Много съм ядосана!!!

  • 39 307
  • 525
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 353
Пред нашия вход и то пред входната врата дори се събират много кучета - към 7-8. Отдадена на съзнанието си се опитах да потърся решение: Първо обадих се на Екоравновесие, откъдето ме посъветваха да си променя маршрута за да не се срещам с кучетата. Ще включат сигнала ми за следващите посещения в района. Резултатът е че съпругът ми ме води до спирката, изчаква ме да се кача на автобуса и вечер ме посреща - докато пътувам се притеснявам дали ще се свържа с него да му кажа че си идвам. Второ пуснах тема във Клюкарника да поискам мнение за кучегон - може би не си пуснах темата на подходящото място - защото не получих нито един отговор, но на трето място получих съвет от познати - познатото решение: наденица с отрова; все още ми се иска да не прибягвам до него, изчетох доста за кучегоните и не съм сигурна че те могат да ме спасят. Съжалявам че се отнесох, но това ми е проблем, който вече не мога да подминавам. Sad

# 31
  • Мнения: 54
А нямаш ли някой по-здрав приятел да си поговори с тия съседи?  Mr. Green - опасявам се, че ако изпратя мъжа ми, който отговаря много добре на това описание Grinning, ще има набити.
А иначе, убити.   Rolling Eyes
Наистина не ви разбирам. Ако кучето беше злобно и налита да хапе е едно, но просто, защото стопаните му не го извеждат в подходящ час, да убиеш куче.  ooooh!

И да, глоби има. Първия път е предупреждение, втори също, на третия вече има глоба. Скоро говорих с инспектор за шума - бях на гости в приятел, бяхме пуснали музика в 9, не като за див купон, но беше на отворени прозорци. Съседката, която е роднина, викна веднага испекция, а можеше само да звънне да каже, но това е друг въпрос. Та това е звънниш пет пъти и като получат три глоби, ще им светне лампичката.

# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Просто разлепи на входните врати на всички блокове, които гледат към вътрешния двор бележка, че ако стопанинът не прибере въпросното куче, то ще бъде отровено. Стопаните ако ги е грижа, ще си го приберат. Ако не - действай по реда, който са те посъветвали по-горе.

# 33
  • Мнения: 582
 Естествено, че трябва да подадеш жалба. Преди мен са описали къде. Ако не получиш желания ефект за кратко време, нищо не ти пречи да говориш със стопаните. Каквито и да са те, все ще намериш правилня начин да се разбереш с тях и дори да ги постреснеш. Кучето не е виновно. То е куче и затова лае. Въпросът е стопаните да се грижат за него и за околните, както подобава.
   P.S.Това със саламчето е пълна глупост и не мога да разбера кога българинът ще се научи, че улични кучета има, защото ние- хората, не се грижим за тях както трябва.

# 34
  • Мнения: 141
А нямаш ли някой по-здрав приятел да си поговори с тия съседи?  Mr. Green - опасявам се, че ако изпратя мъжа ми, който отговаря много добре на това описание Grinning, ще има набити.
по- добре набити неразбрани съседи, от убито куче, което няма вина все пак

# 35
  • Мнения: 62
Кучето не е виновно, виновни са стопаните. И без това, тези животинки толкова са се напатили, взимат ги, играят с тях и после ги изхвърлят. И аз да съм на тяхно място и аз ще лая и ще нападам.

# 36
  • Мнения: 46 643
Жалба. Според мен ще помогне.

Аууууууу детето страда, защо не му обясниш, че както ние говорим, така кучетата лаят и няма да му сторят нищо лошо! ...

Да бе, то на едно дете, стреснато, защото е събудено от нещо рязко, много ще му пука, че кучето "говори".

Хората не е редно да крещят като луди под прозорците на съседите си.
Собствениците на кучета, носят отговорност за поведението им. Трябва да се погрижат разходката и съжителството да са такива, че да не пречат на другите хора.

Това мисля, че е редно да му обясни.

# 37
  • София
  • Мнения: 619
Не съм чела отговорите по темата т.к. нямам време,но аз наскоро имах проблем с една съседска котка,която си беше наумила,че ще идва на моя балкон и ще си върши работата.Написах бележка на собствениците и те най вежливо ми се извиниха пак в писмен вид.Е,след това пак на 2 пъти я видях на моя балкон да ме гледка какво правя в къщи.Но,говорих с приятелка адвокат.Тя ме посъветва незабавно да пусна молба в общината.Било много строго.В закона е указано,че собствениците и съседите не трябва да пречат на околните с нищо.Глобите са голями,така,че се чудя защо си чакала толкова дълго време.Пускай жалба-държавата ще се погрижи много бързо за това.А санкциите са мноооог високи!Успех!

# 38
  • Мнения: 3 158
Пускай жалба-държавата ще се погрижи много бързо за това.А санкциите са мноооог високи!Успех!

Извинявай,ама за коя държава говориш?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинявай,ама за коя държава говориш?

за милата родна България

# 40
  • Мнения: 51
Ситуацията е следната. В съседната кооперация имат куче, което пускат да се разхожда във вътрешния двор по всяко време, дотук добре, но проклетото куче не спира да лае с часове #Cussing out. Обикновено това става към 14.30 и след 21ч., дори и при затворени прозорци се чува много. Детето ми страда цяло лято, не може да заспи, ако е заспал се буди и се страхува, говори непрекъснато за това че кучето лае и ще дойде при него, почва яко да се стресира. Написах им бележка в която помолих да не го извеждат точно в тези часове, никакъв резултат! Не мога да говоря с тях понеже вратата на кооперацията се заключва, а съседи които са говорили, казват - не се занимавай това не са хора. Е кажете ми какво да направя!? newsm78. Защо детето ми да страда, и да се насява страх у него, в чудо съм се видяла.
Не знам дали мястото на темата е тук, ако не е, моля модератора да е премести.
Подаваш жалбИ в полицията.Постоянни и непрекъснати Mr. GreenИзлагаш аргумента че е свободно и те напада и пр.Има закон за каишките на животните.Задължителни са.Кучето не може да е свободно.                 п.п.Понеже живеем в Бг.и тук е нормално някви псета да ти изръфат краката на живо,и пак да има хора които да защитават правата на животните,пък хората"кучета ги яли" Mr. GreenТа,ако нещо видиш,че системата не работи,не му мисли много на кучето..За 50-100лв има цигани ще ти свършат всякаква работа.То верно,че не е виновно животното,а стопаните,ма кат няма спаведливост няма да се оставяме на кучетата я!В тоя шибан живот все някой е жертва,по-добре кучето отколкото детето ти

# 41
  • София
  • Мнения: 399
 Ти може да си действаш срещу съседите или кучето, но първата ти задача е да избиеш страха от детето. Пускай му филмчета със сладки кученца/ като Лейди/, кажи му, че кучето го вика навън да си играят и че много го обича и тн. Не го настройвай отрицателно с недоволството си.

# 42
  • Мнения: 465
 doh Саламче с отрова.
Не вярвам, че някой може да е добър човек, ако има подобни помисли. Лично мнение.  Peace
Обърни се към инстанцийте, ето че все пак върши работа.

# 43
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Момичета, наистина ли ги мислите тия глупости със саламчетата....  Thinking


       Точно под прозорците ни има детска площадка. Цял ден през лятото там има деца, които играят, викат, хвърчат топки по колите...  Някакви предложения нещо да им хвърля?!?!? `Щот аз досега си затварях прозореца...
       Съседката от първия етаж и тя се оплаква, че децата до късно играят пред блока, викат точно под прозореца и, телевизора не можели даже да чуят.... ама така е, като не знае за саламчетата....

       Живяла съм в къща. Ние имахме куче, съседите имаха кучета, кучетата лаеха и денем, и нощем, хич не се съобразяваха с часовете за почивка, а с това, дали минава някой по улицата... Детето ми си спеше... Научен е да обича животните, да не се страхува от тях.... научен е да обича и хората...
        Преди дни вървеше майка с дете, до един магазин седеше коте, минавайки, детето го ритна.... майката не реагира по-никакъв начин... 
        А това дете ако утре ритне вашето дете?

# 44
  • Мнения: 2 414
Съседите ми си пускат весоко телевизора след 22 часа,другите ми съседи имат малко дете,което плача средно по 3 часа на ден.Какво да павя?

Общи условия

Активация на акаунт