За мъжете и "сценичната им терска" преди спермограма

  • 13 380
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Вижте, Мели каза, че не трябва да се прави секс. Аз и вярвам, обаче не виждам какво ще попречи на броя, подвижността и т.н.
И мен ме вълнува възможността за секс в стаичката и ако се наложи някой път да даваме материал твърдо ще се възполвам, но по принцип ние сме малко авантюристи в това отношение, така че мисля, че не всеки би се съгласил.

Иначе сериозно, ако аз съм сигурна в чистотата на влагалището си, какъв е проблема?
За количеството със сигурност е цялото. Гледаме и внимаваме.

# 16
  • Мнения: 856
Вижте, Мели каза, че не трябва да се прави секс. Аз и вярвам, обаче не виждам какво ще попречи на броя, подвижността и т.н.
А не сте ли се замисляли че влагалищните секрети на жената, могат да повлияят на подвижността на сперматозоидите?

# 17
  • Мнения: 7 716
Виж сега, ако си гледала как се дава материал, че видиш, че въпросният материал изхвърча и влиза директно в шишенцето, без да се допира където и да било. Това е заради стерилността.
Дори и да има вл. секрет по главичката, той е в такова мин. количество, че едва ли би повлиал.
То пък трябва да е солна киселина във влагалището, за да ги умори сперматозоидите толкова бързо /за 15 минути/.
И така, ако в материала даден по такъв начин, има някакакъв проблем, естествено е, че ще се направи контролно изследване вече на място.
При нас нямаше.
А пък и ако има проблем при такъв начин на вземане, значи това е причината за незабременяване / супер агресивна среда, която незнам дали съществува в реалност/. Бързо и лесно открита.

Обаче, не ме слушайте - правилото е на място. Това е.

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
low_hearted, центъра наистина е хубав. Моя мъж го хареса също. Ние бяхме вчра на преглед заради мен.
Бях при Владимиров, и  съм много доволна.
Ние ще правим спермограмата в къщи. Дадоха ни една инструкция, на която пише, че секс не се препоръчва, поради възможността от пренасяне на вагинален секрет и бактерии.
Освен това има вероятност да се изпусне от спермата, а точно първото, което излиза е най-концентрирано.

# 19
  • Мнения: 2 022
Не може със секс, трябва цялото количество да отиде в шишенцето, нали се гледа и показателя обем, освен това как така ще се омесва с цервикалния флуид - това са съвсем различни неща, освен това ще се промени и концентрацията и консистенцията, като добавиш в една система друга фаза, каквато и да е тя. Ирка, при Щерев е много готино, кажи му на мъж ти, явно всеки път има различни хубави касети щото моя по половин час се бави и винаги е много довоелн. Правили сме на мнго места, но той винаги дава за пример Щеревата клиника по отношение на условията за даване на метериал.
Така, че предразположи го, че дори ще му е интересно.  Laughing

# 20
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
абе ние нали вкъщи и аз помагах и гледах, ама се напикавах от смях. Аха да свърши моят сложи си онова ми шишеце отпред и край, всичко му секва и айде пак наново. На всичкото отгоре то шишенцето с един малък отвор, как го оцели незнам.

# 21
  • Мнения: 114
 Grinning Аз,да ви кажа,чета и не мога да разбера следното.
 За "материала" има много изисквания-дава се след като мъжа се е въздържал,не е пил алкохол,нито лекарства и т.н.
 А отговаря ли това на естествените условия при секса.
 Не са ли изкривени така резултатите?Какво мислите. Wink

# 22
  За "материала" има много изисквания-дава се след като мъжа се е въздържал,не е пил алкохол,нито лекарства и т.н.
 А отговаря ли това на естествените условия при секса.
 

И моя съпруг, който онзи ден прави спермограма, следвайки горните инструкции + това, че намали тютюнопушенето на 50% ме попита " А това не означава ли, че трябва все така да правя" (т.е. като изключим въздържанието от секс, всичко останало)Wink.
Аз лично мисля, че да. Отдавна го моля да откаже цигарите и сега имам още един коз Mr. Green

# 23
  • Мнения: 637
Grinning Аз,да ви кажа,чета и не мога да разбера следното.
 За "материала" има много изисквания-дава се след като мъжа се е въздържал,не е пил алкохол,нито лекарства и т.н.
 А отговаря ли това на естествените условия при секса.
 Не са ли изкривени така резултатите?Какво мислите. Wink

А това не са ли "естествени условия" за средностатистическия здрав мъж?

# 24
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Мерси за инфото момичета! И на мен ми се струва нереално да се спазва полова и алкохолна диета ( само аз съм пушачка в къщи), но щом такива са изискванията newsm78... Големия ден е вторник, та после ще разказвам за отзивите. Дано резултатите са хубави.

# 25
  • Мнения: 637
Мерси за инфото момичета! И на мен ми се струва нереално да се спазва полова и алкохолна диета ( само аз съм пушачка в къщи), но щом такива са изискванията newsm78...

Явно само аз не разбирам къде е проблема в сексуалното въздържание. Не може да издържи 3 дни без секс и баз да мастурбира или какво? И да попитам, чисто професионален интерес, колко често правите секс?

# 26
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Няма никакъв проблем да се въздържаме. От клиниката ни казаха 5 дни, но при условие, че правим секс по- често ( по принцип), това да не го правим преди спермограма не ми се струва логично. Ние още се водим младоженци- заедно сме от 2 год и 2 месеца, та половият ни живот е доста активен ( не се пазим от 2 години). според мен точно това трябва да се проверява- при нормален, за двойката, полов живот, какво е състоянието на спермата.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 18:28 от irka_s

# 27
  • Мнения: 637
Няма никакъв проблем да се въздържаме. От клиниката ни казаха 5 дни, но при условие, че правим секс по- често ( по принцип), това да се не го правим преди спермограма не ми се струва логично. Ние още се водим младоженци- заедно сме от 2 год и 2 месеца, та половият ни живот е доста активен ( не се пазим от 2 години). според мен точно това трябва да се проверява- при нормален, за двойката, полов живот, какво е състоянието на спермата.

Значи тук имаме някакво разминаване - изискването за въздържание е от 3 до 5 дни, а не 5 дни. Дори аз често викам пациентите си на 2 дни въздържание, защото при мъже с проблеми след 48 час започват да се влошават показателите.

Целта на въздържанието не е да се види какво е положението при нормален за двойката полов живот. Целта е да се види именно при тези условия, за които са изработени средностатистическите норми на базата на стотици хиляди спермограми.

И последна реплика - понякога именно прекалено активният полов живот е причина да не става. Затова си е редно да питаш там, където ще правят спермалния анализ, защо и как ... друг е въпросът доколко ще ти отговорят, де.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 637
Добавям за секса - може и така, но трябва да ползвате специален презерватив за целта. Скъпичък.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 524
Мерси за инфото момичета! И на мен ми се струва нереално да се спазва полова и алкохолна диета ( само аз съм пушачка в къщи), но щом такива са изискванията newsm78...

Явно само аз не разбирам къде е проблема в сексуалното въздържание. Не може да издържи 3 дни без секс и баз да мастурбира или какво? И да попитам, чисто професионален интерес, колко често правите секс?

Ами Мели поне при нас е така - случвало се е и по няколко пъти на ден - изолирани случаи след полова диета за лечение, спермограма и т. нат, нещо като сутрин, обед и вечер. Иначе рядко пропускаме ден.

Общи условия

Активация на акаунт