За мъжете и "сценичната им терска" преди спермограма

  • 13 382
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Мели, като преглеждах сайта на Щерев прочетох в инструкциите за спермограма, че трябва въздържание от алкохол и секс от 3 до 5 дни, но като се обадил мъжът ми вчера да запише час и попитал отново, му казали за секса 5 дни, а за алкохол нямали изисквания. Това ми се стори странно, но или тази с която е говорил се е объркала, или мъжът ми не е разбрал правилно.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 18:31 от irka_s

# 31
  • Мнения: 637
Ами Мели поне при нас е така - случвало се е и по няколко пъти на ден - изолирани случаи след полова диета за лечение, спермограма и т. нат, нещо като сутрин, обед и вечер. Иначе рядко пропускаме ден.

Ми Лейди, то няма време да се съберт сперматозоиди така, джанъм. Grinning

# 32
  • Мнения: 637
Мели, като преглеждах сайта на Щерев прочетох в инструкциите за спермограма, че трябва въздържание от алкохол и секс от 3 до 5 дни, но като се обадил мъжът ми вчера да запише час и попитал отново му казали за секса 5 дни, а за алкохол нямали изисквания. Това ми се стори странно, но или тази с която е говорил се е объркала, или мъжът ми не е разбрал правилно.

Ирка, и без това вече сте го докарали до анализ, стискаме палци да няма проблеми!  Simple Smile

# 33
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Мерси!  bouquet Аз наистина се поувлякох с анализите. Щом така са казали, значи има защо. Ние за спермограмата го решихме малко на самоинициатива. Като излязат резултатите трябва ли да се консултираме с гинеколог, или те ще ни разяснят ситуацията.

# 34
  • Мнения: 637
Не знам, предполагам, че дават и разяснения към самата спермограма. Ще ги питате. Няма лошо в анализите, напротив, така трябва.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 612
Условията са много добри, има си стаичка по въпроса, осигурява се спокойствие и пр. Обикновената спермограма струва 15 лв.
И ние така. Поне мъжо не се оплака.

# 36
  • Мнения: 7 716
Ирка, при Щерев дават разяснения на спермограмата.

# 37
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абе като дойде време да направим разширената спермограма /дето сме я планували от половин година/ от секс ще се въздържим, ама от ракийка няма. То като си развиваме един вид "битов алкохолизъм" къв е смисъла от въздаржание. То така или иначе дебелата глава не разбира, пък преди ову да му кажа да  спре алкохола за няколко дни...става още по-лошо. Поне да си видим шансовете при спиртосани плувци.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 250
да питам и аз нещо,правихме спермограма на мъжа в русе,всичко мина ок,но като взехме резултатите и отидохме при моя гинеколог да ги разгледа се оказа че има бактерии и в другиден сме пак да ни вземат и на двамата секрет каза че било микробиология.искам да знам след това вече ще е ясно какви бактерии има мъжо и с какъв анибиотик ще ги излекува?бактериите пречат ли на забременяването и ваобще как се появяват бактериите в неговата сперма?
благодаря ви!

# 39
  • Мнения: 1 320
А аз се сетих да питам друго-защо препоръчвате спермограмата да се прави само при Щерев или Тачева? В другите клиники, занимаващи се със стерилитет не правят ли добри спермограми? При д-р Стаменов /за който пак ще кажа, че чувам само хубави неща и явно има добра успеваемост/ дали не правят също добри спермограми?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 363
А аз се сетих да питам друго-защо препоръчвате спермограмата да се прави само при Щерев или Тачева? В другите клиники, занимаващи се със стерилитет не правят ли добри спермограми? При д-р Стаменов /за който пак ще кажа, че чувам само хубави неща и явно има добра успеваемост/ дали не правят също добри спермограми?

сигурно и там правят, опитай!
идеята е да се направи спермограмата в специализирана клиника по стерилитет, и то от специалист - биолог, ембриолог...

# 41
  • Мнения: 1 320
Благодаря, Джам.
Засега сме в почивка от спермограми, но се замислих-не може в клиника, в която се прилагат асистирани методи да не се правят добри спермограми-как иначе ще отделят плувците? А щом една клиника успява с асистираните методи, няма начин да не прави и добри спермограми. Мисля, че клиниките на Щерев и тази, в която работи доктор Тачева са толкова популярни, не само защото там работят добри специалисти, а и защото са се постарали да си направят интернет сайтове и да се рекламират на подходящите места. Което не е лошо. Опитах се да прочета нещо и за АГ Димитрови, но техния сайт много постен-никаква информация и в крайна сметка не можеш да се ориентираш.

# 42
  • Мнения: 2 524
Ми Лейди, то няма време да се съберт сперматозоиди така, джанъм. Grinning
Мели, обясни го на мъжо , не на мен. Аз съм го казвала, ма кой ли слуша.

# 43
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Момичета, спермограмата е добра. Казаха ни че няма никакви проблеми от страна на мъжа ми. Той не беше много очарован от "образователните" филмчета, но той си пада малко манияк на тази тема, та не се изненадвам. Благодаря ви за информацията, която ни дадохте.  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт