ПЛЕВЕН - 115

  • 21 624
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 262
Знаете ли за какво ме е най-гадно? Че има мнго хора в Общината, които съвестно си вършат работата от години за доста по-ниски заплати от тези на секретарката на кмета.

# 31
  • Мнения: 1 954
Ако си имаха виртуален контакт между институциите всичко щеше да е много по-нормално - директорката в детската градина си проверява нещата на компютъра
Това няма как да стане.
Има си неща, да които най-малко директорката на градината трябва да има достъп.
Принципно съм на мнението на Деси, че не кой знае каква беда да искат тези бележки. Ползваш тях и те изискват да си им редовен платец.
Само това с отпуската ме срази.

# 32
  • Мнения: 22 480
ДеЩо, те ако бяха достатъчно кадърни тези хора, за да пишат проекти както трябва и да ги печелят, нямаше да стоят в общината за 400-500лв.
Но както и да е. Нещата не опират само до тава да седнеш и да напишеш нещо, трябва много предварителна подготовка.
А за бележките за доход, не смятам, че имат основание. В крайна сметка ти си плащаш на това учебно заведение, за да бъде детето ти там. Отделно за него искат един куп документи и т.н. Нямат право да ти искат бележка дали си плащаш данъците, кога, как и къде.

# 33
  • Мнения: 1 954
Мира, каквото и да си говорим таксата за ДГ е не е кой знае какво.
По-скоро Плевен още не ни е затресла толкова липсата на места в градините, но ако стане като в София, трябва да има все пак някакво отсяване и предимства за записване. Това според мен е един от начините.
Който не си плаща данъците, да си записва детето на частна градина като иска.

# 34
  • Мнения: 22 480
Дикси, няма значение каква е таксата в ДГ. Въпросът е дали това е законно, или не да искат подобни бележки от родители.
А както казаха някой тук - ако на твое име не се води нищо, тогава какво? Нямаш бележка за платени данъци, съответно детето ти не може да ходи на ДГ? Това е абсурд и пълна простотия.
И за какви предимства може да си говорим при записвания, децата са си деца и всички са еднакви и напълно еднакво имат право да са в детско учебно заведение.

# 35
  • Мнения: 1 954
А както казаха някой тук - ако на твое име не се води нищо, тогава какво?
Как какво? Имаш бележка, на която пише, че не дължиш нищо на държавата. Каквото пише и на тези, които са си платили данъците.

децата са си деца и всички са еднакви и напълно еднакво имат право да са в детско учебно заведение.
Никъде не съм казала, че децата нямат право да са в детско заведение. От родителите им зависи в какво точно заведение да са.
Като искаш държавно - плащаш си данъците.

# 36
  • Мнения: 2 070
И аз мисля като Дикси общо взето
Иначе на бележката вероятно пише, че не дължиш нищо на общината, а не на държавата
ДГ се издържат от една страна от данъци, от друга от таксите на родителите плюс някакви пари, които държавата дава
Предполагам, че останалите общини са последвали софийския пример, там това е условие май още като подаваш документи за градина и е логично
Днес Атракция ми писа, че трябвало да си платил 3*4 от годишния данък, така че не се нарушава закона, според който можеш да си плащаш таксите на вноски
Поправете ме ако бъркам

# 37
  • Мнения: 14
И аз мога да се кандидатирам, само малко да ме лустросат и съм готова. Имам 2 години да си измислям платформата  Mr. Green

Утре да те видим с тефтер и наброски за платформата.

ДеЩоВиди за 500 лева работят досторите в болницата. Общинарите в никакъв случай не са по-горе. Допускам обаче, че и 1 500 да вземат кадърните ще останат кадърни и некадърните такива. Права си, че им липсват хора с хъс. Преди претенциите трябва да бъде опита. Всеки обича бързите пари, но... Да работиш в общината е имиджово и нищо повече. Наредили са е брат, братчедка, дъщеря, свако, на свако учинайка му. А решението за данъците си е баш на кмета - цък. До колко е правомерно - незнам. Както казах има резон, но пък само кретен може да измисли ако искаш отпуск да носиш бележка от данъчното. Като необходима позробност това е по Закона за местни данъци и такси.

# 38
  • Мнения: 2 070
Да бе, мн ясно, че е със заповед на кмета, но казвам, че не е само в Плевен

# 39
  • Мнения: 1 954
Малеййй, не знам какво е наброска  Embarassed
И Гугъл не ми помогна много  Confused

Не е само в Плевен. Със сигурност и в София, Бургас, Търново.....

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 973
Ей, добре, че списвам тук, за да се осведомявам навреме за такива нещица като бележки и бумащинки разни. Явно утре , другиден ще да внеса, ако имам невнесен данък за да се заимаме и ние с бележка.

Дикси как е Митачко?

Траяна явно също е лепнала летния вирус. С висока температура е и с болки в корема ...

Тони да ви е жив и здрав малкия - голям юнак   bouquet!

# 41
  • Мнения: 1 954
Митачко е тип-топ.
Размина се с три повръщания без температура и разстройство.

Люси, дано скоро й мине на Тери  Hug

Хм....абе ние каква среща, като не сме си запазили места. То не, че са пълни кръчмите, ама все пак.
Да мина утре да запазя 15 места в Будапеща за четвъртък?

Така да не ми се спи, а бавно върви чата... Mr. Green
Ще се оттегля пред ТВ-то.

# 42
  • Мнения: 14
Споко мацки, това решение за бележките за данъци не е на Зеленогорски, така било във всички градове вече

Да бе, мн ясно, че е със заповед на кмета, но казвам, че не е само в Плевен

newsm53



Наброска Дикси е чернова. Нахвърляни мисли, случайни теми заготовката на платформата. А президент ща прайм!

# 43
  • плевен
  • Мнения: 643
Гледах новините по БТВ и имаше стачка на майки заради детските помощи ако мога да ги нарека така защото 35лв за кое по напред,но..........това е нашата мила държавица #2gunfire #2gunfire #2gunfire И някакъв си п*****с каза че няма никакво забавяне защото трябвало по принцип да се превеждат до края на всеки месец,нищо че цяла България ги получава на 15-то число.Нищо не можем да направим  ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 954
Наброска, Фтал, ми мяза на скица, нахвърляни заготовки на рисунки.
Ама кат си рекъл, съветник ще те направя. Няма да се излагам, я  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт