Отговори
# 225
  • Мнения: 236
Нищо не помага, имаме 10-тина биберони, изцяло каучуков също купих. Не ще детето биби и това е. Понякога използва каучуковия биберон като чесалка за зъби, но това се случва веднъж на 4-5 дни.
Яна си смуче палеца когато й се спи и когато нещо е нервна.

# 226
  • Мнения: 143
Цитат
Нищо не помага, имаме 10-тина биберони, изцяло каучуков също купих. Не ще детето биби и това е. Понякога използва каучуковия биберон като чесалка за зъби, но това се случва веднъж на 4-5 дни.
Яна си смуче палеца когато й се спи и когато нещо е нервна.
  Peace и ние така!

# 227
  • Мнения: 24
Цитат
Нищо не помага, имаме 10-тина биберони, изцяло каучуков също купих. Не ще детето биби и това е. Понякога използва каучуковия биберон като чесалка за зъби, но това се случва веднъж на 4-5 дни.
Яна си смуче палеца когато й се спи и когато нещо е нервна.
  Peace и ние така!
...и ние и ние  Peace

# 228
  • София
  • Мнения: 83
Ние тъкмо излязохме навън, то пък заваля.Прибрахме се и спря  ooooh! , но вече Алекс си беше заспал.
Вчера му дадох от банановата каша на Милупа и я хареса много.А пък да си призная наистина е много по-вкусна от другите.Нищо му няма, така че продължавам да му я давам.А пък и вече е голям.Лека полека трябва да хапва от всичко.От другият месец мисля да въвеждам и глутен и полсе попара за закуска.
За режима на хранене- той си го направи сам.На три часа хич не беше гладен и сега си издържа по 4часа.
Ние не си смучем палеца, но бибите си ги харесва.Заспива си само с една каучукова на Чико.

Дая май се вижда зъбчето на малката сладурана.

За фейсбука-аз влизам, но не съм редовна.Гледам има игрички, но не мисля да се зарибявам, че съвсем няма да имам време.

Диде весело изкарване на морето и дано временцето се оправи.

# 229
  • Мнения: 17
  Я виж ти не сме били сами в одисеята с палеца  ooooh!.
Ачо от десетина дни някъде така го смуче тоя палец все едно живота му зависи от това  Thinking . И аз се опитвах да му набутам за пореден път биберон ама не би - мисия невъзможна. Той от новороден си отказва биберон и това е.
 При нас обаче смученето на палеца съвпадна с две неща и не знам на кое по-конкретно се дължи. Едното е пробиването на горните зъби. От 2-3 дни вече се е озъбил и там,  и е съчетано и със скърцане на зъбите. Научил се да си ги трие един в друг и скърца много гадно  newsm78. Когато му избиваха долните зъби беше единствения път при, който поиска биберон , но по-скоро я ползваше за чешалка. Та си мисля, че сега пръста изпълнява тази роля. Естествено има и един куп дъвкалки всякакви видове, но този път нещо не ги уважава много много.
 Другото нещо е че драстично намалихме кърменето. Не по моя инициатива , а по негова. Просто през деня яде твърда храна а вечер и сутрин му давам АМ. Суче все по-рядко обикновено нощем и то ако поиска. Аз се надявах , че приключваме кърменето и си мислех да почвам диета, но той все се присеща да си пойска. Но като гледам май няма да е задълго- все по нарядко се случва.
 Та някъде по статиите бях чела, че смученето на палеца замества нуждата от сукане. В смисъл успокоява бебетата както гърдата. Наблюдавало се било при отбиване.
 Та сега съм в чуденка - от озъбването ли е или е от отбиването и има ли отбиване изобщо и т.н. ......
 В интерес на истината почти нищо не предприемам за да спра смукането на палеца. При няколкото ми опита той светкавично заменя единия палец с другия. Все пак не го прави постоянно, а като се приспива и много рядко по друг повод. Ще изчакам да избият и двата горни зъба и ако не престане ще го мисля.
 Иве и аз да кажа и на нас ни няма нищо. Надявам се да не е вирус и на малката душичка Стани да му се размине. Ама ние все пак нямахме кой знае колко близък контакт де  Mr. Green не сме се целували много много, еле пък с езици  Flutter , майтап я се де.  Wink Но найстина дано да няма последици за Стани и да е само от царевицата.
 Наде, може ли по-подробно инфо в какво точно ще се състой "работата над теб", че и аз имам отчайваща нужда да се постегна и черпя идей отвсякъде  Peace

# 230
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте отново от мен Simple Smile
Аз пък гледам DUDE Simple Smile))) за facebook и pet society иде реч Simple Smile Направих си и фермичка във Фармвил май... Ламтурника даже ми поля посевите тая сутрин Simple Smile))

Иначе днес и аз и Белослава сме отличнички Simple Smile
Тя спа от 10 до 13:30... а аз през това време изчистих и подредих... Един кашон боклуци изхвърлих Simple Smile))
ПОсле хапнахме и двете Simple Smile
Тя много странен метод на ядене има от 2-3 дни... рязко се приближава към лъжицата и захапва под ъгъл... и так половината пюре й отива в носа  ooooh! а аз само се притеснявам да не вземе да се задави така Sad Иначе си хапва добре... т.е. изяжда си целите 60гр пюре дето й ги давам на ден Simple Smile))
Утре ще пробва картоф, ама сигурно няма да го хареса... де да знам...
След обяда се разходихме 2 часа в парка... и се връщахме 1 час, защото тя мрънкаше и искаше да я гушкам, да я слагам по корем, да я слагам да легне, да седне... въобще на всеки две крачки - почивка Simple Smile Ама така е - баща й сигурно ни е проклел Simple Smile) Защото му казах че без биберон ще я разхождам, а той веднага завидя Simple Smile))

Като се прибрахме пак яде, мрънка малко, пак яде, спа... и сега баба й и дядо й я разхождат... а аз както казах в началото - гледам ДУДЕ-то Simple Smile))

Писче, моята работа се състои в това, че започвам да "уча" италиански /с тия системи с аудио файловете/ Милото започва курс по Английски от работата и аз ще преговарям покрай него, че срам и позор че съм била преподавател 3 години  ooooh!
Диетата си върви /отначало след Здравец-а/
И другото /последното/ е че все се каня да започна да си преговарям служебните глупости... че и там съм гола вода Sad а бях супер  Blush

# 231
  • Мнения: 140
Като ви чета, мога само да кажа всяко бебе с номера си Mr. Green
Ние не правим sexy moves, но много яко се облизваме. Не знам на какво се дължи. Цял ден иска компания, не иска да спи,а иначе е уморена. Плези ми се и се облизва ooooh! Не лапа палец, а няколко пръстта. Ако не избият скоро тея  tooth tooth не знам какво може да е #Crazy
Снимах я тука да видите за какво става дума.  отрязък от клипа

# 232
  • Мнения: 89
 Леле,Ками!  Joy  Joy  Joy  Голяма кукла тази хитрушка!

# 233
  • Мнения: 226
Аз май съм писала, ама пак да се изкажа по темата.


... с палец в устата... Доколкото съм чувала много трудно се отказват от него.

Много е трудно. Майка ми не е успяла да ме откаже, а на мен упражнението ми отне 14 години.
Затова сега всеки, който види Влади с пръст в устата му го вади и пъха бибата. Понякога той плюе, аз слагам и така до откат  Sad . Но не се отказвам, защото още помня, колко трудно ми беше отказването.

# 234
  • София
  • Мнения: 1
Аз само така за запис, че не всичко успях да изчета. Rolling Eyes А и снимките да доразгледам.

Честити месечини и с малко закъснение и на вчерашните празнуващи бебоци!

Толо много сладки Боянчо и Раличка.  Hug

Много хубави са всички февруарчета, много хубави снимки.  bouquet

Само да си кажа, че и ние сме от често  нощем(пък едното зъбче вече изби newsm78 ), добре, че през деня вече не е толкова често. Въпреки, че ни е трудно захранването, е поне опитахме няколко вида пюрета. Laughing Ама ще се измъчим някак си.

Възхищавам се на много движещите се и пълзящи бебоци, мойта мързелана се върти и на ляво и на дясно(особено ако около нея има дистанционно), и иска да си стои на крачетата(не че може де) ма това с пълзенето не се знае кога ще го усвои.

Добре, че ви открих  bouquet и ме приехте във вашата сектичка newsm51, че поне да се сверяваме с вас, че някой път направо се шашкам.

Хайде приятна вечер мен, стига съм писала.

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 21:40 от Marina7711

# 235
  • Мнения: 192
Kaми, Сиянчето голяма сладуранка!   love001 И какъв дълъг перчем си има....., а ние пак сме подстригани. Бебе преди малко, мама миналата седмица, остава и тати да окастрим (може докато спи  smile3508 да го изненадаме).

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
днес бяхме на изследвания.много лесно взех урина с колекторчето,после боцнаха пръстчето-изобщо не плака.а аз си мислех,че ще ореве орталъка дето се вика

със зъбите сме малко смешни-два от долу и два отгоре,но тези отгоре на са в средата,а по един отстрани т.е вторите.сещате се на какво прилича.трябва да кача снимка,за да се посмеете

сега напират и кучешките-до два,три дни и те ще се покажат

# 237
  • Мнения: 1 121
Само да ви кажа за палеца познавам много родители с такъв проблем, но не знам някой да е успял да откаже детето си.  В повечето случаи децата се отказват сами до 5-та година. Не се тревожете прекалено много.

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
за палеца-брат ми го смучеше до 3 ти клас.Майка пробва всичко.Беше му се деформило пръстчето.Майка отчита като грешка,че не ни е давала биберони.Но има майки,които дават биби и палеца пак е в устата-просто е по-сладък явно  Mr. Green

# 239
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Привет и от нас Simple Smile

Нямам много време да пиша, но се опитвам поне да попрочитам.
Много са сладки всички бебоци! Големи са капии вече и са много интересни!

Ние сме добре, харесва си му на Венцо на морето и това си е! Истинско чАдо на майка си!  Mr. Green

Ето го курортиста, доказателство колко много се кефи!






Лека нощ от мен, ще се опитам утре да се включа по темите  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт