Отговори
# 240
  • Мнения: 826
Glum-че и на теб добре завърнала се  Hug
Момичета направо ме подтискате с вашите мерки - какви голееееми бебета. Ние утре наобед сме на консултация а на 3 м бяхме 5950 гр 62 см. Вие сте 7-8 килограма отпреди месец. Вие ли сте големи или ние сме малки  newsm78

Фелинка, не сте малки бре, направо сте перфекциозни. Laughing И като се загледах в мерките... ми тя и наш`та Рада на 3 месеца беше 5950гр. на 62см. Едни и същи килограми, едни и същи мерки. Wink До колкото виждам моята Джуджефина си е супер - бузки, бутчета... дори не мога да кажа, че е толкова фино бебе. Изглежда здрава и щастлива, както и Ксандър между в прочем... Grinning да ти е жив и здрав, расте си много добре детето. То и аз и казвам на Рада: "Ако искаш да си пак на мама бичменцето (че преди май по-якичка май), ще ядеш повече през деня, няма да зяпаш навсякъде и да се разсейваш само!" Тази вечер например ме буди пет пъти за кърмене (нов рекорд newsm46). А през деня до тук е яла само 2 пъти.
Ето и малко снимки на Мамино Бърборанче, да се похваля, че леля и донесе рокличка и чепички от Лондон:
Смехорана, моите съболезнования за загубата на майка ти. Flowers Rose Flowers Rose Нека времето и любовта към малкия Ицко излекуват болката ти. Бъдете щастливи и здрави. ние сме с теб и се радваме, че се връщаш в отбора.

Glum добре дошла. Липсваше да знаеш. Hug

Много ще се радвам да се видим момичета. Знам, че някои са по-редовни от нас в Южния и ще ми бъде приятно да се видим в последните топли дни... после по къщята (както вече предложихме Wink) Утре сме там с Борис и Рада, дано се срещнем с повечко от вас.Дано да дойдат и мамите от района на Окръжна, с които раждахме.

Лианка, този магазин с пилетата ми събуди любопитството (нали съм си кулинарка   chef), но от теб чувам и за съжаление не мога да помогна.
Айде, че прекалих... Blush

# 241
  • Мнения: 849
Фелинка, ако Ксандър е малък, аз какво да кажа за нашите ситнежи...

Преди малко бяхме на консултация - на 5 месеца без 10-11 дни са по 6100 г. и по 60 см (+ 700-800 г и 3 см спрямо предишния месец). Според докторката са супер - все пак тръгнахме от 2400-2500 г и 45-6 см при раждането и 2200-2300 г при изписването. За момента се развиват абсолютно в норма и наддават перфектно. И този път ни похвали с майка ми, че ги гледаме много добре и децата са много хубави - нито слабички, нито дебели, много жизнени, бърборани и т.н. Айде стига съм се фалила, че срамота...  Embarassed
А иначе им биха и третия Пентаксим - Сиянка поплака 2-3 минутки, а Дарка докато успея да я гушна и се успокои, за мое учудване. Дано няма реакции довечера, че предишния път Дара голям рев му дръпна.

Като ви чета колко много ядат вашите бебоци и направо срам ме хваща от моите мишки. За нищо на света не мога да ги накарам да ядат нито толкова много, нито толкова често. Горе долу имаме 5 хранения през 4 часа, като отделно от това от около месец насам веднъж на ден хапват и 50тина мл плодово пюренце. След пюрето обикновено им се отваря апетит и успяват да изгълтат около 130 до 150 мл мляко. Такова е и първото ни хранене към 5:30 сутрин. Всички останали са по 100-120 мл. Понякога ме правят на маймуна и след кърмата отказват АМ, та тогава е и по-малко - около 70-80 мл. И колкото и да бутам биберона, само го размятат в устата, дъвчат го като биба, хилят се, гъргочат и нищо не ядат. Вода, чайчета и сокчета лочат, но също доста умерено. Определено не поемат повече от 700-750 мл на денонощие като сметнем кърма, АМ, чайче, вода, сок (каквото от трите се случи да им дам през конкретния ден), пюре. Чудно как растат. Че и пълнят памперсите 2-3 пъти на ден...  newsm78
От утре започваме със зеленчуковите пюренца. Можеше и от днес, но заради ваксината реших да изчакам още ден. Надявам се, че ще ги хапват със същия апетит, с който нагъват плодовите. Страшен кеф им е да се хранят с лъжичката. Че и се сърдят, като свърши. Научиха се мнооого бързо да придъвчат пюренцето и да го глътнат, без да плюят навън. А ние като се храним направо им текат лигите. Гледат с едни опулени погледи, облизват се, преглъщат...  Laughing

Хайде приятен слънчев ден на всички!

# 242
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ицко пък си хапва през 3 часа,не пропуска ядене.Мъча се да го отказвам
от нощното ядене,ама за сега не е склонен. NaughtyСамо на кърма е,
още не съм го захранвала с нищо.Но пък си мисля,че е и много малък
(на 3 месеца и половина е).

# 243
  • Мнения: 166


 Страшен кеф им е да се хранят с лъжичката. Че и се сърдят, като свърши. Научиха се мнооого бързо да придъвчат пюренцето и да го глътнат, без да плюят навън. А ние като се храним направо им текат лигите. Гледат с едни опулени погледи, облизват се, преглъщат...  Laughing



Мдааа,същата работа.
Днес на обед реших да му дам пюре от тиква.Уж само няколко лъжички,колкото да вкуси,но докато се усетя пюрето свърши....
Сега малко съм притеснена,дали не му дойде в повече(120г.) newsm78 И все пак,нов зеленчук,нов вкус....нали трябва постепенно да се вкарват новите зеленчуци...
Чакам за някакви реакции...

Ама като гледам от тогава(13.00ч.) досега как сладко спинка(което не се е случвало от няколко дни)...че и 90мл.АМ обърна... Thinking може и добре да му е дошло.
Смехорана,малкия е голям сладур Hug
Dendrinna,Джуджефинка е като балеринка с новите буйки Hug Бонбонка сладка Hug Hug Hug

# 244
  • Мнения: 4
Бани я кажи къде е това място в Казичане.
Лианка и аз се замислих за този магазин ще попитам и ако разбера ще пиша, че и на мен ще ми е от полза   Wink

# 245
  • Мнения: 21
Здравеите и от нас.Мерките от днешната консултация са 6500 и 62 см.Наддали сме 500гр. и 2 см. но за месец и половина.Незнам дали е добре,педи каза че е перфектно.Сложихме и последния пентаксим,понесе го добре.За срещата-там сме стига да не вали

# 246
  • Мнения: 10
Здравейте!Може ли и аз да се включа към вашия отбор?Моето момченце се роди на 12.05. тази година.

# 247
  • Мнения: 4
Леле, като ви чета - пюренца плодови, зеленчукови, чайчета, сокчета...
Аз още не съм "посмяла" да захраня Макс и миличкия знае само що е вкус на кърма.
Смятам от другия месец да започна с малко варен картоф ... мислих от този месец, понеже нещо не ядеше напоследък и реших, че е време за въвеждане на нов вкус, но той пък взе, че се разяде пак  Laughing И след като 2 седмици не беше мръднал от 8 кг, днес го теглих - 8.200. Така че се успокоих  Crazy

# 248
  • Мнения: 3
Arksi, както вече се шегуваме с момичетата: "Познай от 3 пъти" - вариантите са: А: на пейките срещу сладоледите (зад виенското колело), заради самите сладоледи разбира се, Б: в кръчмата, заради бирата и В: ...  newsm78 май няма  hahaha Е, имали сме и силни дни когато сме правили доста тигели по алеите, но те не са много  Joy Ще ти пусна на лични телефона си и когато си там, звънкай  Wink Dendri, утре сме там - ти добре знаеш как да ни намериш  Laughing Ще ми е приятно да ви видя!

Спокойна нощ на всички мами и бебочковци  Hug 

# 249
  • Мнения: 367
И ние сложихме 3 тата ваксина. Ксандър не гъкна а аз само брах страх все едно че на мен ще я слагат  Joy
Душата мила само за миг приплака и край. Иначе е вече 6690 гр с 900 гр повече и 64 см +2 значи. Ами добре е най-вероятно.
Педито ми се скара че не му заголвам пишонката. А аз си мислех да не го правя това нещо  newsm78
Хем казват че нещо не било доразвито и не трябвало а тя пък ме натиска да го забелвам... Мойта приятелка от Англия има двама сина и каза че на нито един от двамата не го е забелавала и като израстнат на 6-7 години си ставало от самосебеси.НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ КОЕ Е ПРАВИЛНО . Изчетох статиите дето Кай-Рен беше пуснала .Събирам мнения. Засега клоня към - ДА НЕ ГО ПИПАМ обаче ако не дай си боже стане възпаление както каза доки няма да си го простя  newsm78 newsm78 newsm78
Ууууф ...
Сиска що така я хвана липсата ... не съм съгласна така...
То нещо като безсолна манджа темата без нея... да пусне някой лаф , да захапе някой за врата с реплика или по-скоро с дуплика  Joy
Сискааааа къде си пиле ...
Варненки къде сте бе девойки? Много слаб отзвук  Heart Eyes Есивесела ще дойде в събота също.Маевка дано да успееш да дойдеш.
Зайче надявам се другото лято да се видим и с теб и малките зайчета. До тогава да папкате и да слушкате  Hug
Минолтичка нещо ... тишина в ефира  Hug Heart Eyes
Искам да предложа план Б в случай че вали - МОЛА  . Какво мислите ?
Дендри честито рокленце много ви скача  Heart Eyes то на хубаво дете всичко му отива де ама барната е Рада няма туй онуй  Hug
Мадленка мерси за офертата за прахчетата, поръчах си вече 5 кутийки че много зъби беееее докато излязат всичките ...

# 250
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Arksi, ето адресите на няколко от хотелите, които аз си бях набелязала за Благоевград:
http://www.varosha.net/?p=rooms&lang=bg
http://www.hotel-crown.com/
http://www.hotelalpha.net/
http://www.hotelsantacruz-bg.hit.bg/index.html

Felina, много е неприятно, че педиатъра те кара да се чувстваш виновна за решението ти за забелването.

# 251
  • Мнения: 30
Да се обадя и аз Wink
Аз забелвам по малко само в коритото (докато промрънка).
От три дни давам картоф и го яде без проблем даже днес му дадох само 60гр. АМ  bowuu
Бобката ака по 1-2пъти на ден, но често и пропуска да ака цял ден. Е не му се отразява зле така че съм спокойна.

И да ви се оплача от ЗЪБИИИИИИИИИИИ. Това е някакъв ужас Cry Спи по 20-30мин 5пъти през останалото време мрънка и киселее. Направо ми е взел акъла #Crazy (не че го имам де Wink)

Много ми се иска да дойда най-накрая на една срещичка, но ще видим как ще премине тази нощ, че напоследък се буди по сто пъти и сутрин е много кисел.

Приятна и спокойна нощ на всички  bouquet

# 252
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Ма много пишете  ooooh! Кога намирате време.....Аз докато се обърна и то мръкнало.
Първо; добре дошла на mamlina и принца й! Весели моменти при нас.
Второ; да се оплача от гаржето си. Хремата му не секва, капките не помагат а и от снощи взе да кашля. Доста се молих да не стигне до там но уви. Ще започваме сироп. Ваксината естествено за пореден път я отлагам. То както е дошло тази година май няма да започнем с тях.
Догодина коя ваксина вкарват по ЗК? Джи-пи-то май каза че е Пентаксима?
Съвсем ме отчая това дете с яденето. То че захранването го спрях ама защо се отказа и от АМ. Със зор изяжда 120 мл. и вече става по два пъти нощно време да яде. От 5 хранения пак се върнахме на 7  Shocked Къв режим прави....  33uu
Иначе си расте, в петък сме на консултация и ще разбера как е със сигурност.
Друго.... newsm78 уф вече съвсем изкукуригах.
Сискее, къде се затри?
Идар, кофти за зъбите но така ще е, свиквай  ooooh!
Фелина, аз забелих пишльоците и на двамата и съм нямала проблеми. Но ми направи впечатление че и личната и частната педиатърка на прегледите все за това питаха. Ако не била, да я забелили. Тц,  Naughty на моите мъже само аз мога да пипам там  Mr. Green
zaiobaio, браво на двете  ящни зайчета.
maeva0959, и аз на първия път дадох половин малко пюренце на Гого. Ако бях спряла щеше да ме бие. Дано няма реакции спрямо тиквата  Praynig
Dendrinna, много е сладка. Обещана ли е вече за снаха  Mr. Green Heart Eyes
На всички  Hug

# 253
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Привет и от нас   mrstraetz
Днес отново хайманосвахме доста и бебка беше доволна и щастлива  Heart Eyes
На обяд малко ме ядоса като си папка пюрето но ...... Crossing Arms Доскоро много обичаше само картофено пюре а днес едни физиономии едно киселене плюене и накрая повдигане  #CrazyВикам си няма да я мъча като не иска и й дадох няколко лъжички морков и оле мале  smile3535 ей така й правиха ушите набързо направих микс от двете пюрета и ги издумка и двете  hahaha Joy hahaha Другото което ми прави впечатление е че от както яде пюрета мина на 5 кратно хранене и си увеличи дозата на млякото с 40-50мл. а преди това ядеше по 6 пъти и с триста зора по 120мл  #CrazyВече е яла 6 вида зеленчуци и към края на месеца ще почваме и с плодови  PeaceСок не съм давала и ще е за понататък.

Относно забелването на пишата скоро с наши приятели с момченце това обсъждахме и Боби им каза че неговата не е забелвана като е бил 2-3-ти клас сам я свършил тази работа и изобщо не го е боляло /те също са против забелването/
mamlina добре дошла в отбора на маЙчетата много сме готини и ще ти хареса с нас  Hug

Браво на всички дечица минали през ваксини и неплачещи от боцването  smile3501
zaiobaio много ведри постове винаги пускаш и много ти се радвам на теб и малките зайчета.Сигурно е голямо шоу и двечките с тези пюренца охлепани до уши  smile3506
Дендри барнала си пак малката Рада като принцеска е  HugЕх тая леля и ние чакаме нашета леля от Гърция към края на месеца

Аз от хайманосване 2дни не бях готвила и преди малко спретнах едни спагетки карбонара че много вкусни станаха.Излапахме ги на един дъх   chef
А сега е време да стерилизирам шишета и биберони затова Лека нощ  newsm46

# 254
  • Мнения: 16

Съвсем ме отчая това дете с яденето. То че захранването го спрях ама защо се отказа и от АМ. Със зор изяжда 120 мл. и вече става по два пъти нощно време да яде. От 5 хранения пак се върнахме на 7  Shocked Къв режим прави....  33uu
Иначе си расте, в петък сме на консултация и ще разбера как е със сигурност.



Ели все едно говориш за Рости....така сме вече повече от месец, не иска повече от 120, а понякога и толкова ....А от седмица сме по два пъти през ноща... Напълно те разбирам! Simple Smile  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт