орли!!! Той щял в замяна да ги рекламира. Какво производство има една община освен фекалии, че чак да ги рекламират!? Спирам, че като се изнерва и пиша фермани.

Щях да забравя  Laughing








ЗАПИИИИС!!!

# 25
  • Мнения: 153
 #2gunfire... ми те сигурно ще започнат и за детските да искат такива бележки ...  #2gunfire

...  а кмета ни е тесног*з пе****ст... вече се е вторачил в София и за Плевен му е през ... айде да не се доизказвам...  някъде чух слух, че гледал към президентския стол  - ако това наистина се случи, ще призная нашите за най-слабоумните политици, а вече тогава може и да емигрирам ...

да ме прощават тези, на които им е нещо познат или приятел въпросния господин ...

# 26
  • Мнения: 22 479
Грета гЪрбо, защото една Община по-трудно може да открадне пари от спечелен проект. Докато като направи поръчка за изграждане, или ремонт на нещо....тя ще си направи поръчката на свои хора и т.н. За това и не се пишат и печелят проекти.
Това че ние го виждаме като спестяване на пари, всъщност за тези там си е загуба на пари.

Аз не мисля, че в ДГ или кухнята могат да те задължат и още повече, че имат право да искат бележки за платени данъци. Със сигурност в закона ще го пише, но нямам време, нито желание в момента да го чета. Но на който му се занимава може да погледне.

# 27
  • Мнения: 189
Като искат бележка за платени данъци защо започнаха от майките,респективно семействата с деца?Защо не почнаха с "оня" дето ще си регистрира колата-ами преди да го направи в КАТ да си занесе бележка за платени данъци и такси.
Вкъщи назрява скандал по тази тема,но не ми се разправя. #Cussing out
И аз знам,че Кмета се е вторачил в президентския стол,жална ни майка тогава.
А щом Каскадата ше спира,Операта на стадион ли ще прави? newsm78
Днес бях мнооого ядосана на една контрольорка и си го изкарах в писмена форма на шефа й.ПО Номадски.Чакам резултати.
Да й е жив и здрав малкия-голям мъж на Тони!

# 28
  • Мнения: 1 954
Да, бе, президент  hahaha
Нищо не му пречи да се кандидатира, но ще го гледа стола през крив макарон.
И аз мога да се кандидатирам, само малко да ме лустросат и съм готова. Имам 2 години да си измислям платформата  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 070
Споко мацки, това решение за бележките за данъци не е на Зеленогорски, така било във всички градове вече

Относно проектите - сигурни ли сте, че някой ще се навие да пише като луд за заплата от 400-500лв? Както и сайта им - един човек го движи, на общинска заплата, е как да е нормален и постоянно актуален
Според мен на общината просто и липсват отдадени на идеи хора, които да умеят да се раздават и да бачкат като луди

Аз не виждам нищо кой знае колко стряскащо във факта да ти искат бележка за доходи - ползваш услуга, която общината издържа с твоите пари и някакви държавни - съответно трябва да се знае, че си се внесъл - ако искаш да получавш - даваш, с всичко е така
Обаче да ти искат такса за някви пикливи принтирани листчета и то 7лв на родител *това, ако искаш да ти го извадят спешно*, иначе е 3лв в срок от една седмица - нагло е
Ако си имаха виртуален контакт между институциите всичко щеше да е много по-нормално - директорката в детската градина си проверява нещата на компютъра, родителите не се разкарват, няма опашки, не се хаби излишна хартия и мастило, няма нужда служителките в Местни данъци и такси да изтрещяват от справки и тн

Общи условия

Активация на акаунт